311802
  • Tinman #203058
    Nem még nem láttam, de ez nem tudom mennyire jó dolog. Ok, ok rendi a srác meg, tényleg kedves, meg minden, de vagy 10x leírtam már, hogy ha csinálok egy WT-t a tecsőre, irományt a blogra, akkor azt nem azért teszem elsősorban, hogy csatlakozzak az n+1 hasonló emberkékhez, ne adja ég versenyre kelljek velük, hanem azért mert:

    1. Jól esett leírni/elkészíteni. Nekem.

    2. Örökség. Egy senki vagyok, egy nulla, semmi értékelhetőm nincs, de gyerekem talán még nekem is lesz és úgy gondolom, hogy majd ha anno annyi idős lesz, hogy ilyen játékokkal is bepróbálkozzon, akkor talán majd jól fog neki esni, hogy a fater, hogy tolta.

    3. Ha valaki arra téved talán sikerül felkeltenem a figyelmét és támogatni fogja From Soft-ot.

    Mi a gond?

    Az, hogy az elmúlt 2-3 hónapban mocsok sok üzenetet kapok az ügyben, hogy mi van már a DaS 2 végigjátszással?

    Holott, ha azt szeretnék, hogy a szívem-lelkem benne legyen, akkor az nem 1-2 hét munkája, hanem 1-2 ÉVSZAKÉ(!). Így sajnos csak azt tudom írni nekik, hogy készülget és sok idő... (Reminder: DaS 1 wt elkészítése cirka 1k óra volt és még ezernyi dolgot nem tudtam beletenni egyszerűen idő hiányában.)

    Aki úgy készít végigjátszást, hogy -kis túlzással- az utolsó csavart sem ismeri fejből a játékba az gáz. Láttam ilyen WT-t. 20 perces videó, part xyz és vagy 32 halál... ok, kösz, ismerd meg a játékot és úgy vedd fel, kit érdekel, mit össze kínlódik? 1-2 halál belefér, még poén is, de van egy határ.

    A másik pedig az, hogy "nyomás" alatt nem születnek szívből jövő dolgok... ezért se pénzt, se posztót nem ad senki, ez "örömgaming", és pontosan akkor hatalmasodik el az emberen, amikor eljön annak az ideje... se előbb, se később.
  • TBTPumpa
    #203057
    Fákk, akkor ezzel sem tudunk Ultimate grafikai beállításon 50-60 FPS-sel játszani a Tomb Raider-rel.
  • arty
    #203056
    amennyi az amd-s mantle grafikonokból - semmi :D
  • arty
    #203055
    a veszett kutyát is lelőjük... mi a különbség, hogy emberszabású ez a "kutya" ?
  • arty
    #203054
    A mérleg két serpenyőjére kell gondolni ;) Ehez képest az ártatlanság elvesztése (elvben) nem ár.
  • arty
    #203053
    Az erőszakoskodó apját megölő kiscsajból alvilági bűnöző lett?
    Ugyan kérlek.
  • DarkSector
    #203052
    biztos. :D
  • Sippie
    #203051
    Mivel páran már megvették az Eurotruck2-őt az itteniek közül, ha valakinek megvan a class&quality kártya és cserélné, az írjon már plz :)
  • Csokiturmix
    #203050
    Na ezt este megtesztelem.
  • IMYke2.0.0.0
    #203049
    Hardver topikok: AMD; GeForce - ezeken a helyeken mehet a driver flame is.
  • TBTPumpa
    #203048
    Szegény AMD? Kíváncsi lennék, hogy ebből mennyi igaz.
  • Rony94
    #203047
    Hoppácska!!! :D

    Tinman, ezt biztos láttad már, de ha nem, azonnal nézd meg! :)
  • Seth
    #203046
    Folytatást csináljanak inkább . Emlékszem még PS2 húzócímnek készült,aztán nem lett belőle semmi, pedig az alpha képek nagyon ígéretesek voltak
  • grebber
    #203045
    Kickstarterre tör az Outcast HD
  • Dzsini
    #203044
    Egyébként ez a tipikus dilemma a túl nagy hatalommal rendelkező szuperek esetén (Superman, Dr. Manhattan, Molecule Man, a Zöld Lámpások, a Főnix, Silver Surfer, Thor, Beyonder, stb...), amikor sztorikat írnak köréjük.
    Ha bármelyikük is valóban elkezdené "kihasználni" a teljes hatalmát (főleg a rosszfiúk), atom-atomon nem maradna körülöttük az univerzumban, nemhogy egy városban.

    Kell, szükség van az "emberi" (adott fajjal behelyettesíthető) gyarlóságra, a hibákra, a moralitásra - egyrészt, hogy valahogy tudjon hozzá viszonyulni az olvasó, másrészt hogy ne a második oldalon legyen vége a történeteknek.
    De ez nem csak a mindenhatókkal van így. Minden "szuperhős" (még azok is, akik csupán a technológiára és saját fizikumukra támaszkodnak, mint a Vasember, vagy Batman) hibás kell, hogy legyen, különben nincs történet.
  • zorrobomber
    #203043
    Kazuár-Minecraft képek (Titan City)
  • Sir Quno Jedi
    #203042
    Burn the heretic
    Kill the mutant
    Purge the unclean
  • Maak
    #203041
    A Császár embereinek nem lenne problema...
    "I will destroy their minds and burn their bodies" monda a Librarian.
  • lalakov
    #203040
    Köszi. :)
  • Dzsini
    #203039
    Sokan meg nem hőst akarnak, hanem hatékony rendőrséget, hogy ne is legyen szükség hősökre. Egyébként van bőven konfliktus a "nép" és Batman között is a képregényekben, nem mindenki kedvence. Plusz nem véletlen, hogy Bruce Wayne nem is vállalja az identitását (szemben pl. Tony Starkkal, aki nyíltan Vasember, és a Marvel univerzumban van :) ), csak egy szűk kör tudja.
  • Fpocok
    #203038
    Én ha Gothamben élnék, egy olyan hőst akarnék, aki tényleg rendet tesz és nem csak rabló-pandúrosat játszik a gyilkosokkal.
  • Zóanagyvarázsló
    #203037
    Halálbüntetés? Izé, Joker és a többi jelmezes idióta nem hivatalosan is elmebeteg (Arkham Asylum). Pontosan melyik jogrend szerint járna nekik halálbüntetés? Biztos vagyok benne, hogy nem tudnál olyan példát felhozni, amivel egyet is értenél.
  • Sir Quno Jedi
    #203036
    Tény hogy botumanó meg akarja tisztítani Gotham-et, csakhogy ez nem megy ha ugyanazon bűnözőket otthagyja rohadni és újra-meg újra ugyanazon meccseket le kel játszania. Így ez sziszifuszi meló. Vagy örökre és végleg elrettenti a bűnözőket a városból, vagy marad minden a régiben. ÉS ő sem él örökké.
  • Szabi #203035
    így van

    csak kár hogy random az egész, 5fontot legalább buktam már, hiába csináltam meg sok acsit amit kért..
  • lalakov
    #203034
    Ami Playfire-ön gyűlik pénz a játékok játszásáért, azt GMG-n le tudom vásárolni? :o
  • IMYke2.0.0.0
    #203033
    Sajnálom, hogy játszópajtás nélkül maradtál.
  • Dzsini
    #203032
  • IMYke2.0.0.0
    #203031
    Mondom, te vetted elő a kártyát (értsd: előrántottad és azt mondtad, hogy én használtam), amit idézgetsz azt viszont én nem személyeskedéses felhanggal írtam [direkt felkiáltójel nélküli].
    Kis iskolásan: rád hagytam, hogy legyen igazad, mert nekem elég volt ebből mára.
  • Dzsini
    #203030
    Valóban ezt is én írtam: "legyen neked így jó."

    A véleményedről, nézetedről írtam kritikát, erre te a fentit reagáltad.
  • IMYke2.0.0.0
    #203029
    Te veszed elő a személyes kártyát - én egyszerűen hagylak tobzódni a meggyőződésedben. Érthetőbben: kiszálltam a diskurzusból.
  • ratgab
    #203028
    Az első lépés, hogy megöli az ellenségeit. Mi lenne a második lépés? Megöli az üzleti riválisait? Ha nem megy a szekér elmegy bankot rabolni? Ha érdekében áll manipulálja a gazdaságot, háborút robbant ki? Hová vezet az első lépés megtétele? Mivé válik a sötét lovag, ha maffaimódszereket kezd alkalmazni?

    Érdekes kérdések egyébként.
  • Dzsini
    #203027
    Ezt írtad: "folyamatosan hagyja pusztítani" - erre írtam, hogy tévedsz, mert nem hagyja, erről szól 1939 óta a Batman története.

    Nem arról szól a beszélgetés, hogy nekem mi a jó, ne vidd el személyes irányba a dolgokat.
  • IMYke2.0.0.0
    #203026
    Már megint...
    Jó, hagyjuk, legyen neked így jó.
  • Dzsini
    #203025
    Nem hagyja - ezért dolgozik éjjel-nappal (főleg éjjel), hogy egyetlen gonosztevő se pusztíthasson. Ezért szenvedi el azokat a sérüléseket, ezért áldoz a vagyonából arra, hogy élhesse a "másik" életét. Mert meggyőződése, hogy mindenki megjavulhat, és minden rossz megelőzhető. Persze, egyszerűbb lenne örökre kivonni a forgalomból azt, aki másoknak gondot okoz, de azzal nem adod meg az esélyt neki arra, hogy megtanulja, megismerje a jóságot.
    Igen, vannak áldozatok, de ugyanúgy áldozat lenne az is, akit ő véglegesen kivon a forgalomból. Azt pedig ő nem engedheti meg magának, hogy valakit elveszettnek tartson.
    (van egy másik mitológia, ahol egy bizonyos Jézus hasonlóképpen gondolkodott, még akkor is, amikor épp kivégezték)
  • Tinman #203024
    Az ő szintjére nem süllyednél le, de nem is tekinthetnéd már magad ártatlannak... és ez az ami mocsok sokat számít.
  • IMYke2.0.0.0
    #203023
    Ezek szerint, nem akarod megérteni, mire célzok - van ez így, helyette katedra-foglalókat írsz:

    "Batman ezért Jó (nagybetűvel), mert ő mindenkinek megadja a következő esélyt."

    Magamtól idézek: Mert így, ilyen jóság mellett bizony folyamatosan hagyja pusztítani a gonosztevőket [élükön a jangját, Jokert], hullani az ártatlanokat, és zülleni Gothamet és a kitalált világát.
  • Dzsini
    #203022
    Azért, mert te nem értesz egyet ezzel a nézettel (idézem néhány hozzászólással ezelőttről): "Az igaz "jó" megbocsát... 1000x is és hisz a változásban.", még van, aki igen. Még a legrosszabb helyzetben, a leginkább elveszett emberek között is hisz abban, hogy mindenkiben ott van a jó, és mindenki megjavulhat, mert az ember (úgy általában) alapvetően jó.
    Batman ezért Jó (nagybetűvel), mert ő mindenkinek megadja a következő esélyt.
  • arty
    #203021
    nem az a kérdés, hogy meg tudnám-e tenni (simán lehet h nem, nem merném nagypofával mondani, h igen)

    a kérdés az, hogy ezzel lesüllyednék-e az ő szintjére... szerintem távolról sem.
  • IMYke2.0.0.0
    #203020
    "Ha már ölni is fog, ha úgy érzi jogos, akkor már nem ő lesz a Batman, hanem a Punisher."

    Nem akkor végre (!!!) rendet is csinálna, azt, amire önkényesen vállalkozott.
    Mert így, ilyen jóság mellett bizony folyamatosan hagyja pusztítani a gonosztevőket [élükön a jangját, Jokert], hullani az ártatlanokat, és zülleni Gothamet és a kitalált világát.
    Pont.
  • ratgab
    #203019
    Amúgy meg Batman történetnek szerves része a moralitás határainak feszegetése, a korrupció kérdése. Avagy meddig mehet el egy ember a pénz és hatalom érdekében. Batmannak is van hatalma. Ennyi erővel felfogadhatna halálbrigádokat is, hogy takarítsák ki Gothamből a bűnözőket. Megtehetné, mert van rá pénzze, mivel ugye milliomos.