311802
  • IMYke2.0.0.0
    #208424
    //////Hoppá - nem tudtam, hogy tényleg ennyire jól megy nektek :) Nem turka-a-zsebben, csak meglep ez: "a sokadik saját lakás"
    //////Így nyilván, csak kicsit, de más a leányzó fekvése. De, azért a jól belakott lakás attól még áll: térjünk vissza a dologra, amikor a gyerkőcök, és az anyuka "drágám/apu, vegyük meg ezt és azt, és tegyük ide, vagy oda"-rohamai megvoltak... :)
  • Sippie
    #208423
    45 nm-be már biliárd is befér ;)
  • Botond #208422
    Mi újdonságot fog szerinted nyújtani a sokadik saját lakás, a korábbiakhoz és az albérletekhez képest, ahol már laktam/laktunk? :)
  • benőmenő
    #208421
    MMO? MMO.
    Nincs több kérdésem.
  • Myselor
    #208420
    van ám bőr a képükön.vicc az egész :)
  • IMYke2.0.0.0
    #208419
    Akkor még időszerűbb volt a felvetésem :)
  • IMYke2.0.0.0
    #208418
    Napi whaddafakk:

    kép:
  • Botond #208417
    Még 2 hónap a költözés, szóval még csak tervezgetünk.
  • IMYke2.0.0.0
    #208416
    Jól emlékszem, hogy friss beköltözés?
    Térjünk vissza ugyanerre a dologra mondjuk 2 év múlva, mikor már alaposan belaktátok a lakást, és köztük a nappalit is :))))
  • Botond #208415
    Én is kinéztem, hogy az új lakásba hova csinálok jó nagy könyvespolcot, rá a covok, 576ok, pcxek, a dobozos játékok, aztán rájöttem, hogy túrót, jó levegősre csinálom a helyet, minimál bútorral, a porfogókat meg eladom, amit tudok, a többi meg kuka. Ha már 45 nm nappalit csináltattam, hogy legyen hely ugrálni a kinect előtt, akkor tényleg legyen hely, nem pedig bútorraktárat alakítunk ki-
  • IMYke2.0.0.0
    #208414
    Valahogy ez az üzenet most engem nagyon elszomorított.
  • Sir Quno Jedi
    #208413
    Mikor nagyapám meghalt hónapokig dobáltuk ki konténerszám a sok szart amit felhalmozott. Mikor apám meghalt ugyanez, de még durvább rátában. Namost UTÁNAM senkinek se kelljen konténert fizetnie. Nem hörcsögölök, csak virtuális térben szoftvert. Azt egy mozdulattal lehet kukázni. Utánam csak lezárt accok maradnak majd! Ámen!
  • Sippie
    #208412
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Olajtól rákos? :O wut?!
    Volt ismerősöm, hónapokon keresztül olajgőzben tevékenykedett szerszámgépeknél, na neki tüdőbaja lett de kikezelték alpesi levegőn... rák azé durva
  • Botond #208411
    Nekem is összegyűlt a pincében 5-6-7 komplett config, mert semmi baja nem volt, csak nagyobbra váltottam éppen, és majd jó lesz még vmire. Na tavaly tavasszal levittem az egészet a hulladékudvarra. 5 db CRT monitor 14 colltól 19 collig meg komplett configok 486dx2től p4esig minden. Porfogók.

    Bezzeg a 35 éves legom azt nem hiába volt a pincében, azzal tudnak ma is nyomulni a kölkök. :)
  • Sir Quno Jedi
    #208410
    Ééén nemtom, engem kiráz a hideg az ilyen ótvar konfigoktól. Ezeknél jobban csak a modern, "korszerű"-nek hazudott, ÁMDE ótvar konfigokat utálom. Foglalkozási ártalom. Nyilván egy bankkártya méretű szaron futó minimál linux-os disztrón is el lehet lenni term. De én nem is akarok róla tudni. Pova nélkül nem élhetek, meee fizikai fájdalmat okoz. :D

