311802
  • Fpocok
    #208464
    Nekem már volt olyan, hogy azt hittem hogy jó, aztán később összefosta magát. Azóta mindent újrarakok.
  • Sirch
    #208463
    Biztonsági másolatok, Export/Import. Erre való. Rendszer újrarakás esetén minden játékot szabályosan uninstallálsz, majd utána újrarakod, vagy buktad a DRM liszenszeket, és majd csodálkozol, hogy pár ilyen eset után nem indulnak az eredeti játékaid. Macerás? Igen az. De kevésbé macerás, mint egyesével hívogatni a játékok supportjait, hogy töröljék az elveszett liszenszeket.
  • IMYke2.0.0.0
    #208462
    NFS esetében az sem segített amúgy, hogy az újratelepített Origin által 64 bit alatt létrehozott könyvtárba tettem.
    Azt mindenképp le kell tölteni.
  • IMYke2.0.0.0
    #208461
    "Illik"?
    Ha nem muszáj, akkor nem fogok ennyi adatot újra letölteni (és/vagy visszadugni a DVD-írót az alaplapra, hazacaplatni a lemezekért és végigzongorázni a telepítési macerát), lefrissíteni, ingyenes vagy ajándék DLC-ket feltenni, újra beállítani őket:

    Képek:
  • Sir Quno Jedi
    #208460
    De minek. Steameseknek saját formátuma van, ha lent van a könyvtára, az bárhol műxik azonnal.
  • IMYke2.0.0.0
    #208459
    Nekem is több 100, és nekem sincs kedvem újra tőtikézni őket.
  • Fpocok
    #208458
    Dehogy. Értettelek. Szar az origin. Én ettől függetlenül írtam, hogy illik újrarakni.
  • IMYke2.0.0.0
    #208457
    Dragon Age 2 túlélte - vélhetően ugyanezt kell tenni a többi Bioware-játék esetében is: elindítod az adott játék Configuration Utility-jét [tök mindegy, hogy 32 bites exe-t telepített korábban a játék!], és újra konfigurálod, utilityből (!) kiengeded a tűzfalon.
    Bemmm: működik.
  • Sir Quno Jedi
    #208456
    Nekem sok-sokszáz csigányi gamma van lent és nem szeretném újra letölteni őket, így csak másolgatom ami megvan és voilá.
  • Sir Quno Jedi
    #208455
    Nem kell. Gépcserét is túlélnek. Eleve külön drive-ra érdemes tenni. Így csak beteszed és megy is, ha jó helyre telepíted a steam-et. De ki lehet máslani hordozhatóra is, visszarakod, megy. Tapasztalat. A Steam DRM-jét nem zavarja ez. Csak más DRM-eket zavar, pl. EA. Így az Origin sem szeresse.
  • IMYke2.0.0.0
    #208454
    Ezek szerint, nem írtam eléggé magyarul...
  • Fpocok
    #208453
    windows újratelepítés után újrarakunk MINDEN EGYES JÁTÉKOT.
  • IMYke2.0.0.0
    #208452
    Windows 7 Ultimate 32 bitről váltás Windows 7 64 bitre korábban volt ugye. MINDEN feltelepített játék maradt a helyén [E és F meghajtó]

    STEAM:
    * 1 játék esetében nem volt hajlandó látni a HDD-n található fájlokat: The Witcher 2
    Összes többi indul, a kötelező 3rd party összetevők átnézését követően.

    Uplay
    * egyetlen játékom van: "Far Cry 3: Blood Dragon" - csont nélkül indítja, frissíti, szinkronizálja felhővel [pár perce ellenőriztem]

    Origin:
    Korábban telepítve a következők:
    * Dragon Age 2
    * Mass Effect 1
    * Mass Effect 2
    * Need For Speed: Most Wanted (2012)
    Mindegyik esetében újra-aktiválást kér, és nem indítja a játékot [Dragon Age 2, ME 1-2], vagy kiírja, hogy nincs telepítve az adott játék, és nem indítja [NFS].

