311802
  • HeadHunter86
    #190460
    Én is annyit, de nem bántam meg. A pólót itthon még mindig hordom. A játékot meg épp most tolom harmadszor végig. Eszméletlen jó! Imádom!
  • benőmenő
    #190459
    Akkor tisztázom:
    "ha egy totál hétköznapi - nem IT-alkalmazott - emberke bemegy a sarki PC-szaküzletbe"
    Innen indultunk. Aki magától képes összerakni egy gépet az nem totál hétköznapi emberke.
    Erre írtam, hogy emberünknek nyilván olyan boltot ajánlanak, ami nem a faluvégi pecu melléképületének a garázsának a pincéjében üzemel.
  • IMYke2.0.0.0
    #190458
    Én mindent vagy személyesen vettem magamnak Pécsett, vagy ipon.hu. Más boltokból én nem rendeltem csak azért, mert mert 550 Ft-al olcsóbb az adott hardver [cserébe ki tudja miért.

    Ellenben, ahogy már írtam, másoknak állítottam már össze gépet, és hallottam érdekes sztorikat a bepakolás, installálás közben az adott hardver(ek)ről, boltokról stb.
    Amikor én állítottam össze kérésre, adott keretre gépet, akkor mindig egy helyről - Pécs, vagy ipon - és hangsúlyoztam, lehet, hogy drágábban tűnik elsőre, mint Jóska Pista Néni boltja Budaörs-alsón, de az ördög nem alszik...
  • tomsolo
    #190457
    Ma nagyon férfimenzesz van vagy mi.
  • IMYke2.0.0.0
    #190456
    Biztos, hogy a "Tomb Raider 2013"-ról, és nem valami indie játékról beszélsz?

    Megjelenéskor (2013. március 5.) az ég világon sehol nem kaptál 9 dollárért Tomb Raidert.
    Az AMD Never Settle Bundle-je meg 2013 augusztusában jött.
  • Rapid81
    #190455
    Némi webshopokkal kapcsolatos rossz tapasztalatot érzek a hangodban? Én már elég sok mindent rendeltem neten és minden megjött 2-3 napon belül, házhoz, filléres vagy ingyen futárköltségért és mindig azt kaptam és annyiért, amit rendeltem. Az b@szott volna be ha nem. Ugyebár a fogyasztókat elég komoly jogszabályok védik kicsiny hazánkban. Csak tudni kell róluk és élni kell velük.
  • IMYke2.0.0.0
    #190454
    Ööö... nem tudom hol csúsztál el, de nekem nem kell összeállítania senkinek a gépemet...
  • Rapid81
    #190453
    9$ volt megjelenéskor. Utána, akinek még maradt kuponja, azt sz@rért-húgyért odaadta. Akár 5$ alatt is. Megjelenés után 2-3 hónapról volt szó... Az, hogy számodra bizonyos lehetőségek nem léteznek, az igazából engem nem érint. Nem fogok 14k-ért venni egy játékot, amikor 2k-ért is megkapom ugyanazt. Ezt tegye az, aki már nem tudja hová tenni a pénzét.
  • benőmenő
    #190452
    Ezért fognak megbízható boltot ajánlani kb. bárhol, ahol konfigot összeállítanak neked.
  • Zóanagyvarázsló
    #190451
    Nálam mindig van annyi üzemkész PC, hogy ez ne legyen gond. Nem mintha szeretnék legózni vele vagy aggódni miatta, de az idő ritkán szorít.
  • IMYke2.0.0.0
    #190450
    Én 12500 Ft-ot.
    Szállítás ingyen volt.
  • Zóanagyvarázsló
    #190449
    Tudom én, hogy volt az AMD-s dolog. Számomra ezek nem léteznek, ahogy az Amazon sem, de elfogadom, ti ezzel nézitek. Csak ne legyen még ez is elosztva kettővel, a másik oldalon meg direkt a drágább lehetőség nézve, mert ez így nem korrekt. Aztán utána az ember azon kapja magát, hogy minden szavadat ellenőrizni kell, mert szeretsz nagyot mondani.

