311802
  • Tinman #203218
    PH n+1, 3 új üzenet:

    1."de nem fogadja el a cnc uprising kódját a steam"

    2."ja de csak elírtam 3 szor xddd Bocsi"

    3."ja de csak elírtam 3 szor xddd Bocsi"


    Sigh.
  • Sippie
    #203217
    háhh, na corsairnál nem értenek egyet, szerintük a CWT jó :D
    "Seasonic makes some of our PSUs, but the best two right now, the HX750 and HX850, are a new platform from CWT. It was a close call between vendors for this, but we felt the CWT platform matched our needs a bit better.

    We will still have Seasonic-based products in our lineup, but right now those are the two best units."
  • Tinman #203216
    Sajna ezt csak élesben tudod meglátni, mert egy gyártó sem ad meg kábelhossz adatokat. Lófax a fülükbe :-/

    Ezért mondom sokszor, hogy néha a netes rendelés a drágább, mint a boltban 1k-val többért megvenni, de ott verheted az asztalt... akkor is ha cicereg.

    Míg pont ilyen hiba esetén nagyon kínos visszaküldeni garba, majd visszaküldik teszt ok-val, te megint elküldöd, fenyegetőzöl, lassan már a futár díjat is te fizeted. Argh.
  • Sippie
    #203215
    ennek hol lehet utána olvasni, hogy "valójában" melyik típus milyen gyártmány?
  • Fpocok
    #203214
    Na kezd füstszag lenni. Lépnem kell... byebye :D
  • wantonly
    #203213
    Az Seasonic elvileg, vagyis remek választás. :)
  • Tinman #203212
    Táp kérdésben akkora ignoron vagy lifetime, mint ide Lacháza, tapasztalatod a témában 0.001%, de ennek hiányát legalább magabiztossággal pótlod.

    Nekem a személyiben a mai napig el van baxva a lakcímem, majd átírták kb. úgy, mintha én írnék bele, már kellett párszor magyarázkodnom miatta. Ennek alapján az okmányirodák szarok. Ne menjetek oda.
  • Dzsini
    #203211
    Csak akkor off valami, ha:
    a) nem érdekel valakit, és ennek hangot ad
    b) nincs itt, érdekelte volna, és utólag ennek hangot ad
    c) érdekelte, hozzá is szólt, de már megunta a dolgot, és ennek hangot ad

    (#202134 és #202135 alapján)
  • Sippie
    #203210
    és a HX520 az hozzáértő körökben milyen?
  • Fpocok
    #203209
    Remélem nem okoztam nagy off-ot :)
  • wantonly
    #203208
    Azt tudod, hogy a Corsair nem gyárt tápegység belsőket, hanem OEM gyártóktól veszi?

    Amit ajánlottál a VS550 például CWT, amire hozzáértő körökben azt szokták mondani "nem ajánlott". Az 5 év garancia azonban ok.
  • Dzsini
    #203207
    Egy kis érdekesség a "kivétel erősíti a szabályt" hátteréről.

    az "egy újabb érdekes adat" mozgalom hozzászólását olvasták
  • ratgab
    #203206
    Utóutóutóirat csak mert kikívánkozik: És akkor mi van, ha olyat vesz, amit te ajánlassz sok szerelési tapasztalattal és bedöglik neki? Csak és kizárólag a nagy számok törvénye alapján...

    Mert a statisztik már csak ilyen. Vannak valószínűségek és a kivétel mindig erősíti a szabályt, de ez egy garanciális csere esetén nem vigasz.

    Azért a tapasztalat alapú kioktatással pont a fentebbiekért jobb lenne ha óvatosabban fogalmaznál legközelebb ha kérhetem.
  • Fpocok
    #203205
    Jó, úgy látom nem lesz gond.
  • IMYke2.0.0.0
    #203204
    JÁTÉK:

    "Bővül a Goat Simulator

    A Coffee Stain Studios bejelentette, hogy májusban kicsit bővítgetik a játékot. Egészen konkrétan az 1.1-es frissítéssel bekerül egy osztottképernyős multiplayer mód, valamint egy új pálya, mely körülbelül az alapverzióval érkező pálya méreteivel vetekszik. Armin Ibrisagic a stúdió képviseletében elmondta, a közönség nagyon szeretne egy DLC-t a játékhoz, de ők rosszul érezték volna magukat, ha ezért pénzt kérnének - hiszen a Steam Workshopból ingyen lehet letölteni számtalan kiegészítőt már most. Éppen ezért egy ingyenes frissítéssel oldják meg a dolgot."
  • Fpocok
    #203203
    1. Hát a mostani FSP-nek elér odáig a kábele. Meg lehet valahol nézni, milyen hosszú? Csak nem rövidebbe a 400asnál.
    2. Az alja lyukacsos, ott át tud menni levegő.
  • Solid Snake
    #203202
    Mer megérdemli
  • IMYke2.0.0.0
    #203201
    Sajnos, ezek sem kizárhatóak.
  • IMYke2.0.0.0
    #203200
    Csak azért írja annak vélhetően, mert nem lehet az 500-as HEXA vezetékeiből kötélhágcsót fonni...
    Egy átlagos MIDI házban elég a kábel. A gond csak akkor merülhet fel, ha a cserélhető lemezes egységed a legtetején van a házikónak.
  • Tinman #203199
    Sajna könnyen lehet, hogy:

    1. A 12V-os tápcsati kábel egyszerűen nem fog elérni az alap 12V-os CPU aljzathoz.

    2. Szellőzése nem lesz optimális.
  • ratgab
    #203198
    Chieftec volt, zörgött-cicergett, Corsair van, semmi baja.

    Nyilván nem szerelési tapasztalat.

