92
  • Sanyix
    #52
    A párhuzamosítás minél precízebb megvalósításától, nem lesz nagyobb egy oprendszer... max a program ami rajta fut (merthogy annak kell a párhuzamosságot megvalósítani, az os-nek csak támogatni kell), de az is kbyte-okban mérhető maximum, messze nem gigabyteokban.
    A szebb kinézet nem kell bele, max opció. De nézz csak meg néhány pár kbyte-os játékot hogy hogy néznek ki és hasonlítsd össze bármelyik os felület primitív kinézetével! De valahogy linuxon se látszik az hogy miközben egyre szebbek a felületei, annyira nőne a gépigénye... fura ám ez. Osx-nél érthető mert még a felhasználó tükörképének a galaktikus zsebről visszavert seggszőrének felületére is csillogó villogó effekteket csinál, mellesleg annak se nő annyira a gép, sem a tárhelyigénye.
    A valóság az, hogy a vindóz azért követel egyre nagyobb tárhelyet, mert egy szar elavult, összevissza alapon fekszik (dll dzsungel, registry, stb)+ (a felesleges értelmetlen programok és folyamatok amik hozzá vannak és nem lehet nem telepíteni azokat normál esetben), és azért igényel néha sokkal jobb gépet, mert leszarják a kód optimalizálását.

    Vista jobb mint az xp, mert vannak benne újítások. De még mindig egy szemétdombra épül, ezért kell olyan retek sok hely neki, és helyenként erősebb gép.
  • hispan2
    #51
    Amit a Linux fejlesztők ezer éve megcsináltak szabadidejükben, a Microsoft most azzal van nagyra... Try Ubuntu...
  • Rexhawk
    #50
    ja amúgy hottold vagy getto vagy vajon kiki vagy akármi, folyton mondogatod hogy az xp,vista,win7 így meg úgy tele van kémprogramokkal, de még egy konkrét példát se mutattál erre...
  • Rexhawk
    #49
    "25x szebben már megvalósítottak"
    ASDASDSAD. te szerintem nem láttál még KDE-t,szerintem meg pont a KDE felületet másolták le:)
  • QwErTy89
    #48
    Milyen igaz! Régen röhögtem annyit mint most, hogy végig olvastam a hozzászólásokat. XD
  • FlyingV
    #47
    Én Mac OS X Leopardról írok :)

    Amúgy nem értem ezeket a véleményeket.. A Vista a Microsofthoz képest nem egy rossz rendszer, legalábbis MOST MÁR. Meg elég érdekes, hogy a 'tuningolt'/'befejezett' Vistát (Win7) sokan messiásként várják, holott a 'prototíptól' meg borsódzik a hátuk :) Az egész Win7 pár új feature és egy kis (szerintem túl-/félretervezett/dizájnolt) skinelés. Nagy vonalakban :)
  • FlyingV
    #46
    mrzool: a Windows összes kódját ki kellett volna dobni az XP után (nem, én utálom az XP-t, a Vistához képest (is) egy kalap.. teveürülék). Sajnos nem tették meg, remélhetőleg a 8-as lesz az utolsó windows (esetleg az az utáni), mert szerencsére erre a Microsoftnál is rájöttek és már készül egy alapjaiban újra gondolt operációs rendszer, amelybe egy fél 'if' operátort sem vesznek át a Windowsokból. Hacsak nem történik meg a 8-asban az, amit már régóta meg kellett volna lépni (ti. a visszafele 'kompatibilitásból' (muhahaha) sok gond adódik, ezért is ilyen kövérek a Windowsok), akkor szerintem a következő MS OS, amit ki fogok próbálni az ez a teljesen újragondolt rendszer lesz.
  • Magiszter
    #45
    Engem most meg fogtok kövezni... Nekem tetszik a Win7 béta, viszont a Vistát azt nem szeretem. Az előbbit feltettem és még a gép mellé ledobott 100-as papírzsepit is felismerte és megfelelően használta. Vistánál pedig csak a háló kártyát és a hangkártyát nem ismerte fel, de megkérdezte hogy kimenjen e netre feltelepíteni. Mondom nosza, ha hálókártya nélkül megoldja akkor megtapsolom. Nem tudta. Szóval azzal szenvedtem egy két órát mire levadásztam mindent egy másik gépen (Xp alól természetesen). Aztán jöttek a kimondottan Vistára írt programok random lefagyásai, meg a videó lejátszók problémázásai... nekem itt lett elegem és tettem vissza az XP-t.
    Win 7-nek meg tetszenek az új marhaságai. Én kimondottan hasznosnak találtam a legtöbbet és sokkal átláthatóbbak a menük is mint Vista kollégájánál. Végre eltűnt az oldalsáv és a gadgets-eket is oda teszem ahova éppen jól esik. Én úgyis rocketdock-ot használok még a hajszárítón is, mert ahhoz szoktam hozzá (nem, MAC-et sose használtam).

