311802
  • darkling
    #189940
    Délután 3-tól GOG akció hegyek várhatóak és oldallehalás.
  • Tinman #189939
    No offense (annak veszed, de tényleg csak egy ártatlan gondolat):

    Logikáról beszélsz értékelése kapcsán, de ilyet olvasok.

    8.7/10

    "A Deadalic új üdvöskéje jött, látott és bezsebelt egy igen korrekt
    végső pontszámot. Ugyan nem lesz klasszikus, valószínűleg évek múltán se fogják a nagyok közt emlegetni, viszont hogy kellemes emlék lesz sokaknak abban biztos vagyok. És még többen lesznek akik majd időnként újra végig is járják Arkania kalanddal teli vidékeit a játékban. RPG rajongóknak kiemelten ajánlott játék! A Hungamer GOTY 2014 jelöltjei közt a helye!"

    A 8.7/10-es értékelés szvsz már az a kategória, amit a klasszikusok közé sorol az ember. Majd zárod azzal, hogy szerinted is Hungamer GOTY esélyes. Amire 2014 januárjában valaki rámeri mondani -abs. lehet, hogy joggal!-, hogy GOTY esélyes, az egészen biztosan nem egy remek és klasszikus alkotás jellemzője?

    Még 1x: Nem kötekedés! Megérteni szeretném.
  • DarkSector
    #189938
    nm :P
  • ratgab
    #189937
    Ea nem szokott adni kulcsot...

    Nem szoktuk mesterségesen befolyásolni a pontszámot én legalábbis biztosan nem!
  • Zóanagyvarázsló
    #189936
    És ugye nyilván nem arra gondoltam, hogy csupa 1-es értékeléssel rendelkező játékra kell 10-eseket dobálni. Bár az legalább figyelemfelkeltő lenne.
  • Zóanagyvarázsló
    #189935
    Én ebben nem látok anatagonisztikus ellentétet, és a reviewerek 99%-a sem. OK, te így csinálod, én meg leírtam a fenntartásaimat. Persze jöhetne most újabb okoskodós wall of text tőlem, de mindkettőknek jobb, ha ezzel a lehetőséggel nem élek :)
  • Zóanagyvarázsló
    #189934
    Nem tudom, nekem a régi KB-val mindig az volt bajom, hogy rengeteg zsákutca volt, és lerázhatatlan, leverhetetlen seregekbe futottam bele. Nekem nagyon trial and errornak tűnt a folyosókat megtalálni benne. Jól elvoltam vele, de sosem játszottam végig, és nem maradt meg jobb emléknek, mint szinte bármelyik Heroes vagy a Legend.
  • Tinman #189933
    "a külföldi partnerek, akik általában a kulcsot adják, de egyébként a belföldiek is így kérik az értékelést: táblázattal, ponszámmal."

    Most már értjük, miért olyan magasak arrafelé az értékelések.

    Rohadt EA!
  • ratgab
    #189932
    Ha random odadobnék egy számot az kevésbé lenne megalapozott végső pontszám véleményem szerint. Ha már számozni kell, akkor legyen logika benne.
  • Tinman #189931
    Ki mondta, hogy nem lehet kuplunggal havat lapátolni?

    KB: Wotn-ba most kapta meg a barbár/harcos karakterem a High Mage achievmentet, mert összesen 500k mágiasebzést osztottam ki vele :-D
  • IMYke2.0.0.0
    #189930
    Engem is zavart a Monolith, de a hír lényegi része fontosabb volt, mint ez a (z amúgy el nem hanyagolható tévedés, de most jelentéktelennek tekinthető) dolog.
  • Zóanagyvarázsló
    #189929
    Sok táblázatos értékelést láttam én már (a legnagyobbaktól a legkisebbekig), ahol ki volt kötve, hogy a végeredmény nem számtani átlag, és ez utánaszámolva így is volt. Ergo ezt a részét fakultatívnak érzem. Na mindegy, nem az én dolgom, csak gondoltam megkérdezem, egyúttal leírom a véleményemet róla.