    Hidd el, nem rosszindulatból mondom ezt, de valamiért mindez belengi ezeket a roppant izgalmas és újszerű vitákat.
  • IMYke2.0.0.0
    #190448
    Nem egy ismerősömnek, de idegennek is állítottam már össze az évek folyamán papíron is, néha IRL is gépet [miközben nem vagyok IT-guru - a régi CPU-foglalatok miatt a processzor + hűtőt például sosem vállaltam].

    Ha nagyrészt minden PC-alkatrészt az ország eldugott boltjaiból rendelsz meg [most tekintsünk el attól a helyzettől, amikor a web felületük és listájuk már nem aktuális, nem rendelhető, vagy nincs raktáron, és amikor mégis, akkor akár napok-hetek kérdése egy-egy darab érkezése], akkor bizony könnyen a férfi hímtag rosszabbik végén találhatod magad:
    * várakozás
    * felesleges pénzkidobás a futár- és postaköltésgekre [benne a veszéllyel, hogy nem azt küldik, nem épségben ér oda, időközben - lásd feljebb - már bedrágult stb.]
    * ott állsz hetekig akár félkész géppel a nappalidban (és a legrosszabb forgatókönyv: épp azért vennél géped mert: a, nincs még b, ami volt megdöglött c, okostelefonod, tableted, laptopod nincsen netezni és játszani, netán munka-emailezni, és ha volna is, a SAJÁTODAT akarod, nem a rokonodét, munkatársadét használni napokig, hetekig).
  • TBTPumpa
    #190447
    Én meg képes voltam ezért kiadni 14 000 Ft-ot!
  • Rapid81
    #190446
    2k-ért vettem a TR-t megjelenéskor. Oké, nem 5$, hanem 9... Megjelenéskor.
  • benőmenő
    #190445
    Bemegy a sarki PC üzletbe: itt követi el a legnagyobb hibát.
    Elég lenne beírnia akármelyik fórumra és ingyen megmondanák mit és hol rendeljen, és a webshopokban össze is szerelik neki, ha kéri.
    Ezzel egy nagyságrendet spórolhat, mert főleg a vidéki boltok olyan felárral adnak gyakorlatilag bármit (ha egyáltalán van nekik ott a boltban raktáron), hogy sokszor a pár száz forintos átalakítókat is inkább netről érdemes megrendelni postaköltséggel
  • Zóanagyvarázsló
    #190444
    Március 5-én jelet meg a TR. Tehát május és június eleje között már 5 dollár volt valahol? Miközben konzolnál 17-20k-val számolsz, pedig most nem 2-3 hónap után is olcsóbban rendelhető az alsó határnál is (15,5k mai árfolyamon Zavviról).

    Brutálisan olcsóbbak PC-re a játékok, nem értem, hogy miért kell ennyire nyilvánvalóan csúsztatnod, hogy rátegyél egy lapáttal. Mi a célod vele?
  • TBTPumpa
    #190443
    Nyomassad őket. De akkor inkább már kiégetős GTA 5 videókat!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    "Kamion geci."
    "De miez, hát ide teszel a Zenemihez. Hülye lyáték, ne nézzél már hülyének!"
  • Dzsini
    #190442
    Nagyon attól függ, hogy pl. fizeted-e az online multit (ami most már mindkét nagy játékosnál jelen van), és hogy van-e türelmed PC-n pár hónapot várni az legalább 50%-os leértékelésekre.

    Mindkettő elég nagyot billent a mérlegen, és ezeket is hozzá kell számolni a dologhoz.
  • TBTPumpa
    #190441
    Igen. Tetszetős darab. Az még a "kisebb probléma", hogy MMO. De úgy tudom, hogy havidíjas lesz a móka. Így nálam ki van lőve, ahogy az Elder Scrolls Online is. Pedig az is szuper lehet, de én nem akarok havidíjat fizetni azért, hogy hetente 2-3 órát tudjak csak játszani vele.
    Erre a célra megfelel a Guild Wars 2 is.
  • IMYke2.0.0.0
    #190440
    Idén meg már az egekben a HDD-k és a RAM-ok árai is.
    Szóval, a 200 ezer alatti határ tényleg erős kompromisszumokkal tartható csak, a "minden maxon" tükrében.