    Ui.: Jó lenne, ha olvasnál és értelmeznéd, amit írok (Idézet:" Én /személyes névmás: egyes szám első személyben tudod, ez rám vonatkozik/ ilyen Chieftec, FPS /még arra se veszem a fáradtságot hogy pontosan leírjam, mert szót sem érdemel/ tápot nem mernék (utalás a személyes névmásra a mondat elején)... a többi meg nem lényeg.

    Utóutóirat: Jó lenne, ha nem kötnél bele egyéni véleményekbe. Aullah kért egy észrevételt, én leírtam, volt egy ellenajánlatom (ami árban nem nagy eltérés), úgyis ő dönti el melyiket veszi.
  • Fpocok
    #203197
    Bár a mostani FSP-t sem írja annak, mégis működik.
  • Fpocok
    #203196
    Baz.. itt azt írja, hogy nem jó alsótápos házba? Nekem olyan van faszom. Most mondjam vissza?
  • Dzsini
    #203195
    Én úgysem veszek highendet, és valószínűleg ők se azt nézik, hogy vajon hány forint nálunk egy 7970... attól, hogy nekem nem lenne rá pénzem, attól még ugyanúgy 2 éves vas marad, aminél már bőven van újabb generáció.
  • ratgab
    #203194
    Másik fele a dolognak, hogy ha a játékmenet jó képesek vagyunk szar felbontáson is tolni. Ugyebár kedves kollégák. Mind elkövettünk már ilyet úgy érzem .
  • Tinman #203193
    Mi alapján mersz ilyet állítani? Még a nevét sem tudod leírni! Nem FPS hanem FSP! -.-

    Hány FSP/Chieftec táppal szerelt gépet raktál össze? 1000-2000 megvan? Mert akkor releváns a véleményed.

    Ne húzz fel!

    Katt
  • IMYke2.0.0.0
    #203192
    Elképzeléseim szerint, HD pack.
    Ugyanis: prevgen konzolokra is jön [amik ugyen DX9-esek].
  • Fpocok
    #203191
    Kössz, de maradok FSPnél. A mostani is ilyen volt és sokáig bírta.
  • IMYke2.0.0.0
    #203190
    Az információ forrása.
  • Botond #203189
    Q9250es vagy milyen procim van és 4770es radeon mellé, szóval nem úgy értettem, hogy tökoké, simán fut majd maxon. :)

    Az normális, hogy a gépigény megy fel. Nagyobb ram, nagyobb proci, nagyobb vga, és tolhatod feljebb a felbontást, a látótávot, stb, láttunk már ilyet. Na de 15 gb plusz hely az mi? 4k felbontású gfx elemek, vagy mi? :D
  • IMYke2.0.0.0
    #203188
    Remélem, a "miért"-et nem kell kifejtenem...
  • ratgab
    #203187
    1. Emlékeztetnélek Dishonored gépigényére (egyértelmű fals infó volt, mert az én szar gépemen is tűrhetően ment) és most a Watchdogs-éra (szerintem ez se lesz olyan gépigényes).

    2. Honnan az infó?

    3. Annyira egyébként nem tűnik nagynak max a ram mennyiség, amúgy meg hatalmas szabadon bejárható sandboxot ígérnek, emlékező ellenfelekkel, kapcsolati rendszerekkel. Ehhez már kell kakaó valószínűleg.

    4. Játék bitang mód várós részemről!
  • IMYke2.0.0.0
    #203186
    Az összes hardver mostani árát ne felejtsd el majd megnézegetni a heves utánanézés során...
  • Dzsini
    #203185
    Mikor foglalkoztak utoljára a normális gépigény beállítással-optimalizálással PC-n?

    Amúgy a Radeon HD 6000 széria 2010 végi, a 7000 széria 2012 januári, tehát még az általáuk megadott optimális szinthez is elég egy több, mint 2 éves kártya. A procik terén 2009 vége és 2012 eleje, tehát nagyjából ugyanez. A Geforceokat nem néztem meg.
  • ratgab
    #203184
    Utolsó és befejeztem: Én ilyen chieftec-et, FPS tápot már nem mernék venni, de mindenkinek a pénztárcája dönti el (főleg annak függvényében, hogy Corsair-ek se drágábbak, de nyilván itt is ízlés dönt!)
  • IMYke2.0.0.0
    #203183
    Gamersgate - STEAM - "[b]Overlord Complete Pack[b]" - 75% - 4,99 euro
    Ugyanitt Van Helsing-hétvége.
  • ratgab
    #203182
    Nagytesó picivel drágábban, de a mai gépek többségébe elég a kistesó.

    Ha van egy 660-as Nvidiád vagy nagyobb akkor Nagytesó, ha nem tervezel gépfejlesztést vagy nem nagyigényű a vga, akkor nyugodtan vehetsz 430-ast is simán elég lesz.

    Én konfigomhoz (I5 3470, Giga 7850 gb, 8 gb corsair ram, 3 HDD, Coolermaster 412 slim procihűtő) bőven elég volt a 450 wattos corsair táp (főleg, hogy állítólag 500 wattig képes leadni... lehet csak urban legend... lényeg az, hogy bevállt nagyon is!).
  • IMYke2.0.0.0
    #203181
    Minden él nélkül: jó neked, ha csak az ami érthetetlen... :)
  • ratgab
    #203180
    Egy ilyen? Igaz picit drágább, de nekem a nagytesója teszi a dolgát már 2 éve. 450 wattos, ami már sajnos nem kapható.
  • Botond #203179
    25 és 40 gb vinyó helye érthetetlen egyedül ebből. Mi van abban a 15 gigában ami opcionális?