22
  • Alvarez999
    #22
    Istenem, mi lenne, ha elolvasnátok a belinkelt eredeti cikket. Komolyan nem értem, minek kell találgatni, amikor az eredeti cikkben minden pontosan és egyértelműen le van írva.

    "In lab tests, batteries with the new cathode material could be charged and discharged at least 100 times without losing any capacitance."

    Ez vajon egyszer használható elemekre utal???

    Ha meg valaki nem tud elég jól angolul, hát tessék megtanulni, ez a netről is jó hatékonysággal megtehető.
  • norbi4567
    #21
    Szerintem ez lehet tölthető. Mert ha jól értelmeztem a vírus csak a nanocsöveket csinálja meg az aksiban. Aztán gondolom hasonlóan működik mint egy normál aku, csak ez nanocsöves méretre kicsinyítve.
  • 05lampard
    #20
    Az influenzámat rádugtam az notimra (gy.k. ráhapciztam), de nem akar feljebb menni a töltöttség jelző. Itt valamiféle átverés lesz... :(
  • Balumann
    #19
    Eljött az idő, amikor mi használjuk ki a vírusokat, és nem azok minket!! :)
  • Alvarez999
    #18
    Másfelől az index.hu ezzel foglalkozó cikke még egy fokkal gyengébb. Igaz, az index nem is informatikai és tudományos portál.
  • Alvarez999
    #17
    Olvasd csak el az eredeti angol nyelvű cikket alaposabban, ha kételyeid vannak. Gyurkity Péter szokása szerint megint alaposan összekutyulta a tartalmat és a magyar verzióból éppen csak a lényeg maradt ki, cserében persze megfejelte azt néhány tévedéssel.

    Tegnap írtam egy hosszabb hozzászólást erről, lefordítva az eredeti cikk kihagyott lényeges vagy éppen félreértett részeit, de aztán nem küldtem el, mert úgyis kitörölték volna a cikk írója tekintélyének védelme érdekében. Na meg minek dolgozzak ingyen helyette?

  • Narxis
    #16
    Fejezed befele.
  • B0nFire
    #15
    Miért ne, ha olcsó az előállítása és hatékony üzemanyag? A benzint is csak egyszer használjuk el.
  • pedrohsi
    #14
    elektromos autókba elemet raknak? :)
  • B0nFire
    #13
    Nem is biztos, hogy akkunak készül. Az eredetiből sem derül ki egyértelműen. A battery ugye az lehet elem is, meg aksi is. Mert ugye magyarul az akku olyan elem, amit fel lehet tölteni.

    Nem olvastam végig csak átfutottam (magyarul is hótt unalmas:) de nem láttam benne, hogy a feltöltésről értekeztek volna.
  • djw
    #12
    aztán nehogy mutálódjon és majd így adjanak munkát a WHO, a gyógyszeripar és a magyar kórházak dolgozóinak... ki tudja, talán még a google terroristák keze is benne van a dologban! :D
  • waterman
    #11
    amennyiben 6407 nukleotid az nagyon bonyolult molekula, akkor valóban nem vírus. de a cikkben szereplő M13 vírus a wikipédia szerint létezik. egyszerű bakteriofág, tehát bacilusokat fertőz.
  • Gaboca76
    #10
    Hajrá magyarok!!!
  • moikboy
    #9
    Szerintem itt a vírusokat inkább nagyon nagy és nagyon bonyolult molekulákként kell elképzelnünk, semmint tényleges kórokozókként. Arról van szó, hogy egy "átprogramozott" vírussal alakítják ki a kobalt-oxid térszerkezetét - tehát a "vírusok" csupán a gyártástechnológiában játszanak szerepet.

    Nem kell bedőlni minden bulvárcikknek.
  • blessyou
    #8
    és vigyázni kell majd, hogy a laptop vírusirtója ne tegye tönkre az aksit :D
  • Sir Ny
    #7
    hallókészülékbe vírust!?
  • GG
    #6
    elég kritikis vagyok ezekel a projectekkel kapcsolatban. Ezek nem látnak HW filmeket. MIndig így kezdődik, Aztán elterjed a technológia és kiderül hogy ha kicsit is megsérül az akku kiszabadulhat egy kis mennyiségű vírus de semmi bajt nem okoz. Kis idő után azon kapjunk magunkat, hogy a népesség 90% ki hal....
  • Szkifi
    #5
    Katonai fejlesztés:
    Az akksit rádobják a terroristára, a vírus pedig kivonja a terroristából az energiát és betölti az akkumulátorba.
    Bárcsak a terroristák kezébe kerülne! (hogy kivonja belőlük a Zenergiát)

    on: remélem 10 éven belül lesz belőle vmi olcsó, jól működő dolog!
  • metaljesus
    #4
    azt még valahogy el tudom képzelni hogy a vírusokból meg a spéci anyagokból energiát lehessen kinyerni. na de ha az akkunak készül, mégis hogy akarják feltölteni?
  • roliika
    #3
    Csak tenoristák kezébe ne kerüljön.
  • valaé valaé ná
    #2
    Baktérium lesz az...
  • T0nk
    #1
    Nem fogom fel, hogy képes a vírus bármit is létrehozni egy gazdasejt nélkül. Itt valami trükk lesz.