109
Suhancos - minden ami erről szól
  • REPS0L
    #69
    7-8 éve körülbelül
  • homeless
    #68
    Nem tudom, de te a 15-16 éveddel biztos régebb óta.
  • kifli
    #67
    éste? :D
  • REPS0L
    #66
    mióta hallgatsz magyar hiphopt? 2 napja?
  • sambauer
    #65
    magyar hip hop
  • kifli
    #64
    nem mc gőz mégnagyobb csicska :D
    nem véletlen hogy kb mindenki leoltja (a magyar hip-hopban)
  • tigeroo
    #63
    Jaj istenem nyissatok egy Fanka topicot most nemcsak róla van szó itt! Sőt...
  • homeless
    #62
    Milyen hip-hop másik irányzatát??? Itt nem arról van szó, hogy mikről "rappel", hanem arról, hogy zeneileg egy 0. Nekem személy szerint bántja a fülem. Semmi ritmusérzéke, nem is rappel csak felolvas egy szöveget. Nem tudom, hogy ezt a stílust minek hívják, de nem rap az biztos. Feri csak azért próbálkozik a szélsőjobbosoknál, mert a magyar underground hip-hop közösség kiutálta, mert semmi tehetsége nincs, de mégis nagy a pofája. A kuruc.info tetszését meg nem nehéz elnyerni. Elég ha lengetsz egy magyar vagy árpádsávos zászlót és valami gagyi ütemre felolvasol egy szöveget a nagy összefogásról. Be is jött neki, mert azóta a kurucok istenítik. Reklámozzák a lemezeit, hősként mutatják be, stb... Szerintem az agymosott neonáciknak több lemezt eladott, mint amennyit a kis jobbos átalakulása előtt egész életében.

    Ja meg a kuruc.info is csak egy profitorientált szar, akik a párezer agymosott hülyéből élnek.

    (tudom, zsidóbérenc vagyok)
  • REPS0L
    #61
    tán ismered baromarcú? azért mert haverjaiddal mc gőzre szívtok, azért nem kell fikázni a hip-hop másik irányzatát.
    kezd unalmas lenni
  • kifli
    #60
    fanka alapból lehúzza mert egy csicska...
  • PJack
    #59
    egyszer egy interjúban így nyilatkoztak: "A szokványos kifejezés a hiphop zenekar, de sem hiphop, sem zenekar nem vagyunk."
    szal igazából nem is tartják magukat zenének tulajdonképpen, csak az igazságot mondják el meg parodizálnak, ezért egészen más a többi rap előadótól, mert azok a saját( v társadalmi) problémákról beszélnek, ami nekem túl nyers és túl egyszerű.
  • Jagi
    #58
    sziasztok.. muszáj vagyok beírni, mert sajna nem bírtam elolvasni anélkül hogy véleményt ne alkotnék.

    Fankától hallottam egy két albumot... jobboldali lenne? Én ebben annyira nem vagyok biztos. Mondjuk leszarom. Tudja a rák amúgy hogy Fideszes vagy MSZP-s vagy mittomén, de amire (néha egész jól) rávilágít az kb mindkét oldalon megvan. Így is kilopják meg úgy is kilopják, akár Ferkó akár Viktor, tökmindegy. Politikai vonal sztem ennyi.
    Az én véleményem szerint meg bele se kéne vonni a zenébe, mert tökömtelevanhogymindenhonnanezjön. Ez is életünk része ez is igaz.