    Amúgy ha az átlagra automatikusan rádobnál mindig 1 teljes pontot, biztos nem kapnátok kevesebb zsét
  • Zóanagyvarázsló
    #189928
    Izé, de a múltról írnak hülyeséget. ha én azt pletykálnám, hogy a StarCrafthoz 2002-ben jött egy második kiegészítő a Blizzardtól (vagy az eredeti fejlesztőtől az Epictől ), melyben az eredeti Humnas vs Space Orks koncepciót valósították meg, az gyanús lenne nem? :)

    Ettől még a konkrét DeS2-es pletyka lehet igaz, de a Monolith nagyon nem stimmel ott. (Amúgy van másik Monolith is, nem csupán a Blood-NOLF-Condemned-féle, de úgysincs értelme számomra.)
  • Dzsini
    #189927
    Semmi gond ezzel, csak akkor ne csodálkozz el, ha ilyen értékeket kapsz :) ha a végső csata előtti seregeddel jártad volna körbe a térképet takarítani, akkor kevesebb bunyó, kevesebb idő.

    Választottál magadnak egy módszert, ne csodálkozz, ha úgy viselkedik a játék, ahogy elvártad tőle :)

    (anno a C64 / Amigás King's Bountyt én is tucatszor végigjátszottam, más más megoldásokkal, ez az új valahogy nem vett rá, hogy nekikezdjek kétszer, és amikor a Crossworlds két és feledszer lett ugyanaz, mint az első másfél, akkor már nem is tudott megfogni)
  • ratgab
    #189926
    Írtam már korábban is, hogy én személy szerint nem szeretem a pontozást, még a részpontozást sem. Viszont ez egy bevett gyakorlat, hogy a teszt végén egy végső pontszámot kap a tesztalany.

    Egyébként ez már először is követelmény volt az oldalon. Remélem a Főnökség nem fog érte lebaszarintani, hogy egy kis kulisszatitkot elárulok, de a külföldi partnerek, akik általában a kulcsot adják, de egyébként a belföldiek is így kérik az értékelést: táblázattal, ponszámmal.

    Tehát éppen lehetne is máshogy értékelni, csak azt a partnerek nem fogadnák el. A számmal jelzett "minőség" látványosabb, mint egy Wall of Text.
  • IMYke2.0.0.0
    #189925
    Tegnap én is nátziztam kicsit.
  • Tinman #189924
    Régen?

    Tegnap is volt, tegnap előtt is volt. Csak visszafogom magam... néha nehéz. :-(
  • IMYke2.0.0.0
    #189923
    Thief-et játszottam a hőskorban [nekem ez 2000 körülit jelent]. Akkor nem néztem, mennyit öltem bele.
    Hiszek Micsunak, és pár órát még hozzáteszek Tinman miatt, így a Thief 3-ra kijön egy átlagos 25 óra.
    Ahhoz képest pedig a 15 kissé karcsú.

    A CoD pedig azért jött a képbe, mert manapság a "cinematic-like" játékok a menők.
  • Tinman #189922
    Igazából MINDEN felderítek, megoldok és van, hogy egy csatát 3x is visszatöltök... "mi lenne ha" alapon.

    És én ezt valahol mélyen élvezem. Eskü :-(
  • Tinman #189921
    Akkor most jön az, hogy kitilcsuk' őket a topikbó'? :-D

    Mondjuk az alapján, hogy múltkor kiderült a VGA BIOS-os kis trükkjük, majd a pénzt baxták visszautalni az ügyfélnek, lehet, hogy lenne jogalapja -.-
  • ratgab
    #189920
    Jó, de azért ne egy Cod legyen már az összehasonlítási alap.
  • IMYke2.0.0.0
    #189919
    Szinte biztosra vehető. Így van 1 éved a 160-180 ezer összegyűjtésére. :)
  • Tinman #189918
    De most tényleg... mit keres ebben az egész agyrémben a Monolith, akinek annyi köze van a Souls szériához, mint TombsofGiantEpicFailureGabnak a Dark Souls végéhez?
  • IMYke2.0.0.0
    #189917
    Muszáj nekik a kazuároknak kedvezni - nem hiszem, hogy az ősi Thief-játékosoknak készül az új rész...
  • Dzsini
    #189916
    Azért, mert elmentél egy - igazából nem a szintedhez illő - mellékágra, és abba beleöltél egy nagy vödörnyi időt. Ha "egyenesen" haladsz, valószínűleg hasonló állásban lehetnél, sokkal kevesebb órával.
  • Zóanagyvarázsló
    #189915
    A kötőszó miatt. A "de" ugyanis ott elvben azt jelentené, hogy azért szerénykedik hiába, mert te képtelen lennél annyit játszani a játékkal, ezért az valami különleges tett. Nyilván nem erre gondoltál, csak szerintem érdekes volt annyira mondat, hogy kiemeljem, magyarul egy kicsit fura ebben a szövegösszefüggésben.

