63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #23246
    Homályban vagyunk...
    Így nem tudjuk. Amennyire leselkedtem a váltók környékén, van bizonyos motorfordulat-tartomány, amelyben "beveszi" a sebességet.
    Más ötletem nincs.
  • halaszfi
    #23245
    Ja!Nincs se sogsim,se kocsim,se buszom.Ezért van az akadozás?
  • adam993
    #23244
    Nem tudom,hogy hogyan használod, de a legtöbb busz 2-esből indul, mert az egyest arra tervezték, hogy dombon felfele, jól megrakodva meg tudja mozdítani a buszt.
  • halaszfi
    #23243
    Csak én használom a váltót k*rva sz*rus,vagy tényleg mindenkinek akadozik?Egyébként tényleg ilyen rövid az áttétel 1-2-ig,és 2-3-ig?
  • Zoliikp
    #23242
    Ki írta, hol?
    Leírnék egy általam kipróbált, és működő telepítési módot:
    -a letöltött buszt külön mappába tömörítem ki;
    -átírom az azt tartalmazó mappa nevét;
    -ellenőrzöm a bus-fájlban, hogy a készítő milyen azonosító nevet adott a busznak/ ha már van olyan, az összeset átnevezem/;
    -bemásolom a mappát a Vehiclesbe, és bemásolom hozzá a hof-fájlokat.
    Hosszadalmasabb, de ha gond van vele, azonnal lehet törölni.
    Amennyiben működik, a beállításokat nem írja felül a régiben, így mindkét mappában szereplő busszal lehet játszani.
  • dantre
    #23241
    Sziasztok
    Segítsetek légyszíves !
    Van egy olyan problémám hogy ugye leszedtem az "Új" Ikarus-t na most ott írtátok hogy a többi Ik-t ki kell venni, én is kivettem mindet, még is amikor a pálya betöltése után szeretném kiválasztani a járművet akkor azt a hiba üzenetet kapom hogy " Zugriffsverletzung bei adresse 004E5f0f in modul omsi.exe Lesen von Adresse 0000000004
    Tehát gyakorlatilag összeomlik a játék, valakinek van valami ötlete ?
    Előre is köszike !
    Üdv
  • Routeres
    #23240
    Nem tudok róla. Remélem nem, mert azért van még mit foltozni rajta.
  • kem001
    #23239
    De egyébként nem úgy volt, hogy ez a 0.9-es lesz az utolsó verziója?
  • Routeres
    #23238
    Mondhatjuk.

    De mondjuk inkább azt, hogy a jó vágányra terelődött, és jó úton halad.
  • kem001
    #23237
    Ahogy látom, az új verzió a 263-asból mondhatjuk, hogy kellemes csalódás eddig mindenkinek?
  • dantre
    #23236
    Atty707, köszönöm az információt, figyelmetlenségemben körül se néztem a videó alatt !
  • Routeres
    #23235
    Ezen video 0:27 másodperce. Ott írom, hogy miket kell csinálni, és hogy s mint működik.

    Ctrl + *; Ctrl + /, stb.
  • koj
    #23234
    Ezeket hogy lehet?
  • koj
    #23233
    Nem írtam járatszámot, és azt az "IBIS"-t sem programoztam be.
  • Routeres
    #23232
    IBIS-t beprogramoztad?

    Ha üres a kijelző, nem száll fel senki.
  • TheSosy
    #23231
    Ki kell írnod a járatszámot,és a célt a busz kijelzőjére.
  • koj
    #23230
    Pedig ahogy leírtad úgy csináltam végigmentem a nyilak által jelzett útvonalon és nem szállt fel senki. Egyébként megnyomtam az ALT-ot, aztán a fenti menüben volt egy ilyen papír ikon (az volt a menetrend) ott kiválasztottam a dolgokat és így csináltam.
  • olimano2222
    #23229
    hát konkrétan nem tudom mire gondolsz , de amikor menetrendet kapsz nézd meg hogy hol vagy és onnan az az indulás pont a végállomást meg a nyilakal követed nem bonyolult csak először ...
  • koj
    #23228
    Asszem úgy csináltam, hogy átvállaltam másik sofőrtől adott szakaszt, és bekapcsoltam a nyilakat, próbálok az alapján menni de nem jó. A színes útjelzőket hogy kell telepíteni?
  • olimano2222
    #23227
    mert nincs kiírva a menetrend hogy hová tart a busz!
  • koj
    #23226
    Az miért van hogy a városban akármelyik buszmegállónál állok meg soha senki nem száll fel a buszra?
  • Zoliikp
    #23225
    Inkább azt kellene megfejteni, megérteni, hogy működnek például UnL pályán azok a "hang jelölők", amik ugyan úgy belógnak, mint az útjelzők.

