311802
  • DarkSector
    #192512
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jó de én erre gondoltam a Win <> Steam OS.

    Tudom mi az elismert játék, nagyon sok ilyen van, most igen új a generáció még a nextgenbe kár is keresgélni, de ez természetes, de a Steam OS-el ellentétben OTT lesz mire várni. Erre gondoltam.

    értelemszerűen PC-seknél az RTS és RPG fanok egy FPS-t tuti nem fognak magasztalni, és vica-versa.

    De kérdezem én ha te nem a Steam OS-re irtad, akkor milyen témában hoztad fel hogy az új generációban a kezdő címekből még kevés van? Mert ez mindig így volt ez önnmagában nem újdonság, és tudta és tisztában is van ezzel mindenki.
    Én azt hittem a Steam OS-el kapcsolatban írtad.

    Én sem a pc/konzolt fitogtattam ezelőtt, szoval tudtam ezekről a pc-s játékokról, SC2 meg amiket emlitettél, pc-re is van sok jó exclusive, csak stilusban más célközönséget mozgatnak meg, de semmivel sem különbek....most részemről csak win<> SOS a fontos kérdés.
  • Shep
    #192511
    Frankó csak egy csomó leárazott cucchoz most már nem lehet hozzáadni, legalább egy listát raknánk ki, hogy mihez lehet használni. Ezek is egyre szarabbak, tudom ez csak béta, meg soha semmi nem jó stb. Köszönöm!
  • Shep
    #192510
    Szerintem meg vacsora.
  • Rapid81
    #192509
    GMG bekaphassa a GBP-jével együtt...
  • Zóanagyvarázsló
    #192508
    A Steam OS-ről egy szót sem ejtettem, csak megjegyeztem, hogy húzónevekben az új generáció most még gyengén áll. Egyébként pedig javaslom, hogy az elismert szó keresésére keress rá a Magyar Értelmező Kéziszótárban.
  • zorrobomber
    #192507
    A VVVVV-nek is nagyon klassz a zenéje. Abba hogy mihez mi kell ne menjünk bele.
  • DarkSector
    #192506
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Oks értelek, biztos nagy számok törvénye alapján van aki amúgyis konzolt venne, ha nem lenne exclusive, de vannak és meg fogja venni őket vagy egyik másikat.

    "Lásd: StarCraft II: Heart of the Swarm, Civilization V: Brave New World, Europa Universalis IV."

    Igen értem RTS műfajban szerintem sneki nem vonja kétségbe a pc urlkodását, a konzolokra ilyenek feleslegesek is, mert más irányt képviselnek, vannak oda vissza exclusive-ok, de most én a win <> Steam OS közti különbségekre utaltam ne azt hogy Konzol vs PC közt mik az exclusive-ok.
    Ezek az RPG RTS-ekből amik jók, felsoroltál, igen ismertek, ahogy a konzolexclusive játékok, se jobban sem kevésbé, én mondjuk onnan ismerem a SC2-őt hogy netes felületeken reklámozzák, killzone is így volt reklámozzák sok trailer, már az is tudja mi az a Killzone Shadow Fall aki eddig nem is hallott a szériáról...és így tovább a Nintendo Metroid-ja, életembe nem játszottam még vele, nem is érdekel de ismerem...vagy bármi más.

    Szóval ez a Steam OS-re nem bizonyít semmit, nem lesz előnyösebb a Win-től, mert ugye innen indult a témázgatás. :)

    Egész pontosan onna hogy Timan kollegának feltettem a kérdést, hogy a Steam OS jobb vagy legalább tudja azokat mint egy Win?
    Ha annyit sem tud, és nincs extra fícsör amit a win+steam kliens nem ad meg, akkor összeségében értelmét nem látom feltelepíteni pl magamnak....max annyit hogy kíváncsiságból megnézni a dizájn-t. De egyébb értelme nincs. (számomra)

    De mindegy maradjunk is ennyibe, aki akarja használja...
  • Evoluti0N
    #192505
    Gyerekek, nagyon ráfüggtem erre a Ni No Kuni-ra. Napi 7-8 óra játék simán lemegy. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #192504
    * Jó évet zárt az Activision Blizzard

    "Az Activision Blizzard bejelentette, hogy a Diablo 3 eladásai elérték a 13 millió példányt. Az adat a cég legújabb üzleti jelentéséből származik, a szám az összes platformra vonatkozik, melyeken a Diablo 3 megjelent. Bobby Kotick, az Activision Blizzard főnöke elmondta, hogy ez jót jelent a márciusban megjelenő Reaper of Souls kiegészítő szempontjából is."

