311802
  • Fpocok
    #200330
  • tomsolo
    #200329
    Shep kedveli ezt.
  • genndy
    #200328
    Mert azt hiszi hogy folyamatosan követed a topikot, vagy visszaolvasol (mint ő, mondjuk hg-ként kénytelen is). Csak én meg tudom hogy te nem olvasol vissza, ezért is kell neked többször magyarázni, meg értetlenkedsz rengetegszer (mert ez a konkrét képes példa kb. olyan formában már tényleg le lett írva többször is, mint ahogy én fölsoroltam, csak már régen).
    Azt mondjuk én sem értem nála, hogy miért nem lehet pár mondattal elintézni (még ha többedszerre is, de ilyenkor legalább tényleg itt vagy és neked szól és talán figyelsz is), és miért kell a durcás litánia (ami mennyiségre pont ugyanannyi, csak információtartalma nincs).
  • DarkSector
    #200327
    Az SG.hu “Eredeti játékaink” topikjának alapszabályai, melyek betartásával hozzájárulsz annak átláthatóságához, olvashatóságához, közös hobbink, a játékokkal kapcsolatos témaközpontúságához,és a lehető legkevesebb OFF-oláshoz:1. Az “Eredeti játékaink” topik a játékokért rajongó, játszó emberek beszélgető helye.Ezért, alapvetően kerüld a teljesen felesleges OFF-olást (direkt nem játék témájú beszélgetés kezdeményezése, öncélúan, a ‘hang hallatás’, vagy más, személyes okokból)!Természetesen, 100%-osan nem zárhatók ki a hétköznapi, esetleg mindenkit érintő, érdeklő témakörök a topik életéből, de nem lehet az a célja a topikba sűrűn látogatóknak, hogy általános chat szobává,vagy az SG.hu más, egyesek szerint népszerű topikok szintjére emelje/süllyessze stb.2. Add meg ugyanazt a figyelmet, tisztességes hangnemet, amit Te is elvárnál másoktól!Nyugodtan állítható: mindannyian elhagytuk már zsenge fiatalkorunkat - nem egy lakó közülünk többszörös szülő is . Tessék hát tiszteletben tartani mások érzéseit, szakértelmét, véleményét stb.!Ne személyeskedj másokkal, sértő, becsmérlő szándékkal főképp ne!Tény, hogy az évek folyamán számos parázs vita lobbant a topikban, de mivel alapvetően kulturált, okos, tisztességes és jó emberek járnak ide (és bízzunk benne, hogy később is így lesz!), nem került sorsemmiféle atrocitásra, rendkívül komoly sértődésre stb.Maradjon is így! 3. A topik átláthatósága érdekében, a korábban általatok “kiharcolt” szabályoknak megfelelően:Közvetlenül a topikba ne szúrj be:* humorosnak szánt meme (mém)-et (sem állókép, sem GIF, sem videó formájában!)* nagy méretű képet (felső határ: 300 kilobyte nagyság)!Helyette, használd a SPOILER-t! S a méretre vonatkozó szabályoknak megfelelően, inkább tedd spoilerbe, de, a SPOILER előtt szerepeljen, hogy mire számítson az, aki mégis mögé néz!Példa:Humoros kép: (és spoiler tag mögött a kép)Videó ‘xyz’ játékból: (és spoiler tag mögött a videó) stb.4. Ne spoilerezz le/el játékokat! “Előzetes” (értsd: konzol és/vagy PC WRZ) verziók alapján ne lődd el senkinek egy-egy játék főbb elemeit, történetét, végét! Elhisszük, hogy játszottál