    Annak alapján, ha le van tiltva a megjelenítés, már megoldható lenne egy GPS-monitor.
    Ok-okozat összefüggést létrehozva, talán textúraváltással a haladási irányt...
  • Brad33
    #23224
    Igen, ezt már én is láttam, de nem is azzal van a baj, hogy nem lehet megkülönböztetni, hanem hogy egyszerűen sok a nyíl. Lehet, hogy nem lenne olyan vészes (attól eltekintve, hogy mindenféle színbe pompázna a pálya:D), de most újrakezdeni Berlin átnyilazgatását a jelenlegi 32-33 járatnál...hát nem lenne rövid meló:D
  • atty707
    #23223
    Hong Kong 284:

    Hivatalos fóruma:

    (Ha nem működik elsőre, itt van leírva, mi kell még hozzá)
  • ekepista
    #23222
    sziasztok ha nagyon szépen meg kérlek titeket elküldenétek nekem ahonkong pályát hogy honét töltsem le előre is köszi asegítséget
  • atty707
    #23221
    Használd ezt:

    Jobb, mint a semmi. :)
  • atty707
    #23220
    Szia!
    3 nappal ezelőtti youtube hozzászólás a videó alatt:
    "MC mine- idiot!
    No download linkl!"
    Azaz, nem tölthető le, készül!
    Bővebb információkért fordulj ide:

    Ez is a videó alatt volt, google chrome-mal le tudod fordíttatni.
  • dantre
    #23219
    Sziasztok
    Ezt a videót véletlenül találtam böngészés közben, gondoltam megosztom, és közben megkérdezném hogy esetleg tud-e valaki valamit erről a buszról ?

    http://www.youtube.com/watch?v=v1ggAyu1ETY&feature=related

    Üdv
  • Brad33
    #23218
    Én most Berlin-t fejlesztgetem ismét, de 30-on felül lesz a járatok száma bőven (azt hiszem, 38)... gondolhatod néhol milyen nehéz megoldani. Tök jó lenne, ha elvállalnánk egy járatot, megjelenne a menetrend meg egy minimapon az útvonlal... vagy mondjuk valahogy a Track IR-ekhez hasonló kis útsávocskákat jelenítene meg ott, ahol el kell kanyarodni.
  • Erlau Trans #23217
    A másik meg az amikor normálisan nincs is megcsinálva, és akkor törd a buksit mi újság. Teltow-n pl borzalmasan spórolt vele a készítő a megállóknál pl.
  • Brad33
    #23216
    Nem lett volna rossz az OMSI-ba valami minimap, vagy legalábbis más útbaigazító rendszer, mint ez a mostani nyilas. Amikor egy pályán sok járat van, elég zavaró tud lenni a rengeteg nyíl "kusza sűrűje".
  • Brad33
    #23215
    Értem, köszi!:)
  • koj
    #23214
    Már rájöttem, de azért köszi :D
  • LMG123
    #23213
    Tudtommal a .10-es orosz export és dupla lámpás, elzárt fülkés, a .11-es meg szimpla lámpás és olyan a fülkéje, mint pl. a 260-asoknak, mert a .11-est itthonra gyártották. Javítson ki valaki, ha nem így van. :)
  • Brad33
    #23212
    Ebben egy kicsit laikus vagyok. Mi a különbség a kettő között?
  • LMG123
    #23211
    Kedvet kaptam megcsinálgatni rendesen 263.10-re és 263.11-re, ha megkapom az engedélyt majd a kiadásra, akkor megosztom mindenkivel.

  • Routeres
    #23210
    Ez állati!

    Na, ez sokat dobott rajta, köszi Zolika, ha nem szólsz, akkor sose veszem észre.

  • Brad33
    #23209
    Köszönöm, megvan!
  • bpyfan
    #23208
    Engem az idegesít hogy a 263 10 az lenne elvleg a Hajdús HLF-947 a dupla lámpájával de a hangjával nagyon nem vagyok kivékülve 40KM/h-ig ugyan oylan mint ha üresjáratban lenne.Na és persze a csengő sem működik már nem is vagyok meglepve és ahogy mondtad azt a pocsék orosz fülke is.
    Ha majd kijönek hozzá a száz féle javítások akkor jó lesz.
  • atty707
    #23207
    Nézd végig Routeres videóit az irányításról: