63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • halaszfi
    #22952
    Hogy oldottad meg?H úgy,hogy a hátsó rész ajtajait külön fájlokkal csináltad? pl.:door2.osc?Nem láttam, hogy az utasok felszálnak hátulra ,de ez azért lehet, mert csak egy gyors átfutást engedett a telóm :-).Tipp:a hátsó résznek csinálj saját paths2.cfg-t és passengercabin2.cfg-t.Lehet hülyeség,de egy amatőr modellezőtöl ez elfogadható.Szerintem...
  • kuhnzsolt
    #22951
    Nem! Nálam is ilyen! Nálam így működik ez a hiba: elindulok 9%-al, 5 km megtétele után 3% az üzemanyagszint, majd 50 km után 90%! Érdekes!!
  • cxaxoxc
    #22950
    OFF: Azt észrevettétek már, hogy a 263-asból ahelyett hogy fogyna, egyre több lesz az üzemanyag? Pl.: Ma elindultam 1%-al, mire megtettem 3-4 kört már 3% volt. Ez csak nálam ilyen?
  • bpyfan
    #22949
    Valaki tudna segíteni hogy az 263 0.8.7 beta-ba hogy kell megcsinálni a csengőt.Próbáltam átülteni a másik verzióból de úgy nem akar működni.
  • madarászmárkhun
    #22948
    Sziasztok! láttam az ikarus 180 ast nagyon jó mikor lehet majd letölteni
  • nico79
    #22947
    Sziasztok.

    De megkérdezném ,hogy a Jelcz M121MB Busz-ról valaki tud valamit mondani?
    Nekem a kijelző javítása és a az ibis használatáról kéne egy kis infó.

    Köszönöm
  • Ikarusfan
    #22946
    Egyébként a billentyűzetes kormányzás miatt tűnik ennyire akadozottnak a pótkocsi mozgása, vagy más? BTW, jól néz ki, grat, hogy az ajtókat is megtudtad csinálni!
  • Ikarusfan
    #22945
    Idegesít-e, vagy sem, erre nem ez a korrekt válasz. Semmi értelme, ha lecs*szed.

    @Ekepista
    nem, nem letölthető (nem megoldható a játékban), illetve ez egy Ikarus 180-as, nem 280-as.
  • TheSosy
    #22942
    Sikerült megoldani az elektronikát? :O
  • ccv520
    #22941
    Egy kicsit foglalkoztam a csuklós dologgal, íme az eredmény:
  • adam993
    #22940
    Nekem csak a menet közbeni hangok nem jönnek be.
  • Robi546
    #22939
    Nem próbáltam de jó félének tűnik,most húzom le. :D
  • Robi546
    #22938
    Köszönöm! :)
  • atty707
    #22937
    Dgufoplast leírása:
  • Robi546
    #22936
    Sziasztok!

    Segítene valaki hogy úgy bele tudjam rakni a mintát vagyis hogy a térkép szerint csináljam a pályát hogy a hegységek,dombok benne legyenek ? Mert láttam már itt hogy valahogy lehet úgyis csinálni. Egyébként ezt szeretném majd megalkotni ha sikerül: Szlovákia,Vlcany/Farkasd >>> Szlovákia,Trstená, 286 Km-es út ez egy távolsági pálya lenne/lesz ha elkezdem. Komoly lesz de megpróbálom meg alkotni ha bele tudom majd importálni a hegyeket,dombokat.
    Előre is köszi.
  • cSuwwi
    #22935
    egy bugfix, de lehet hogy csak nálam volt szar:
    a pályádon a 19-es altstadt-i indulása után van az a macskaköves út még az első lámpa előtt. mikor a két út összeér (a gyári, meg amit odatettél) mindig bukkan egyet a busz, és már az első megállónál le akarnak szállni :D
    illesztési gond lehet, megnézed majd? vagy balfaszkodok, de csak itt :)
    köszi
  • cSuwwi
    #22934
    nice
  • olimano2222
    #22933
    Nem tudom mi lehet vele neked a baj , nekem rendesen működik! amikor kiválasztód a buszt ne a Jelcz 272 MEX ai-t válaszd hanem a simát..!
  • ekepista
    #22932
    sziasztok ki próbáltam ajelcz 272 mex buszt és nálam hibát jelez hatudtok segíteni létszives segítsetek
  • LMG123
    #22931
    Jelcz 272 MEX



    LETÖLTÉS
  • Routeres
    #22930
    Pár napja a Google Földet böngészve megtaláltam Bernecebaráti templomának 3d modelljét. A fantasztikus modellezési tudásommal odáig jutottam, hogy be tudtam tenni a játékba. Pár textúra hiányzik, de G.Gabe már dolgozik az ügyön.

