779
forradalmi RTS
  • Peakman
    #619
    Akkor csinálja ezt, ha fenn maradt a demó vagy valamelyik béta a gépeden :).
  • HunZsoci
    #618
    Köszönöm a választ, akkor megállítom a Steames szarakodást, nekem a kód beíírását követően azt kezdte el tolni azonnal, csak lestem mint hal a szatyorban, mondtam is magamban, most akkor minek a DVD:P?
  • donatus13
    #617
    Hogyne lehetne telepíteni a játékot dvdről? Ha nem indul magától total commanderbe bemész és ott indítod.
  • HunZsoci
    #616
    Megvettem eredetiben, itt lapul a Dvd a gépemben, de első feketelevest máris tapasztaltam, hiába a Dvd, a telepítést Steam-es letöltéssel lehet csak megoldani urak? Nekem kiírt valami 6 órát, mire feltelepül, ezt nem lehet valahogy kiiktatni, és rendesen, mint egy normális oldschool játéknál, a 6gb-os Telepítő lemezről feltelepíteni az átlagos 5-6 perc alatt, az 5-6 órával szemben??? Ha nem akkor ez máris egy jó nagy feketepont a játéknak tőlem...
  • HunZsoci
    #615
    Szervusz Bélabácsi, igen én vagyok az, a Coh ból, jólvan, reménykedjünk együtt akkor a javulásban, mivel az alapkoncepció nekem is nagyon tetszik, egyel többen lesztek^^
  • Peakman
    #614
    Amit el bírsz képzelni. :)
  • Fabio Capello
    #613
    lawl, miféle csítelés van?
  • Sáska
    #612
    en is varom nagyon a patch-et, mert az amugy nagyon jo kis jatek igy sokszor elvezhetetlen szamomra.
    Gyakran van, hogy az egyik haverommal szeretnenk 2v2 laddert jatszani ranked mode-ban, es zavaro, hogy nem tudjuk magunkat egy csapatba rendezni, igy vagy egymassal vagyunk, vagy nem.
    Az is zavaro, hogy ha nem ranked meccset keresunk ketten, akkor nem ugyanazokat a szervereket latjuk mindig.
    Nem jo, hogy gyakran megtortenik, hogy kiesik valaki a jatekbol, es par masodperc inaktivitas utan kidobja a jatek. Ez eleg demoralizalo mondjuk egy 3v3 elso 5 perceben...

    De az alapkoncepcio nekem nagyon tetszik, viszont meg van rajta mit finomhangolni.
  • Porta
    #611
    Szeva Zsoci!

    Márha te az a Zsoci vagy, A COH-os. Én amúgy "bélabácsi" vagyok a hungarian titansból.

    Én nem bántam meg, hogy megvettem. 1v1rankedben még nem találkoztam cheaterel(100 meccset játszottam eddig kb.) És ha magyarokkal játszol akkor általában a 2v2, 3v3 is jó, nem akad.

    Magyarok szinte mindig vannak fent minimum 2en.

    Nekem sokkal jobban bejön mint a COH. Pedig azt is nagyon szerettem.

    Ha megérkezik a patch akkor remélhetőleg sokkal stabilabb lesz a netes játék. De 1v1 rankedben teljesen jó most is, többnyire:)

  • Jeffjohnson
    #610
    Ha a patch kijön akkor minden rendben lesz :) remélhetőleg..... de az ,hogy mikor jön ki azt senki sem tudja. Addig is megveheted legalább beletanulsz kicsit a játékba mert az elején nagyon nehéz lesz. Na nem az irányítás hanem az ,hogy kihívást jelentő ellenféllé válj. Ki kell majd választanod a játékstílusodnak legmegfelelőbb nemzetet megismerni alaposan. Mindamellett az összes nemzetről tudnod kell ,hogy mi a gyengéje milyen stratégia ellen mi a legmegfelelőbb ellenlépés pl: korai inf rush netán para rush stb.