    Kell kommentár?
  • Shep
    #208451
    Hát ez az, néha olyan dolgok jók pont arra amire kellene, amit alap esetben simán kidobnál, hogy ó hát ez már semmire nem lesz jó, aztán mégis, persze ettől függetlenül nem kell minden rozsdás szeget felhalmozni, báááár :D
  • Fpocok
    #208450
    Pff... ez a wildstar... nem gondolhatták komolyan.
  • Sir Quno Jedi
    #208449
    céges autóba te ülsz, buszban 300 ártatlan
  • Tinman #208448
    Besírnál meglátnád a céges autót amivel járok... konkrétan érhet annyit az egész roncs, mint amennyit a Volvo fűthető, állítóható, fényre sötétedő tükre :-/
  • Tinman #208447
    Ez nagyon így van. A legtöbb tárgy hörcsögölés, főleg az idősebbeknél ezért történik.

    Mondjuk én u.e. csinálom oldies alkatrészekkel és láss csodát van rá szükség! :-D
  • Sir Quno Jedi
    #208446
    Eeegen, buszsofőr is meg kellene tagadja az elindulást (törvény), ha szerinte nem megfelelő a műszaki állapota a busznak. Na ki is rúgják abban a minutumban ott helyben. Ha meg elindul vele és lesz 342 halálos áldozat (meg két bébifóka), akkor meghurcolják, életfogytig, lámpavasra felkötik és tarkónlövik, a négy darabját meg kiszögelik a város négy kapujára.
  • IMYke2.0.0.0
    #208445
    Pontosan.

    Vélhetően (fene se tudja, azért kipróbálnám, pár év erejéig), ha olyan nívón élné(n)k, mint itt is páran, akkor minden szívbaj nélkül cserélném 2 évente a PC-t, telefont, ótót, házat... mert nem kötne hozzá semmi, és különben is, alig használva, megóvva még vissza is adna valamicskét.

    De csóringerként, saját ház, egzisztencia nélkül azért a legkisebb csapszeget is megbecsüli az ember, mert franc se tudja, mikor lesz pont arra szükség, és ne kelljen már azért szomszédban koldulni, vagy 10 km-re beutazni szerszámboltba...
  • IMYke2.0.0.0
    #208444
    Hát nem tudom, hogy meg tudnék-e válni ilyentől, ha tényleg volna ilyenem :))))
    //Ük-apa a lényeg, nem a mini-pisilőke.
  • Tinman #208443
    Aki keményen megdolgozik a cuccaiért az vigyáz rá nagyon... magamból indultam ki, lehet, hogy hiba.
  • Tinman #208442
    A pisilős-kisfiús képek sokat érnek Belgiumban. Ebay! :-D
  • Tinman #208441
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    MOL-os körökben ismert, hogy tartályt takarítani (azokat a több ezer m3-es tartályokat ám!) full védőruhában O2 maszkkal, vagy valakire rá kell verni, kerül amibe kerül. Anno fater mikor ott dolgozott, neki is kiadták parancsba, ő meg megtagadta, közölte, hogy haljon meg más, vagy adjanak tisztességes védőruhát :-D Kapott is... csak nem védőruhát, hanem fegyelmit, de akkor sem csinálta meg. Nem is dolgozik már ott -.-

    Vegyészként végeztem egyébként és biza ott is tanultuk, hogy szerves szénhidrogének csúnya dolgokat tudnak művelni, rákkeltők. Konkrétan a tüdőből kiindulva áttéteket okozhatnak már akkor is, ha rövid ideig vagy kitéve a közvetlen terhelésnek.

    Ellenben aki bevállalja azt mocsok jól megfizetek.
  • Botond #208440
    Szüleim megőrizték a gyerekruháim, hogy majd jó lesz az én gyerekeimnek. 30 éves plüss meg nejlon cuccok, amik 25 évet bekkeltek ki egy pincében. A kazánban végezték. Mi amiket kinőnek, azokat azonnal ajándékozzuk el. A hajléktalan oviba is rendszeresen küldünk cuccot.
  • Fpocok
    #208439
    Aki szereti a Western témát... felkerült a Fistful of Guns STEAMre. Ez egy source mod, amit önállóan lehet játszani, ingyen. Előbb voltam benne és jópofa.
  • Sir Quno Jedi
    #208438
    Én épp ma ajándékoztam el a FÓLIÁS első kiadásos Dragon Age-emet és jó érzés volt. Nekem úgyis van neten ultimate-em.
  • Sir Quno Jedi
    #208437
    Azt mondják ruhákra is, hogy ami egy-két évadon belül nem volt rajtad, azt ajándékozd el a rászorulóknak, mer már nem is fogod használni. Term. ez nem az alkalmi eseményekre való ruhákra vonatkozik.
  • TBTPumpa
    #208436
    Mindig van lejjebb. A következő már az lesz, hogy Sacred 4 Demo Edition 10k-ért. A játék többi részét meg majd DLC-ként lehet behúzni, persze finom zöldhasúért cserébe.
  • IMYke2.0.0.0
    #208435
    Vélhetően egy tonnányi, majdnem törvényszerű.
    Csak megrökönyödtem az elnevezésen.
  • Botond #208434
    Nyílván extra dlc lesz hozzá, vagy ilyesmi. :)
  • Botond #208433
    Egy 30 centiszer 20 centiszer 45 centis doboznyi cucc oké. De 128 köbméter cucc, amit 20 évig nemhogy kézbe nem vesz az ember, de rá se néz, az nettó hülyeség.

