311802
  • tomsolo
    #204699
    Imho úgy hogy a skinpack DLC-k ilyen esetben rögtön értelmét vesztik, az általad felhozott két játéknál ráadásul véletlenül sem állt meg a dolog csak ennyinél.
  • IMYke2.0.0.0
    #204698
    Ezért írtam, hogy ki-ki maga dönti el, megengedhetőnek tartja-e saját maga számára, hogy súlyos ezresekkel adózzon egy játéknak, amiről jó esetben minden álló- és mozgóképet megnézett, hírt elolvasott és érdekli, vagy kivárja azt a bizony fél-1-2-évet és megveszi 75%-os akcióban, vagy bundle-ban, vagy GOTY-ban...

    Az ár (sajnos) nincs egyenes arányban a játék szavatosságával.

    //Vazzer: JÉGESŐ esik nálunk!!!
  • Tinman #204697
    Modolható? Hogy a rákba jött ez ide? :-D
  • IMYke2.0.0.0
    #204696
    Tőlem ilyet sosem olvastál.
  • tomsolo
    #204695
    FC3 Dobozos Deluxe megjelenés napon - volt vagy 17k? Megérte.
    Shift 2 preorder - 7k - 20 percet játszottam vele.
  • Micsu
    #204694
    és ezért már le is kell "hülyézni" a másikat? :)
  • IMYke2.0.0.0
    #204693
    Átgondoltad ezt?

    "mikor valaki berak véletlenül egy frissen vásárolt aznapi megjelenést" - jelenlegi árpolitika mellett ez azt jelenti, hogy 8,999 Ft - 17,999 Ft (konzolok, nextgen) lehet.

    Még szép, hogy mindenki akkor veszi meg, amikor a pénztárcájának és vérmérsékletének megfelelő árszintre süllyed az ár.
  • wantonly
    #204692
    "Régi modellt vissza". +1
  • Shep
    #204691
    Egyébként nekem az is tetszik mikor valaki berak véletlenül egy frissen vásárolt aznapi megjelenést és szinte mindenki kikerüli, mikor viszont ugyanaz a játék valahol 5 dolcsiért van akciózva akkor örömujjongás és egekig magasztalás folyik :) (nyilván kicsit túloztam, de a lényeg érthető)
  • Micsu
    #204690
    jah és a másik

    "1-2-3 DLC ok, belefér, "

    nem nem nem fér bele
    régi modellt vissza
    alapjáték és normális teljes értékű kiegészítő
    bár azt elismerem hogy vannak ilyen dlck is
  • Micsu
    #204689
    igen, a vót már olcsóbb kimaradt :D
  • Micsu
    #204688
    ebben egyet értünk
    én inkább arra próbáltam kilyukadni amit Imi is leírt
    megvette, játszott vele, élvezte, ebben én semmi kivetnivalót nem találok
    azt a fajta gyűjtést amit te művelsz nehezebben értem, de nem bántalak értem majd csak akkor ha kedvem lesz hozzá :P


    a dlc poltika szar volt és az is lesz
    de a from is leszerepelt már itt a souls2 mizéria kapcsán, köpdösni mindenkit lehet (és szabad is :D:D:D)
  • Shep
    #204687
    Milyen 5000? Már lassan a 2000 is sok lesz, meg amúgy is vót mán óccsóbb :D
  • IMYke2.0.0.0
    #204686
    "Jó példa a Skyrim vagy a Fallout is!"

    Nem jó példák. Mindegyik moddolható.
    Borderlands 1 és 2 nem az.
  • tomsolo
    #204685
    "Jó példa a Skyrim vagy a Fallout is! Voltak DLC-k, de azok azért nem akármilyen DLC-k voltak. "

    Hát Skyrim nem olyan jó példa, mikor azért készült el egy dlc mivel pcn a modderek már megcsinálták és ment a zokogás a konzol vonalon :D
  • Shep
    #204684
    Nekem azzal sincsen bajom.
  • Tinman #204683
    Nem éppen egy kategória tovább sem.