    Ehhez képest a nextgen konzolok tényleg jobb befektetések pár évig.
  • Rapid81
    #190439
    Nem, te mindig arról beszélsz, ami pont a te igazadat támasztja alá...
    120k? 127k... Vehetjük ugyanannak és megy fullon a TR. Persze ez nem jó, mert nem a te véleményed igazolja...
  • Totti5
    #190438
    Én új gépről beszélek nem összehörcsögölt konfigrol. Bolti bontatlan 2 éve.
  • Rapid81
    #190437
    De ha szeretnéd tudni:
    Gigabyte MA78GPM-DS2H - úgy 4 éve volt 17k
    Phenom II X6 1075T - használtam 15k
    Gigabyte HD7870 OC - Újonnan Sapphire volt 56k, ami helyett garban kaptam ezt
    DELL U2312HM - 53k, de monitort ugye nem számolunk
    8GB Kingston RAM - ~16k volt talán
    A HKC 5580 volt 8k
    Házat kaptam
    Bill Genius Gaming Keyboard 3.5k
    Microsoft nóném egér 2k
    2x500GB vinyót kaptam
    1TB vinyó 10k volt 4 éve

    17+15+56+16+8+3.5+2+10 = 127.5k
    Oké, bocs, 7.5k-t tévedtem...
  • IMYke2.0.0.0
    #190436
    Többek között a használt CPU-d miatt nem adtál ki sok pénzt érte.

    Azért, ha egy totál hétköznapi - nem IT-alkalmazott - emberke bemegy a sarki PC-szaküzletbe, bizony komoly összeget kell ott hagyjon az egész gépért, ÁFÁ-val, mindennel együtt.
  • Rapid81
    #190435
    Érdekes, én nem adtam annyit érte és garanciás és nem lopott...
  • zorrobomber
    #190434
    Monitort ne számold bele. Btw murva jó az a monitor, nekem is ilyen van
  • Totti5
    #190433
    Ez most sem 120 pláne nem 2 éve.
  • benőmenő
    #190432
    Elég "érdekes" gondolatmenete van Rapidnak is, de te is elég hihetetlen tudsz lenni alkalmanként. No offense. :)
  • Totti5
    #190431
    A komolytalankodást szerintem fejezd be.
  • mester1987
    #190430
    Katonáknak készült a világ legjobb videójátéka
  • Rapid81
    #190429
    Úgy kb. 2 éve az az aláírásom, csak most épp nem...

    Gigabyte MA78GPM-DS2H | Phenom II X6 1075T | Gigabyte HD7870 OC | DELL U2312HM | 8GB RAM
  • zorrobomber
    #190428
    Koca virtuális sofőr vagyok, ez van :)
  • Rapid81
    #190427
    Neked a 2-3 hónap jóval a megjelenés után van? Okés, értettem.
    Bundliban 1$-ért raklap játékot kapsz PC-re, de azok nem AAA játékok. Én azokról beszélek 5$ címén. Azok meg konzolra 15-20k...
  • ratgab
    #190426
    Pedig ezeket egy kontrollerrel vagy egy kormánnyal tuti jócskán felül lehet múlni. Ezek csak gagyi billes időeredmények.
  • Totti5
    #190425
    Akkor neked egy király géped van,mi a konfig?
  • Rapid81
    #190424
    A DLC-k pályákat is tartalmaznak, nem? Akkor majd nem fog ismétlődni. :D
  • ratgab
    #190423
    Ratbag durva időket nyomott bele a játékba annó. Amikor teszteltem én is célul tűztem ki, hogy megverem, de esélyem nem volt. Félelmetes köröket ment.
  • Totti5
    #190422
    Pcn sem 5 dollár a játék, csak akciósan jóval a megjelenés után. 1000 forint körül meg raklap játékot kapsz konzolra is.
  • Rapid81
    #190421
    Azt nem tudhatom. Annyi tuti, hogy RatBAG-et sehol sem tudtam még megelőzni.

    A 2. szezon vége felé járok.