311802
  • Botond #204659
    Ezt most komoly, és megalapozott vélemény volt. Ideje önkritikát gyakorolnod, és hamut szórni a fejedre. :D
  • Dzsini
    #204658
    És ha valakinek most lett mondjuk hozzá gépe (pl. nekem múlt évben, amikor egyáltalán Steam fiókom lett), vagy most találkozott vele, mert idáig nem foglalkozott ilyen stratégiai játékokkal?

    Ne ítélj elhamarkodottan :)
  • Micsu
    #204657
    jó a civet az értelmesebbje már megjelenéskor vette :P
  • Dzsini
    #204656
    A Gold se tartalmazott mindent a Civhez, aztán mikor hivatalosan is kész lettek az utolsó bővítménnyel, következő napon kiadták a Complete-et, ilyen áron. A Borderlandshez is lesz valamilyen néven teljes kiadás, ők nem az EA a Mass Effecttel, hogy tizenöt karikát kelljen átugrálni egy későn vásárlónak.

    A Civilizationből szerintem most már nem érdemes a Complete-nél (vagy régebben a Goldnál) kisebbet venni, ezért is árazták így. De nem csak azért, mert így olcsóbb, hanem azért is, mert mi indokolja, hogy ne legyenek benne mondjuk a koreaiak a játékban?
  • Micsu
    #204655
    40es goty se tartalmazza az összes dlct, már 100x ki lett beszélve :)

    sok dlc van a border szériához ez tény
    de az se jó gondolkodás hogy miért is kéne mindet megvenni?
    ilyen a civ is
    ott a brave new world meg a god of kings meg pár scenario kieg és kész, esetleg veszel még egy népet amit nagyon kedvelsz, nem feltétlen kell mindenhez mindent megvenni
    train simulator se lesz attól szar hogy 1000 euróba kerül ha minden vagont, mozdonyt megveszel hozzá
    mondjuk sokan gyűjtői fejjel gondolkoztok, nem játékosként
  • IMYke2.0.0.0
    #204654
    Civilization V hivatalosan: 2010. november 23. - Az is inkább ~3,5 év.
  • IMYke2.0.0.0
    #204653
    2012. szeptember 18-án érkezett hivatalosan a játék, és egészen máig jöttek a tartalmak. Szóval: ~1,5 év.
  • Botond #204652
    Civ5re négy év alatt fizette(m) ki az a sok pénzt, a BL2re meg egy év alatt kellett, nem? :)
  • Shep
    #204651
    Ja igen, 1 évet tévedtem :)
  • genndy
    #204650
    Szüzmária idesanyám, olyan régi?

    Na jó, nem: 2004. nov. 16. EP2 a 2007. Lost Coast meg 2005. Úgyhogy itt a válasz.
  • IMYke2.0.0.0
    #204649
    Javaslom a Borderlands 2 topikot, a fejlécével együtt - tisztázásra került, hogy miket tartalmaz a GOTY és miket "kell" még megvenni ahhoz, hogy teljes legyen a játék.
    Azon olcsójánoskák, akik még a GOTY-t is 75%-os leárazással veszik [ne vedd magadra!], azok ne sírjanak, mert mi, akik 0 Day vettük az összes tartalmat többet fizettünk [és persze, idejében élveztük is az érkező új tartalmakat], még sem sír a szánk.

    A GOTY + összes utána lévő tartalmat együtt meg fogod úszni 3000 Ft-ból (ha nem kevesebből), ha és amikor megveszed...
    Én ennek az 5-6x -osát fizettem ki.
  • IMYke2.0.0.0
    #204648
    Vélhetően így lesz :)
    S ha jók lesznek, akkor én azokra is vevő vagyok.
  • Shep
    #204647
    2003 az a 2007 de a steam a játékidő olyan 2008 óta számolja.
  • genndy
    #204646
    Egyébként Dzsininél lesz az igazság, mikori a HL2? 2007? (nem tudom megnézni, mert megint bekrepált a Store). És még talán az Ep2 sincs 2009.
    Úgyhogy könnyen lehet hogy CSAK azok vannak felsorolva a LC-t végigjátszók között, akik 2009 után játszottak vele, és persze a többség is végignyomta, csak még előbb, és a Steam nem regisztrálta.
  • ZsZso
    #204645
    Ennél mondjuk az IAP se feltétlen rosszabb...
  • Dzsini
    #204644
    Ez megint olyan, mint a Civ5 - ma megveheted 30 euroért az alapjátékot, még 30-30-ért a nagy kiegészítőket, és még 20-30-ért a kis DLC-ket.

