14
  • mcninja
    #14
    Ez a történet nagyon érdekes, de csak egy nagy átverés része, amit az új világrend létrehozása érdekében léptek meg és így próbálják nekünk kozmetikázni...
  • pixx
    #13
    Adjatok nekem is milliárdokat, fejlesztek valamit, nem tudom mi lesz az, de sok embernek tudok majd munkát adni(legalábbis fizetést a ti pénzetekből), nem lesz éhezés, és jó lesz(legalábbis nekem). :)
  • kukacos
    #12
    Szánalmas ez a levél, különösen az indokok.

    A mobilszolgáltatás hasznossága a biznisz szempontjából a jövőben megkérdőjelezhető: az elmúlt két évtizedben valóban javított a munka szervezőképességén, de akiknek, valóban szüksége van rá, az ma már a dzsungelben is hozzájut a mobilhoz, nyugaton meg minden zsebére jut egy. Az afrikai kávészedő munkásnak minek a mobil? Hogy a főnök SMS-ben közölje, most eheti meg napi tányér levesét? Ettől fog boom-olni a fejlődő piac? Ott sokszor olcsóbb a mobil már ma is, mint európai országokban.

    A mobilnak a tömegeken át a bizniszre gyakorolt hatása még ma is 95%-ban az alapszolgáltatásban rejlik: beszédben. Ebben a maximumot a telefónia már mindenhol elérte. Innentől amit nyújt, az a szórakozás és a személyes kapcsolattartó képesség javítása, aminek gazdasági haszna nem sok, viszont más területeken megtermelt pénzből fizetik, nem a mobil által elért hatékonyság-javulással. A levélben vázolt nagyívű programokkal évtizedek óta kísérleteznek olyan országokban, ahol mindenki zsebében ott lapul a 3G-s telefon, és valahogy mégsem forradalmasították az egészségügyet és a civil társadalmat ott sem, az interneten meg pornót nézegetnek.

    Magyarán ha minden dzsungellakónak és kínai melósnak adunk mobilt, az feltehetőleg semmit sem segít a fejlődő országokon azonkívül, hogy a levelet aláíró mammutok az ő zsebüket is könnyebben fejhetik.

    A gazdaság felfuttatása a telekomon keresztül persze nem teljesen butaság. Sok találmány hozott létre új iparágakat a semmiből, például az autó, amelyek képesek átrajzolni a gazdasági térképeket. A mobil is kielégít egy régóta létező emberi igényt, a bárhol bárkivel beszélés igényét. Viszont nem tiszta, hogy fel tud rá épülni egy üzemanyag-iparral, autós közlekedéssel összemérhető szolgáltatás-háttér, vagy örökre megmarad a népek néhány ezer forintos havi kiadásának, kártyásan. Persze az aláírók ezt szeretnék, de akarni nem elég.

    Igény, az van rá a fejlődő országokban is. Ezért fejik a multik a politikát: adjátok most nekünk ingyen a lelketek (frekvenciáitok) az örökkévalóságig, és mi garantáljuk, hogy a polgáraitok erre a narkóra költeni fognak. Mi persze közben szép hasznot zsebelünk be, és közben arról költünk szép verseket, hogy hogyan fogja ez majd forradalmasítani az országaitokat. Egyszer. A jövőben.

    Pedig nem kéne az államot engedményekre kényszeríteni, aki vissza akar valamit emelni az évtizedes extraprofitokból a frekvenciadíjakon keresztül. Van ennek tiszta módja is. Ha lesz rá igény és működik a technológia, majd szépen kialakul a szuper mobilos egészségügy. Először lássuk a fejlett nyugati országokban, hogy megy. Addig nem sietünk sehová.
  • Tetsuo
    #11
    Ez lesz a magyarok veszte, es ez volt eddig is. :(
  • halgatyó
    #10
    Ha majd egyszer győz a tisztesség ebben a szennyel elborított világban, akkor mindazokat, akik 95 évre akarták felemelni az időtartamot, máglyán fogják elégetni. Akik csak helyeselték (politikusok, döntéshozók) azokat meg csak símán felakasztják majd.
    El kellene már kezdeni az emberiség megtisztítását a mocsoktól.
  • Wittgen
    #9
    "Hazánk képviselői azonban valamiért meggondolták magukat, így a helyüket román kollégáik foglalták el."

    Jellemző, csak a magyar seggfej vezetőink hunyászkodnak meg némi kenőpénz elfogadásával. Mocskos banda. Az anyjukat is eladnák, nem csak a szavazatukat.
  • hapi
    #8
    Yeeesss! Csak ennyit tudok mondani. Nem kell nekik 3 különböző ferrari a garázsba.Ez lassan az összes 50-es évekbeli slágert hallgathatod jogdíj nélkül.
  • nyalógép
    #7
    Korrekt ajánlat a cégek részéről..
  • Balintos
    #6
    A url cikkre küldött kommentek mennek a url hírbe is, érdekes.
  • Balintos
    #5
    Ha annak idején az első ősember levédeti a lándzsát, évezredekre biztosítja az utódai gazdagságát.
  • passatgt
    #4
    itt valami összekeveredett:)
  • B0nFire
    #3
    Pont a számból vetted ki a szót. Ezeknek a zeneszerzőknek a műveit minden incifinci orkeszter bármikor előadhatja, teltházas koncertet rendezhet, és pénzt szed belőle. Mert azt ne higgye senki, hogy a szimfonikus zenekarok ingyen dolgoznak.

    Nálunk Nyírbátorban 42. éve rendezik meg a Zenei Napokat, és rengeteg zenekar és előadó fordul meg nálunk, akik főleg ugye a jól hangzó nevű zeneszerzők műveit játsszák. Bachot, Mozartot, Beethovent, Dvorakot, Chopint, Vivaldit.

    Ennyi erővel viszont kitalálhatnák, hogy 250, sőt 500 évig éljenek a szerzői jogok, hogy valakik jól megélhessenek belőle.

    De ha nagyon kisarkítjuk a dolgokat, már Bach is warezolt, mert éjszakánként gyertyafénynél kottákat másolt; többek között ezért is vakult meg, nem a cukorbaja miatt, ahogy a Wiki állítja! Forrás: Láng György - A Tamás-templom karnagya c. könyv.
  • Alvarez999
    #2
    Lassan elkezdhetjük keresni Bach, Mozart stb. jogutódait. Na persze a "jogvédőket" az sem fogja zavarni, ha nem kerülnek elő, mert a jutalékot addig is le lehet vonni a beszedett pénzekből.
  • NEXUS6
    #1
    "A másik pedig, hogy létre kell hozni és biztosítani egy stabil, kiszámítható, minimális külső beavatkozások által fémjelzett környezetet."

    Hát igen, annak minden területen csak örülnének, ha a spekuláns hiénák nem tennék tönkre azt, amit az emberek évtizedek alatt felépítettek.