311802
  • wantonly
    #192632
    Aha, így már értem.
  • Botond #192631
    Nem az ovinak adom, hanem alapítványoknak, hogy fizessék be a kaját ahelyett, akinek a szülei nem tudják/akarják. A kaja önköltséges, azt nem fizeti az állam. Meg csomó minden mást sem amúgy. Zsebkendőt, wc papírt kell vinni, stb. Az állami ingyenes ovi az olyan 10k/hó/gyerek a szülőnek.
  • DarkSector
    #192630
    az kibaszott kevés.
  • grebber
    #192629
    Resident Evil: Revelations pc és konzol portokból összesen 1.1 millió db fogyott!

    A million copies of Resident Evil: Revelations’ console and PC ports have been sold
  • DarkSector
    #192628
    Senkinek nem hiányzott egy Company of Heroes? Már mindenkinek van a csoportból?
  • DarkSector
    #192627
    Steamgifts-en már próbálkoztam néhányszor, és had ne irjam le hányat nyertem...:D

    SG Entires:
    9,702 results
  • wantonly
    #192626
    Az egészségügyet értem, de egy ovi vagy bölcsi mit kezd a pénzeddel? Azt az államnak kellene finanszírozni az adónkból.

    Ha teszem azt a gyereknek alkoholisták a szülei, elváltak - az ovinak adott pénz nem fog segíteni rajtuk.

    Ellenben a kutyusok kapnak kaját.
  • Botond #192625
    Mindenkinek más fontos, nekem a gyermek étkezés az. Oviban, bölcsiben fizetni kell a kajaért, sokan nem tudnak, ha nem eszik eleget a gyerek (mert azért könyörületből csak kap vmit), akkor nem úgy fejlődik, agresszív lesz, és ha felnő, akkor nagyobb eséllyel lesz olyan ember aki kutyákat rak ki az út mentén, vagy kutyakölyköket dob patakba.

    És van kutyám is.
  • DarkSector
    #192624
    mondjuk ez nekem nem jutott volna eszembe...én nem értek hozzá.
  • Rapid81
    #192623
    Volt már nálunk agár, magyar vizsla, mopsz, orosz medveölő, golden retriever és még sorolhatnám. Az emberen múlik, hogy kib@ssza-e a kutyát vagy sem, nem a kutya fajtáján...
  • DarkSector
    #192622
    Ja értem. :D
  • Rapid81
    #192621
    3 év alatt, mióta elkezdtük 400-nál is több kutyát juttattunk gazdához. Ez egy 8k lakosú kisváros. Szólj, ha az árvaházban is ennyi gyerek fordulna meg vagy lenne 2-1-0 szülője vagy lenne alkoholista valamelyik, esetleg éheztetnék, vernék félholtra, vágnák le a fülét, törnék el a lábát, raknák ki a határba vagy akasztanák fel egy fára egy ekkora településre levetítve. Aztán ha ez megvolt, majd beszélhetünk...
  • Botond #192620
    Néha van kettő, néha van egy, néha annyi se, néha alkoholisták, néha csak simán szegények (szólj közbe, ha olyan hoz érünk amiről vagy ami ellen tehet egy 2 éves), néha leszarják a gyerekeiket, néha a gyerek fogyatékos, stb.

    Különben is minden kutyának van gazdája, aki szereti és jól tartja őket, nemdebár?
  • Rapid81
    #192619
    Gyerekeknek vannak szüleik, akik tudnak vigyázni rájuk. Egy kivert kutyára ki vigyáz?
  • Tinman #192618
    Toltam tovább, közel +2 órát.

    Kratos még mindig mérges, a grafikát már tényleg nem tudok hová lehet fokozni, mert egészen hihetetlen, hogy ilyen magas frame mellett (érzésre tuti több, mint 30, de 60-at szvsz sehol nem éri el) ilyen grafikát és textúrát ebből a 8 éves vasból kiszorítottak. Le a kalappal komolyan!

    Tulajdonképpen látványos, meg a nehézség is mintha komolyabb lenne normalon, mint szokott, tehát kihívás van, de valahogy olyan fáradt már ez a cím. Nem tudom megmagyarázni, de ha meg kéne próbálnom azt mondanám a hülye hasonlatok topikjának szellemében, hogy olyan, mint a sokadik nyaralás a kedvenc helyeden. Elsőre és sokadikra is frankó, de egy idő után semmi extra.

    Egyet kell értsek Moby-val, bár én végig fogom tolni. Összes rész lepergett, ez is megérdemli.

    Fura egyébként, hogy a fix kameranézet ebben a részben az eddigi 2.5 óra alatt többször zavart, mint két bármely másik GoW-ban összesen :-/

    Bár egyik GoW sem volt soha egy móka és kacagás, de ez most nagyon komorra és sötét részre sikeredett eddig. Olyannyira, hogy már-már horror szint néha... picit sok már nekem a bél, agyvelő és a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ciciből kimászó rovarból
    . Eddig ez azért nem volt ennyire beteg.

    Nem rossz, nem rossz, de valahogy nincs meg az az izgalom és addikció, ami a korábbi részeket szinte mind jellemezte.
  • TBTPumpa
    #192617
    Off:

    Csak most esett le!

    Az új Within Temptation dalban lévő férfi vokálos nem más, mint aki anno a gyerekelrablós zenét énekelte.
    WTF. Azt hittem, hogy az az ember már halott (mert ősrégi már az a dal és a videó is), de szerencsére mégsem...
    Kicsi a világ. Nem gondoltam volna, hogy attól az embertől hallok még valaha zenét.
  • Tinman #192616
    "Az emberek tudnak segíteni magukon. Az állatok nem."

