63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • nico79
    #23663
    Már azt is kipróbáltam,hogy nem rakom fel a patchet és akkor sem.Mindent kitöröltem még a regeditből is.Eddig szépen ment.Most meg teljesen megörült.Passz
  • TheSosy
    #23662
    Talán töröld le az 1.01-est.
  • nico79
    #23661
    Már 4X telepítettem újra az egészet ,de még mindig ezt írja ki.Felfogtam,hogy nincs 1,02 patch.De ez már dühítő.
    Köszi a segítséget..
  • Routeres
    #23660
    Passz. Telepítsd újra, az mindig mindent megold. De akkor sincs még 1.02-es patch.
  • nico79
    #23659
    Akkor miért írja ki minden alkalommal,mikor bármilyen mappát vagy buszt teszek be,hogy nem megfelelő az 1.0.1-es patch?
    Nem tudom betölteni a játékot.
  • Routeres
    #23658
    Nincs 1.02-es patch az OMSI-hoz.

    Amit találtál, az szerintem a nyelvi frissítés.
  • nico79
    #23657
    elvileg meg van ,de nem vagyok biztos benne,hogy jót töltök le.Ennek mérete:3,9MB. Lehetséges?
  • nico79
    #23656
    Sziasztok

    Van omsi patch 1.02 ??
    Mert az 1.0.1 megvan de sok pálya és busz nem megy ezzel a patchal.Ha tudtok akkor adtok egy linket,mert a hivatalos oldalon nem találtam.

    Köszönöm
  • halaszfi
    #23655
    Tényleg baromi jó!
  • Ikarusfan
    #23654
    Kösz! Sajna van benne hiba is (kék a hátsó lökhárító)... De ezt elkönyvelem annak, hogy nagyon hülyén vannak elrendezve a textúrák a képen belül. Azon a kis pixelnyi területen van valahol lent a hátsó lökhárító textje, ha valaki akarja, boncolgathatja még, de érdekes módon az alsó csík valahogy keveri a színeket, úgyhogy elég macerás...
  • cxaxoxc
    #23653
    Jó kis festés lesz ez! Ki is próbáltam gyorsan Kispesten Egyébként az mitől lehet, hogy ha végigérek a 999-es éjszakaival, akkor a végállomás után feljön a teljesített menetrend, viszont valahogy ott marad. Bármit csinálok, kiírja, hogy van aktív menetrendem. Ha átadnám a buszt menetrenddel együtt, akkor meg hibát ír ki (most nem másolom be, mert elég késő van már hozzá). Csak akkor megy ismét a pálya, ha buszok nélkül töltöm be. Másnál is van ilyen hiba? És lehet valahogy orvosolni?
  • Ikarusfan
    #23652
    3 textúrát festettem át, de tessék, itt vannak:

    http://noob.hu/2012/07/19/947_CLRS.jpg
    http://noob.hu/2012/07/19/947_CLRS_11.jpg
    http://noob.hu/2012/07/19/HV-ZRT.jpg

    Csak másold be a texture mappába őket, és így a Hajdús festés helyett ez jön majd be.
  • kem001
    #23651
    Kb. olyan minta az átépített NL...
  • fuszhi
    #23650
    Nekem nagyon tetszik, ha majd kérhetnék egy példányt belőle azt már most nagyon megköszönném. Ügyes munka.Üdv.
  • Frenklin737
    #23649
    én is kiprobáltam nem nagy szám de busz
  • LMG123
    #23648
    Hatalmas új busz... :D egy alap MAN gagyi átmodolt verziója...
  • kem001
    #23647
    Új busz a láthatáron:

    Ezt találtam csak róla.
    Letöltés
  • Ikarusfan
    #23646
    Tévedtem; abban igazam volt, hogy nagyon hülyén van elrendezve a textúra szerkezetileg, de ha eléggé felnagyítja az ember, és pixelenként átfesti, rálehet jönni a nyitjára:



    A hátsó lökhárító, az első gumibakok, és a viszonylattábla körüli rész nem jó még, de ne álltam le.
  • rarma
    #23645
    Oké az én részemről nincs semmi probléma,mindanyian mások vagyunk,és ki igy ki úgy készíti a buszok festését és más egyebeket stb...
    És jól teszed,(teszik)azok ha kinyílvánítod a igaz véleményed valamiről.
    Remélem azért nincs harag,mert az én részemről nincs.
    További szép napot.
  • cSuwwi
    #23644
    mondjuk nem tudom mit lovagolunk ezen. akinek nem tetszik nem tölti el. pont. :D
  • Ikarusfan
    #23643
    Úgy tűnik van egy jó meg egy rossz hírem; a jó az, hogy lehet, hogy megtaláltam az alsó csíkot, a rossz, hogy valami nagyon el van cs*szve, ha tényleg az az. Már pedig az, mert ha olyan kékre festettem, mint a kasztni, világos kék lett, ha feketére, szürke - úgy tűnik az objekten világosabb a szín, mint a textúrán, vagy nem tudom... Mindenesetre ha a csík fekete a textúrán, ez az eredmény:

  • cSuwwi
    #23642
    ha már bkv-nak nevezed a festést, akkor gondolom azért mert egy valós járműhöz hasonlítod. amit most látok a #23637-ben, az már hihetően bkv festés.
    az hogy milyen színű a korlát a kutyát nem érdekli, de nézd meg a kék árnyalatát a te képeden és ezen a másikon. melyik az élethűbb? pláne hogy még a bkv logó is rajta van.

    az omsi egy szimulátor, nem árkád mint a többi buszos játék. én igenis igénylem hogy hihető legyen a jármű amit virtuálisan vezetek. nem vagyok sofőr, de a beszámolok alapján nekem az jött le, hogy a sofőrök is hitelesnek tartják. ezért bátorkodok szólni, ha "félresiklott" festést látok. de nem gecizésből mondtam, csak jeleztem hogy ez szerintem nem az igazi. ennyi.
  • Ikarusfan
    #23641
    Hát igen, elég érdekesen vannak jelenleg megoldva a színek...
  • rarma
    #23640
    Aha köszi szépen, majd én is probálgatom a festéseket még,bár nemrég probálkoztam ezzel,KÉP de a piros még valahogy sikerült de a fehér nem annyira pontosan,a kék csík rész viszont,azt egyátalán nem tudtam rajta eltalálni a helyét s megjeleníteni semm a megfelelő helyen.
  • Ikarusfan
    #23639
    Azt hiszem a 947_CLRS.JPEG jobb felső sarka.
  • rarma
    #23638
    Én is kerestem már a lökháritótt,
    melyik az a texture-ba?.
  • Ikarusfan
    #23637


    A lökhárítót is megtaláltam, de azt a nyamvadt szürke csíkot nem :(
    Viszont érdekes, hogy vagy 3 fájlnál ha változtatok az egyik részen, változik a menettábla körüli rész. De bármelyiket változtatom, akkor is...
  • Ikarusfan
    #23636
    Máris kicsit közelebb áll a valósághoz, már csak azt a csíkot kell megtalálni:

  • rarma
    #23635
    Mért lenne félresiklott festés,csak annyit változtattam rajta hogy nem narancs sárga a korlát. Nincs sehova írva se magyarul,se németül,és más egyéb nyelveken,hogy például csakis eredeti festést lehet beletenni az omsi játékba. Akkor ennyi erővel mivel omnibussimulator néven fut maga az egész játék,akkor az emeletes buszon kivül nem lehetne beletenni más fajta nevű és tipusú buszokat,csakis olyanokat ami az eredeti gyári játékban van.Amúgy nem értem azt,hogy hajszálnál is pontosabbnak kell lennie a festésnek,pláne hogy nem életbeli busz,hanem egy játék.
    Oké azt aláírom és igazatok van abban,hogy akkor hasonló legyen,mint az életben,de egy játékban úgy alakítod magadnak ahogy te neked tetszik, és olyan kiegészítőket teszel bele mit te szeretnél magadnak,legyen az bármilyen kisebb - nagyobb tárgy kiegészítő.
  • Ikarusfan
    #23634
    Egyébként elárulom, hogy átlehet festeni BKV-sra... Nem az objektumon belül vannak a színek, hanem textúrákban. Van egy 947_CLRS nevű jpeg fájl, érdekes módon azokkal a színekkel, mint amit az objektum használ. Ráadásul a HV_ZRT nevű textúrán látható, honnan van az embléma, úgyhogy...
  • cSuwwi
    #23633
    én nyugodt vagyok, csak amikor látom ezeket a félresiklott skineket, úgy érzem szólnom kell, mert köze sincs ahhoz amilyennek lennie kéne.
    aki skint csinál, vegye a fáradtságot hogy legalább ráguglizik, hogy csak picit hasonló legyen, kössz :D
  • LMG123
    #23632
    Majd a 2.0-ás csomagomban lesznek festések, nyugi. :)
  • halaszfi
    #23631
    Amit anno készítettem,pont ilyen volt.
  • halaszfi
    #23630
    Az lehet,de ez még nem átfesthető(normálisan.)
  • cSuwwi
    #23629
    ha más bkv festés, legalább legyen hasonló.
    ilyen egy bkv-s 263-as
  • kem001
    #23628
    Nem szaggatottan adok gázt neki, próbáltam már jó párszor azt a szakaszt, hibás pálya szerintem. Fele annyival haladok át a 30-as táblánál de már jelzik, hogy hibásan vezettem és le akarnak szállni a buszról.
  • rarma
    #23627
    Szöveg javítás : Ha valakinek nem tetszene a narancs sárga .
  • rarma
    #23626
    Tudom hogy narancssárga a kapaszkodó,csak készítettem egy zöldet is, hátha valakinek esetleg tetszene a narancssárga.
  • halaszfi
    #23625
    Am jó!
  • halaszfi
    #23624
    Miért zöld a kapaszkodó?Mert a valóságban narancs.