    Jó játék de egyenlőre a legfőbb gyengéje a steam ami miatt jelenleg sokszor élvezhetetlen ezért is várjuk a patchet mint a messiást. Ja és sajna csíterek vannak. Magyar közösség van. Néhány jó emberrel és néhánnyal aki "kevésbé" az. Mérete nem túl nagy de ha akarsz mindig találsz embert egy kis 2v2 vagy 3v3 hoz.

    Én nem bántam meg ,hogy megvettem!
  • HunZsoci
    #609
    Sziasztok! Annyi kérdésem lenne, mivel Ruse megvételét tervezem, ezt viszont csakis a multimóka miatt tenném, hogy milyen a Ruse-multija, mennyi-milyen a közösség, ezen túlmenően, magyarok vannak e szépszámmal, vagy csak pár ember, mennyire gond a cheat(mert bár minden Rts nél van több kevesebb, remélem azért nem kezelhetetlen méretekben van itt, és úgy ám blokk kimondottan a multi részéről olvasnák olyan emberek véleményeit, akiknek megvan EREDETIBEN, mert a bétáról-demoról, single player részről nem érdekel vélemény, csak a hivatalos játék online részéről, megéri vagy sem?
    A válaszokat előre is köszönöm!
    Hajrá magyarok!
  • LordLoss
    #608
    hallod az ilyenek eljátszanak magukban minek nekik a multi
  • Peakman
    #607
    Ha elég közel mennek akkor látják az épületet. Egyébként meg már mindenféle hack van multiban, így azon se csodálkoznék néha, ha helyettem épít az ellenfél :D.
  • Sáska
    #606
    scout=recon
  • Sáska
    #605
    valaki vilagositson mar fel pls, hogy a camouflage mire is jo pontosan?
    en ugy tudtam, hogy elrejti az adott teruleten az epuleteimet, es az ellenseg csak scout segitsegevel latja azt...
    most volt egy multiplayer jatekom, egybol az elejen eloretolok egy bazist, latom, hogy jon a srac 2 egyseg katonaval, ezert ratoltam a teruletre egy camot. a ket katona vigan besetal a teruletre, es elfoglalta mind2 epuletet... ez mitol van?
    nem volt scoutja sehol.
  • LordLoss
    #604
    magvan a pálya
  • LordLoss
    #603
    jó kis terv én az ejtőernyősökre építettem és a légibázisokat mindig elpusztítottam 2 bombázóval és a proto bázist is el szoktam foglalni de a lenti tank főhadiszállást ejtőernyősökkel is meg lehet oldani csak a stukákkal ki kell szedni a 2 őrszemet és mivel a tankok közel vannak az erdőhöz az ejtőernyősök osztják nekik a skulót
  • Peakman
    #602
    Hát most így nagyvonalakban csak annyit, hogy bal oldalon az armor és proto bázist próbáld meg minnél hamarabb elfoglalni. A proto bázist ejtőernyősökkel, az armor bázist pedig azzal amit a proto-ból építesz mert kb csak az lesz versenyképes azon a terepen. Mindeközben a bal felső gyalogsági bázist támadd meg páncélosokkal és közben ejtőernyősöket szórj mindenhova az utánpótlás útjába. Így azok kilövik a konvojok nagyját, ezzel lassítva a számlálót. Az orosz főbázishoz közeli városba pakolj be pár gyalogságot, ezzel biztosítva az abból az irányból érkező támadásokat és a város túloldalán levő supply-t is elvágod tőlük. Aztán ha futja még időből és erőforrásból, akkor a felső légibázisokat is foglald el. Majd egy nagy végső támadással küldd a darálóba a főbázist.
  • LordLoss
    #601
    Nem tud valaki segíteni hogy lehet megcsinálni azt a singel player-es pályát amikor oroszok ellen vagyunk és meg kell akadályozni hogy 2000 nyersanyagot gyűjtsenek (war game-ban játszom)
  • Peakman
    #600
    Tökmindegy, mert ha meghívom, akkor velem kéne játszania alapjáraton. Nem pedig valahogy bedobálva lennie az egésznek. Kár, hogy az idő telik a fejlesztők meg kussolnak :/.
  • Sáska
    #599
    szerintem azert, mert ebben a sorrendben tortennek a dolgok:
    - multiplayer --> ranked match
    - gametype 2vs2
    - play with friends
    - invite friends
    - launch game

    amikor elinditod, akkor azt irja ki, hogy game found 2/4, es gondolom igy inditja a meccset, hogy egyikotoket beteszi az A csapatba, es a masikat meg a B-be, es igy jon letre a game, amibe meg keres akkor 1-1 embert. de lehet, hogy tevedek.
  • Peakman
    #598
    Előfordul néha, hogy nem osztja be melléd a barátod, vagy ellenfélnek teszi be. Azt hogy miért csinálja ezt gőzöm sincs.
  • Sáska
    #597
    hat nem tudom, en amikor behivom a havert, akkor nem ad lehetoseget arra, hogy rendezgessuk a csapatokat. Ha csak sima meccset jatszunk, ami nem ranked, akkor letrehoz egy lobby-t, ahol ott van a 4 slot, es akkor lehet varialni, hogy ki kivel legyen. Ranked 2v2-ben nem tesz be lobbiba.
    Lehet, hogy valamit benezek, este csekkolom ujra..
  • Jeffjohnson
    #596
    Nekem semmi gondom sem volt ezzel én mindig haverral voltam rankedben
  • Sáska
    #595
    valaszolhatnam azt is, hogy: nem tunt fel, hogy tudtunk egyutt jatszani, csak nem az azonos oldalon, es a kerdes erre iranyult, nem arra, hogy hogyan tudok friend-et meghivni?! ;-)

    nyilvan hasznalom azt a gombot, egyebkent nem is tudtunk volna egyutt jatszani.a problema az, hogy nem egy csapatba tesz minket. de mar rakerestem mashol is, es mar irnak a jatekosok valami peticiot, hogy ezt javitsak ki, mert ez nem jo, hogy az ismerosoddel szeretnel egy csapatban lenni, de a jatek nem ad erre lehetoseget ranked meccsen.
  • Peakman
    #594
    Közepes fokozaton Bastogne védelme egyszerű, nemtudom mi olyan nehéz benne. Azt aláírom, hogy az utolsó 5 pálya már rémisztőbb, de Bastogne még mindig könnyű.
  • meteoreső
    #593
    Szerintem ez eltúlzottan nehéz játék normál fokozaton, ráadásul később már át sem állítható.
    Most ugrok neki 10. szer Bastony nak de egyszerűen a 4 szeres túlerő , hogy 4 fellől támadnak eltúlzott.
    Sokszor csak azért tudtam megcsinálni egy pályát mert ha elfogy a supply leállítják a támadást,és a távollövőkkel le lehet őket egyesével szedni.
    Vagy ha van 40 pénzed akkor valahol még megnyithatsz egy supply depot-ot.
    Eszeveszett kapkodás aztán ha 3 másodpeccel később klikkelek valamire mint kellene félórás játék menetnek vége.Nem beszélve arról hogy bizonyos mentésekből meg már nem is lehet nyerni.
    Ez egy szuper játék szép részletes motorral, néha gyönyörködnék is a tájba, ha nem tolták volna el véresen a nehézségi szintet, én abbahagytam de sajnálom...
  • Jeffjohnson
    #592
    az a hatalmas "play with friends" gomb nem volt feltűnő?
  • Sáska
    #591
    tegnap akartunk az egyik baratommal 2v2 laddert jatszani, de ugy, hogy mi ketten egy csapatban legyunk.
    Sajnos a gep mindig ellentetes csapatba rakott minket. Mi nem talaltunk semmi lehetoseget arra, hogy be tudjuk allitani, hogy egy csapatban legyunk.
    Valami tippetek van?
    thx
  • Peakman
    #590
    A bombázók és repülők automatikusan célt keresnek maguknak, ha csak mozgás paranccsal kiküldöd őket a vakvilágba. Céleszerű olyan helyen végigküldeni őket, ahol nem nagyon van lebombázandó dolog.
  • Sáska
    #589
    hm, ezt nem is lattam. majd jobban megnezegetem a menut. Igazabol total atlagplayer vagyok ilyen strategiaban, szoval egyelore az XP-s ladder jo nekem, bar nem tudok sokat jatszani.
    gondolom az ELO-ban is tier-ekre van bontva a ladder, hogy ne kerulj ossze nalad joval erosebb/gyengebb jatekossal? Valamint ennek megfeleloen, ha mondjuk rossz szeriad van, akkor esetleg le is kerulhetsz alacsonyabb tier-be, ha sokat vesztesz?
  • Porta
    #588
    Az optionsba ha be van kapcsolva az automatikus épület támadás akkor csinálják ezt a bombázók. Kapcsold ki és akkor elvileg nem bombáznak.

    a ladderbe az elején hamar lehet fejlődni de egy idő után már jönnek a keményebb ellenfelek. Amúgy két ladder van. Egy XP és ELO rendszerű.

    Az ELOban tudsz pontokat veszíteni is de az az igazi tudásod alapján készült ranglista. Az XPs listában(a my ruse menüpontban ezt látod) az számít inkább mennyit játszol(közepes tudással is top10ben lehetsz ha egésznap játszol). Az ELOban kevés játékkal is ott lehetsz a top10ben ha mindenkit hazavágsz.

  • Sáska
    #587
    a ranked ladder-t szerintem eleg jol megcsinaltak. tetszik, hogy nem meri hany meccset veszitett az ember. Igy sokkal inkabb van kedvem jatszani, mert nem kell aggodni a stat miatt, csak jatszom, es ha nyerek, akkor kapok xp-t, lepem a szinteket, es amikor elerek bizonyos mennyisegu xp-t / nyereseget, akkor szepen atkerulok a kovetkezo tier-be.
    tegnap olyan 5500 ember volt regisztralva a ranked ladderen, es 3-4 gyoztes meccsel felkerultem kb a 2400 koruli poziciora - meg 1-2 gyoztes csata, s ki is kerulok a recruit(?) leage-bol.
    Maga a jatek is jo, bar meg van sok dolog, ami nem igazan tiszta, pl. hogy ha a bombazokat elkuldom valahova, es nem adok nekik egybol celpontot, akkor miert van az, hogy az utjukba kerulo celpontot lebombazzak, s visszaternek a bazisra?!
  • donatus13
    #586
    Egész jó közösség alakul kíváncsi vagyok a versenyre bár dday pálya nekem nincs meg és nem is lesz mert nagyon szar.
  • donatus13
    #585
    Most sikerült egy igen jó meccset játszanunk magyarok ellen :D derekas volt.
  • user1
    #584
    Valaki tudna abban segíteni, hogy a 18. küldetésnél (Blood'n Guts) mi a 3. másodlagos feladat, és azt miként lehet előcsalogatni? Háromszor is nekifutottam a küldetésnek, de csak két másodlagos feladatot sikerült megkapnom és teljesítenem: az ellenséges bombázok megsemmisítését és a camouflage ruse aktiválását.
  • user1
    #583
    32bit-es OS esetén:
    c:\Program Files\Steam\userdata\xxxxxxxx\21970

    64bit-es OS esetén
    c:\Program Files (x86)\Steam\userdata\xxxxxxxx\21970

    Az xxxxxxxx = Steam userid

    A mentéseket nem, de a profilodat szinkronizálja a Steam-mel.
  • nikopeti
    #582
    Hol tárolodik a profilom?? Neten vagy a gépen?? Most kicsit csalodott vagyok :(
  • donatus13
    #581
    fagyás nálam is volt
  • nikopeti
    #580
    Sziasztok. Nagykirály ,bementem egy multimeccsbe és megfagyott minden. Ujrainditotam és mentem egy másik meccsre,erre látom,hogy 1-es!!!!! Szintu lettem ujra... ez miéért?? Elveszett minden... Másnál is volt ilyen??