    Na bazz... egyetértek. Mi lesz most? Örök ban? :-)
  • Tinman #192615
    Megmondjam? :-)

    Ott, hogy ezeket a malamutokat nem adják be menhelyre még csak véletlenül sem, mert:

    a, Sokat érnek.
    b, Okosak.
    c, Szépek.
    d, Még mindig picit divatkutyák.
  • Shep
    #192614
    Ja, úgy már értem miért annyi.
  • Botond #192613
    A gyerekek sem tudnak. Legalábbis én még nem láttam ovist vagy bölcsist aki tudott.
  • Rapid81
    #192612
    #192610
    Bár amikor megtehetjük, akkor olyat is kapnak. Mármint minőségit.
  • Rapid81
    #192611
    Az emberek tudnak segíteni magukon. Az állatok nem. Arra meg ma Magyarországon aztán várhatsz, hogy majd adakozzanak az emberek... Az 1% pont erre lett kitalálva, hogy az úgyis oda van már, akkor adjuk oda olyannak, akinek kell és ahol jól jön.

    #192610
    Helyi állateledelesnél van kedvezményünk, mivel elég szép mennyiséget szoktunk tőlük hozni. Sima száraztáp amúgy. Semmi extra. Nem a legolcsóbb, de nem is Pedigree.
  • Shep
    #192610
    Milyen tápot és hol veszitek ennyiért?
  • Botond #192609
    Nem tudom. Ha vki vmit fontosnak talál akkor ad rá pénzt. Én is fizetek alapítványoknak havonta egy keveset, pedig már adókedvezmény se jár érte. Mondjuk én ovi+bölcsi+egészségügy vonalon. Ha az emberekkel már minden oké, akkor jöhetnek az állatok. :)
  • DarkSector
    #192608
    ezt láttam pár helyen hol van elrejtve itt a poén? :D
  • Rapid81
    #192607
    Meg ha már felhoztad, akkor:



  • Rapid81
    #192606
    500Ft az 4-5 kiló kutyatáp, ami ~10 kutya napi adagja. Akkor számold ki, hogy 14k hány kutya hány napi fejadagja. Ha 15% lenne az adó és nem lenne 1%, akkor szerinted az 1%-nyi, az embereknél maradó adóból mi mit látnánk? Elég fura a logikád...
  • Botond #192605
    Vki keres mondjuk havi 800 bruttót (összesen majdnem évi 10 millát). Felajánlja nektek az adója 1%-át, akkor az alapítvány kapni fog 14.000 Ft-ot. Na most ennek a 14 ezer pénznek van egy adminisztratív része a NAVnál, ami sok Mancika sok pénzért. Vajon túl van ez azon a ponton, hogy megéri, vagy olcsóbb lenne 15%ra levinni az SZJAt és beszüntetni ezt az 1%-osdit.

    Csak ezen töprengtem. Abba bele se gondolok, hogy vki a minimálbérre eső 500 forintját ajánlja fel, azzal ti mennyivel vagytok beljebb. És az is ugyanannyi adminisztráció és költség.
  • Dj Tommy
    #192604
    Ignition milyen jó játék volt.
    Ha lenne steamen, lehet meg is venném.
  • Rapid81
    #192603
    Hogy a mi?
  • Botond #192602
    Bruttó 10 millának az SZJA 1%-a szerintem olyan 14-15 ezer lehet. Bruttó mennyi jövedelem SZJA 1%-ot kell felajánlani, hogy egyáltalán a papírmunka megérje a NAVnak vajon?
  • wesker24
    #192601
    Hát nekem alapból nem jönnek be az ilyen játékok !

    De nekem még ennyiért sem kell ha 1 euró lenne akkor még elgondolkodnék rajta hogy kell-e ! :D
  • Rapid81
    #192600
    Ennyire sz@r a How to Survive, hogy máris 75%-ot kapott?
  • DarkSector
    #192599
    miért ilyen kicsik benne az autók? :D
  • ratgab
    #192598
    Nem rossz. Mondjuk Re-voltban azt is szeretem, hogy raklapnyi mod van hozzá (autók és pályák is), amik bizony elérik magát a játék színvonalát minőségben.
  • IMYke2.0.0.0
    #192597
    Hú, elkapott a nosztalgia! :)
    Big Scale Racing gameplay video
  • IMYke2.0.0.0
    #192596
    "Big Scale Racing" - próbáld ki, ha tudod.
    Én imádtam!.
  • grebber
    #192595
    "mert annyira jól nézett ki" A mai napig nem értem ezt a grafikai hajcihőt.

    Az a legnullább dolog ami rossz ebben a Failens-ben! Mondhatnám a gamet a grafika viszi el a hátán 99%-ban a többi hulladék szarság ami jellemzi a játékot az kemény 1%-ot érdemel.
  • IMYke2.0.0.0
    #192594
    Ezek szerint, mostanában nem néztél rá.
    Kétszer (!) akkora a mérete a játéknak, mint megjelenéskor. A textúrák szebbek lettek [még ezen az ósdi HD4850-esen is látszik], az AI-n rengeteget javítottak [szó szerint körbe támadnak, meglepnek stb.].
  • ratgab
    #192593
    Ignitionnél jobb grafika, kicsit komolyabb tálalás.
    Micromachines dettó.
    Death rally szintén.
    Reckless Racing.

    Ez a Motorstorm Rc amúgy nem rossz.

    Jó a Re-volt a szó szoros értelmében nem Topview, viszont a rádióirányítású kisautós versenyzős, powerupfelvevős játékokban szerintem utolérhetetlen (szigorúan magánvélemény).

    Powerupolfelszedős autóverseny témában nekem etalon még mai szemmel is. Játékélmény, zene, autóválaszték, pályák nálam 10/10 ()