    Na várom a beszólásokat az XP, Linux, Mac, Vista, Hajszárító fanoktól.
  • MrSpock
    #44
    Hihetetlen nagy okosságok vannak itt!Figyelem hogyan tudnak egyesek kikelni magukból,meg a másikat basztatni!
    Egy átlagfelhasználót csak egyvalami érdekel.Lehetőleg ne kelljen havonta rendszerttelepíteni,és normálisan menjen a gépén.Mellette tökéletesen kompatibilis legyen a hardvereszközeivel,és valamennyire biztonságos.Ha ezt megoldja majd a win7 akkor okés.
    Jah és hogy egyeseknek régi gépük van?Vegyenek újat,ha használni akarják,ennyi.
    Ez ugyanaz mint a hadrcoregamerek,ha játszani akarsz vegyél már rendes gépet és ne sírj!Jah nincs rá pénzed,akkor sorry..nekem sincs de nem is rinyálok hogy jaj nemfut ez sem meg az sem..ennyi,tudom hogy az xp épp elfut.Nem rakok vistát,nem azért mert nem szeretném,csak megsem reccenne a 2.4-es celeron 1gigaramos 6éves gépemen,kissé halódó vinyókkal.

  • tomcsa4
    #43
    Cimbora. Az operációs rendszereknek egyre nagyobb gép kell. Nem csak a Windowsnak, hanem az OS X-nek és a Linuxnak is. Miért? Mer egyre több minden kell bele, párhuzamosítás minél precízebb megvalósítása, minél szebben nézzen ki (felh igény).

    Ez majd meg fog változni szerintem, mikor annyira körülvesz bennünket a wifi (vagy másvezeték nélküli internet), hogy hálózaton keresztül csak leszedünk valami mini(!) OSt, ha éppen gépezni szeretnénk. Sőt, mikor mit. Egyszer egy ilyen egyszer egy olyan OS-t. De még nem ezt éljük. Az XP-d pedig minden tekintetben halott már. Nem képes megfelelően (figyeld a "szám: megfelelően) kiszolgálni a hardvereket, kevésbé biztonságos, mint a Vista, ráadásul ha teszel rá lyen kiegészítéseket (Vista felület pl, de említhetnék más csicsát) akkor meg képes annyira belassulni, ohgy használhatatlan egy idő után.

    Van ez a Style XP, tudom faja cucc. De az is megfogja a gépet. Az én gépemen jobb a Vista! Tapasztalat. Én már több, mint egy éve a Vista mellett kardoskodok, de több magos gépeken. Hát nekem egy magos van, de ezen is jobb. Nagyon simán és szépen muzsikál.
  • G_ArchAngel #42
    Nem kellenek ide Alma es Pingvin rajongok, nyirjatok ti szepen egymast:-)))
  • Vogel
    #41
    Remélem lesz win98as felület.
  • mflex #40
    hottold, gettoharcos= vajon kiki !!
    megmondtuk már többször, hogy az XP imádatoddal, meg az 50 alreg idióta nickeddel, húzz az XP-től elélvezők topikjába és odd verd ki te agyvelőgyulladás, mert érteni nem értesz hozzá,ezt már többször tapasztaltuk.

  • hottold
    #39
    mester ! előbb talán neked kéne elmagyarázni végre mik azok amiket lentebb leírtál, és hogy mire valók ... ha másért nem is, tanulságképpen a kezdők számára
  • mrzool
    #38
    Ez az, csak így tovább... Ha az érvekből kifogytál, akkor jöhet a szemellenző, jöhet az emberek két részre osztása, majd a másik oldal démonizálása. Harmadik, negyedek vagy sokadik alternatíva nincs, minden fekete-fehér, minden olyan egyszerű és világos ezen a világon, főleg az IT-ben.