vele, elhisszük, hogyNeked tetszett (bejött, csípted, imádtad), de hagyd meg másoknak is a felfedezés örömét!Mivel a topikba játékosok járnak, és sokszor súlyos összegeket is elköltenek egy-egy drága gyűjteményes verzióra, vagy digitális változatra a hobbijukra, szórakozásukra áldozva, ezért, (elenyésző kivétellel) mindannyian szeretnék ELSŐKÉZBŐL, azaz saját maguk megtapasztalni mindazt, amit az adott játék (ill. játékok) tud(nak) nyújtani neki.Közhely, hogy mindenkinek más az ingerküszöbe - s talán éppen ezért érdemes is odafigyelni arra, hogy a lehető legkevesebb élményfaktort leplezzünk le másoknak!A topikban lehetőséged van arra, hogy ilyen témákat feszegess, de akkor - ahogy a 3. pontban már olvashattad - használd a SPOILER-t, és előtte fél mondattal mindenképp jelezd, hogy miről, milyenjátékkal kapcsolatban találhat valaki bővebb, esetleg élményt rontó tartalmat a tag lenyitásával!Röviden: Figyeljünk oda egymásra, hogy a beszélgetés kulturált, élvezetes mederben haladjon, és hogy öröm legyen az SG.hu ezen sarkába be-benézegetni!Köszönettel, a fórumozók, és azok érdekében: .:i2k:.TOPIK SZABÁLYOKUtolsó módosítás: 2013.02.25. EREDETI JÁTÉKAINK
  • Dzsini
    #200326
    Hogyne. Miért is nem ezek?
  • DarkSector
    #200325
    Ja az van a tokban.
  • Dzsini
    #200324
    Ühüm, és arról raktál be képet?
  • DarkSector
    #200323
    PS2 asszem, meg talán PC
  • Dzsini
    #200322
    És a Robocop melyik platformra megjelent játék is volt?
  • Dzsini
    #200321
    Régen is elég sok ilyen játék volt, csak annyira nem került a "hardcore gamer" emberek szeme elé - illetve csak azok találkoztak velük, akik konkrétan ilyesmit kerestek. Főleg flash játékok voltak.
    A digitális disztribúció forradalma - Steam, Xbox Live, PSN, Apple/Android appstore stb., ami "igazi" játékokat is elérhetővé tett, nem csak a flasht. Elsősorban azt, hogy ezek a független játékgyártók már nem csak a Kongregate-ben és a Newgroundsban tudtak gondolkodni, és már nincsenek a flash korlátai közé szorítva azok, akik szeretnének egy kicsit önmegvalósítani, neadjisten pénzt keresni :)
  • genndy
    #200320
    Ha tetszik az adott játék, és hajlandó vagy rá kiadni ennyit, akkor tökmindegy. Nyilván vannak drága indiek is, a hsz írásakor inkább a FEZ, Minecraft, FTL és társaik voltak az eszemben: senki sem gondolta hogy ilyen sikeresek lesznek (valószínűleg az alkotók sem).
    A kérdésre válaszolva pedig egyértelműen a FS, mert RoS mellé kell a Dio3 alapjáték is, az meg legalább még egyszer ennyi Nekem egyik sem éri meg, mert egyik sem érdekel.
  • DarkSector
    #200319
    56kb a kép. De mindegy ki lett törölve a gecibe.
    De akkor miért nem azt mondja. Ha besértődik, besértődik, nem én szóltam be neki, hanem forditva.
  • Totti5
    #200318
    Nem tudom, nekem ez teljesen új terület. 7-8ot többször végigjátszottam, PSPn a FF7 CC-t, 360on a XIII-at.