    * Rosszabbul fut az Xbox One-os Call of Duty a patch után

    "Az Onslaught DLC-vel párhuzamosan érkező javítócsomag, ami többek között stabilitási és sebességbeli növekedést is ígért, gyakorlatilag pont az ellenkezőjét érte el. A Digital Foundry mérései szerint jelentősen rosszabbul fut a játék, mint a frissítés előtt, és az új pályák is elég gyatrán teljesítenek.

    A Stonehaven pályán például, habár tényleg néha 60fps-sel fut a játék, távolról nézve a pályát ez leeshet 45 és 60 közé, a távcsöves puskát használva pedig akár 30-ra is! A probléma, hogy ez nem csak az irányíthatóságot befolyásolja, de a folyamatosan váltakozó framerate bizony erősen előhozza a screen tearing problémáját is. Reméljük az Infinity Ward minél előbb megoldja a dolgot."

    * "Késik az Xbox 360-as Titanfall

    Miután ma kiderült, hogy bizony a PC-s és Xbox One-os verzióhoz képest két hetet késik az Xbox 360-as Titanfall, legalább négy-öt dolgot tettek felelőssé a játékosok és az állítólagos "belsős" források. Többen úgy tartották, hogy az egész a portolást végző stúdió hibája, míg mások úgy vélték, hogy a szerverek nem fogják elbírni a tetemes mennyiségű (összesen 3,5 millió előrendelés van eddig) játékost.

    Michael Pachter szerint azonban nem erről van szó. Az elemző úgy gondolja, a játék rendkívül sikeres lesz, a legtöbb eladást pedig az Xbox 360-as verzió fogja hozni. Az Electronic Arts pedig egyszerűen azért tolja ki március 25-re a megjelenést, mert március végén zárul az aktuális üzleti negyedéve a cégnek, és így a 3,5 millió előrendelést még erre a negyedre, az azt követően érkező rengeteg bolti eladást pedig már a következő negyedévre tudják elszámolni. Erre nem gondoltatok volna, mi?"
  • lalakov
    #192503
    GreenMan Gaming 25%(2014-02-14-ig):
    YOGCST-BESTYT-EVERRR
  • Zóanagyvarázsló
    #192502
    Én csak arra próbáltam célozni, hogy tőlünk nyugatabbra azért vesznek konzolt, mert azon szoktak játszani, az exkluzívoknak kisebb szerepük. Nme mondom, hogy nincs, azok nélkül nyilván sose hozza be a PS3 az Xbox 360-at, nem kérdés.

    Egyébként nem legismertebbet írtam, hanem elismertebbeket. Lásd: StarCraft II: Heart of the Swarm, Civilization V: Brave New World, Europa Universalis IV. Ebből az első kettő csak kiegészítő, de igen tartalmas. Ezek jó értékeléseket kaptak, és a célközönségük is szereti őket, ismert, nagy nevek. Gyakorlatilag ezt a kalibert alig sikerült eddig az új konzoloknak hozni, ami nem meglepő, de ettől még bizony kevés. (A visszafogottabban fogadott Rome II-t nem is említettem, de az legalább patchekkel, kiegészítőkkel, modokkal tuti jó lesz.)

    Egyébként emiatt ragadtam billentyűt (hogy miért, azt már kifejtettem):

    Konzolokból mutass már el olyat amire nincs saját exclusive húzócím.
  • DarkSector
    #192501
    steam overlay az a játékokban a shift+tab?
  • Zóanagyvarázsló
    #192500
    Pontosan, hozzá sem szagoltam, csak most néztem meg mi az, mert az engem nem érint. A jól körülhatárolható okokból visszatérő torzsalkodás viszont igen.

