311802
  • Dzsini
    #191991
    55K az kép :) Az enyém 557K, és linkeltem ;)
  • Sir Quno Jedi
    #191990
    Ez mér lenne off. A téma most éppen ez és aki eredeti gammákkal akar játszani annak legjobb választás egy (vagy több) SSD rendszernek és egy (vagy több) modern méretes hdd adatnak. Steam imádja, origin is stb.
  • IMYke2.0.0.0
    #191989
    Szabályzat, fenn.
  • ZsZso
    #191988
    Szerintem úgy már tényleg senkit nem fog zavarni az az 50 hozzászólás, ha spoilerbe teszi .
  • Dzsini
    #191987
    Elvileg van hely 2 vinyónak... nagy dög ez.
    Csak az újratelepítgetéshez marhára nincs kedvem :/

    ... és nem tudom lehet-e kapni ilyen csatolóval még dolgokat. 3 év alatt mit változtak a dolgok?
  • IMYke2.0.0.0
    #191986
    Szépen kérlek Sir Quno Jedi moderátor fórumtársam, be tudnád tenni a képeket spoilerbe, hogy ne kapjunk így is a szánkra a többiektől az OFF miatt? :)
  • Sir Quno Jedi
    #191985
    Ez amúgy praktikusan azt jelenti, hogy ha van két ilyen a gépedben sata3-mon, akkor 150MB/s stabil sávszéllel tudsz köztük másolni nagy fájlokat, már ha nem túl töredezettek. Ez igen jó érték egy hdd-től.
  • IMYke2.0.0.0
    #191983
    Nyilván nem. De a saját másolásaimból tudom, hogy amikor 10-40 GB-os anime sorozatokat másolgatok 7200-esről 7200-esre, és/vagy 5400-esre, akkor miket ír ki a Windows 7, így ez a 4 perc brutál gyors.
  • Sir Quno Jedi
    #191982
    Mivel nem ssd-RŐL dobtad át így ez nem annyira mérvadó.
  • Sir Quno Jedi
    #191981
    Vagy két hdd slotosat kell venni (like me) és beletolni egy ssd-t az oprendszernek, a hdd-re meg mehet az adat, szalagos mentőegység helyett jó az. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #191980
    37 GB-os Battlefield 4-et dobtam át neki Total Commanderrel SSD-re.
    4 perc volt.


    Mondjuk, hülye fejemmel, azt nem néztem meg, hogy milyen lett volna, ha közben a Battlefield 3-at is átmásolom.
  • Dzsini
    #191979
    És ez mennyivel érezhetőbben előjön a laptopvinyóknál... azért is töprengek már egy ideje, hogy legalább hibridre át kellene költözni a laptopon.
  • Moby
    #191978
    Az összevissza baszkolódó koszréjder után lehet jobb is, ha fix30.
  • Sir Quno Jedi
    #191977
    Én mindég azt ajánlom az SSD ellenzőknek és fitymálóknak, hogy válassza ki a leggyorsabb HDD-jét a gépében és total commanderrel (vagy ami jólesik) kezdjen átmásolni egy nagy fájlt saját magán belül a HDD-n, de akkorát, amit már nem lehet elcache-elni, pl. mondjuk 19GB-s filmet. AZUTÁN figyelje a sávszélt, a total szépen írja menet közben. Namost ugyanezt tegye meg még1x, aztán még1x és így tovább, miközben az előzőek is éppen futnak. Figyelje meg, hogy vajon a sávszélesség feleződik (régieknél és az újnál is), akárhányszor újat indít, avagy ennél rosszabb a helyzet. NAUGYE! Egy idő után a gépünk kvarcóra szintjére silányul. Az össz sávszélesség nagyságrendileg csökken az eredetihez képest.

    EZ A brutálisan magas SEEKTIME érezhető hatása. (most a töredezettségről ne is szóljunk, az már ezeknek magas)

    Ennyi a szemléltető oktatás lényege. Akit ez nem győz meg, az úgyis hülye, annak nem kell SSD.
  • Moby
    #191976
    Ahogy az előbb is írtam, természetesen ez igaz a ps3-ra is, és minden eszközre, ami számára ismeretlen az ssd természete:
    Protipp: SSHD
  • Zóanagyvarázsló
    #191975
    A PS3-hoz képest a fix 30 fps már generációs ugrás lenne, ahogy az 1080p is.
  • Zóanagyvarázsló
    #191974
    Jogos, de én arra gondoltam, hogy beletehetsz mindenféle szankció nélkül SSD-t, és az még működni is fog. A töltési és installálásai időkön kívül mondjuk állítólag kevés játéknál hoz pozitív változást. Pedig lenne minél.
  • Moby
    #191973
    > Nomeg a seek time a lényeg

