311802
  • wantonly
    #190500
    Tinman:

    Megjelent a King's Bounty: Ice and Fire DLC

    -10%-al nyitott, de ennyit biztos nem adok érte. Várok.
  • TBTPumpa
    #190499
    Karácsony előtt vettem Batman Arkham Origins Nvidia kupont 2500 Ft-ért.
    Most akkor geci vagyok-e vagy sem?
  • Zóanagyvarázsló
    #190498
    Jogilag nincs rendben. Ahogy a dobozból kivett CD-kulcs sem értékesíthető külön (tiltottak már le emiatt is kulcsokat, ha ritkán si idnítanák boszorkányüldözést), és írtam egyéb példákat is. Azt is írtam, hogy én még efölött szemet hunyok ugyan, de egyrészt nem élek vele, másrészt necces példálózáshoz. A használtpiac pedig jogilag állításoddal ellentétben más helyzet.
  • arty
    #190497
    megállapodtak <> jól jártak

    normál esetben a kupon ahoz jutott (volna) aki beaktiválja, megnézi, nem tetszik, elfelejti - míg a valóban TR-ezni akaró kénytelen megvenni a bolti, magasabb áron (szerintem csak a TR miatt kevesen vettek (volna) konkrétan amd vga-t)

    tehát a kuponmizériával bolti vevőket buktak, az biztos :)
  • Totti5
    #190496
    Maradjunk 30nál a 120 ezres gépnél. 200+ k a 60.
  • arty
    #190495
    egészen pontosan ez volt a témaindító:

    TOMB RAIDER PC vs PS4

    "Running with the ultimate preset enabled and the original TressFX in action, it's clear that the Definitive Edition delivers an upgrade in select areas, but fails to trump the PC game in all respects. Certainly, when it comes to running at 1080p60 - or with even higher resolutions and frame-rate - no other platform can truly offer a PC-beating experience."

    erre írta, totti, hogy

    "120 ezer vs 200+"

    és tulképpen igaza van, mert a 60fps-t sem a 120k-s ps4 sem a 200k környéki (alatti) pécé nemigazán tudja tartani "maxon, tressfxel", nagyjából hasonlóan mennének - 200k-s pécén talán azért jobban. az általad linkelt majdnem 200k-s konfig pont jó célra, az is szépen inogna 60fps alatt, pont mint a ps4 tulajoknál.

    az tény, hogy a ps4 tulaj 15ezerért veszi újonnan, míg te 8-9ezerért kaptad újonnan, tehát egy játékon máris 6-7 ezret spórolhattál, egy generáció alatt ilyen gazdálkodással simán bejöhet a pécé pluszos ára
  • zorrobomber
    #190494
    Persze hogy nincs értelme, hagyd rájuk :)
  • Rapid81
    #190493
    Milyen törvény? Hogy nem adhatok el valamit, ami nekem nem kell? Kérem a paragrafust! Ellenkező esetben befejezheted...
  • Rapid81
    #190492
    A fix FPS-t már csak akkor kezdted el emlegetni, amikor leírtam, hogy márpedig van ilyen gép. Most ez lett a cáfolatod? A 60FPS? Gratulálok...

    Rapid out, mert ennek semmi értelme. Mindent magyaráztok jobbra-balra, fel-le...
  • Micsu
    #190491
    az a baj hogy te ezt józan paraszti ésszel próbálod megmagyarázni, a törvény meg más
  • Micsu
    #190490
    egyébként nyomhatnál egy videót mert komolyan érdekel engem is hogy a 127ks gépeden ultrán (mivel a videón ez a felbontás szerepelt) hogy fut a játék

    én értem amit mondasz csak rosszul és hibásan érvelsz
  • Totti5
    #190489
    Grid 1be sem volt jó a fizika, Grid 2be sem. Kár, pedig játszanám őket.
  • tomsolo
    #190488
    >senki nem járt rosszul a square enixet kivéve :)


    Mivel ők már megállapodtak a kupon kibocsájtójával semmi ilyesmi nem történt, bármi legyen is egy fel nem használt kupon sorsa.
  • Totti5
    #190487
    Fealdom, olyan árakkal jönnek itt egyesek hogy ha megjelenéskor ilyenek lennének akkor most lövöm tököm magamat, mert engem eddig átbasztak egész életemben. Az külön vicc h 2szer elhangzott a "nem lopott" hw is. Mintha kérdés lett volna hogy ilyenről beszélünk e most. Én ennek és a kuponos TR tökrében az egészet nem hiszem el amit itt 1-2 ember írt. Egy biztos nincs 120 ezres hajas full hd, fix fpses max grafos TR. A többi felesleges maszatolás.
  • Rapid81
    #190486
    Egy valakinek nem kellő valami megvásárlása NEM WAREZ!! Bakker...