    Egyébként játékfüggő, hogy saját zene hol jön jól. A GTA-kban szerettem a saját rádiót, sőt a Carmageddonhoz is használtam saját zenéket (ugye a gyárit eleve bajos lejátszani mai gépeken), autósokhoz amúgy is elfogadhatónak tartom. Hogy most eben a Steam Music hoz-e további kényelmet, azt még nem tudom, de erről az oldaláról se te, se más nem írt.

    Ha bővülnek a funkciók, az jó dolog, és az itt kialakult témaköröknek megfelelően ontopik is. Half-Life-fal, Portallal összemosni kár, helyettük lesz Steam Music. Egyéb funkciókba belekötni, ahogy tetted is, jogos, vannak olyanok, melyek hiánya fájóbb. De ilyenek mindig lesznek, ezért mindig bele lehet majd kötni mindenbe. Ez a szép benne.
  • Rapid81
    #192499
    Ez egy zenelejátszó, ami az MP3-aidat lejátssza játék alatt és a Steam overlay-ben van kezelőfelülete.
  • DarkSector
    #192498
    ja én befejeztem, eddig sem értettem mi a vita tárgya, de a steam music-al kapcsolatban még meghallgatnám Rapid kollegát.
  • IMYke2.0.0.0
    #192497
    81 új üzenet 3 óra alatt = ~ flame... :(
  • DarkSector
    #192496
    Amúgy félre ne értsd, nem szarozom a Steam OS-t.

    Meg felőlem használhatják akik akarják, lehet 2 év múlva jobb, több lesz a win-nél, de a konzoloknak mindenki tudja hogy nem az a lényeg hogy milyen háttér van a hardveren, mert senki nem azé veszi, mikor elmentem régen mondjuk venni egy x360-at én nem a dashboard-ért mentem megvenni, volt pc-m akkor is már.
  • Zóanagyvarázsló
    #192495
    Bevallom, nem emlékszem fejből, hogy egy vitán belül mi minden hangzott el, csak mókásnak tűnt annak jelentése annak fényében, hogy szeretsz osztani másokat.

    Egyébként egyetértek, jó lenne, ha az eredeti témáról folyna a vita, de ennek a kisiklásához éppen te is hozzájárultál, én csak próbáltam mediátor lenni. Legközelebb kérés nélkül nem avatkozom bele.
  • DarkSector
    #192494
    Steam Music-ra még nem írtál semmit, mikor visszakérdeztem, nem flegmaságból kérdeztem vissza, én télleg azt hittem olyan ficsőr hogy vannak zenék, vásárolhatsz zenéket vagy kapsz ajándékba, és simán csak lejátszod a zenéket, mint egy winamp pl....

    vagy más ficsőr is van?
  • DarkSector
    #192493
    Nem szar a pc gaming, semmi sem szar. :D
  • Tinman #192492
    Igazából Zó érvei érdekelnének, mert a témához, hozzá sem szagolt... érdekesebb volt nyammogni valami egészen máson.
  • Tinman #192491
    Most tudtam a menüig eljutni, de még ingame a menü betöltése előtt is 1 update-et leszedett az fél perc volt csak.

    Összesen 11 update és laza 1 óra kellett ahhoz, hogy egy lemezes játékkal konzolon odáig eljussak, hogy játsszak.