    Ha a zenéről van szó ami valljuk be profitorientált. Aki csak azért csinálja a haverjaival mert szereti, sztem annak nincs is demoja se.
    Na ez meg a ritka. Mert 5-10 év múlva mindenki Lexusba akar virítani, és aki nem ezt mondja az sztem vagy nekünk, vagy magának hazudik.
    Ami engem bánt az az, hogy ok, erről szólnak a szövegek meg arról (és nem csak Fankával kapcsolatban), de ha nem vagyok természettudós nem tartok előadást a geológiáról. Remélem érthető. Amellett hogy esetleg kivált ebből meg abból az emberből ilyen-olyan érzelmeket, merthogy csak a mondani valóról szól ez ugye nagyobb részt, vagyis fontosabb, mint más műfajban, ez tény.
    Az hogy tanultam környzetismeretet általánosban attól nem vagyok régész. Hogy apám közgazdász még én nem vagyok az és a többi és a többi...
    Élettepasztalat ide vagy oda. A műfajból adódóan színeznek meg meg rizsáznak. Hasonló kicsit a standup-hoz. Ha a 10-ede igaz már jó xD
    Akiknek imponál ez, vagy inkább mondom azt hogy bejön neki, meghallgatja, az hallgassa, alkosson saját véleményt, ne az övét alakítsák, hasznosítsa vagy szűrje le belőle azt ami fontos vagy amit Ő annak tart és ennyi.
    Akinek nem tetszik, fikázza vagy ne hallgassa vagy ne, ismerje el vagy ne, tök mindegy.
    Szóval mindenki maga dönt hogy akar-e azonosulni kicsit az előadóval vagy nem. Mert ez csak zene nem komoly. Vagyis ha komolyan kell venni nem az egészet. Csak szórakoztat.

    Kinek mi. Az MTV meg a nagy előadók is azt mondták B.I.G.-ról hogy mekkora profi meg hogy milyen nagy rapper meg erről meg arról beszél meg szövegel.
    Én Pl kurvára nem bírom meghallgatni xD mert sztem ritmustalan fasság.
    Szóval kinek a pap kinek a rap (fú ez szar volt de bennemarad :))
    Egyszer látnám már azt hogy jön egy olyan előadó, aki nem magát fényezi, nem a másikat fikázza, nem kurváról meg pénzől meg fegyverekről, baszásról beszél, hanem valami másról.
    Nem jobb vagy bal oldali, nem néger nem kínai meg nem rasszista.
    Na ilyen se lesz xDDD
    És nem a keresztény vonulatra céloztam :)

  • gfreak
    #57
    én igen...egyenesen a kukába ;) sorry de amit ő nyom..ehh...még spoken wordnek is kevés...a telepi vagyány ezért volt idézőjelek közt...anno is röhejes volt a csávó, csak nem sztárolták (max akiknek fingjuk nem volt arról mi is az a hip-hop)

  • hunbasser
    #56
    Belgával meg ott van a gond,hogy elfelejtették,hogy ez zene... zenéről kéne,hogy szóljon,jó alapokról jó szövegekről,de csak a humorizálás,fikázás megy náluk,nálam ez meg nem igazán a zene műfaja alatt található. szóval,a belga szerintem ilyen szempontból vicc. más országokban egyébként simán kifütyülnék őket,itt meg sztárrá váltak. értem én a görbetükrös dolgot,de akkor legalább mutatnának valamit,mert csak tartalmi mondanivalójuk van és az sem a leghallgathatóbb formában :D
  • hunbasser
    #55
    telepi vagány,hagyjuk már...:D:D:D nem is tudom hol olvastam,de megkérdeztek pár telepit arrafelé,hogy mond-e nekik valamit a Kőházy Ferenc név,senki nem tudta ki az :_:_:_ ennyire volt ő telepi vagány.