    A DaS-ba PC-re pl. beletoltak minden tartalmat elsőre, de konzolon is csak egyetlen egy DLC volt, mely más játékok DLC-ihez viszonyítva kb. 30x-os tartalmat adott. Más világ.

    Mondom: Ha a From ezt a modellt tolná, naponta köpködném őket.

    1-2-3 DLC ok, belefér, de amikor van vagy 30 az már k. gáz.

    Jó példa a Skyrim vagy a Fallout is! Voltak DLC-k, de azok azért nem akármilyen DLC-k voltak.

    Semmi értelmét nem látom, ha 35 felé fel van darabolva egy játék. K. anyjukat!
  • Micsu
    #204682
    én 0day ellen vagyok mert az a scenben warezt jelent :D jó tudom hogy a topiknak ez a 1st day de egyszer csak megtanuljátok :D

    amúgy meg abban igazad van hogy ha 5000ft felett veszel valamit meg kell gondolni hogy megosztod e nehogy kapjál a fejedre érte (drágán vetted, demot vettél, stb stb)
  • IMYke2.0.0.0
    #204681
    Shep véleménye fikarcnyit sem érdekel - nem Manitu ő, hogy miatta így vagy úgy tegyen az ember -, és bizony a Borderlands 2-vel "megjelenés napja + legfeljebb pár óra" akartam játszani. Nyilván, vidékiként ez nem jött össze, de így is remekül éreztem magam már az alapjáték során, és aztán ott voltak ugye az előrendelői extrák, a plusz karakterek (amik közül a Mechromancer ajándék volt, előrendelőként), jöttek a fincsi Season Pass sztori DLC-k [melyek majd' mindegyike más játékok teljes játékidejét, sőt, azoknak 2-3x-osát voltak képesek nyújtani], a nehezítések, és a kiegyensúlyozást követően a szintlépést biztosító upgrade-ek.
    Egyetlen mikroszekundumig nem bántam meg a 0 Day vételt. Ahogy a Tomb Raider (2013) esetében sem.

    Magasról teszek arra, hogy valaki szétcincálja a Borderlands 2 DLC-politikáját - remélem, nem szorul bővebb magyarázatra, ha ezt elolvasod: csak egyetlen karakterrel (!!!) (Szirén), a most érkező DLC nélkül is 255 órát remekül elvoltam a játékkal.
    S még ott van:
    * Axton (kommandós)
    * Zer0 (orgyilkos)
    * Salvador (Gunzerker)
    * Gaige (Mechromancer)
    * Psycho

    S a non plus ultra: még kooperatívban nem is játszottam végig. Csak pár percnyit nyomtuk pl. Rapiddal.
  • tomsolo
    #204680
    És aki preorder?
  • Shep
    #204679
    A 0-day ellenes idiótaságát a topicnak ki kérem magamnak én sosem voltam a 0-day ellen. Azt mások terjesztik itt, hogy aki 0-day vásárol az gyökér, én csak szeretem szarkazmusként felhozni.
  • tomsolo
    #204678
    Trainz 2014 Complete the best deal ~ 2100 EUR :D

    De a Pinball FX2 is jóáras volt - nem tudom most hogy van - mikor megjelent w8-n a marketban az összes asztallal lett volna vagy 60 ezer forint :D
  • Micsu
    #204677
    most vonatkoztassunk el emberektől, meg ki mennyit keres
    most csak arról beszéltem hogy amiről te beszélsz az rajongás, a másik meg egy normál vásárlás volt (vagyis a kiadók ezt várják el tőlünk hogy vegyük a játékot és a dlcket is, minél többet)

    gondolom azt nem kell részleteznem hogy nem szeretem ezt a rendszert :)
  • Tinman #204676
    "Persze vannak kivételek, mint mindig."

  • Tinman #204675
    Szerintem sem egy kategória a 2 vásárlás, mert én SOKKAL, de SOKKAL jobban keresek még úgy is, hogy nem kapom meg időben.

