311802
  • Moby
    #201292
    Hát izé...minden OOP szükségszerűen magasszint, hiszen a proci nem OOP-ben gondolkodik. Ráadásul az említett szkriptnyekvek szintaktikailag valóban c alapúak, de azokból pont az OOP hiányzik részben, vagy teljesen. Én ezt 25 év progmúltsl totál másképp látom ma már: nem az eszköz determinálja a devet. Az csak egy szerszám. A nagyonmély architektismeret az, ami számít. A hadznált eszköz legfeljebb a hatékonyságot tologálja, de aki érti hogy működik a proci, az a rizikós részeket megtolja asmmel, a többi meg rohadtmindegy. Ma már egy böngésző elfuttat oprendszereket.
  • MerlinW
    #201291
    Minecraft Java-ban íródott OpenGL API-ra építkezve. Tudom. Én JÁTÉKOKRÓL beszéltem nem kvarcjátékokról.

    (ha érted miért gratulálok, akkor gratulálok)
  • zorrobomber
    #201290
    Valahogy így vagyok ezzel én is. Wolfentstein várós :)
  • arty
    #201289
    Én bírom a szép és primkó sútereket is, de azokat is, amikt írtál. Van helye mindkét félének. (a crysis jobb súter, mint a bio, de utóbbi meg másban jeleskedik - innentől meg tényleg szubjektiv kinek mi :) )
  • wantonly
    #201288
    Köszi!
  • tomsolo
    #201287
    Pl. Minecraft.
  • MerlinW
    #201286
    Lévén minden játék alapját C-ben írják.
  • Sippie
    #201285
    akkor C-ben már írható crysis?
  • Scooter
    #201284
    Nekem épp elég a steam és a GOG. Sose foglalkoztam az origin-el.
  • Tinman #201283
    EJ topik szellemében, ki tud legolcsóbban Batman Originst szerezni?

    10 Euro nyilván vicc, annyiért a Steam is tudja.

    Na? :-)
  • benőmenő
    #201282
    Ha Uplay-est akartál volna adni, lehet még meg is ver

    A programozás offhoz:
    Mi Java-t tanulunk középsuliban 3 éve, és talán már tudok kb. annyit, ami elég lesz érettségire. Aki foglalkozik vele otthon is meg már amőbát ír, meg robotokhoz ír vezérlést.
  • Fpocok
    #201281
    -75% minden batman játék steamen.
  • Tinman #201280
    Múltkor akartam egy srácnak adni egy ajándék(!) C&C RA3 Uprisingot... aszonta' Originnel nem foglalkozik. -.-

    Én nem értem ezeket... kicsit szaros a tányér széle már nem is esznek belőle
  • Scooter
    #201279
    Engem se érdekel az origin, csak gondoltam hátha valakinek kell
  • MerlinW
    #201278
    A C-nél nem igen van logikusabb nyelv és emellett határtalan szabadságot nyújt. Nem hiába alapul a nyelvek 80%-a C-re (PHP, JAVA, Javascript, Perl, APS, Python, LUA, stb.)

    ON
  • MerlinW
    #201277
    A C mint logikátlan maszlag:) Ne haragudj de ez netto baromság:) Mondjuk ki, szimplán nem érted a nyelvet. Delphiben, Basic-ben és az egyéb magas szintű nyelvben sosem fogsz alacsony erőforrású gyors és komplex rendszereket írni. A valódi programozó titulus ott indul, hogy OOP C és ha szükséges assembly kódrészletekkel tweak-eli a folyamatokat. Egyébként Visual C# is ugyanúgy fogja a kezedet, mint a Delphi, emellett sokkal több lehetősége nyújt az operációs rendszer és a hardverek piszkálásába. A programozás és a VCL-es legózás nem ugyanaz:)
  • tomsolo
    #201276
    Titánfall bezzeg van, pedig fel se iratkoztam rá...
  • zorrobomber
    #201275
    Na ez nekem még sok speciel. Fele ennyi lesz elgondolkodok rajta :)

    Más:
    2 hete nem játszottam egy percet se, de ma végre megjött a laptopom! Indiefos-time!!
  • tomsolo
    #201274
    Mondjuk azon meg se lepődök, hogy Origin nem látja Mass Effectjeimet, Shift-ből meg csak a 2-t. Évek óta rá se nézek erre a szarra és szar.
  • tomsolo
    #201273
    3800 vót Deluxe, 3000 a sima
  • davidka003
    #201272
    Nekem egyik sincs meg, nem is ismerem őket de az alapcsomagot behúztam. :D
  • Tinman #201271
    Evoland-ért én ugyan nem adok 6 dolcsit, a többi meg mind vótmá' sajna.