    egyébként nem baj,hogy jobbos rappet nyomat,szerintem ilyen is kell.a hip hop nem feltétlen a baloldali liberális eszmékről szól. csak ezt úgy kéne összehozni,hogy ütősebb alapok meg jobb flow. meg ő nem rappel,csak dallamosan beszél,régebbi számaiban hallani,hogy gyorsan rappelni abszolút nem tud,tehát ő nem rappelésre született,az underground mc-k nagyrésze meg azért tud fastrapet,csak nem nagyon erőltetik. de mondom,ha már fastrapet nem tud,akkor legalább legyen egy olyan flowja mint ponzának,na az tényleg igazi mc flow,de én nem nagyon tudom hová tenni fankát.
  • PJack
    #54
    nem, a Belga pontosan ezt csinálja, jól látod. viszont pont ez benne a jó
  • moor09
    #53
    Garf-al tudok egyetérteni, én is jobban kedveltem a "régebbi számait, zenéit....a mostani enyhén politizálósak nem jönnek be, de végülis a műfaj erről is szól.....arról hogy megmondom, odamondom stb....csak az valóban érdekes hogy akkor állt át erre a dolgora amikor mondhatni felkapott lett a dolog...mondom minden bántó szándék nélkül.....az is tiszta hogy nem tesz különbséget vallás és faji hovatartozás között...pl valamelyik számát feltették egy jobbikos oldalra ahol szemezgettem a hsz-ek között ( a számban ez volt : ..."ezért van az, hogy a zsidótól is hallom"... erre a hsz....egyetértek a szám tartalmával kivéve a "zsidós résszel" na pont ezért veszti el a zenéje a varázsát számomra, olyan emberekhez társul akikkel én nem tudok "sorsközösséget vállani és akiknek az eszméit nem érzem magaménak...elment egy olyan irányba ami nekem nem kell...és persze én egy vagyok a sok közül,nélkülem is megy a bolt.....de én hallgattam az elejétől szinte,míg mások csak azóta amióta "magyarkodik" ( jegyzem meg nem negatívan....de sztem ez az igazság...hogy miért most vállalja fel a nézeteit nem tudom, de nekem pl nem tetszik ahogy már-már kioktat mindekit, felkerült pár youtube-os videó amin beszél és véleményt mond és az hogy felhív dolgokra meg "háborog" stb....az már eléggé felejtőssé teszi...
  • zdlr
    #52
    nem írtam oda, hogy akinek nem inge, ne...
    kiváncsi voltam, magadra vetted, nem feltétlen rád gondoltam.. ez azért elárul valamit.
    miért ne példálózzak a salátával? feri naponta tud cikkeket produkálni a hh.hu és bb.hu oldalakon/fórumokban olvasottakról. észre kéne venni, hogy itt egy ember bomlaszt! én például soha nem írtam egy betüt sem a salátára.
    meg milyen másik oldalról beszélsz? valahogy ezt is fanka szavaiként ismerhettük meg a magyar hiphopra levetítve. itt nincsenek oldalak, van feri és van a rapszakma, két külön dolog nem kéne összekevrni a kettőt.
    amúgy ha gondolod én szívesen vitázom veled, higgadtan, nem ilyeneken fogom felhúzni magam.
  • gfreak
    #51
    Ez a "bizonyos csoport" duma mutatja hogy mennyire is vagy agymosott barátom...

    Fanka meg most jól megcsinálja magát, a jobboldal a vállára emeli, figynak az albumok, jön a pénz, és még ész sem kell hozzá..soha nem bírtam a csávót, de amíg a "telepi vagány"ként futott, addig legalább addig jutott amiért megdolgozott, és nem mások hátán kapaszkodott felfele mint most...meg aztán ha ő a nagyonnagy magyar, akkor pl. a "Maygar földre" c. számának alapjához miért is nem tudott magyar zenéből alapot gyártani, miért a Galaxis útikalauz stopposoknak betétzenéjét nyúlta le "magyarkodni"...

    Nekem nincs semmi bajom az árpádsávos-turulos-nagymagyarországosokkal amig nem akarják rám erőltetni a világnézetüket..nem értem miért kell még mindig trianonon hőzöngeni, ez van és kész..ja hogy ez nem jó? Az sem jó hogy máshol meg tizenéves gyerekek szaladgálnak import fegyverekkel és lövik halomra egymást...és ha nem zsákmányolnának ki "fejletlenebb" országokban szintén gyerekeket, akkor a számítógép és a mobiltelefon tényleg luxuscikk lenne, és nem lenne mindenkinek...mi ez a hozzáállás hogy nekünk milyen kurva rossz amikor minden nap eszünk, iszunk, és fedett helyen alszunk nem összezsúfolva valami konténerben 50 vadidegennel...