    Régen volt nyelvtannáculás, szóval gondoltam, hogy behozok a tátongó űr helyére valamit :)

    Egyébként tényleg mintha önmagában a játékidőt kissé túl előtérbe tolnád.
  • Micsu
    #189914
    ipontól ezt megszokhattad volna :P
  • IMYke2.0.0.0
    #189913
    "Demons Souls: exclusive PS4 spin-off teased by industry tipster – rumour"

    Az egész még csak pletyka.
  • Tinman #189912
    Macsong' az jóak... volt egy olyan korszakom, amikor a Kyodai többet futott a gépen, mint bármi más.
  • IMYke2.0.0.0
    #189911
    Rohadjon már meg ez az SG-motor!
  • Tinman #189909
    60%-nál járok 130+ órányi játék után. Értem.
  • Zóanagyvarázsló
    #189908
    Viszont ha a konkrét stílusban a Diablo a mérce, akkor már nem is olyan rossz. Nem is igazán jut eszembe semmi, aminek dicsérni tudnám a rokonai közül a fejlődési rendszerét, én a Diablo 1-2-ét is problémásnak tartom a maguk idejében is. (Szórakoztatóak voltak, szó se róla.)
  • Tinman #189907
    Ha a hír igaz, ebből a DeS 2-ből 2015 karácsonyig nem lesz semmi, mert, hogy addig nem jelenik meg az erősen valószínű.
  • wantonly
    #189906
    Remélem nem úgy oldják meg, mint a Dishonored-ben, hogy látszólag van választásod a lopakodás és a gyilkolás között, de ha az utóbbit választod, akkor gyakorlatilag meg vagy lőve, ha meg lopakodsz, akkor a képességeid nagy részét használni sem tudod, mert a gyilkolásra vannak kifejlesztve.
  • Tinman #189905
    "Tehát az a HC, aki egy téged nem érdeklő vagy bottal sem piszkálandó játékkal feltűnően sok időt tölt?"

    Ezt, hogy szűrted le abból a világosan érthető halmazból, amiről beszélgettünk?
  • Dzsini
    #189904
    Mark of the Ninjában is örültem volna, ha van egy olyan achi, hogy a teljes játékban csak a 2* kötelező gyilkosságot hajtod végre... jobban tetszett volna, mint a New Game + :)

    *(igazából 3)
  • Zóanagyvarázsló
    #189903
    Ráadásul az azt jelenti, hogy nem achira menve lesz vagy 20-25 óra egy átlagos játékosnak, nekem és Tinmannek kivesézősen meg vagy 40.
  • Tinman #189902
    "A Monolith viszont fogta magát, és folytatás helyett inkább elkészítette a szellemi utód Dark Soulst, Xbox 360-ra és PC-re"

    Monolith? Mi ez az ordas nagy fasság?

    Fejlesztő: FROM SOFTWARE
    Kiadó: Namco Bandai

    Innentől fogva a hírt fake-ként kezelem.
  • Zóanagyvarázsló
    #189901
    Tehát az a HC, aki egy téged nem érdeklő vagy bottal sem piszkálandó játékkal feltűnően sok időt tölt? Nem a BL-t kívánom bántani, csak a gondolatmenet fonalát próbálom felvenni. (Persze előtte direkt összegubancolom, miért ne?)
  • jarlaxxe
    #189900
    15 óra az teljesen jó a mai világban nekem ugy is több lesz elsöre ha a no kill-t akarom megjátszani.