    Mindig is ez a rész volt az amit szerettem volna még játszani, de nem volt PS2őm.
  • Evoluti0N
    #200317
    Gratula. Én is gondolkodom a beszerzésén. Egyébként azt hallottam, hogy a X-et mindenki dicséri, az X/2-t pedig szidja. Mi a gond a második résszel?
  • wantonly
    #200316
    Megnőtt a leárazások száma, de a játékok száma is.

    Egyetértek, rengeteg az új játék és ezek legtöbbje indie.
  • genndy
    #200315
    Imy az excel-táblázatokat imádja, én meg a pontokba szedést.
  • tomsolo
    #200314
    " És ha sikeres egy-egy, akkor bizony azt is veszik mint a cukrot (érthető, hiszen eleve olcsó ÉS MÉG JÓ IS)."

    Frozen Synapse jelenlegi (és kezdő ára) 25 dodó.
    Ugyan ennyiért lehet most D3 Reaper of Souls venni.

    Kezdő játékmarketinges kérdés: Melyik éri meg jobban?
  • Dzsini
    #200313
    Akkor naponta 3-4 hozzászólást írnátok... :)
  • genndy
    #200312
    Megnőtt a leárazások száma, de a játékok száma is. Rengeteg indie játék jött be a piacra, amik olcsók TUDNAK lenni, hiszen eleve kis pénzből készültek. És ha sikeres egy-egy, akkor bizony azt is veszik mint a cukrot (érthető, hiszen eleve olcsó ÉS MÉG JÓ IS). Tehát a nagyobbaknak is többször kell akciózniuk, hogy ugyanazt az árat lásd, mint az eleve olcsó indieknél, és ezért az övét vedd, ne az indiet.
    És azért bundlekba is főleg az eleve olcsó, kis pénzből készült játékok kerülnek, amiből ha pár tucat darabot elad a készítő teljes áron, már visszajött az ára (sarkítva), tehát minden egyéb pénz, bármilyen kevés is legyen, már tiszta haszon. Ritka azért egy EA vagy WB bundle, bár tény hogy sokkal több -40%, -50% akció van rájuk a szintén megszaporodd digitális áruházakban.
  • Zóanagyvarázsló
    #200311
    Érdekesebb lenne, ha ezt a magukra a hozzászólások szövegeire is alkalmaznánk.
  • Dzsini
    #200310
    Egyszerűsített pálya: értelmes kép spoilerben, értelmetlen sehogy. Ezzel nehéz mellélőni.
  • genndy
    #200309
    OK, akkor leírom én, mert Imy már besértődött, és nem fogja leírni neked ezt a három sort:
    1. Eredeti játékokról szóló képek: jöhetnek spoiler nélkül, csak a méretük ne legyen nagy (<300kB).
    2. Más, azaz offtopik, de nem sértő, nem gusztustalan képek/videók spoilerbe, spoiler előtt lehetőleg jelezni hogy mire számítson az ember ("filmes off", "érdekesség", "vicces"). Ez se legyen nagy (<300kB), de ha muszáj akkor jobban elfér.
    3. Gusztustalan, sértő képek spoilerben SEM.
    Ennyi. Písz & láv.
  • wantonly
    #200308
    Szerintem igaza van sok dologban a csókának. A leárazások az utóbbi időben ugrásszerűen megnőttek. Most gondoljatok bele, hol voltak még 1-3 éve heti szinten frissülő bundle oldalak, folyamatos leárazások, akciók? Esetleg vártuk az ünnepeket, hogy néhány címet árazzanak már le, de nem volt ilyen dömping. Ma már csak forgatom a fejem annyi bundle oldal van, napi szinten van annyi akció, mint régen egy hónap, hónapok alatt.

    Ha a saját példámra gondolok engem elég durván beszippantott az akció-biznisz. Két éve talán még 2 játékom volt. Volt egy Half-Life + egy CS az accountomon. Azt sem tudtam mi fán terem a digitális játékvásárlás vagy. Most meg 300-400 játék csak a steam accountomon, a többiről és a dobozosokról már nem is beszélek...

    Nem azt mondom, hogy ez baj, sőt, mert egy-két kivétellel nem bántam meg. És az iparnak se hinném, hogy rossz lenne, hogy én ennyit költöttem (és még sokan, akik az akciók miatt többet költenek játékra), de ne essünk át a ló túlsó oldalára. Ha valami egy kicsit is érdekel és nagyon olcsó, akkor már sokszor megveszem. Egyébként nem biztos, hogy tenném. Sokszor elfelejtem azt, hogy ezzel a sok játékkal amit felhalmoztam nem fogok tudni játszani. Szeretnék, de fizikailag lehetetlen. Az akciók jók, de az arany középutat kellene megtalálni.