    És akkor jönnek hozzám, hogy ehhez meg ahhoz a múzeumi darabhoz mit ajánlok, meg hogyan és merre kéne bővíteni (sehogy, ki kell dobni a picsába), vagy a két-három szarfos alkatrész közül én melyiket választanám. Na én egyiket sem, kuka! :D De ugye ezt nem lehet mondani, mer megsértődnek. Hajaj. És akkor nem értik miért vagyok ideges.
  • IMYke2.0.0.0
    #208409
    Nagyon is meg tudom érteni a dolgot.
  • benőmenő
    #208408
    Nem is fogja/akarja, mert a fifa megy rajta maxon, és piaci értéke már most is az inkább porosodjon a szekrényben határát súrolja :D
    Egyszerűen nekem igényem van rá, hogy a dolgaimat megbecsüljem/eredeti állapotukhoz legközelebbiben tartsam. Főleg az ilyen drágább cuccokat.
    Egy percig nem érdekelt, hogy neki miért lesz ez szar, egyszerűen rosszul esett, hogy így kidobta azt, amit én évekig tároltam/vigyázgattam. Persze akkor már odaadta a pénzt, semmi közöm nem volt a kártyához, de akkor is szar volt végignézni.
  • IMYke2.0.0.0
    #208407
    "Amiket te írsz gépeket, azok 10 évvel ezelőtt is elavultak voltak, ami pediglen azt jelenti, hogy papírmasé házikót is ajándékozhattál volna helyettük (kb. annyi haszna lenne)... :D"

    Húgom nem hárdkór gémergörl - arcoskodó búk, ottani valami ótvarszar játék, néha jútyúb, valami honlapok, néha filmek, de utóbbiakat okos tévén.

    Engem sokszor meg tudtak lepni az emberkék, amikor segítséget kérni jöttek hozzám hardver-szoftver-oprencccer ügyben [Pécsett és "itthon" is]: A Pentium sokaknak a "minőséget" jelenti ám még manapság, a XXI. században is :)))))
    Egy Pentium III 700-ast meg háromszor is keresztbe lenyelt, és még kért többet az a bizonyos AMD 1700+...
  • benőmenő
    #208406
    Azért ez nem ilyen egyszerű.
    Nagyimnak fel sem merül, hogy lecserélje a 10 éves pc-jét, mert az e-mailjeit el tudja olvasni rajta, meg tud skypeolni nagybátyámmal, aki kiment angliába.
    Illetve, ha a között kell választani, hogy nincs, vagy 10 éves pc, akkor bizony a 10 éves konfig fogja vinni a prímet.
  • IMYke2.0.0.0
    #208405
    "a gyerek a dobozt/cf hidat/cd-t/kézikönyvet az átvételt követő pillanatban előttem dobta a kukába."

    A 'zidijóta gondolom [és remélem!] utána nem tudta eladni senkinek, pont ezek hiánya miatt! Aki hülye az...
    Nekem még MINDIG megvan a Radeon 9500 Pro doboza, kézikönyve stb. Költözött velem mindenhová az évek folyamán. A HD4850-esnek is mindene megvan még.
  • Sir Quno Jedi
    #208404
    Hát nem hinném. Majdnem 5 éve van core i7-esem, avagy régebben, pedig én nem haraptam rá anno az elő szériára (nem lenni csilliárdosgeci), megvártam a 860-as ócsósítottat. Szal. azé 5-6 év a számítástechnikában az egy örökkévalóság. Ez nem olyan, mint egy kocsi, amit kényelmesen el lehet használni 35 évig, jó karbantartás mellett, aztán OT vizsga és még megy száz évet. (sőt a mai kocsik sem olyanok már)

    Amiket te írsz gépeket, azok 10 évvel ezelőtt is elavultak voltak, ami pediglen azt jelenti, hogy papírmasé házikót is ajándékozhattál volna helyettük (kb. annyi haszna lenne)... :D
  • benőmenő
    #208403
    Mindezt az ország 4. legerősebb szakközépiskolájában egy full magyar diák követte el.
  • benőmenő
    #208402
    Át tudom érezni.
    Az "új" gépet is már 5 éve használom napi rendszerességgel. A régit azóta sem volt szívem kirakni lomtalanításkor.
    Nekem is volt Tinmanéhez hasonló sztorim amikor eladtam a vapor-x hd4850-et full eredeti csomagolásában. A sírógörcs kerülgetett, amikor a gyerek a dobozt/cf hidat/cd-t/kézikönyvet az átvételt követő pillanatban előttem dobta a kukába.
  • IMYke2.0.0.0
    #208401
    Az a magaslat [ahová te vérrel-verítékkel, és fél élet során verekedted fel magad], ahonnan Te szemléled a világot sokunknak csak vágyálom.
    Nem várható el, hogy kellő kedvességgel és elnézéssel nézz le ránk, pórnépre, csak az kérhető, hogy ne dörgöld az orrunk alá, hogy alantasak vagyunk :)
  • Sir Quno Jedi
    #208400
    Egyiket sem vakarnám ki a kukából. Én a kórketteseket is elajándékozni szoktam volt.
  • IMYke2.0.0.0
    #208399
    Mondjuk, annak azért örülök, hogy sógorom nem kapta elő a flexet, vagy kalapácsot akkor és azóta sem, és darabolta fel... mint tették azzal a laptoppal, amit Tinman említett.

    //Egy Harman-Kardon hangrendszerrel én azért tudnék mit kezdeni :) Az Ableton egy jó laptopon is csodákra képes.
  • IMYke2.0.0.0
    #208398
    AMD XP 1700+ (Palomino) - 512 MB DDR(1) - ATI [Build By ATI!] Radeon 9500 Pro [128 MB] - 20 GB Maxtor [0 bad sector] - SoundBlaster Live! Player 5.1 - Logitech egér és billentyűzet [mindkettő húgom miatt vettem annak idején, hogy szuper csendes legyen, a már akkor tervezett gyerkőc miatt] és a tetejébe egy olyan Feel IV ház, amit nem műanyagból raktak össze.

    Amit használ: Intel Pentium III 700 MHz - 256 MB SD - 20 GB mittoménmi HDD - valami hangkártya - ótvar szar noname egér és bill.

    Szóval, remélem átérzed ezt a szmájlit:
  • Sir Quno Jedi
    #208397
    Hűűű, 8 év alatt brutál elavul egy ilyen készülék brada. Nem csoda, ha nem használják! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #208396
    Hiába no, más állatfaj vagyunk mi - ha a rasszista-antiszoc-felhanggal nincs is igaza, de a kockaság témakörben mindenképp igazat kell adjak Sir Quno Jedinek.

    Sokunk, itt a topikban, de ezen a fórumon is, a PC-re [egyesek egyenesen már a telefonjukra. laptopjukra is] élőlényként tekintünk - animáljuk őket.
    Sokan dolgoztunk meg keményen értük, szó szerint. Csinosítgattuk, fejlesztgettük, takarítottuk, extrákkal kényeztettük, és úgy bántunk velük, mint a hímes tojással [akár a következő generációs fejlesztés után is] - és persze a múltidős t nélkül is.

    Mások meg egyszerűen egy pótolható eszközt látnak bennük.

    Húgom is. Akinek 8 évig féltve vigyázott, fentebb felsorolt módon babusgatott PC-met, minden akkori extrával átadtam.
    Erre, minap, mikor az unokahúgomat megmutatni leérkeztek, és rákérdeztem, hogy "na és az Eszter hogy van?" --- nem nevet! Húgom is tudja, hogy Eszternek hívtam a gépet --- , erre Ő: "ott van a gépasztal alatt, mostanában a másik gép megy többet".
  • Tinman #208395
    Ráéreztél... kicsit érzelmi alapon is érintett a dolog. Végül is fatertól kaptam anno ajándékba, neki is k. rosszul esett most, bár már ugye kvázi semmi közünk nem volt hozzá :-(
  • tomsolo
    #208394
    Én emlékszem mikor a saját P3-as kis gépemet eladtam egy orvosnak. Még ventiket és én olajoztam benne újra. Mondtam neki, hogy lelke van a gépnek és ha szeretni fogja, nem fog benne csalódni.

    Valami rettenetesen sokáig ment még nála és úgy beszélt róla, hogy még nem találkozott ilyen hűséges géppel. :)
  • Tinman #208393
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sok tanár szokta volt mondani: Nálam mindenki 5-ösről indul, kérdés, hogy megtartod-e vagy lerontod. Próbálok így lenni én is az emberekkel.

    Az előítéleteket félre kell tenni, persze csak ésszel. Nyilván, ha látod, hogy az úton vigyorogva szembejön veled 2 kigyúrt kopasz állat egy vascsővel, akkor elő kell kapni az előítéletet és eltakarodni onnan sürgősen, mert lehet, hogy nem vízvezeték szerelők és éppen vicceket mesélnek egymásnak.

    Igen, nagyon sokféle emberrel találkozom nap, mint nap, mert olyan melóm. Az IT szolgáltatásba nagyon sok minden benne van.

    Tudom, te elég antiszoc vagy, végül is érthető, főleg Pöstön', de itt vidéken azért némileg árnyaltabb a helyzet, érhetnek kellemes meglepetések is.
  • IMYke2.0.0.0
    #208392
    "Van is DriveClubbod, meg nincs is

    Oké, a cím kicsit félrevezető, de engedjétek meg, hogy megmagyarázzam. Szóval, van ugye a DriveClub, mint a Sony autós játéka. Ennek ugyebár lesz egy PS Plus-előfizetők számára ingyenesen elérhető verziója. Ezt a verziót aztán 49,99 dollárért (tehát majdnem a teljes árért) bővíthetjük fel a teljes játék szintjére. Idáig minden rendben is van. A Sony azonban közölte, amint lejár az előfizetésünk, elveszítjük hozzáférésünket a játékhoz még akkor is, ha upgradeltünk a teljes verzióra.

    A dolgot persze hatalmas internetes felháborodás követte: twitteres és fórumos hadjárat indult, és még boogie2988 is csinált egy videót ezzel kapcsolatban. Mindez annyira jól sikerült, hogy a Sony ma bejelentette a hátraarcot, így tehát akkor is megtarthatjuk majd a teljes DriveClubbunkat, ha lejárt az előfizetésünk.

    Ezzel párhuzamosan pedig két új előzetest is kaptunk, melyek igyekeznek elmagyarázni nekünk a játék közösségi funkcióit."

    1. előzetes: klikk
    2. előzetes: klikk
  • Sir Quno Jedi
    #208391
    Te mindég fura "emberekkel" keveredel. És az a baj, hogy embernek tekinted őket, pediglen nem azok. Meglehet vonzod őket, vagy csak hülye vagy és balek, esetleg mindkettő. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #208390
    Akkor, szerintem, beszédesebb és kellően rövid az "Akció pont" - az sem mindegy ugye, hogy kicsi a hely :)
    Köszi :)
  • Tinman #208389
    Nem akarok ezzel rasszista off dömpinget generálni, inkább a történetből azt akartam pluszban kiemelni, hogy vannak emberek, akik annyira sík hülyék, hogy egyszerűen NEM való nekik a modern technika.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Mondtam faternak, hogy kérdezze meg tőle: "Ha a gyereke beteg, azt is inkább megöli és nem orvoshoz viszi?"

    Egyébként kivételek vannak. Volt itt a faluban egy srác (apja brutál összelopkodta magát fa ügyletekből), aki pl. elég rendes volt. Igaz gyakran elkéregette a biciklim mindenféle hülye indokkal, de vissza is hozta. Aztán tavaly meghalt, mert bevállalt egy olajtartályos melót (tartály takarítás, egy szál pormaszkban) és valószínűleg amiatt lett rákos. Na őt pl. eléggé sajnáltam, sajnálom. Nem volt rossz gyerek, lusta se volt.

    Aztán szakközépben volt egy srác, vele mindig együtt tornásztunk. Rendőr lett belőle, tudtommal a mai napig ott van, de ha jól tudom a TELJES családjával/szüleivel/rokonaival mindenféle kapcsolatot megszakított, mert visszahúzták. Hát igen...

    Amúgy a "fehérekről" annyit, hogy első körben egy elég jómódú család vette meg azzal, hogy az egyik kamionjukba jó lesz filmnézős kütyünek. KETTŐ hétig használták a gépet, majd vissza adták azzal, hogy ez nem jó, mert az akksija keveset bír és ha a kamionba alszik a vezető, akkor az így nem jó.

