311802
  • Botond #192992
    Azokon túl amiket Zó írt még az a fő különbség, hogy az első rész az egy végtelenített ciklus. 1 chapter 1 főgonosz, akihez 2 mellékküldi megoldása után jutsz, mellékküldiből 3 féle van (pc-n 4!), aztán megölted a főgonoszt jól.

    Ezzel szemben a kettőben teljesen más a küldetésrendszer, élvezetes (és változatos!) mellékküldik vannak, és a főküldi sem ez a kaptafa feeling, hogy menj oda öld meg Pistit és hát ... ez még tizenktészer.

    De majd a téma szakértője Dr.Tinman is nyilatkozik gondolom a dologról, hogy miért 3/10 az első rész és miért 9,5/10 a második rész nála. :)
  • Rapid81
    #192991
    Na, megkértem a GMG csodás szápportját, hogy legyenek szívesek törölni a GMG-s fiókomat, mert nem lesz rá szükségem többet... Kíváncsi vagyok mikor reagálnak.
  • tomsolo
    #192990
    Az egész AC pont ott van elrontva, ezzel az emlékezős marhasággal. A 4 volt az első amit végig is bírtam vinni - pirates ftw - , de ott is sikítófrászt kaptam ezektől a "jelenkori" megszakításoktól.

    Lopakodás nincs benne - ami van az nem az, max ovisoknak - harc elég izé, bár itt is ront rajta, felesleges lopakodni, elnagyolt történetek, tamagocsi cselekmények. Ha nincs benne a hajózás nyugodtan skippeltem volna ezt is. (Külön szánalmas, hogy az "igazi" assassin cuccokat - fúvócső - kb a játék felénél kapod meg. Cserébe viszonylag szép volt.

  • Micsu
    #192989


    valamiért engem absz nem kötött le sajnos
  • Moby
    #192988
    >nagyobb városok, melyek felismerhető, lemodellezett épületekkel van tele, rengeteg történelmi leírással (az ebben rejlő különbség önmagában elviszi a hátán a játékot)

    Én kb ennyit írtam volna összesen, de köszönöm a kiváló munkát
  • Zóanagyvarázsló
    #192987
    Tényleg!
  • Zóanagyvarázsló
    #192986
    Sokkal több benne minden, a lehetőség is.

    - több fegyver, páncél, felszerelés, ezek az elsőből hiányoztak
    - üzletek, saját bázis fejlesztése
    - úszás
    - bizonyos küldetésekben egyedibb dolgok (repülés)
    - messze nem annyira erőltetett koncentrikus körökből épül fel minden sequence (emiatt is volt borzasztóan repetitív az előd)
    - nagyobb városok, melyek felismerhető, lemodellezett épületekkel van tele, rengeteg történelmi leírással (az ebben rejlő különbség önmagában elviszi a hátán a játékot)
    - tombok
    - puzzle-ök
    - Ezio ugyan elég faék badass-szuperhős karakter (éppen ezért zabálják a népek), de legalább sokat megtudni róla
    - felbérelhető segédlet (kurtizánok, tolvajok, zsoldosok)

    Lehet, hogy van más is, most ennyire futotta tőlem. Szerintem kiegészítőtől nem is rossz.
  • davidka003
    #192985
    A 3. résszel le lett zárva a Desmond szál. Mondjuk szerintem eléggé fos vége lett.
  • zorrobomber
    #192984
    CoD-os pörgés az annyit jelent, hogy körülötted ugrál meg robbantgat mindenki összevissza. Neked csak bámulni kell.
  • Bence94
    #192983
    Én is! Azt hittem, hogy frankón kibontakozik majd az egész és szépen lassan (2-3 évente jön folytatás) megtudunk mindent az asszaszinokról és desmondról, sőt egy akár teljes játék csak róla szólna modern korban. 3-at el se kezdtem még, ha jól tudom szinte nem is törődtek a desmond szállal és a 4-ben meg már nincs is benne. What ? Az egész róla szólt nem ?
  • Micsu
    #192982
    Mivel mindket részt meguntam pár óra után nem vágom mik azok a különbségek amiről beszéltek de megköszönném ha elmondanad
  • arty
    #192981
    Ez nem az ő vesztük lesz - lásd cod - hanem esetleg az AC kedvelőié, akinek az évi 2-3 AC már soknak bizonyul majd.

    A bevételek igazolják a menedzsment döntését, még vszeg sok sok éven át.
  • Zóanagyvarázsló
    #192980
    Pörgésben? A CoD elég nagypapis játék a Doomok, a Quake-ek, a Serious Samek mellé téve. Persze ha a SWAT mérce, elfogadom.
  • Moby
    #192979
    +1
    A második rész egy hatalmas fejlődés volt, azóta a helybentopi + visszafejlődés között ingázik a széria.
  • Botond #192978
    Első meg második részt ég és föld. Az első rész egy kósza ötlet volt, a másodikban sikerült eltalálni mit is akarnak, a brotherhood rókabőr volt, bár közel tökéletesre csiszolva, de akkor is rókabőr, a revelations próbált újítani az irányításban egy picit, de még mindig csak rókabőr, és közel sem olyan tökéletes mint a BH, aztán a 3 az már arcade irányba butítás, hogy még szélesebb tömegek be tudjanak lépni a világába. 5 fejezeten átívelő tutorial, na meg a kis f*szom az. Aztán meglátom merre fejlődik tovább a gém a végéig. Utána liberation (az is csak xboxon szigorúan), aztán egy hosszabb pihi karácsonyig, amíg meglesz az x1 és majd azon jöhet a 4.
  • Moby
    #192977
    Rengeteget toltam 166mmx+voodoo banshee-n