    #190485
  • Rapid81
    #190485
    Mi nem oké? Az, hogy nekem nem kell valami és eladom? Hol nem oké az, magyarázd már el? Bakker, ezt már nem hiszem el... Ha az autóm mellé kapok egy bicilit, ami nekem nem kell és eladom, akkor aki megvette tőlem, az lopta???
  • arty
    #190484
    ennyit a hitelességedről :((((

    :DDDD (+respekt, h rapid példányát kis "rendesen" kifizetted)
  • arty
    #190483
    de, kilopták. mezei gyerek a kiskerben sose kapott itthon reloadedes kártyát... (persze igy ő is olcsobban kapta a kártyát, tehát ~senki nem járt rosszul a square enixet kivéve :) )
  • Rapid81
    #190482
    Nem igazán ez a helyzet. vagy legalább is én nem így látom.

    Ti mondjátok, hogy X dolgot így nem lehet (pl 200k). Én bizonyítom, hogy de. Ti egyből jöttök, hogy de nem így gondoltuk, meg egyébként is ezt meg ezt még, amit eddig nem említettünk, nem tudja.

    Aztán, jöttök, hogy ennyiért nincs gép (120k, enyém). Leírom, hogy márpedig van, mert nekem ennyi volt (127k). De aztán jöttök megint, hogy de az összekókányolt, meg nem MOSTAZONNAL vehető boltban ennyiért. Ja, de persze ezt eddig megint nem említette senki.

    Aztán játék árak. Amire szintén jön, hogy de az nem annyi. De, én annyiért vettem, legálisan. (Mert a kupon az az. Semmilyen lopás nem játszik sehol). És akkor most meg jön a de össze se lehet hasonlítani dolog.

    Ma ez a szórakozásotok?
  • TBTPumpa
    #190481
    Megnéztem a levelet, 12400 Ft volt a Konzolokszervize bolttól.
    Kevertem a Mass Effect 3 CE-vel, az volt 14 000 Ft.
  • arty
    #190480
    akkor én számolhatok olyan TR árat, amikor ps4+bundle TR-ből haver odaadja 1 forintért a játékot?
    vagy hol a határ számodra?
  • Micsu
    #190479
    nincs itt semmi belemagyarázás, te jössz a warezzal meg keversz ide olyan dolgokat amiknek köze nincs a témához
    én az arty által kérdezett win7-8 ára az merre? az a kulcs is mókolt volt?



  • zorrobomber
    #190478
    Az átlag ember meg tudja venni az xbox one-t is aranyáron, sőt, meg tud venni egy egyszerű kinyomtatott képet is róla.
  • Zóanagyvarázsló
    #190477
    Az egyik jogilag nem OK, a másik igen. Ha korábban nem lett volna egyértelmű, a nextgen kapcsán a Sony ezt világossá tette, a PC-s EULA-k alapján félreértelmezéseket gyártó egyszeri fórumozók számára is.
  • tomsolo
    #190476
    Mindenképpen kérj érte pénzt.
  • IMYke2.0.0.0
    #190475
    Mi egy olyan szubkultúra lakói vagyunk, akiknek ez szemöldökrángató dolog. Ők nem pazarolnak energiát a dolgok mikéntjének megismerésére.
    Én meg tudom érteni őket, holott néha keményen szánkázott bennem az ideg - amikor még vállaltam ilyen hobbi-szoftveres-gépjavításokat -, hogy mikhez és miért nem értenek.
  • Rapid81
    #190474
    Nem feketébb egy új kártya tulajtól a neki nem szükséges kupont megvenni, mint konzolon használt játékot vásárolni. Más egyéb belemagyarázás?
  • IMYke2.0.0.0
    #190473
    Ahogy én, úgy a többiek sem [Zóanagyvarázsló többször hangsúlyozta is] nem a személyedet támadjuk - azzal van a gond (ami az egész napos vitánk bogozódását okozta], hogy egy 2013-as játékot akarnak rásózni a világra, feltuningolva, és az itt és most el alapján már nem lehet összehasonlítani a 2013-ban eszközölt hardver fejlesztéseket, és Tomb Raider játékvásárlást a nextgen konzolok és a Definition Editionnel szemben.

    Itt és most ugyanis a PC-s, "elavult" verzió: olcsóbb, (valamint: ízlés és géperő kérdése) gyorsabban fut és itt-ott látványosan szebb (néhol meg nem), mint az újkori konzolokon.