    De hát könyörgöm nem a szivargyújtóról üzemeltették??? Jah nem, mert ez olyan kamion, hogy nem kell a motorjának járnia a fűtéshez.

    EHHEZ KELLETT 2 hét!??? Meg kellett járatni fél Európában, hogy ez kiderüljön?

    200 Ft borravalót nem adtak a használatért és term. visszakérték a pénzt.

  • Sir Quno Jedi
    #208388
    1x majd megtanulod, hogy ezekkel semmilyen viszonyba nem szabad kerülni és semmit sem szabad nekik eladni, sem venni tőlük. SEMMIT! Mondhatnám polkorrekten, hogy máshogy szocializálódtak, meg más a kultúrájuk és blablabla, de inkább konkretizálom: ezek nem emberek. Így már gondolom világosabb. Ennyi.

    Ez ráadásul nem azt jelenti , hogy a fehérek jobbak, azok között is elég sok a genya, ez manapság már csak így van, rohadjon ki mindegyiknek a bele. :D DE azokat még mindig jobban ki tudod számítani/megérteni. Igazándiból azokkal sem kell keveredni. Genyából mindig van elég.
  • Tinman #208387
    Gyerekek ilyen nincs.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    3 hónapja apám egyik melós munkatársa vette meg a kifogástalanul működő Toshiba gamer laptopom (250k volt anno, 60k-ért vitte el). Cirka 5 éves volt, de gyönyörű állapotban őriztem meg, keveset is ment, hiszen itthon desktop gépen nyomultam. (Az ürge azok közé a romák közé tartozik, akik bár szegények, de nem lusták van munkahelyük.)

    2 magos Intel proci, 512MB dedikált ramos AMD VGA, Harman/Kardon hangrendszer(!!!), talán ha 20x használt DVD-író, DDR2, Toshiba Sata HDD, gyönyörű pixelhiba mentes kijelző, a hátán még rajta a GYÁRI fólia, legális XP, minden tartozékával, dobozával.

    Múlt héten az ürge ismerőse felhívott, nem értettem miért, nem mondta, hogy milyen gép, kié, stb... szóval kérdezte, hogy miért van az, ha egy gép BSOD-t dob.

    Tudjuk ugye, hogy ez sok dolog miatt lehet, de akár egy elbaxott eszközillesztő is okozhatja, vagy memória, vagy HDD hiba, stb, szóval mondtam neki, hogy látni és letesztelni kéne azt a gépet.

    Ma reggel mondja apám, hogy már nincs meg a laptop.

    Na mondom, eladták, elcserélték?

    Nem. Szétverte a roma srác fejszével és bedobta a kukába azzal, hogy nehogy más kivegyen belőle bármilyen alkatrészt. Nem viccelek gyerekek, fejszével verte szét.

    Az ürge ismerőse szerint arra a gépre a 3 hónap alatt elképesztő mennyiségű szemét került, mivel a "nagy család" használta és kb. mindenre kattintottak, amit a neten találták.

    Ahelyett, hogy felhívtak volna, hogy telepítsem újra/nézzem meg nem-e egy árva bad sector (100/100-al adtam át!!!), ahelyett egyszerűn szétvertek egy perfekt állapotban levő gépet, mert az egy kék halál által merte közölni, hogy mi a baja!

    Még ha alaplap hibás lett volna (miért lett volna, ha eddig kifogástalanul ment?), akkor is az alkatrészeket eladva (HDD, kijelző, billentyűzet, DVD-író, memóriák, káva és egyéb burkolati elemek) simán 30k visszajött volna az ürgének. De ha alaplap hibás, akkor is tudtam volna javíttatni vagy bontottat szerezni relatív olcsón.

    Nem szóltak. Ez a legdurvább, pedig tudták, hogy kvázi naponta szerelek gépeket... és ráadásul lehet, hogy csak egy reinstall kellett volna.
  • DarkSector
    #208386
    Ugye most csak álmodom!?!

  • Scooter
    #208385
    Most elteszem magam. Holnap küldöm...