    Az eltántoríthatatlan warez-huszárok meg bekaphatják. Mindegy nekik, hogy akció vagy nem akció, akkor se vesznek semmit.
  • DarkSector
    #200307
    De mit kell túlbonyolitani, nem magyarázkodni kell, hanem ird le magyar szóval hogy a kép nagy, a kép rózsaszin, tul sok a smile, túl kevés a smile, nem vágom mi a bajod, nem vagyok médium jegyezd meg.
  • Zóanagyvarázsló
    #200306
    1 órát gondolkozni minden 1 dolláros bundle előtt (ugye akár olyanokon is, amelyeket meg sem veszel) tisztes órabérrel számlálva nagyon drága. Persze aki unstkozik a munkahelyén, annak jól jöhet némi szellemi kihívás :)
  • genndy
    #200305
    Én meg még úgy se. Ha a csomagból nem érdekel minden, akkor nem veszem meg. Mióta a pl. a HB nem ad külön kódot minden játékra, hanem csak két csomag van, akkor nem kell a csomag ha nem érdekel belőle minden, totál nem érdekel +1 sor az accomra ha sosem indítom el. Ezért se szoktam nagyon kiíratlan játékra nindzsázni, mert ha olyan ami nem kell, akkor csak mástól veszem el (vagy olyantól akinek a +1 sor a lételeme, hát egészségére).
    Amíg a HB is játékonként adott kódot, akkor szívesen megvettem az egész csomagot, mert legfeljebb kisorsoltam vagy szétszórtam ami nem kellett. Így legfeljebb akkor, ha úgy gondolom hogy lesz rá jelentkező (bár tipikusan a bundle pakkok azok amit sokan vesznek, pont mert olcsó, úgyhogy jelentkező se nagyon van a giftre (főleg ha úgy gondolkozik mint én, hogy úgyse kellene neki az összes, tehát ha nem vette meg, jelentkezni se fog rá)).
  • Zóanagyvarázsló
    #200304
    Én csak azt mondom, hogy a drasztikus filléresedés öngerjesztő, és emiatt talán a kelleténél többen várnak ki kelleténél jobban. Ennek a modellnek is vannak vesztesei, hiszen a fejlesztőknek nem ér rá a lóvé évek alatt becsordogálni. Aztán persze lehet őket szidni teli szájjal, ha részben emiatt is be kell vetni olyan trükköket, mint az early access, amellyel még jobban rájátszanak a korán kíváncsiakra.

    Torment 2 sem készülne azzal a felütéssel (azt majd meglátjuk, hogy milyen lesz), hogy majd bundle-ökből behozza az árát.
  • grebber
    #200303
    Zombies Monsters Robots - Call of Duty: Zombies a négyzeten

    Ingyenes is coop is ,ez még érdekelhet is
  • grebber
    #200302
    Amúgy azt is csinálhatnák a cégek mint az Activision. Kíváncsi lennék mi lenne a dologból irtózatos warez vagy kicsengetné mindenki a zsetont.
  • Tinman #200301
    Én sem így 1k játék körül, méghozzá azért, mert vásárlás előtt mindig vagy 1 órát gondolkodtam, hogy érdekel-e az az 1-2 cím. Ebből is látszik, hogy erősen széles az érdeklődési köröm... FPS, RTS, RPG, jRPG, jöhet minden, ha látok benne lehetőséget.
  • Tinman #200300
    Az ürgének is azt kellene megértenie, hogy vannak címek, melyekért a játékosok nagy része, előre, vaktában, is képes komoly pénzeket kiizzadni. Innentől fogva pedig kit zavar, ha a jelentéktelenebb kishalacskák is elevickélnek?

    Mindannyiunknak vannak olyan gyengéi, amikor nyitjuk durván a pénztárcát... ezt te is tudod.

    "1-5 dollárért a többségnek már mindegy mit vesz."

    Nem tudom más hogyan gondolkodik e téren, de én mindig úgy veszik bundlit, hogy min. 1 cím kiemelkedően fel kell keltse az érdeklődésem. Fut most is vagy 5 bundli, aztán 1-et vettem, a többi nem érdekel, vagy tényleg csak 1 cím belőle, azért meg nem adok 6 dolcsit.

    "Nálunk persze sokat számít a warez ellen, de se korábban, se a jövőben nem kelet-európai piac fogja eltartani a kiadókat."

    Nézd meg a külf. torrent oldalakat... azért vannak ám ott is sokkoló adatok, de igen, tényleg nem a mi régiónk a mérvadó.

    "(hörcsög) vagyok, de én ilyen voltam régen is,"

    C64-em megkapása utáni 1 hétben már 100 játék felett voltam. Semmit nem változtam, csak annyit, hogy most nem warezolok.