    Ha idén jelent volna meg először, akkor ez a vita egyrészt tárgytalan lenne [PC-s verzió, a jelenlegi feature-ökkel úgy leverné a nextgen konzolokat, mint vak a poharat], másrészt egyértelmű.
  • Micsu
    #190472
    az hogy ilyen olyan forrásból feketén megveszel egy legálisan használható kódot engem nem zavar, de ezzel érvelni meg példálózni?


  • arty
    #190471
    nem tudná. nekem a 7950 825@1100mhz tuningal SEM tudta... (tress nélkül toltam végig)
  • benőmenő
    #190470
    Így már érthető. :)
    Nekem az "átlag ember" az full laikust jelent.
    A minap is azzal jött haza anyám, hogy a diplomás munkatársnője (otthon egy középiskola első évét taposó sráccal és egy 20+ -os lánnyal) hajlandó lenne fizetni is, ha a srác gépét újraraknám, mert lassú szerintük.
    Még az anyukát megértem, de hogy a kölykök is képtelenek legyenek megcsinálni ezt?
  • Rapid81
    #190469
    Kismillió eladó kupon volt új kártya vásárlóktól mindenhol akkoriban... Nincs itt semmilyen lopásról szó. Aki nem ennek ellenére is 7x áron vette meg, annak egészségére. Nekem ennél több eszem van és vékonyabb pénztárcám...
  • Rapid81
    #190468
    Nem loptak ott ki semmit. A nagykerek kaptak plusz kuponokat... Az meg a másik, hogy akinek meg nem kellett, az meg eladta. Azzal mi van? Neked az is warez?
  • IMYke2.0.0.0
    #190467
    Köszönöm, hogy nem kell többet gépelnem.
  • arty
    #190466
    nekem ennél jobb cpu és jobb gpu kombóval SEM ment a folyamatos 60fps tressfxel :)

    és a win7-8 árát se tessék kihagyni a gép árából! ;)

    kéccáz lesz az a végén, meglátod... :D
  • Zóanagyvarázsló
    #190465
    Nme tudom, hogy mikortól voltak pontosan ezek a kuponos okosságok. Azt viszont nyilván te is tudod, hogy 2-3 hónap alatt lesznek használtan Tomb Raider DE-k a konzolos piacon, aki pedig végigjátssza a Zavviról 15,5k-ért előrendelve, még árában vagy haszonnal is eladhatja. Szóval igen, fogyasztói szokásoktól függően lehet trükközni mindenhol. (Mindenesetre a kulcsvásárlás ezen módja nem teljesen, mert elvileg a VGA-hoz tartozik, tehát annyira az, mint az újságmellékletek külön történő értékesítése vagy a konzolos promós példányoké, de persze ezen hajlandó vagyok túllépni.)

    Én csak azt mondom, hogy egyetlen példa alapján jönnek itt a nagy túlzások, amire nincs is szükség.
  • RatBaG #190464
    önmagában a grid 2 lehet tényleg nem olyan rossz, de az első részhez mérve csalódás.
    unalmas utcai autók, még unalmasabb pályák. vagyis a pályák jók lennének, csak kétszer ennyi kellett volna. de a fizika az igazi visszalépés, a törésről nem is beszélve.

    a jó köridő titka pedig: mindent kanyart farolva kell kell bevenni. ebben az alternatív univerzumban a keresztben közlekedő autó sebessége másfélszeres szorzót kap az íven kanyarodóhoz képest.

    miután kidühöngtem magam, ehhez igazítottam a vezetési stílusom, és kb 200 órát toltam multiban. csak a multis versenyzés izgalma mentette meg számomra a játékot. a singlet meg fogcsikorgatva végigszenvedtem, hogy legalább az achievement meglegyen.
  • Micsu
    #190463
    videokártya mellől kilopott kóddal nem szokás érvelni
  • IMYke2.0.0.0
    #190462
    Itt csúsztál akkor el.
    A "totál hétköznapi - nem IT-alkalmazott - emberke" az a halmaz, aki/ami használni tudja és/vagy akarja a gépet, nem ismerni annak hardvereit testközelből.
    Bemegy boltba, "ez kell", boltos "rendben, ennyi", emberke "mikor jöhetek az összeállított gépért", boltos, "szerdán". Kész.
    Hazaviszi, felteszi a lopott szoftvereit és nyomatja a csítet X játékban online.
    Érted?

    Azok sem szakemberek, akik nem fordítva akarnak foglalatba erőltetni egy RAM-modult, vagy VGA-t, csak gyakorlatból tudják, hogy kell.
  • Rapid81
    #190461
    Akkor miért is 2013.03.01 a TR Steam kódot tartalmazó AMD-s emailem dátuma? Időutaztam?