48
  • annittaa
    #48
    nem semmi besorolás van kitalálva erre...hát ahogy számolgatom,nem kerül sokba,szerintem megéri.
  • giffon
    #47
    "Az alap összegű listázási díjat az aukció indításakor a rendszer az egyenlegedre teszi, azonban visszatéríti, ha sikeresen zárult az aukciód."
    Szóval ha csak alap összegű a díjad, akkor visszakapod, amint eladtad a terméked.
  • bizgentyű
    #46
    nem kell addig várnotok míg eladom a pólóm, már tudom, hogy mennyit kell fizetni: 3000 forintig a végső ár 4%a, 3001-60000 ft között 120 Ft + a 3000 Ft-on felüli rész 3%-a, 60 001 Ft - 300 000 Ft 1830 Ft + a 60 000 Ft-on felüli rész 1,5%-a és végül 300 000 Ft felett 5430 Ft + a 300 000 Ft-on felüli rész 0,5%-a
  • giffon
    #45
    Az oldalon vannak ilyen szabályok, de a fene se fogja végigolvasni... Amúgy valami listázási díjról írnak benne, amit nem kell kifizetni, ha eladtad az árut, vagy valami ilyesmi.
  • annittaa
    #44
    mindenképpen írd meg!de még lehet igy is nagyon jól jársz,mert máshol valószínűleg nem látnák annyian,és nem menne el olyan hamar.
  • hellobello
    #43
    bocsi most látom, hogy már vlaki írta, hogy 3-6 %, azt viszont keveslem, bizots, hogy több
  • hellobello
    #42
    ha vásárolsz vagy eladsz akkor az aukicós áron felül kell még pluszban fizetned ?
  • giffon
    #41
    Hmm hát kíváncsian várjuk:)
  • bizgentyű
    #40
    nekem megjött a kedvem ehhez a teszveszes mulatsághoz, és feltettem egy női pólót! ha megvették akkor tudok választ adni arra,hogy az eladott termék hány %-át bukom, vagyis mennyit kell fizetnem
  • giffon
    #39
    Nemtom, ha vásárolsz akkor szerintem csak a termék végső árát, ha meg eladsz, akkor az eladott termék árának egy kis százalékát gondolom (3-6% lehet). De pontosan nem tudom sajna.
  • annittaa
    #38
    és ha vásárolok vagy eladok akkor mennyit kell fizetni?vagy hogy van ez?
  • giffon
    #37
    Ja és igen, a regisztráció ingyenes, amíg nem veszel, vagy próbálsz eladni valamit, addig asszem nem kell fizetni semmit.
  • giffon
    #36
    Maga ez az 1Ft-os akció június 14-ig lesz, addig elvileg naponta raknak ki új cuccokat 1Ft-os kezdőlicittel.
  • annittaa
    #35
    ingyenes a regisztráció?de hát úgy se 1ft lesz:Dgondolom elég magasra fellicitálják majd,főleg ha sokan nézik az oldalt.És mikor jár le a hirdetés?
  • giffon
    #34
    1 Ft-ért nem lenne rossz:DDD De ha mákja van az embernek még télleg viszonylag olcsón hozzájuthat jó cuccokhoz.
  • hellobello
    #33
    pl.: mobil meg laptop
  • annittaa
    #32
    és milyen ilyen 1ft-os termékek vannak?tudnál példát mondani?
  • monkeymajom
    #31
    bizgentyű te melyik bolygón élsz vagy a múltból érkeztél hozzánk??
    Amúgy persze,hogy lehet saját holmit is felrakni..ez az oldal lényege.
    De szerintem látogassatok el a teszveszre mert ott még giffon is választ kap. Olyan sokáig egyébként nem mehetnek ezek az aukciók...nem hinném,hogy a végeredmény több lenne,mint a boltban :P
  • giffon
    #30
    Jó de ezek pl meddig vannak fent? Mert még a végén annyian licitálnak, hogy drágább lesz a termék, mint mondjuk a boltban:P
  • bizgentyű
    #29
    és ide használt dolgokat is fel lehet tenni vagy csak újat? mert nekem pl van elég sok ruhám ami majdnem új, és már nem használom! ezeket feltehetem és eladhatom?
  • monkeymajom
    #28
    jól kijavítottam magam most nézem :D:D...mind1...értitek szerintem
  • monkeymajom
    #27
    javítom magam.
    "De nekünk nem ez nem fontos hanem az,hogy valamit...."
    így már jobban lehet érteni :P
  • monkeymajom
    #26
    azokat az 1Ft-os holmikat a teszvesz pakolja fel.
    Ezzel pedig új felhasználókat és figyelmet szerezhet.
    De nekünk nem ez éri meg hanem az,hogy valamit jóval olcsóbban megvehetünk,mint a boltokban...és persze új :)
  • hellobello
    #25
    az teljesen nekem sem világos, hogy ez a hírdetőknek miért éri meg ?
    bizots, hogy nem használt dolgokról van szó ?
  • annittaa
    #24
    és ez nekik miért éri meg?mármint aki hirdeti annak?
  • monkeymajom
    #23
    tényleg nem hallottatok róla :D
    ezek nem használt dolgok,hanem új cuccok.
    Ezeknek az ára 1Ft-ról indul és csak a licitálók szabnak neki felső határt.
  • bizgentyű
    #22
    hali! én sem hallottam még erről az egy forintos aukcióról! és engem érdekelne is, még soha nem csináltam ilyet mert, félek használt dolgokat venni, mert tartok attól hogy hamar tönkremegy, elszakad stb.
  • monkeymajom
    #21
    nemár...tényleg nem tudod???
  • giffon
    #20
    Milyen 1Ft-os aukciós dolog? :O
  • monkeymajom
    #19
    azért próbálnak kompenzálni ha pluszban szednek pénzt.
    Példaként itt van ez az 1Ft-os aukciós dolog.
  • krox
    #18
    Ez nem egy új oldal, és egészen jó.
    http://www.tibay.hu
  • mazsi25
    #17
    2 HÓNAPIG INGYENES!!!!

    www.oklicit.eu
  • mazsi25
    #16
    Én találtam egy pár napja indult oldalt: www.oklicit.eu
    Nekem szimpi, nincs listázási díj, sok új funkció is van: videó feltöltés, virtuális bankszámla...... a hírek alapján a fejlesztők adnak a véleményünkre, így remélem hamar beindul és akkor már mind1 lesz, mit csinál a 2 nagy portál........nézzétek meg, érdemes!!!!
  • djready
    #15
    Jellemtelen undorító féregnyúlvány mindkettő, ahogy azt az egy tulaj megoldotta..megérdemeljük, ennyit erről a M- Agyarországról...
  • wowbagger
    #14
    Mindemellett a közel 2 millió árucikk után a vatera listázási díjból létrejövő bevétele közel heti 10 millió Ft. Mindez úgy, hogy semmivel sem nyújtanak több szolgáltatást, mint eddig. A tulajéknak van üzleti érzékük, mondhatom...
    (Eddig se voltak veszteségesek, pedig csak a jutalékot kapták, ezután meg még bejön évi közel fél milliárd Ft.)
  • wowbagger
    #13
    Nos, nézzük csak meg a dolgokat közelebbről:
    Adott egy eredeti CD-ket árusító eladó. Viszonylag széles választéka van, hetente 8000 különböző albumot indít újra, amik átlagban 1500 Ft-ba kerülnek (mivel tényleg olcsón adja őket). Mivel a kereslet azért nem olyan nagy, ezért csak heti 20 lemezt vesznek meg. A feltöltésért fizet 39900 Ft-ot, a jutalék az eladott termékek után pedig 1800 Ft. Az összes bevétele így 30000 Ft, vagyis a haszna -11700 Ft. Hetente! Tehát azzal, hogy a vaterán marad, heti 12 lemezt dob ki az ablakon, és ráadásul újakat sem tud beszerezni az eladottak helyett.
    Nos hát szerintem igen könnyen megérthető, hogy miért is tiltakozik a listázási díj bevezetése ellen annyira.
    Az pedig, hogy az látogatók nem találják a termékeket, egy vicc. Van azért a vaterán egy viszonylag jól használható részletes kereső, azzal szerintem elég jól leszűkíthetők a keresési feltételek.
  • hypno
    #12
    Részlet a hírlevélből