    Szar a PC gaming mi? Lol. Ennyi idő alatt 3 op. rendszert feltolok 3 különböző gépre és még a driverek is fent lesznek. :-D
  • Rapid81
    #192490
    Én elmondtam az érveimet. Te belekötöttél. Most mit érvelgessek, ha nem értetted meg azokat? Azok az érveim, amiket leírtam. Nincs más, mert minek?
  • DarkSector
    #192489
    Jó persze most erre had ne reagáljak, hogy mire bizonyíték az hogy egy gépre valaki mit vesz, nem erről beszéltem, a Ghost-os palánták meg fogják venni a többi exet is, csak nem ugyanabban a sorrendben, de CSAK multi cimekért senki nem vett még konzolt.
    Az más dolog hogy a Killzone vagy multiban nem olyan erős mint a ghost, nem annyira szórakoztató, mint a cod multi sokaknak, meg a cod mégiscsak cod.

    lehet költ 20k-t ghost-ra mert 1000 órát multizik majd, és majd használtan vesz később 8k-ért Killzone-t...ne rövidtávon gondolkodjunk.

    De konzolt játékos azért vesz mert a multi cimek mellett vannak olyanok amivel pc-n nem játszhat...van értelme a dolognak, ha nem így lenen, fognák én is egy kontrollert, rábasznám a pc-t mondjuk a tv-re és nem vennék konzolokat.
    Nem az OS adja el önnmagát, hanem a rá készülő szoftverek.

    "Az eddigi exkluzív "húzócímektől" inkább ne essünk hanyatt, PC-re elismertebb játékok jelentek meg 2013-ban."

    Eddig, csakhogy ott tudod később mik lesznek, van mire beruházni, várni, ez a lényege. Steam OS-en is várhatnál HL3-ra akár.
    Steam OS-be mik a közeljövőben a tervek? Miért lesz több a win-nél? Tervek? Ígéretek?

    "PC-re elismertebb játékok jelentek meg 2013-ban."

    Legismertebbek......????wtf? Ez most mire is bizonyíték?
    az utcán megállítok egy öregasszonyt az is fogja ismerni a konzolos ex játékokat, sőtt annyira ismertek hogy millió számra meg is veszik őket.
  • Tinman #192488
    Legalább ne ferdítenél.

    A bunkózáson kívül volt ott pöcsözés is ;-)

    Az az érdekes nekem ebben az egészben, hogy rémesen hamar elfogytak a Steam Music fail mellett az érvek és sokkal érdekesebb rólam pofázni... mi lenne, ha a témánál maradnánk és nem kevernénk bele személyeket?

    Meg mondom mi lenne: CSODA.
  • DarkSector
    #192487
    Én is ki voltam akadva, mikor egy játéknál nekem is 9 frissitést szedett vagy 30-50 percig meg installálgatta.
  • Zóanagyvarázsló
    #192486
    Most nem túrok utána konkrét számoknak, de többen játszanak PS4-en a CoD: Ghosttal vagy az AC4-gyel, mint az új KZ-vel. Az eddigi exkluzív "húzócímektől" inkább ne essünk hanyatt, PC-re elismertebb játékok jelentek meg 2013-ban.
  • DarkSector
    #192485
    Oks, ezt én is tudom, ezért írtam, amit írtam, nem értem a vitát, hogy mi a problem....
  • DarkSector
    #192484
    Nem is értem min vitatkozunk, vagy mi nem egyértelmű nektek, vagy mi a vita tárgya, mert szerintem minden egyértelmű.
    Konzolok Oprendszerét nehogymár ide keverjük, mert azoknak már amióta léteznek megvan a maguk funkciója és célja, és olyan dolgoknak ad hátteret aminek más oprendszer vagy felület máig nem.
  • Fpocok
    #192483
    Nem lesz steamOS exklúzív játékok. Ezt már megmondták.
  • DarkSector
    #192482
    Tudsz játszani PS4/X1 exclusive játékokat pc-n? ja nem?

    Majd akkor visszatérünk rá ha akár halovány valami infót tuds linkelni hogy a Steam OS-en lesz mondjuk cím bejelentve ami Win-en nem fut el.

    Konzolokból mutass már el olyat amire nincs saját exclusive húzócím.

    És igen visszafelé nem játsza le, de az senkit nem érdekel, az a fontos hogy van-e rá olyan ami csak arra van, és ha az a csak arra van dolog érdekli az embereket akkor lesz is rá még több, ezt tudják a vásárlók és megveszik és viszik milliós példányban.
    Steam OS-t hányan fognak venni/használni? amíg a win-el ellentétben nem mutat komoly előnyöket?

    NEM arról van szó hogy a kezdő projekteket le kell szarni, mindenki elindul valahonnan, én azt mondom MOST ésé a KÖZELJÖVŐBEN van-e értelme, azon kívül hogy érdekességképpen feltelepíti az ember és megtekinti?
    SEMMI?
    akkor amíg nincs semmi, addig semmi nincs.
  • TBTPumpa
    #192481
    Sajnos már csak normál Deadfall Adventures van a CD Galaxisnál 990 Ft-os áron.

    Illetve megint felkerült:
    Splinter Cell Blacklist The 5th Freedom Edition - 3990 Ft
  • Shep
    #192480
    Ne személyeskedjél már! :)
  • wantonly
    #192479
    Se grafikában se zenében, se sztoriban, se fejlődésben, se kalandban, se SEMMIBEN nem jobb, mint az eredeti.

    Ez sajnos így van, és ezért még sokkal mélyebben a pénztárcádba kell nyúlni.
  • Zóanagyvarázsló
    #192478
    Ezért (PSN-ről idézek):

    "DOWNLOAD REQUIRES 75GB OF FREE HDD SPACE AND MAY TAKE A SIGNIFICANT PERIOD OF TIME TO COMPLETE. After the download has completed this title will occupy 37GB of space on your HDD."
  • Zóanagyvarázsló
    #192477
    Én csak azt mondom, ha te vagy a legfőbb mimóza, továbbá aki leggyakrabban fordul moderátorokhoz (egy neked címzett "Bunkó vagy Bugsy!" idézetért is megtetted), akkor éppen te is lehetnél kissé érzékenyebb mások lelke iránt. Nyilván a való életben sem tudsz mindenkivel úgy beszélni, mint a legjobb haverjaiddal (már ha vannak még azokon túl, akik a magas lovad láttán kiközösítettek, arra hivatkozva, hogy nem iszol velük :P), mert más stílusú, de attól még bírod, és egy társaságba jártok.

    Az rendben van, ha nem találja meg mindenkivel elsőre a közös hangot, de ha a másik megtaláltnak érzi magát, talán nem kéne még ezért is őt osztani. Tudod, hogy Rapid direkt nem jár máshová az SG-n. (Ha nem keverem valakivel.)
  • Tinman #192476
    6/9. 900 MB-os upgrade.

    Ok, ez leszed újra az egész játékot kb. Mi értelme van akkor így lemezen megvenni?
  • Botond #192475
    Kijött egy új gép, egy új OS-el amin 0 db játék volt, és a régi pc/nintendo/ps/akármi játékok közül lóf*sz se futott. Microsoft bele is bukott, a cég meg az xbox is elsüllyedt a névtelenségbe. Most a valve kijön egy új oprendszerrel+gépekkel, amin ráadásul már fut pár korábbi cím is, és ez ugye szar. Szemben a szintén a napokban megjelent x1 meg ps4el, amin megintcsak nem fut semmi a korábbi játékok közül, mert az királyság.

    Értem.
  • Tinman #192474
    Tegyünk különbséget a buta és a köcsög fasz között :-) Vagy ha nem megy tőlem se várj változást.
  • Sir Quno Jedi
    #192473
    Aza gond ezekkel a multisításokkal, mint a kotorral is, hogy először hozzászoktatnak a színvonalas és minőségi szinglihez, ami 100 órákat beletolsz és szétélvezed az agyad rajta, aztán az arcodba tolnak egy LÓFAX minőségű mulitfost és még fizessél is érte folyamatosan, hogy egyáltalán játszhass és a többi nyomorék 12 éves vérpistike téged akadályozzon a játék élvezetében (me multi, bah). Se grafikában se zenében, se sztoriban, se fejlődésben, se kalandban, se SEMMIBEN nem jobb, mint az eredeti, mégcsak csak silány másolat se... Rohadjon meg az összes szánalmas MMO-gyártó kisiparos...