    Mint az esküvői videó, ami elkészül százezrekért, aztán soha többet senki nem nézi vissza. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #208432
    Napi whaddafakk vol. 2, de inkább értetlenkedés, mert: ezek szerint lesz "Second Edition" is?!

    "Sacred 3" kép - CDGalaxisról, Photoshoppolva:
  • IMYke2.0.0.0
    #208431
    A 300 akkor is sok nekik - főképp, ha amúgy sem költözgetnek mindig másik hálószobába :)
  • Botond #208430
    Nagyi is velük lakik. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #208429
    300 négyzetméter?! Baromi nagy lakás két idős embernek.
  • IMYke2.0.0.0
    #208428
    Talán drasztikus és durva lesz, amit írok, de: nem mindegy, hogy az ember halála után mi történik a cuccaival, ha egyszer már meghalt?
    Addig viszont, hadd legyen már jó neki, hogy megvan a százéves fénykép albuma, benne az ükapjának a pisilő-kisfiús képével, vagy a felhúzható búgócsiga, amit kiskorában ajándékba kapott az azóta meghalt ilyen-olyan rokonától, vagy az első PC-je, a monochrome monitor nélkül, mert az már bedöglött stb...

    Emlékek, és emléktárgyak nélkül semmik vagyunk, és ha elmegyünk, akkor utóbbiak nélkül még emlékezni sem tudnak ránk azon hozzátartozók, akik nem nap mint nap láttak minket, és sokszor azok sem, akik meg igen... mert az emlékek, élmények is megfakulnak pár év után... és lassan a feleség/gyerek sem emlékszik az elhunyt apuci minden vonására, a kis borotválkozás utáni sebhelyre a szája szélén, ami mosolygáskor érdekesen mutatott, vagy a hangjára [videók, hangfelvételek kukába(n), ugye], stb. stb.

    Értesz, gondolom.
  • Botond #208427
    Anyámék is annyi szart begyűjtöttek 300 nm-es házukba, hogy még. Anyám meg folyton panaszkodik, hogy sokat kell takarítani a 300nm-en. Mondtam neki, hogy talán a sok porfogót el kellene passzolni kezdésnek, mert a 300 nm alatt van 120 pince is, és az is dugig van mindennel, úgy hogy akar egy 80nm-es lakásba költözni faterral? Bérelnek egy raktárcsarnokot a majdjóleszvmiremég cuccoknak, vagy mi?:D
  • Botond #208426
    Nyílván többnyire csak egy volt. Most mondjuk pont nem így lesz. :)

    Pont most tervezzük a bútorokat, és pont most került szóba, hogy akkor hova tegyük el a sok szart, és pont most állapodtuk meg, hogy akkor a sose használt herendi készlet, meg a 10 éve kézbe nem vett cov-ok áldozatául esnek az újabb költözésnek, mert amire az elmúlt 10 évben nem volt szükség, azt valahogy tudjuk nélkülözni a következő x évben is. :)
  • Sir Quno Jedi
    #208425
    Hidd el, nekem már a tököm kivan azzal, hogy mások után "takarítok". Az ember hajlamos a felhalmozásra (30-50 évig), mer "Ejjj jó lesz az még valamire!". Aztán mikor megpurcanik, akkor 15 tonnás konténerből rá kell hívni egy tucatot (és az egy VAGYON), hogy nagyjából rend legyen. ÉN 10 éve takarítok az őseim után. Utánam ne kelljen már annyit vaze! :D