    /de lehet, hogy az má a 2 volt :)
  • Micsu
    #192976
    Az első rész kieg lemezeinek szoktam nevezni a többit :) talan az uccso kivetel
  • zorrobomber
    #192975
    Az a baj, hogy a hülyítettek(ez mostanában divatos kifejezés) úgyis azt fogják mondani, hogy de hogy izé mennyi újítás van bennük. Ha az első részt, és a 4-et egymás mellé teszem akkor, igen, mondhatjuk ezt, de nekem nem is ez az elsődleges problémám, hanem a faék egyszerűség. Elindítottam a 4-et nemrég, és igen, hangulatos a tengeri harc, de aztán totál kibillent a hangulatból, hogy úgy driftelsz a hajóval mint egy Subaru Impreza-val. Aztán 3 másodperc alatt lebombázol 5 támadó hajót. Aha, oké.

    GTA 5-ben is bár jobbnak tűnik elsőre a fizika, de később kiderül hogy jóval megengedőbb is, ergo sokkal kevésbé szórakoztató a vezetés, mert nincs akkora tétje. Igen, sajnos ez se lett tökéletes.
  • zorrobomber
    #192974
    Apropó FPS-ek:
    Descent steam - 2.99 euro (igen, a régi)
  • Micsu
    #192973
    Jah, már a 2. Rész óta :)
  • Moby
    #192972
    Nem tudtok olcsón Spec Ops - The Line-t?
  • Moby
    #192971
    Csalódottak a rajongók is az AC4 miatt...
    Egy legalábbis biztosan.
  • Botond #192970
    Én elkezdtem sajnos. Már hatodik "szekvenciában" (ezt írja a magyar fordítás...) tartok, de még csak most indult el a játék, az első 5 "szekvencia" csak egyfajta tutorial. Az irányítást sikerült annyira megújítani, hogy botrányszar lett. De most már leküzdöm csakazértis! Viszont örülök, hogy pc-re nem vettem meg, ez nem menne le kétszer, mint az előző 4 rész.
  • IMYke2.0.0.0
    #192969
    Hát igen, a cikkhez is írtam: AC már felvette a CoD-attitűdöt.
  • IMYke2.0.0.0
    #192968
    Teszem hozzá utólag: amennyiben a már korábbra várt Japán-utazást megejtik, akkor én is vevő leszek rá.
    Eleve nem is kellett volna máshová mennie a sorozatnak...
  • zorrobomber
    #192967
  • greyfox
    #192966
    Én pont fordítva vagyok. Első két részt lenyomtam, de nagyon nyögvenyelősen. A 4-ben látszik a munka és talán egy kicsit ki is emelkedik a sorozatból. Sajnos kihívás még mindig nincs, de imádok nézelődni benne :D
  • IMYke2.0.0.0
    #192965
    Saját bevallásuk szerint az Assassin's Creed a végtelenségig folytatható, hiszen annyi helyre "utazhat" az aktuális főhős, annyi történelmi kor és összeesküvés, fegyveres harc áll rendelkezésére.
    Amíg veszik a korszakok, az "újítások" miatt, addig futószalagon fog jönni.
  • w77d
    #192964
    ez lesz a vesztük hidd el. Én régen imádtam az AC-t, de most már az ömlesztett szarság miatt nem vagyok rajongó. Még a 3-at sem kezdtem el, nem hogy a 4-et.
  • grebber
    #192963
    + minden dlc külön gameként lesz jelen lassan
    De engem nem zavar jöhet minden ami AC!
  • IMYke2.0.0.0
    #192962
    A világ összes pénze kevés lenne nekik.
    Nem véletlen, hogy a beígért 2 éves ciklus helyett évente több Assassin's Creed is megjelenik.
  • grebber
    #192961
    Csalódott a Ubisoft az Assassin's Creed 4 eladásai miatt

    Sok cég szeretne ilyen csalódott lenni hogy csak 10 milliós eladást produkált!
  • IMYke2.0.0.0
    #192960
    Nekem csak az állandó sablonok fájtak a modernkori CoD-ban.

    Főhős lezuhan, felrobban (stb.) és ködös/kába feltápászkodás mindegyik részben. Na meg a vérző, vizes képernyő.
    Sajna, ezt a receptet a többi FPS is majmolja.
  • zorrobomber
    #192959
    Multiban pedig Red Orchestra 2 és Chivalry, szóval én nem hagyom ki. Sajnos mindenevő vagyok :)
  • zorrobomber
    #192958
    Az új Wolfie-t várom, az előzőt is nagyon szeretném a steam library-mben tudni de sajna nincs.
  • lalakov
    #192957
    Köszönöm a válaszokat. :)
  • Dzsini
    #192956
    Ez már egyéni ízlés kérdése - én úgy általában az egész FPS vonulatot kihagyom multival szinglivel együtt, nem szeretem a puffogtatást.
  • zorrobomber
    #192955
    Már nem tolok warez játékot, így kimarad ez a vonal az életemből, túl drágák nekem pár óra játékért. A Modern Warfare 2 volt az utolsó amit kipróbáltam virágboltiban, elég is volt.
  • grebber
    #192954
    Valamit nagyon rosszul csinálsz ha neked a Call of Duty-k ugyanazok!
    Szerencsére nekem bejön az összes COD és nem sok fps tudja azt nyújtani amit a Cod széria.
    Így várom ezerrel ezt az újat is!
  • Dzsini
    #192953
    Évente új sztori, játszol vele pár(tíz) órát - ez nem Civilization, hogy több száz órát kellene beletolni szerintem. A te hasonlatoddal: nem kell okosnak lennie, hanem szépnek és szórakoztatónak.