    Nem lenne esz rossz, ha nem lenne ismétlés :-(
  • zorrobomber
    #201270
    Még az eredetihez várok valami tuti akciót, DLC, ugyan :)
  • tomsolo
    #201269
    Új DLC a M&M Legacyhez!
  • Rapid81
    #201268
    Utálom a C minden vállfaját. Tök logikátlan egy maszlag. Utálom a jobb kezemmel, hátulról vakarni a bal fülemet... Delphin kívül Basicben nyomulok Androidra, PHP-ban meg webre.
  • MerlinW
    #201267
    Delphi tökéletes nyelv kezdőknek. Szépen és egyszerűen bemutatja a logikát és az objektum orientált programozást. Emellett máig annak van a legjobb súgója. Aztán érdemes áttérni C alapú nyelvekre.
  • Sippie
    #201266
    na de az már off, itten eredeti játékokról van szó kéremszépen :P :D

    #201265: tény, mint a legtöbb szakma esetében is így van
  • MerlinW
    #201265
    Iskolában megtanulhatod az elméletet, de programozni ott nem tanulsz meg. Ahhoz elhivatottság kell, magadat kell képezned és programozni szabadidődben sokat. Miután a szakma napról napra változik, folyamatos képzést igényel.
  • Rapid81
    #201264
    Nem is 3D programozáshoz való, meg nem is azt csinálok benne, hanem felhasználói programokat...
  • Sippie
    #201263
    azért a delphi sem tűnt nekem valami izmos dolognak. Grafikus pascal kb. Egy crysist abban nem lehet írni
  • tomsolo
    #201262
    Új humble
  • Rapid81
    #201261
    A középiskola az alapokat adja meg, amiből utána tudsz tovább mozdulni és már érteni is fogod, hogy mit csinálsz. Én is TP-ben tanultam középsuliban, de utána önerőből tök könnyen el tudtam sajátítani a Delphit és azóta abban nyomom. Ha egyből Delphiben kezdtem volna, nem vagyok benne biztos, hogy ennyire érteném, hogy mi kell bizonyos dolgok megoldásához...
  • Sippie
    #201260
    az egy dolog, de a sulik mennyire a mai technikákat oktatják egyáltalán? :D
    én középsulimban anno turbo pascal, meg delphi ment ezerrel, c-t meg csak "szakkörön" vagy talán ötödéven okítottak, pedig előbbiek már akkor is elavultak voltak.
  • zorrobomber
    #201259
    Én nem vagyok jó programozó, sőt még csak rossz se, szóval lehet nem nekem kellene erre válaszolni, de annyi biztos hogy tehetség és elszántság is kell hozzá. Előbbire jó példa, hogy jött hozzánk egy pelyhedző állú srác, még be se fejezte az egyetemet, de pár hónap betanulás után már 3 ember munkáját végezte egyszerre.
  • tomsolo
    #201258
    Nem mert arra születni kell, mint a jó péknek vagy kovácsnak.
  • Sippie
    #201257
    és jól programozni programozó szakon lehet megtanulni?
  • zorrobomber
    #201256
    Külföldön lehet igen, de programozóból itthon bizony hiány van, szóval senki ne hagyja abba a programozó szakot mondván hogy telített a szakma :)
  • Totti5
    #201255
  • Scooter
    #201254
    Esetleg ha valakit érdekel.

    Origin-es Dead Space ingyen!
  • IMYke2.0.0.0
    #201253
    Ha rajongója lennék, akkor örömkiáltás kíséretében ugranék rá - mert amúgy, szerintem, ez egy impozáns csomag.