    "Feltöltési díjak
    1Ft, minimálár nélkül 0 Ft
    2 - 5000 Ft 5 Ft
    5001 - 10 000 Ft 10 Ft
    10 001 - 20 000 Ft 20 Ft
    20 001 - 60 000 Ft 30 Ft
    60 000Ft felett 40 Ft
    Ingatlan, Építkezés, Otthon > Ingatlan és alkategóriái (kivéve az Albérlet) 500 Ft
    Albérlet 300 Ft
    Egyéb jármű; Haszongépjármű, munkagép, busz; Légi jármű; Motor, robogó, quad; Személyautó; Versenyautó; Veterán jármű > Autó; Veterán jármű > Motor; Vízijármű (kivéve a Motorok)* 500 Ft
    Motorok* 300 Ft

    *A felsorolt Autó - Motor kategóriákban a jelzett egyedi feltöltési díjat kell megfizetni. A további Autó - Motor kategóriákba feltöltött termékeknél a 2009. április 6. 00:00-tól bevezetésre kerülő feltöltési díjak kerülnek felszámításra.

    A termékkiemelések és extra szolgáltatások árai nem változnak.

    Feltöltési díj bevezetésének oka az átláthatóbb kínálat
    A Vaterára feltöltött termékek száma dinamikusan nő, egyre több aukció indul, egyre szélesebb a termékkínálat. Az aukciók számának növekedésével párhuzamosan azonban egyre több olyan termék is megjelenik a Vatera piacterén, amely hosszú ideig, vagy soha nem talál gazdára. E termékek igen jelentős és folyamatosan növekvő száma megnehezíti az eredményes böngészést és a valóban értékes aukciók megtalálását. A feltöltési díj bevezetését és alkalmazását egy olyan eszköznek szánjuk, amely segít megtisztítani közös piacterünket a hetek, hónapok óta eladatlan (eladhatatlan) termékek tízezreitől és könnyebbé teszi a vásárlók dolgát a valóban értéket képviselő termékek megtalálásában és megvásárlásában. A cégcsoportunkon belüli, más országokban működő piacterek gyakorlatából egyértelműen kiderül: a feltöltési díjak bevezetését követően az áruforgalom sebessége és a piacképes termékeket áruló eladók forgalma megnő. "


    Igazuk van sajnos.



  • nickwearby
    #11
    és én még naivan azt hittem ezek legalább magyar kézben vannak
    eddig se használtam őket,
    ezután meg pláne nem fogom,
    van más aukciós portál is, ahol lehet adni-venni,
    szerintem bojkottáljuk
  • TeDDyRuSh
    #10
    Én is most kaptam meg a hírlevelem. Nem semmi. Én is azon vagyok, hogy el fognak tűnni a kis pár százas szarok és a komolytalan emberek ajánlatai a vateráról, de már annyira sok a korlát, a biztonság, a kiadott személyes adat, hogy egyre bonyolultabb és nehézkesebb lesz. Nem gond, teret nyerhet több aukciós oldal is legalább. Én megnézem azokat amit wowbagger írt.
  • wowbagger
    #9
    Azért szerencsére vannak még alternatívák (szubjektíven válogattam, egyikhez sincs közöm, tag sem vagyok egyiken sem (egyelőre)):
    http://auxx.hu - nincs feltöltési díj, 4,5% jutalék 20000 ft alatt
    http://www.toplicit.com - 9500 ft/év, nincs jutalék, sem feltöltési díj, PayPal támogatott.
    http://www.zsibvasar.hu - a leírás alapján teljesen ingyenes