    Taníts, mester!
  • hottold
    #37
    aki pedig nem átlaglúzer és ennek ellenére itt van, az vagy a Microsoft fizetett embere, vagy pedig a Viszta vonal esküdt ellensége, mint pl. én is volnék.
  • hottold
    #36
    az átlaglúzer KIZÁRÓLAG annyit fog fel ebből az egészből, hogy KÉT nagyságrenddel nagyobb gépet kéne hozzá vennie hogy egyáltalán elinduljon rajta a Windos 7 vagy ha vánszorog is a gépén, akkor is egy XP ugyanazon a gépen száguld, még akkor is ha szétlámerkodja, szétnyüstöli az idijóta vírusirtóival meg a tűzfalaival stb..

    annyit fog még fel belőle, hogy csilivili meg minden, viszont a lenti videót megnézvén továbbá fel sem fogja telepíteni, hanem marad az XP-nél és ráhúz egy Inspirate-et vag Berylt.

    Aki nem átlaglúzer az ott kezdődik , hogy BE SEM JÖN EBBE A TOPIKBA, MERT OLYAN NAGY ÍVBEN FOSIK AZ EGÉSZ VISZTA VONALRA !!!!
  • hottold
    #35
    elhiheted hogy én is lefosom az átlaglúzert, viszont akkor, kinek készül ez egyáltalán? mert az átlaglúzer nem fogja érteni, hogy miért jó ez neki, aki pedig kompetens az nagyívben fogja lefosni, kb. ugyanúgy mint a Visztát, és minthogy a Vista is emiatt lett egy irdatlan nagy bukása a Microsoftnak.

    Mert ha nem az átlaglúzernak készül, akkor mégis miért teszik tele idijóta UAC-okkal és még egy nagyságrenddel idegesítőbb idijóta baromságokkal???
  • mrzool
    #34
    Hottold: Lefosom az átlagjúzert, és azt is, hogy nektek ezek a technológiák nem mondanak semmit. Akkor nyilván nem vagytok érintettek, nektek nyilván elég egy fakocka, játsszatok vele. Amíg nem tudsz túllépni az XP mániádon és nem vagy hajlandó szakmai téren hozzászólni, tök felesleges veled bármilyen vitát folytatni...

    Persze, eddig is sok minden megoldható volt kerülőutakon, x különféle alkalmazás feltelepítésével, egymáshoz konfigurálásával, y fórum/levlista/whitepaper átbújásával, majd imádkozás után esetleges működésével. De azt persze szidni kell, hogy az MS most összepakolja ezeket egy termékbe, úgy hogy a 0. perctől fogva minden működik. XP mindörökké, ugye?

    BonFire: mégis mit akarsz lefordítani? Van magyar Win7? Magyarok írják? Én nem tudok róla. Ellenben arról igen, hogy ezek új technológiák, felteszem bejegyzett nevek, és bizony Redmondban angolul jegyezték be őket. Sejtésem szerint a magyar fordításban is minden marad ezen a néven (mit akarsz lefordítani a VHD-n? legközelebb az EXE-t akarod magyarosítani? a bitlocker meg eddig is bitlocker volt a vistában is), max a location awareness kap vmi remek fordítást. És akkor mi van, tényleg ezen kell lovagolni?

    Ha pedig az idelátogatók egy részét valóban érdeklik ezek az fícsörök, akkor az angol nevet beírva a keresőbe nyilvánvalóan nagyságrendekkel több találatot fognak kapni, mintha idevetnék vmi saját kútfőből kitalált fordítást.

    Arról nem is beszélve, hogy előbb-utóbb az átlagjúzer is használni fogja ezeket a technológiákat, legfeljebb nem fog róla tudni. De ti, nagy SG huszárok, 2009 elején megmondjátok, hogy ez mind szar, és soha senkinek nem fog kelleni, ugye?:)

    Nekem az összes Win 7 cikkből az csapódott le, hogy a Vista javított változata, Vista fícsörökkel; az ilyen szarságokat meg sem említették

