63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Brad33
    #23703
    Rendben, köszönöm!
  • Zoliikp
    #23702
    Mivel így nem igazán lehet rájönni, melyik az, próbáld inkább fejlesztői módban elindítani.
    A boundingbox bekapcsolásával a "kék kocka" egyből megmutatja, melyik "lóg be" az úttestre.

    Más ötletem nincs...
  • adam993
    #23701
    Valahol itt lehet
  • GMI
    #23700
    Akkor KY_bell lesz az mert a KY_csengo nem jött be.Nagyon köszönöm!!!!
  • Zoliikp
    #23699
    Ha jól láttam, az ajtónál a KY_doorfront_10 vagy 11, a csengő pedig KY_bell, vagy KY_csengo.
  • GMI
    #23698
    de a 263.10 ben nem találtam tolóajtót...Amúgy letöltöttem a csengő mododat ami jónak bizonyult.
  • LMG123
    #23697
    Figyu már, te lemaradtál az általam kiadott modról? :O Abban van tolóajtó is meg csomó minden...
  • GMI
    #23696
    Még annyi hogy ezeknek szeretnék vezérlő gombot adni hogy a billentyűzetről is kezelhessem:
  • Zoliikp
    #23695
    Van a közelben valami nagyobb tárgy, ami el van fordítva?

    Találkoztam már olyan objecttel, aminek nem a modell közepe volt a középpontja, és akkor a boundingbox sem úgy "áll", ahogy kellene...
  • adam993
    #23694
    Épülő pályánkon az egyik faluban láthatatlan falnak ütköztem. Mitől lehet?
  • GMI
    #23693
    Nagyon köszönöm erre voltam kíváncsi!
  • Zoliikp
    #23692
    A cfg-ben keresd:
    pereg.o3d
    fpereg.o3d
    pereg2.o3d

    Előtte ellenőrizd, mert csak az animáció alapján van...
    A [mesh] elé üss egy space-t, hogy ne töltse be...
  • LMG123
    #23691
    Én csak azt nem értem, hogy ezt miért tetted...
  • GMI
    #23690
    Szeretnék egy kis segítséget kérni:Sikerült beraknom a 263.10-be a BKV tolóajtót de az eredeti elválasztófalat nem tudtam eltüntetni.(3 darab .o3d fált kéne megtalálni)Szóval a régit szeretném eltüntetni.
  • Zoliikp
    #23689
    Különben találtam a német fórumon egy érdekes megoldást:
    már volt itt is, azt is kipróbáltam, de valahogy nem akart összejönni.
    Szóval:
    Azokra a buszokra jó, amelyek az IBIS-2.osc-t, vagy az IBIS-2_lcd.osc-t használják.
    Az Ansagen mappát a Vehicles mappába másolva, majd az adott busz IBIS-2.osc-t megnyitva a következőkkel kell kipótolni az Ansagen bejegyzést:

    {macro:IBIS_PlayAnnouncement}

    (L.L.IBIS_busstop) 0 >
    {if}

    "..\..\Ansagen\" (L.$.act_busstop) $+

    Ezzel nem kell minden egyes buszhoz bemásolni a wav-állományokat, ezzel "rengeteg" hely szabadul fel, hiszen minden ilyen busz egy mappából "veszi" a hangokat...
  • Zoliikp
    #23688
    Így van.
    Az utolsó ékezetig ugyan az kell legyen.
  • Brad33
    #23687
    Okés, köszönöm! Az nem volt világos, hogy a Hof Creator hogyan fogja tudni megtalálni a megfelelő hangot, de akkor csak az a lényeg, hogy a Hof Creatorban szereplő buszmegálló neve egyezzen meg a hangfájl nevével, és legyen ott az Ansagen mappában, jól mondom?
  • Zoliikp
    #23686
    A hangfájl elérési útja:
    a busz mappáján belül, Sound/Ansage mappa.
    Akkor tudja bemondani a megfelelőt, ha az nevében teljesen megegyezik a egálló nevével.
    Csak olyan busszal működik, amelyik képes a bemondásra...
  • TheSosy
    #23685
    Mi a neve? :D
    Erre kíváncsi vagyok.
  • Zoliikp
    #23684
    Csak azt tudod tenni, hogy egy az úthoz kapcsolható kereszteződés behívsz a OmsiObjEditP.exe-be. Új spline-ként hozzáteszed a módosítani kívánt útelemet, és ott manuálisan a koordinátákkal játszva beállítod.
    A mentését nem tudom, hogy van, de más néven kell, mert nem írja felül...
  • Brad33
    #23683
    Találtam egy német nyelvű beszélő programot, szóval majd ő bemondja helyettem a megállókat:D Bár még nem próbáltam felvenni, de gondolom menni fog.
    Viszont arra nem tudok rájönni, hogy hol keressem a hangfájl elérési útvonalát, mert Hof Creatorban semmi ilyet nem találtam.
  • fiat126
    #23682
    Hát nemigazán de azért nem adtam fel.Egyenlőre nem sikerül.
  • adam993
    #23681
    Tömören. A pálya a következőképpen megy: Megy egy dombra, ahol egy hágószerűségre toppan. És fél sávos útlezárást akarok, csak a hegyek között furán néz ki a járda.1.
    2: A szélessége sem megfelelő az eddig elkészült úthoz.
    3: Ha esetleg átvariálnám, akkor az egész tájat át kell variálnom.
    Szóval a gyári úton nem lehet megváltoztatni az autók haladását?
  • halaszfi
    #23680
    Neked bevált?
  • halaszfi
    #23679
    Hogy,hogy?Parentold a lápmát a helyéhez(a szükülethez),add meg,hogy 0 vagy 1.Nekem működött.
  • Zoliikp
    #23678
    Ezt kicsit bővebben kéne megfogalmazni:
    mi nem vált be?

    Ugyanis ez komplett megoldás, a path-ok is át lettek rakva...
  • adam993
    #23677
    Nem vált be. Más módszer?
  • Zoliikp
    #23676
    Tudomásom szerint nem lehet, csak forgatni...
  • alexander1993
    #23675
    Hello! Az editor-ban hogy tudnám az objektumokat bedönteni?
  • adam993
    #23674
    Köszi, és ha ez nem válna be, akkor manuálisan meg lehet oldani?
  • fiat126
    #23673
    Köszi a segítséget.
  • halaszfi
    #23672
    És a kép:
  • halaszfi
    #23671
    Kérésed számomra parancs :D

    fiat126:Az üvegre Fenster_braun-t nyomass rá DE-ben.(V.mi ilyesmi a neve.)

    Brad33:Mikrofonba bemondod szépen a megállóneveket,.wav formátumba lemented,és voile.Ehez persze nem elég a ziel,hanem Route kell!És a .hofban nézd meg,hogy kell-e hangfájl elérési útvonalat adni.Ja és a felvett hangokat a Busz/Sound/Ansagen mappába másold!

    Remélem segítettem nektek.
  • adam993
    #23670
    Építünk egy pályát, és lenne egy félpályás útlezárás, és lámpával megoldani , hogy a forgalom egyszer innen, egyszer onnan menjen. Mint Bad Kinzaunál van.
  • Brad33
    #23669
    Valaki nem tudna segíteni abban, hogy hogyan lehet elkészíteni, illetve a játékba beimportálni a megállók nevének bemondását?
  • GMI
    #23668
    Pontosan mire gondolsz?
  • adam993
    #23667
    Valaki tud segíteni az Ai forgalom terelésében?
  • fiat126
    #23666
    Sziasztok!Tudnátok segíteni abban,hogy szeretném lesötétíteni az üveget azaz sötétebbé tenni.Ebben tud nekem valaki segíteni?Előre is köszi.
  • Brad33
    #23665
    Közeledve a hét vége felé, én is közeledek a Berlin Spandau pálya újabb verziójának befejezéséhez. Még két járat (egy normál és egy express) elkészítése van hátra, illetve a 11-ből 8 járathoz az IBIS, illetve a menetrendek, valamint a tesztelés.
  • fuszhi
    #23664
    köszi