    Vagy ha elolvasod egy sorral lejjebb, ott van 40 euroért a Complete Edition, ami a fenti 120 euronyi cuccot tartalmazza.
  • Tinman #204643
    Hát aki játszott a HL 1-2-vel és nem tudta mi az a Lost Coast az szarja össze magát.

    Techdemo vagy sem, szerintem egy baromi hangulatos és jól sikerült "kieg".
  • Tinman #204642
    Közben 545 Ft-ra mérséklődött az alapjáték ára X360-on akcióban...

    Én kimondom, még ha a HG a fejemet is veszi: szánalmas.

    151 Euro az összes Borderlands 2 DLC-ért? NOOOOMÁÁÁÁLIS???

    És akkor még azt mondják, hogy a Season Pass nem is fedi le az összeset? Meg a GOTY sem?

    Borderlands 2 - Psycho Pack
    3,99€
    Borderlands 2: Ultimate Vault Hunter Upgrade Pack 2
    9,99€
    Borderlands 2: Tiny Tina's Assault on Dragon Keep
    4,99€
    Borderlands 2: Ultimate Vault Hunters Upgrade Pack
    9,99€
    Borderlands 2: Sir Hammerlock’s Big Game Hunt
    9,99€
    Borderlands 2: Mr. Torgue’s Campaign of Carnage
    9,99€
    Borderlands 2: Mechromancer Pack
    9,99€
    Borderlands 2 - Captain Scarlett and her Pirate's Booty
    3,99€
    Borderlands 2: Collector's Edition Pack
    3,99€
    Borderlands 2: Creature Slaughterdome
    2,99€
    Borderlands 2:Headhunter 5: Son of Crawmerax
    2,99€
    Borderlands 2:Headhunter 4: Wedding Day Massacre
    2,99€
    Borderlands 2: Headhunter 1: Bloody Harvest
    2,99€
    Borderlands 2: Headhunter 2: Wattle Gobbler
    2,99€
    Borderlands 2: Headhunter 3: Mercenary Day
    0,99€
    Borderlands 2: Commando Madness Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Commando Supremacy Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Commando Domination Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Siren Madness Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Siren Supremacy Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Siren Domination Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Gunzerker Madness Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Gunzerker Supremacy Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Gunzerker Domination Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Mechromancer Madness Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Mechromancer Supremacy Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Mechromancer Domination Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Assassin Madness Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Assassin Supremacy Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Assassin Domination Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Mechromancer Steampunk Slayer Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Gunzerker Dapper Gent Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Psycho Dark Psyche Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Psycho Madness Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Psycho Supremacy Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Psycho Domination Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Siren Glitter and Gore Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Commando Haggard Hunter Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Assassin Stinging Blade Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Mechromancer Beatmaster Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Gunzerker Greasy Grunt Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Psycho Party Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Siren Learned Warrior Pack
    0,99€
    Borderlands 2: Commando Devilish Good Looks Pack
    0,99€
    Borderlands 2 : Assassin Cl0ckw0rk Pack
  • genndy
    #204641
    Na pont ennél el tudom hinni hogy sokan nem játszottak vele, ugyanis ez csak egy techdemó. Nem is reklámozták, csak úgy kijött, hogy bemutassa az engine új képességeit. Szerintem sokan nem is tudják még most se hogy volt ilyen rész és ingyen megkapták a HL2-vel együtt.
    Aki meg később vette meg mondjuk a HL2-szériát, az is végigjátszotta az alapjátékot meg a két epizódot, aztán annyi, szintén azért mert azokról tudta hogy A HL2-játékok.
  • Dzsini
    #204640
    Írják is, hogy sajnos a Steam csak 2009 óta jegyzi a játékidőt, így ilyen szempontból a régi játékok adatai nem pontosak.

    Mi sokan vagyunk, akik warez után vásárolunk - önmagunkhoz képest (itt a topicban). A Steamen viszont 70 millió, vagy még több felhasználó van, és azokhoz képest ez a mentalitás nem biztos, hogy mérvadó. Nem tudom én sem, de nem hiszem.
  • Tinman #204639
    Nem értek egyet teljesen.

    SOKAN vagyunk akik xyz címet anno WAREZ megoldásban letolták, de egy akciókor aztán csak bezsákolták, már csak tisztességből is. Ezek legtöbbje nem valószínűleg nem fog játszani újra az adott címmel. Persze vannak kivételek, mint mindig.