    Ez honnan jött le? Szakmai oldalakon vagy ilyen sg-s, blikkes egyéb szenzációhajhász helyeken láttad? BTW nyilván a Vista javított változata (az meg az XP-é, az XP meg a 2000-é, folytassam?), most aztán nagy újdonságot mondtál. Szerinted ki kell dobni az MS-nek a forráskódot, és nulláról kezdenie minden terméket?
  • hottold
    #33
    szerintem kizárólag a beépített trójaiakat tuningolták és turbózták fel
  • hottold
    #32
    hát igen, a BOnFire is pl. egy szép Ősmagyar név
  • B0nFire
    #31
    Én általában nem szoktam veled egyetérteni, de kivételesen igazad van. Számomra - és szerintem nem vagyok vele egyedül - ismét csak a nagyképű süketelés csapódik le egyes hsz-ekből.

    "- VHD image-ek natív kezelése, VHD boot(!)
    - DirectAccess (már csak emiatt önmagában megéri a váltás)
    - Bitlocker hordozható eszközökön is
    - location awareness"

    Gondolom, én vagyok a hülye, hogy gőzöm sincs, mik ezek, de gyanítom, ha annyira népszerűek és jó dolgok lennének, magyarul is meg lehetne nevezni őket. Nekem az összes Win 7 cikkből az csapódott le, hogy a Vista javított változata, Vista fícsörökkel; az ilyen szarságokat meg sem említették. Vagy ha igen, nem hangsúlyozták túlságosan, ha ennyire nem hagyott nyomot.

    Igenis tessék elképzelni, hogy nem mindenki programozó, és az átlagjúzert tényleg marhára nem érdekli a pc vagy az OS lelkivilága, nem akar elmélyedni benne, és igenis elsősorban a csilivili kinézettel és kézreállósággal lehet villantani a vásárló előtt. Mert ha ez nem így lenne, még mindig parancssorból futtatnánk mindent.

    Csak nem értem, miért kell itt oltani a népet, hogy "ha nem értesz hozzá, bunkó troll vagy, aki csak flémelni tud...", meg kétoldalnyi idegennyelvű cikkből egy magyar nyelvű fórumra beidézni. Mert ha már idéz valaki és azzal érvel, akkor vegye a fáradságot, hogy fordítsa is le! Egyelőre itt még a magyar a hivatalos nyelv, ezt legtöbb fórumon szó nélkül kimoderálják. És bocsásson meg a világ, de nem mindenki beszélhet angolul, mert ilyen alapon hivatkozhatnánk arra, hogy akkor beszéljünk kínaiul, vagy oroszul, mert azt is beszélik annyian, mint az angolt. Ja, csak ott megállna a tudomány, és nem tudná minduntalan a felsőbbrendűségét csillogtatni a csúnya herpeszes Ödönke!

    És most el lehet hordani engem is mindenféle őstuloknak! Meg van engedve.
  • hottold
    #30
    szeretett Windows XP-nk is anno még eredeti formályában igenis TELE volt beépített trójai rendszerekkel , mégpedig a Microsoft részéről, de vannak hozzá igenis jó kalóz-törések , amikkel ezek KIkapcsolhatók, vagy alapban már ki vannak kapcsolva.

    majd ha a Windows 7 legalább annyit fog tudni, mint az XP és tényleg 100% kompatibilis lesz vele, valamint ezek a rendszerek lekapcsolhatóak lesznek, AKKOR, MAJD, TALÁN (!) elgondolkodok rajta, hogy TESZTELJEM-e tovább
  • hottold
    #29
    - VHD image-ek natív kezelése, VHD boot(!)

    nem rossz, de igazán nem is tudom, hogy ez mire jó? igazán mi értelme van? ha a rátelepített OS elindulni NEM akar? ezenfelül, pedig folyton jönnek hogy a Win7 ílyen meg olyan felhasználóbarát lesz, de akkor légyszives magyarázd már el mi ez a VHD boot egy átlaglúzernek , kösszéken !

    - DirectAccess (már csak emiatt önmagában megéri a váltás)

    Direct Access: , nos én nem vagyok se átlag se lúzer, de ezt nekem magyarázd el hogy mi értelme van, mert én tudok rá vagy 4 alternatívát egyenként és külön-külön is 2-3x jobb megoldásokat...