    +1. Meg nincs a változó kerületi sebességből adódó loss, meg hasonlók.
  • Fpocok
    #191971
    Az Order 1886 1080p30fps-en fog futni. NEXT GEN MY ASS.
  • Sir Quno Jedi
    #191970
    Az hagyján, hogy 500MB-vel olvas, de majdnem annyival is ÍR!!!!! És kis fájlokkal is elembeteg módon gyors. Nomeg a seek time a lényeg, mert így ha húsz helyről olvasol és írsz ami a csövön kifér, meg sem csuklik, míg egy hdd lehasal és meghal, egy voice modem szintjén se teljesít.
  • Dzsini
    #191969
    Nem olvasási sebességet írtam, hanem hozzáférési időt (seek time). 0.1 ms vs. ~10ms - itt megvan a két nagyságrend.
  • Moby
    #191968
    >pedig támogatja az is

    Nem támogatja. Vagyis nem kell támogatnia, totál transzparens a rencernek, de amúgy meg nem támogatja, mert nincs trim, meg semmi. Nem is igazán jó bele. De még a ps4-se, alig mértek gyorsulást, szemben a sshd-vel, ahol minden dobozon belül van megoldva. Na ott komolyat gyorsul, pedig abban az ssd csak egyfajta cache.
  • lalakov
    #191967
    Persze, mindegyikünk más programokat használ. ;-)
    Nálam csak 54GB van alapból, mert 10% le van foglalva üres helynek és így is van 23Gb szabad helyem.
  • Botond #191966
    Savanyú a szőlő, mert a telefonodban nincs SSD! :D
  • Tinman #191965
    Na jó... csak az x86 alapú cuccaimban.

    Viszont nem mondasz hülyeséget! A kocsiba levő gyárilag beépített GPS térképszoftverét lehet át kéne dobni egy ilyenre... utánanézek :-D
  • ZsZso
    #191964
    Éljen! Újra SSD a téma! Még nem is volt februárban.
  • Fpocok
    #191963
    [off]Isten hozott Oroszországban.
    Mondjuk az egészben az a legviccesebb, hogy amerika UGYANEZT CSINÁLJA :D
  • Zóanagyvarázsló
    #191962
    Mindenben? A PS3-at eddig megkímélted tőle, pedig támogatja az is.
  • Moby
    #191961
    Röviden: amit mondott a "szaki" az nettó marhaság.
  • lalakov
    #191960
    Egyrészt én nem értek hozzá, másrészről a mondatod második fele nekem kínai.
  • IMYke2.0.0.0
    #191959
    Így van - a Windows 7 merevlemez menedzsere is bőven elég ehhez.
  • IMYke2.0.0.0
    #191958
    Nekem a 60 kevés lenne. Igaz, én Photoshop + Ableton kombóval le is faragtam a jelenlegi 50 GB-os meghajtómból 22-25-öt. Szóval... Emellé a 20+ GBos OS, és a kisebb progik, és egy 60 GB SSD meg is döglik [adatmozgatáshoz kell a 7-10%-nyi üres hely].

    Szóval, nálam helyből csak a 120 GB-os játszana OS-nek és a progiknak, de inkább 240.
  • lalakov
    #191957
    Én sem. De mielőtt belekezdtem utánaolvastam, fórumokat néztem és rengeteget kérdeztem. ;-)
  • Moby
    #191956
    Egyrészt nem rakja ki, másrészt utólag recovery consolból arra a vinyóra teszek MBR-t, amelyikre akarok (fixboot, fixmbr).
  • Tinman #191955
    3 éve használok SSD-t mindenbe. Aki nem használja, az súlyos vakságban él.

    Örülök, hogy egyre többen nyitják fel itt is a szemüket.

    "Bármelyik "alsó kategóriás" SSD kb. 2 nagyságrenddel (százszoros) gyorsabban nyit meg egy file-t a tárhelyen." - írta Dzsini

    Ez nyilván nettó marhaság.

    Egy átlag HDD manapság 90-110 MB/s-os sebességre képes olvasáskor. Sajna a pár éves típusok inkább 60-90 között dolgoznak.

    Ehhez képest egy SATA 2-es porton az SSD tud 200-220 MB/s-ot. Ez véletlenül sem százszoros, inkább csak kétszeres.

    Sata 3-om az már más tészta ott már láttam 500 MB/s feletti értéket is, ami ugye cirka 5x sebesség.


    TLDR: SSD - must have főleg op. rendszernek!
  • IMYke2.0.0.0
    #191954
    Hát igen. Ezeknek (is) helyből illett volna benne lennie az 1.0-s gépekben.
  • lalakov
    #191953
    Egyébként nem tudom hogy vagytok vele, de én rendszer+programok mellé nem telepítek játékokat. Azok külön vannak, jelenleg HDD-n, később kapnak ők is külön SSD-t. Jelenleg egy 60GB-os van benn rendszernek és ez mindig is elég lesz, játéknak meg egy 250GB-ost tervezek idővel.
  • Fpocok
    #191952
    such features
    so next gen
    wow
  • IMYke2.0.0.0
    #191951
    Pedig semmi extra.
    Én is tegnap délután, 10 perc alatt "tanultam" meg, Józsi gépe előtt ülve.
  • IMYke2.0.0.0
    #191950
    Igen.