    "it’s interesting to note that Half-Life 2: Lost Coast has not been played by 10.7 million of its 12.77 million owners."

    Ki nem játszott vele megjelenésekor, vagy 2-3 hónapon belül? Nem sok ilyet ismerek.
  • Micsu
    #204638
    mind1 mekkora lesz amúgy, úgy is jön hozzá vagy 30 dlc :D
  • IMYke2.0.0.0
    #204637
    Mindig van lejjebb a játékiparban...

    "A PC után Xbox One-ra is megjelenik az üdítőivó szimulátor"
    A készítők megerősítették, hogy a Soda Drinker Pro bizony 1080p-s felbontásban, 60fps-sel fut az Xbox One-on.

    Hogy milyen is ez a játék?: Youtube
  • IMYke2.0.0.0
    #204636
    "Örült a Ubisoft Massive a Watch Dogs csúszásának

    A játék fejlesztői szerint ugyanis ennek fontos üzenete van a Ubisoft belsős stúdiói számára. David Polfeldt, a Massive vezetője elmondta, jó érzés volt látni, hogy az anyavállalat bevállalja a veszteségeket, amik a csúszással járnak, csak hogy egy jobb végtermék születhessen. "A Ubisoft pedig nem kis pofont kapott. Ha jól emlékszem a részvények 25%-ot estek aznap, amikor a csúsztatást bejelentették".

    Polfeldt szerint nem kevés bátorság kellett a cégvezetők részéről, hogy ezt bevállalják, és kitartsanak a jó döntés mellett. "A kiadó célja tehát egyértelműen az, hogy a játék kiemelkedő legyen. Ez a végső cél, és ha mindezt sikerül időre megoldani, akkor az legjobb. De ha választani kell az idő és a minőség között, akkor a minőség fog nyerni"."
  • IMYke2.0.0.0
    #204635
    "Kisebb lesz a Borderlands 2-nél a Borderlands: The Pre-Sequel

    Randy Pitchford, a Gearbox elnöke elárulta, az új Borderlands körülbelül akkora lesz, vagy kicsit nagyobb, mint az első rész, ami egyben azt is jelenti, hogy kisebb lesz, mint a második. "Elég nagy. Nem hiszem, hogy felér a Borderlands 2-vel, de valahol a két rész között helyezkedik el méretben".

    Egyelőre még a fejlesztőcsapat sem tudja pontosan, mekkora is a játék, de Pitchford szerint arra számíthatunk, hogy a méret az árban is visszaköszön majd."
  • Dzsini
    #204634
    A Movie:The Game és a Marvel Super Heroes és a Hobbit is megjelent mindenféle konzolra és PC-re is.
  • IMYke2.0.0.0
    #204633
    Én ezért is akarom megvenni majd ezt is.
    A skinek nincsenek meg [pedig van pár fincsi köztük, és ugye létezik olyan MOD a játékhoz, mely révén Third Person Shooterként játszhatsz, így láthatod is a karaktered folyamatosan, mégha néha kissé esetlen is a mozgás animáció], de majd azokat is egyszer.
  • DarkSector
    #204632
    Ja közbe megvan.
    Rosszat szedtem le.

    Erre gondoltam.
  • DarkSector
    #204631
    Vagy nem a Videogame, az egyedüli aminek van nextgen változata?
    Mert azt akartam kipróbálni, volt egy olyan lego nemrég amit összenéztek a ps4+xbox1 vs ps3+x360 és nem az hogy most szép legyen, de abban harcolt asszem egy kis lego ember egy bazinagy monsterrel egy épület tetején asszem.
  • ratgab
    #204630
    Fúj, fúj DLC, de amit ezek a srácok letölthető tartalom kapcsán, név szerint küldik kapcsán leraknak az asztalra az azért dícséretes.
  • IMYke2.0.0.0
    #204629
    Finomítok: nem olyan sztori DLC, mint a 4 nagy, de történet, és nem lópáncél.
  • IMYke2.0.0.0
    #204628
    Elérhető az utolsó sztori DLC a "Borderlands 2"-höz.
  • ZsZso
    #204627
    Én grafikában nem láttam nagy különbséget. Irányíthatóságban, játszhatóságban viszont igen. Pl. visszetérni az Indiana Jones -okra nagyon nehéz (legjobb példa, hogy két játékos esetében ott fix split screen volt, míg az újabbaknál már változik dinamikusan, hogy ki melyik oldalon van, vagy hogy épp horizontálisan vagy vertikálisan van elvágva a képernyő).
  • Dzsini
    #204626
    Folyamatosan javítgatják-fejlesztik a motort amivel készülnek, de fel lehet ismerni a meglevő modulokat egyik játékról a másikra :)
  • DarkSector
    #204625
    Ja na ezaz a Marvel része na arra leszek kíváncsi.
    De szerintem kicsit szebbek mint az előző részek nem? Vagy csak sokkal színesebb, nem tudom.
  • Dzsini
    #204624
    A Movie-val még nem játszottam, de a LEGO játékok már egy ideje így működnek, hogy van egy központi rész (bázis vagy város, szabad mozgással), és arról nyílnak pályák, amiket egyszer sztori szempontból végigjátszol, utána pedig szabadjátékban megtalálod rajta a titkokat :)