    - Bitlocker hordozható eszközökön is

    oda ne oldalazzak, csakhogy a truecrypt régóta működik bármilyen eszközön és nyílt forráskódú, tehát tutira nincs benne kiskapu, meg "figyeldakezemmertrodolfóvagyokéscsalok" hátsóajtó , amit csak a microsoft tud kinyitni...

    - location awareness

    pfff ez is csak újabb felesleges futó folyamat, ami nélkül idáig is megvoltunk még a Win2000-rel is, ugyhogy kössz szépen de nem kell, ugyanúgy mintahogy a másik 24 alapban Automaticusan induló Servicére SEM.

    -multitáccs

    hát... eddig is megvoltunk nélküle nem fogok emiatt egy trójai erődöt telepíteni a gépemre, valszeg XP-re is lesz majd natív driver támogatásuk az ilyen , egyébként kétes fogadtatású eszközöknek...

    - fokozott biztonsági és optimalizálások bla-bla-bla

    ehhez nincs mit hozzáfűznöm, szinte magától értetődik, hogy minden windóz jobb, szebb , gyorsabb stb.. mint az eredeti , legalábbis így hirdeti magát, aztán szép lassan kiderül, h ugyanúgy vannak benne kiskapuk mind a microsoft részéről szándékosan, mind harmadik fél részéről véletlenül.

    - az UIhez végképp nincs mit hozzáfűznöm , kicsivel lejjebb találsz egy videót , ami ÖNMAGÁÉRT BESZÉL, egy Beryl fut Windows XP-n és ISZONYATOSAN MEGALÁZZA a Viszta szkinjét... ennyi... nincs több kérdésem tisztelt bíróság
  • B0nFire
    #28
    Én csak azt nem bírom megérteni - és állandóan ezzel a fícsörrel reklámozták már a Vistát is és a Win 7-et is -, hogy az milyen fasza, ha 97 db ablak van nyitva, sőt, ahány mappánk és programunk van a gépen, nosza mindet nyissuk meg, mert ennek olyan f@sza az ablakkezelése, hogy netovább! De egy ablak sincs fullscreenre nyitva, nehogy már látni is lehessen a tartalmát a gördítősávok ide-oda cibálása és folyamatos scrollozás nélkül.

    Fizikailag sem szeretem a rendetlenséget; a gépen is rendet tartok. Legalábbis ésszerű határok között, - nem vagyok szőrszálhasogató, de egy mappa nekem ne legyen nyitva azért, mert hát csak! Van RocketDock, oda ki lehet pakolni a leggyakrabban használt ikonokat, azonkívül ott a tálcán a gyorsindítás, a kevésbé, de azért gyakran használt programoknak; van oldalbár, ahová a gadgeteket ki lehet pakolni; nekem ez több, mint elég. Persze, nálam is vannak olyasmik, amit havonta egyszer nyitok meg, akkor meg kibányászom a Start menüből.

    A Desktopon meg ideiglenes fájlok vannak, amikkel éppen dolgozom. Ha már nem kellenek, elpakolom őket. De miért legyen nyitva mondjuk a zene vagy a video mappa állandóan, ha épp nincs rá szükség. Egy kattintásra kinyílik. Akkor meg ugyanmindegy, hogy alulra a tálcára kattintok, vagy felülre a lebegődokkra. Csak utóbbi esetben nincs előttem kupleráj, és talán átlátom, amin dolgozom.
  • cateran
    #27
    Majd ha a vista/win7 wireless kezelese nem lesz visszalepes az xphez kepest,akkor felvilagosodom es megterek...addig jo az xp..ja es high end gaming gepem van...(es felesleges sirni,hogy de hisz be lehet allitani...leszarom...ugyan ne kelljen mar az op rendszerben turkalnom lagmentes netert....)
    ja igen..a win 7-et nem ismerem...esetleg tudni arrol valamit hogy a "nepszeru" 60 sec lagspike itt is lesz?
  • acdc
    #26
    Inkabb az a kerdes mi kerult ki belole.Egy par lassito ddl biztosan meg talan kevesebb a trojai is mert gyorsabb es stabilabb mint a vista.
  • adamekp
    #25
    Azta, ezt benéztem. Tabbed browsing, előbb kerestem rá mint olvastam el a nyitott fület, mindenkitől elnézést, vörösödik is a fülem. (Tipikus ne szólj szám.)
  • adamekp
    #24
    Nézzétek a képet: Stephan Hoefnagels. MS-közeliek a Mézgáék?
    A cikk pedig itt olvasható eredetiben.
  • mrzool
    #23
    akkor mégis mi a l*f*sz került bele?