    A templom az út széléről fotózva:

  • bence099
    #22929
    nekem is szúrta a szemem de még nincs kész :)
  • kem001
    #22928
    Egy kritikát ha megengedsz, vedd kicsit kisebbre elől a lógót.
  • bence099
    #22927
    akkor még egyszer
  • bence099
    #22926
  • bence099
    #22925
    Zala volán :

  • Ikarusfan
    #22924
    Teljesen igazad van, csak itt van egy kis hiba a gépezetben:
    1, Hiába írták már le többször, valaki mindig válaszolni fog a h*lyéknek.
    2, Az OFF topik arra van, hogy ott dőljenek el a viták, menjenek az OFF hsz-ek, ...stb, csak jóformán senki sem használja, ezért mindenki ide ír. Ha szépen mindenki elkezdene oda is írogatni, ha olyan a téma, nem lenne gond egyébként, de így eléggé nem működik.
  • kem001
    #22923
    Köszi a választ!
  • fiat126
    #22922
    Ha letöltök innen valamit azt mivel tudom szerkeszteni ill. konvertálni az omsiba?
  • LMG123
    #22921
    Igen, mutatom, hogy pl. a bővített Tatra Regional-ra milyen AI-t csináltam.

    1. kép

    2. kép

    3. kép

    4. kép

    5. kép

    1. kép: látható, hogy a 12. busz a BAZ A079, 13. az Ikarus, stb.
    2. kép: a gyorsjáratra midibuszt raktam, ezért a Tatra_Regional_Express nevű csoport meg van adva, a Tatra_Regional_expanded pedig a hof fájl neve , alatta a BAZ és a 16. helyen levő Merci Vario
    3. kép: a másik két járatra Tatra_Regional névű csoportot adtam meg, benne a 13. busz, az Ikarus, a 14. a Jelcz
    4. kép: az expressz ttl fájljában át kell írni a [newtour]-ok alatt a nevet arra, amelyik csoporttot szeretnéd, jelen esetben az express, figyelni kell, hogy több tour is lehet egy ttl-ben, azoknál is át kell írni a csoport nevét
    5. kép: a 718-as járatnál a Tatra_Regional csoportot adtam meg
    -----------------
    Így a pályán az X71-en a BAZ és a Vario jár, csak a megadott számokkal és festéssel, a 718-as és a másik járaton pedig az Ikarus és a Jelcz, csak a megadott számokkal, festéssel. Remélem nem voltam túl bonyolult.
  • wollnerd #22920
    OFF:A MSTS-hez sok Bzmot van! pl.:innen Az .s fájl a modell.
  • Brad33
    #22919
    Ha legalább alapszinten vágod az angolt, akkor találsz az OMSI főkönyvtárában egy leírást a pályaépítésről, én is ebből tanultam meg...na jó, nem tanultam meg, mert nem értek hozzá annyira, de egész jól lehet boldogulni az alapján. Én például azt olvasgatva kezdtem el fejlesztgetni Berlint.
  • kem001
    #22918
    Nem találtam választ, de megoldható olyasmi, hogy egy adott pályán azonos festésű buszok járjanak?
  • fiat126
    #22917
    Lehet,hogy majd akkor egyszer belevágok a pályaépítésbe is csak előbb még adatokat kell gyűjteni a régi idők dolgairól,hogy a lehető legélethűbb legyen a pálya.
  • generalGGabe
    #22916
    mi is eléggé egyensúlyozunk, hogy játszható legyen, ugyanakkor szép is.
  • kuhnzsolt
    #22915
    Szerinted én mért nem játszok például a moges-en? xd Pályát építeni tudni kell! Kevesebb objektummal is lehet szép egy pálya, hiszen plasztika nélkül is szép lehet egy csaj! Én mindig ebből indulok ki!
  • fiat126
    #22914
    Elindulni elindul a játék.De pl: a berlini,az orosz és még egy pár amin sok a cucc azon ugrálnak a vasak viszont gyengébb pályákon nem.
  • kuhnzsolt
    #22913
    Ha a játék elfut, a pályaépítéshez nem lesz gyenge a géped!
  • fiat126
    #22912
    Na igen csak az a baj,hogy kicsi a gépem a pályaszerkesztéshez és ha sok cuccból állna nagyon beszaggatna az egész ezért nem igen csinálok pályát.
  • kuhnzsolt
    #22911
    Pontosan!