    Képek alapján a Movie: The Game ugyanez az elv, és a filmbeli történetet viszed végig benne. (ahogy a LoTR-ban a trilógiát, a Marvel Super Heroes-ban meg egy, a játékra kitalált történetet).
    Kettesben a legjobb mókák a LEGO játékok.
  • DarkSector
    #204623
    Srácok lepróbáltam ezt a Lego The Videógame-et.
    Ez tulajdonképpen miket tartalmaz? Mármint filmjeleneteket, vagy amolyan zagyvalék?

    Mert gondolom ebben van hogy a városban is kell duhajkodni.
    A demoban meg valami vadnyugatos téma volt.
    Még egy Lego játékot sem vittem végig, ez stílusban korrekt szerintem, és X360-on is elég faszán néz ki a játék.
    Meg jópofa megvalósítással.
  • ZsZso
    #204622
    IAPre én se költök, mert hányingerem lesz tőle, de ismerek olyat, aki úgy van vele, hogy ez "picipénz" és pont megengedheti magának. Persze, csak amikor 1 hónapig "picipénzelsz", akkor az elég szép összeget tesz majd ki, de ez ahhoz meg hülye, hogy ezt felfogja.

    Volt egy nyomozós játék iPadre, már tököm tudja mi volt a neve. Első pár feladatot símán meg tudtad csinálni, elég élvezetes is volt. Nem is értettem, hogy mi az ami miatt IAPre lenne szükség. Aztán 5. -től felfele már ÉREZHETŐEN úgy osztotta a "lapokat", hogy ne tudd megoldani a pályákat és IAP kellett hozzá. Van ahol ezt szépen csinálják, de itt nagyon durván tartották a kezüket és IAP nélkül szinte lehetetlen volt játszani. Csupán azért, mert a véletlen MINDIG a játékos számára kedvezőtlen eredményt hozta ... olyan undorom lett a programtól, hogy pillanatok alatt töröltem is. Nálam nem jön be ez a trükk :).
  • Dzsini
    #204621
    Nyilván azok, akik a Farmville-t, a Candy Crush Sagat és a többi ilyesmit millió dolláros üzletté tették vásárlói oldalról. Persze ehhez az is kell, hogy maga a játék nagyon jól legyen megtervezve, és ne lehúzásnak érződjön az, hogy 1-1 dollárt befizetsz menet közben. Akkor el lehet kapni vele egy megfelelő méretű csoportot, akiknek nem fáj, hogy hetente-havonta pár dollárt erre költsenek. Van, aki vesz az utcán egy kólát pedig nem szomjas, más meg vesz 15 gyémántot, pedig tudna játszani nélküle is.

    Ezt például a mobilos Dungeon Keepernél látványosan rosszul csinálták, volt is hörgés belőle.
  • Botond #204620
    Nem értem kik gondolkoznak így amúgy. Én is szoktam tolni ilyen cuccokat pár napig, a nagyon jókat pár hétig, aztán amikor korlátba ütközök és tejelni kellene, akkor simán megy rá a delete, és jöhet a következő ilyen tinglitangli, vagy vmi normális teljes értékű játék 89 centért.

    Most is tolok egy ilyen cuccot, vmi vonatos téma, nagyon szép grafikával, teljesen jópofa cucc, ha kiadnák normális verzióba, ahol nem ez az IAP modell lenne, akkor 10 eurót se sajnálnék érte (az iOS játékban nagyon drága!), de így nem kapnak egy fillért sem. Pár napig még játszogatok vele, de már érik a delete erre is, mert nagyon szűkre vannak szabva a nyersanyag korlátok.