    Iminek ilyen összegek létkérdés. Sajnos :-(
  • tomsolo
    #204674
    én pl.

    miután csúnyában a hl2-t elvittem kb. 60%-ik annyira meguntam, hogy eldöntöttem számomra halott a 2-es rész minden hóbelevancával együtt.

    Így bár megvan - fillérekért - az Orange Box fogalmam nincs HL2 kiegészőkről...
  • Tinman #204673
    Shep = Tudatás vásárló, csak rövidítve :-D
  • Micsu
    #204672
    ez meg a te souls széria vásárlásaid azért nem ugyanez a kategória
    valaki most pl Imi megvett egy játékot, meg annyi dlct hozzá amennyit gondolt, élvezte, ez pénzébe került, kész, ez a világ rendje
    te meg megvetted ugyanazt a játékot 3 platformra, végigtoltad mind3on, meg minden szart megvennél amire rá van írva hogy souls
    sztem az előbbi az utóbbi a rajongás kategória, az első normális fogyasztótársadalmi viselkedés 2014ben
  • genndy
    #204671
    Lehet hogy volt ilyen, de az LC a HL2 tulajoknak ingyenes (mondjuk ez az oldalából sem derül ki egyértelműen).
  • genndy
    #204670
    Shep ne sértődjön meg, de: Imyt miért is érdekelné hogy ki hogyan forog majd esetleg a sírjában, ha ő 0-day akart Border2-vel játszani, ÉS ráadásul nem is bánta meg, mert jó lett és jól érezte vele magát?
    Bölcsességnek nem lehet nevezni, ez ugyanaz a rajongás amikor te megveszed a drága DaS2-t. Csak ő nem dobozra meg figurára költötte a pénzt hanem játékbeli tartalmakra (ezzel nem lenézem a dobozt meg a figurát, csak másnak más a fontos).
  • wantonly
    #204669
    Nem arra gondolsz, amikor volt egy weboldal, ahol az ATI Radeon tulajok ingyen behúzhatták a Lost Coast/Half Life 2 Deatmatch párost?
  • Tinman #204668
    Ezen siránkozok.

    Ez egyszerűen:

    NEM FAIR!!!
  • Tinman #204667
    Nem turkálunk egymás gatyájába jól tudom, de ahogy nekem logikátlan sok ezresért DaS 2-t venni, úgy neked se volt túl bölcs dolog olyan hamar ráugrani a Border 2 dolgokra.

    Tudom, tudom rajongás, nem számít, etc, csak szegény Shep meg forog a 60 év múlva kiásandó sírjában :-(

    Na de! Ettől függetlenül ha a Dark Souls ennyi DLC-vel jönne ki hát én bizony flamelném már őket, mert ez nem egészséges -.-
  • genndy
    #204666
    #204641 :) Tudtommal igen.
  • wantonly
    #204665
    A Season Pass elég hiányos sajnos. Mindössze 5 DLC-t tartalmaz.

    Én megvettem, de ha tudom előre, hogy ez lesz, akkor nem költök rá egy vasat sem. A skinek egyáltalán nem érdekelnek, de van még két játszható karakter kaszt, amit külön kell(ene) megvenni és ott van még az Upgrade Pack 2, amit ha megveszek léphetek még 11 szintet. :D
  • Tinman #204664
    Nem tudjuk, hol az igazság, mert nincs számunk arról sem, hogy anno hányan warezolták le.

    Arra emlékszem, hogy úgy terjedt mindenhol a Lost Coast, mint a huzat. Tényleg csak az nem tudta leszedni aki nem akarta.

    Jól emlékszem, hogy a HL 2 tulajoknak instant FREE volt?
  • Dzsini
    #204663
    #204656 - tudom én is :)
  • Tinman #204662
    Indian Academy of Pediatrics? :-(
  • Tinman #204661
    Nem, nem olyan, mint a CiV Complete, mert még a GOTY se tartalmazza az összes DLC-t.
  • Micsu
    #204660
    "ítélj hogy ítélhessél"

    micsu