    Az általános dolgokon kívül (multitouch, még több hardver támogatása, javított Tablet támogatás, upgrade-ek itt-ott, biztonsági és teljesítmény-optimalizálások...) ami engem megfogott:

    - VHD image-ek natív kezelése, VHD boot(!)
    - DirectAccess (már csak emiatt önmagában megéri a váltás)
    - Bitlocker hordozható eszközökön is
    - location awareness

    Az applocker és branch-cache funkciókat nyilván nem fogom használni, de céges környezetben tuti el fog majd terjedni. Az új feature-ök listájáért tessék olvasgatni, rengeteg infó érhető el a neten. Ha pedig az SG olyan fasza magazinnak tartja magát, akkor esetleg ki is jöhetne egy nem bulváros objektív cikkel, amely bemutatja azokat.

    Az aero-peek és egyéb UI-on végzett módosítások pedig jók. Nyilván aki csak a blikkben olvassa ezeket a híreket, és otthon a karakteres linuxával veri a pöcsét, az soha nem fog ráérezni arra, hogy pl. mennyivel gyorsabb a munka néhány apró, akár 'csicsának' is nevezhető feature által...
  • Palinko
    #22
    őszintén megmondva nem emlékszem milyen volt ott a felbontás :D

    természetesen a funkciókra értettem :)
  • barret
    #21
    Sötét vagyok és nincs agyam...Tökéletesen megfelel az XP. Ennyi.
  • Koge
    #20
    szerintem azok akik meg mindig egy 8 eves oprendszert hasznalnak es vannak annyira sotetek hogy nincs annyi agyuk h haladni kene a korral vagy gepet venni talan szepen maradjanak csondben akik az alap win guit szeretik ugyancsak ne flameljenek (vagy azt szoktad meg vagy szereted az unalmat) kde es gnome fanok oruljenek maguknak hogy feleslegesen beallithatnak es attervezhetik a guit (fasza de ertelme nincs) a vistaszapulok meg talan vegyenek vegre szamitogepet nem hutogepen meg mikrosuton kene probalkozni vele
  • fixpont
    #19
    Raadasul mennyire haszontalan ez az egesz, en Win7 alatt is azonnal kikapcsolom az osszes effektet, gadgetet, es egy win2000 kinezeti villamgyors desktopon dolgom. Nem, hogy nem hasznalom az uj effekteket, kifejezetten idegesitenek, mar az XP effektjeit sem hasznaltam. Meg jo, hogy rank is gondolnak az MS-nel, bar jobb lenne ha az osszes effekt meg aero egyetlen mozdulattal lenne kikapcsolhato, mert igy azert par perc mire vegigmegyek ezeken. Nem tudok lehangolobbat es haszontalanabbat elkepzelni az ilyen compiz-fusion fele parasztvakitasoknal.
  • Socket
    #18
    Nem tudjátok milyen munka van egy ilyen szoftverben, egyes dolgokat magától értetődőnek gondoltok a Winben pedig azokat ki kellett fejleszteni, és nem, nem mindent a Xerox és az Apple talált fel.
  • Inquisitor
    #17
    Na jah, a 2009-2010-es Hardwarekhez (élükön a DX11 vasakkal) rendkívűl sok XP driver lesz ... kb. annyira lesz gáz, mint a rendes USB támogatás, Firewire támogatás, AGP 8x, SATA(!) támogatás, stb. hiánya a W98-hoz körömszakadtáig ragaszkodóknak.
  • pasi29uk
    #16
    Majd ha csak MACre, Linuxra, meg Win 7,8,9... lesz driver akkor fog érdekelni.
  • hottold
    #15
    "Ami nem került be a Windows 7-be" --- ezt már legalább tudjuk, de akkor mégis mi a l*f*sz került bele?(azon kívül, hogy most már tutifix, hogy még álmunkban is tudni fog rólunk minden a microsoft és globálcionista szekta) és kit érdekel az egyáltalán???
  • hottold
    #14
  • hottold
    #13
    te is ügyes vagy... gondolom a 3500-as procidon meg a 2 giga ramodon legalább széf módban elindul a kedvenc visztád