    A témánál maradva (ami ugye a Suhancos): mindennemű szöveg/ének nélkül lenne a legjobb, mert zeneileg kifogástalan
  • Csabesz6
    #50
    Salátás fórumra meg ne hivatkozz szerintem, a "másik oldal" hitvallói beszabadulnak oda és lökik az igét.Mégis mit vársz?
    Amúgy remélem békésen tudjuk ezt a témát boncolgatni:).
  • Csabesz6
    #49
    Van saját véleményem.Ha pl. észrevennéd Fanka a mai napig hangoztatja hogy alapjáraton SEMMI baja más rasszokkal/vallásokkal (nem írom le a pontos megnevezést, mert már ezért fajgyűlölő vagy ugye,ha a magyart buzizod az nem rasszizmus mindegy...).Ezzel ellentétben én ezt nem tudom ennyire arany középútra hozni.Szóval ilyen téren nem értek vele egyet.Tessék itt egy példa.De persze megint mi vagyunk az agymosottak, akik talán tisztán látnak.De ez mindig így volt.Amíg a bizonyos csoport lesz uralmon a Földön addig így is marad.
  • zdlr
    #48
    olvass már bele a saláta fórumába, aki nem az ő szavait ismétli az hazaáruló, zsidó, hungarofób, agymosott neoliberális drogos alvajáró féreg. vagyis ellenség.
    és ez igaz a salátán a szintén jobboldali, de nem feltétlen feri baromságait elfogadó emberekre is.
    akkor, kinek van kimosva az agya? annak akinek egy önáló gondalata sincs, csak ferkó rakja a mondatokat szájába, vagy annak aki SAJÁT véleményt formál bizonyos dolgokról, a SAJÁT értékrendje szerint?
  • Csabesz6
    #47
    Nem Ő az aki mossa az agyakat, pont te vagy erre az élő példa.
  • Vlala #46
    Pedig ez, és az emiatt mögé álló nethuszárok éltetik, a zenei képességei finoman szólva kívánnivalót hagynak maguk után (nem fikázás, csak vélemény).

  • Hydroceph
    #45
    kilakikitt meg ugy szar ahogy van. lehet, hogy a mondanivaló tök fasza, de basszus szorakozás szempontjából hallgatom a zenét, de ez közel sem mondhato szorakoztatonak, egyhangu monoton szar.
  • Hydroceph
    #44
    Egy szám utan a többi nem nyujt ujat mondanivalo szempontjabol.
  • Hydroceph
    #43
    Elképesztő! Mármint elképesztően szar!
    Ismerek pár Fankadeli számot, van is amit "szeretek", de az, amit ezzel a "jo" kiállású fiatalemberrel csinál, az valami szörnyű. Komolyan, szerintem baszottszar.
    Amugy engem alapbol idegesit, hogy mit össze nem hord a magyarságról.
    Egyik klippben is nem kevés szánalmat éreztem amikor felvillant egy piros-fehér-zöld poloban. Röhej.
  • zdlr
    #42
    már 10 éve, mikor megjelent is utáltam. szar, gyenge flow, gyenge zenék, sablon szövegek.
    a nagy mondanivalója a közhelyek durrogttása. köszi.
    most meg mossa a szerencsétlen 15 éves birkák agyát a szélsőjobbos baromságaival. az én szememben ő nem Magyar, nem is rap!

    az meg vicces hogy ferin kívül csak a kilakikittet ismered :)
  • Garf
    #41
    szerintem csak erősen jobbos, nem szélsőjobb. én nagyon szeretem a RÉGEBBI dolgait. a második suhancos album már nem tetszik, szövegek sem, zenék sem annyira. túlságosan érezhető rajta a politikai beállítottsága... és ez engem zavar. tud ő olyan szövegeket írni amik egyszerüen csodálatosak, iszonyat jó rímekkel, valami többlettel. nem kevés száma segített rosszabb pillanataimban... én tisztelem ezt az embert, csak ne menjen el rossz irányba.
  • hunbasser
    #40
    Magyarországon nincs szélsőjobb...
  • Csabesz6
    #39
    Szimplán Magyar ennyi az egész.De sokan sokfélét máshogyan fognak fel.
    Mindegy nem védem, elég ha én szeretem:).
  • N1ggA
    #38
    fankának a szélsőjobbos beállítottsága nagyon nem tetszik.
  • hunbasser
    #37
    szerintem nem nagyon kell védeni fankát. "mindenki" otthagyta,és szerintem ez nem egy összeesküvés,megvan mindennek az oka. ő is hibás,a többiek is hibásak. csak ne akarjunk már belőle erkölcsi hőst csinálni,mert nem az. kicsit amolyan bort iszik,vizet prédikál stílus,de ezt arra értem,hogy megveti azokat,akik drogokról rappelnek és volt már olyan is,hogy valakivel emiatt veszett össze,miközben a night childnak egy igen nagy része nem csak hogy füvezik,de kokszol,icázik,stb. akkor miről beszélünk? és azzal,hogy sorra összeveszik mindenkivel,ezt köszönheti. a night child anno egy nagyon ütős kis brigád volt,hát milyen neveket vonultatott fel...siska,artos,suppah,mc gőz és ez csak pár mc azok közül akik említésreméltóak.

    és minden zenének van mondanivalója. szeretem mikor az emberek dobálóznak a szavakkal,egyszer egyik osztálytársamat megkérdezték,hogy miért szereti a beatricét,ő meg azt válaszolta,hogy "mert van mondanivalója". meg lehet nézni az összes "divat" underground rappert/formációt,még nekik is van mondanivalójuk.minden zenének van mondanivalója és nem csak mindig a lakótelep meg a cucc meg hogy szétvágok mindenkit.

    szóval,azt mondom,hogy fankadelit lehet fikázni is meg kiállni is mellette,mindkettőt ugyanúgy megérdemli és ez igaz az összes "ellenségére" is.
  • tigeroo
    #36
    a belga az megint más, afféle görbe tükröt tart a társadalom elé, de a többi rapper inkább konkrétan beszél a problémákról, és én az utóbbit többre értékelem. sőt néha úgy érzem hogy a belga kifigurázza az egész hiphop műfajt, dehát ezt lehet hogy csak én látom így
  • VRSDM
    #35
    fankadeli a reppnek egy érdekesebb vonulata. tény hogy picit megbolondult mostanság, szerencsére pont a fénykorába nőttem fel a zenéjéhez igazán, aki leoltja és csak killakikitt-et képes hallgatni (ami emellett kétségtelen kurvajó) az bolond. ki kell nyílni a zenékre, és nem úgy kell hallgatni hogy "némá ez fanka? akkor fos" hanem úgy hogy " némá, ennek van mondanivalója " ja hogy az sokaknak sok.

    suhancos az meg jó :)
  • tigeroo
    #34
    helyes, mivel ez nemcsak fankáról szól most...
  • joebacsi
    #33
    fekazenét nemszeretem...

    de ez tetszik:
  • gfreak
    #32
    Bankos jessz! xD meg az hoyg NKS - Kriminál - Waacum (mivel játszol? xD)

    Balázs szvsz ügyes gyerek, igazi zenészember (és itthon nem sok ilyen van)...kiváncsi lennék más projektjeire ;)

    Fanka meg egy vicc, de nem akarok itt szítani...
  • PJack
    #31
    na ez jó szám
    igazából az egésznek a hangulata jön be, meg Balázs éneke.
    énsem nagyon hallgatok rappet, magyar rappet meg pláne nem (kivétel a Belga, de erre nem térnék ki, mert nekik egész más céljuk van a zenéjükkel, amit sajnos nagyon sokan nem fognak fel), ez sem a kedvencem, de vannak jó számaik.
  • hunbasser
    #30
    *wherdeeékkel