    Amúgy igen... egyetértek nagy vonalakban.
  • grebber
    #200299
    "amit arra használnak, hogy kiszipolyozzák a játékosok pénzét"

    Mindig csak azokat lehet kiszipolyozni akik hagyják magukat!Én pl (mert van lassan 600 game a steam fiókomon amik közül lehet el sem indítom már 95%-át mert warezba letoltam többször is) egy fikarcnyit sem érzem magam kiszipolyozva!
  • Zóanagyvarázsló
    #200298
    Azért azt be kell látni, hogy annyiból igenis háttérbe tudja szorítani minőségi szempontokat, hogy 1-5 dollárért a többségnek már mindegy mit vesz. Az a vicc az egészben, hogy hiába lesz több játéka az embernek, ha kevesebbet nem fog költeni (átvilágítanánk a topiklakók költségvetését, szép eredmények születnének, lefogadom ;), de játszani sem többet. Nálunk persze sokat számít a warez ellen, de se korábban, se a jövőben nem kelet-európai piac fogja eltartani a kiadókat.

    Lehet, hogy szerencsésebb lenne tényleg a krémet megbecsülni jobban, és nem elaprózodni a sok semmiség között. (Ez az előbbi mondat mondjuk érthető a játékokon messze túlmutató értelemben is.) Mindenesetre az szerintem röhejes, amikor már azért is megy a nyavalygás egy akciós játékra, ha korábban már egyszer volt 50 Ft-tal olcsóbb.

    Én is - azaz mi is - felhalmozó beteg állat (hörcsög) vagyok, de én ilyen voltam régen is, másrészt pedig azért játszom is hébe-hóba.)

    Látom, hogy magad is írtad, részben egyetértesz vele, és most valószínűleg velem is, de úgy gondolom, hogy az általad kifogásoltak nem elválaszthatók teljesen attól, amit írtam.
  • Tinman #200297
    Egyrészt igaza van, sokat pofáztam én erről, de másrészt marhaságokat is beszél.

    "amit arra használnak, hogy kiszipolyozzák a játékosok pénzét"

    Nem. Nem az 1-5 dolláros címmek szipolyoznak, hanem a pár órás, de 10k-s játékokkal, amihez aztán jön 5k-s Season Pass, amivel + pár -nem is biztos, hogy tartalmas- órát adnak csak megint.

    "Ráadásul mivel a sok vásárlás miatt rengeteg címet felhalmoznak, sokat be sem fejeznek (már ha egyáltalán elkezdik)."

    És? Ez miért káros a piacnak? Lényeg, hogy még több elment belőle a fejlesztőkhöz is jut belőle, mehet a következő fejlesztésre a pénz. A felhalmozás egyik legáldásosabb hatása, hogy feleslegessé teszi a warezolást. Ott van sok 100 címet, mi a szarnak warezolnál le egy 501.-et?

    A másik jótékony hatása, meg a játékosra van: Bőven van választék, kényelmesen válogathat kedve és szája íze szerint.
  • IMYke2.0.0.0
    #200296
    Maradjunk is akkor ennyiben. Fárasztó vagy már azzal, hogy neked mindig mindent külön el kell magyarázni.
  • tomsolo
    #200295
    És a pofátlan early access árazás nem gond?

    Vagy hogy némelyik indie stuff szereti masszívan tartani +3 év után is a nyitó árát?
  • tomsolo
    #200294
    Ha a GoW 2/3-at nem voltak hajlandóak - ami kb 100% ment volna minden nagyobb erőfeszítés nélkül - majd pont a friss nextgen Forzát fogják kiadni a kalózöböl legnagyobb örömére.
  • Shep
    #200293
    Meg kormányt :)
  • Shep
    #200292
    Az a gond, hogy manapság mikor alig van igényes játék, örülhetnek ha akciósan fogy valami, nem nyitóáron. PC-re idén milyen játék jött ki ami nem egy közép vagy még gyengébb minőséget képvisel? Javítsatok ki ha tévednék de az általam favorizált single kategóriákban egyedül a Thief volt ilyen.
  • Dj Tommy
    #200291
    Csak adjanak mellé videokártyát is akkor.