63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • maxi1987
    #25462
    Utolag is gratulálok az Ikarus 256-hoz.Lenyűgöző.Gratulálok.Köszönjük
  • Warrior888
    #25461
    Börzsöny pályára kéne elrejteni párat a bokorba object-ként egy indokolatlan 30-as táblánál. Akkor lenne igazán magyar hangulatom. :)

    Egyébként szép munka, jól néz ki. :)
  • omsifan
    #25460
    Helyköziben fel vannak cserélve a nyitó/záró gombok. Állítása? Szerintem elnézted. Az: Tükröt lehet LÁTNI. Tehát alap nézetben lehet látni a bal tükröt.
  • TTÁDÉ
    #25459
    Kellemes augusztusi délutánt!

    Nem akarom a fórumot tele rakni képekkel!

    Új képek Debrecenről:Link
  • Plett
    #25458
    Ik256-hoz egy kis észrevétel: nincs felcserélve a zöld-piros ajtó nyitó gomb? Tehát hogy a zölddel kéne kinyitni az ajtót és a pirossal becsukni? :) Illetve még egy olyan kérdés, hogy a tükröket mivel lehet állítani a tükör állítása verzióval?
    Egyébként nagyon bitang lett a busz, gratulálok hozzá! ;)
  • omsifan
    #25457
    Közben megcsináltam a ZF textúrát:
    http://data.hu/get/5477767/MUSZ0130.bmp
  • maxi1987
    #25456
    Nagyon szépen köszönöm a gyors reagálást
  • omsifan
    #25455
    http://www.adrive.com/public/Egsn4T/Ikarus%20256.rar Tessék
  • maxi1987
    #25454
    Bocsánat.
    Valaki megtenné, hogy belinkeli az Ikarus 256-ost?
    Köszönöm szépen
  • Tirdi
    #25453
    Ez a mod azt csinálja, hogy nem ütközik neki az előtted lévő dolgoknak a lökhárító előtti levegő? Vagyis csak akkor ütközöl a kocsinak ha látszik is hogy már ott a lökhárító?
    Más: Csinálna valaki hozzá egy holttér-tükröt? Tudom hogy ez egy bizonyos busz, meg minden de akkor ezt most én vezetem és felraknám magamnak a virtuális buszomra csak még nincs hol beszereznem. :)
  • SnyperD
    #25452
    Gondoltam hogy nem rakja be -.-
    Belső 1
    Belső 2
  • SnyperD
    #25451

  • halaszfi
    #25450
    Technikai problémák adódtak!Ne töltsétek le,mert fehér lesz a váltó!Javíom.
  • halaszfi
    #25449
    Elkészítettem az Ikarus 256 autómata váltó textúrájának 'valósabbá tételét."Már a ZF logó lesz a váltógombok mellett.
    Letöltés
    A letöltött fájlt az Ikarus 256/Texture mappába másold!
  • Zoliikp
    #25448
    Persze, ha választható festésűvé szeretnéd tenni, nem elég tudni, melyik az.
    A cfg-be be kell tenni az elejére a következőket:
    ########################################
    Texture-Changes
    ########################################

    [CTC]
    Colorscheme
    Texture\Repaints
    0

    [CTCTexture]
    farbschema_tex1
    BUS.bmp

    [CTCTexture]
    farbschema_tex2
    BUS2.bmp
    Így már buszválasztónál, ha jó az elérési út, kijelölheted az általad festettre.
  • Zoliikp
    #25447
    A BUS.bmp, és a BUS2.bmp.
  • omsifan
    #25446
    Az oldala, amin rajta van a sas, meg a "BUS.bmp" ami a festést szolgálja. Igazából nagyon nem akartam átfesthetőre, mivel a busz nem egy átlag 256-os, de majd megodom valamikor.
  • rarma
    #25445
    Szupi lett nagyon. Leírod mellyek azok a bmp-k amik a festéshez tartoznak? Mert én csak az oldalát találtam,a többire nem nagyon tudtam rájönni, melyik az.
  • Zoliikp
    #25444
    Akkor viszont Neked kell tudnod, hogy miként állítottad el...
    Alapból ugyanis az nyitja/zárja.
  • LMG123
    #25443
    Omsiban már lesz, aki a rendre is vigyáz:

  • alexander1993
    #25442
    Nem reagál.
  • Zoliikp
    #25441
    Pici ujjacskáddal a num billentyűzeten nyomsz egy / gombot. Ismételt nyomásra bezár...
  • alexander1993
    #25440
    Hogy tudnám a 256-osban az ajtót billentyűzetről nyitni?
  • Zoliikp
    #25439
    Igen, kicsit lejjebb megtalálod, vagy így:
    #25417 számú hsz...
  • ekepista
    #25438
    sziasztok kijöt má az új ikarushoz az automata váltó mert azal nekem is könyebb lenne vezetni
  • kem001
    #25437
    Köszi, ki is javítottam az összeset.
  • Zoliikp
    #25436
    A készítők még nem reagáltak, remélem nem orrolnak meg egy kis merénylet miatt:

    Egyenlőre csak egyszínű lehet...
  • Zoliikp
    #25435
    A modellen nem történt változás, ezért véleményem szerint mindegyik bus-fájlban javítva a bejegyzést, működni fog...
  • cSuwwi
    #25434
    ja nem azért mondtam, tudom hogy apróság :)
    örülünk hogy van aki hajlandó arra időt áldozni hogy legyen mivel játszanunk
  • kem001
    #25433
    Ez ugye jó a javított verzióhoz is?
  • Zoliikp
    #25432
    Vannak olyan dolgok, amik minden igyekezet ellenére elkerülhetik a figyelmet.
    Hidd el, nem egyszerű ezeket észben tartani.
    Felmerült ez a probléma, orvosoltuk.
    Ennyi.
  • cSuwwi
    #25431
    ennek szerintem alapnak kéne lennie minden busznál
    pontosan beállítva a busz paraméterei, a centizgetés a lényeg, aki nem kapcsolta ki az ütközéseket
  • Zoliikp
    #25430
    Csak kiegészítésként:
    -az AI-járművek között vannak olyanok is, amelyeket lehet vezetni, és/vagy parkolóként is szerepeltetni.
    Ezek más-más bejegyzésben szerepelnek, és nem utolsó sorban, ha már valamit változtattál a pályán, vagy a készítő a sajátján, nem lesz kompatibilis a csomag.

    Más:
    Aki szeret centizgetve vezetni, azok kedvéért átszabtam a 256-os "ruháját":

    A modell bus-fájljában keressétek meg a boundingbox-ra való bejegyzést, és javítsátok erre:
    Boundingbox des Busses *NEU01*

    [boundingbox]
    2.5
    11.06
    2.96
    0
    -0.4
    1.89
    Így már megy a lökhárító koccantás...
  • halaszfi
    #25429
    Szia! Sajnos nagyon nehéz buszt készíteni, mert beszélni kell a script nyelven. Nem anyi, hogy van egy busz, be a vehlices mappába, és már működik. Bonyolult, időigényes.
    kitt2000:na ez durva. 1 évvel vagyok elvileg nálad idősebb, de mégis... Nem sértés,mert én már kezdettől fogva Omsi-zok. Nem lehet ilyen módot összeállítani, mert minden mapnak más az AI-listje.ai, nem al. Mindkettő nagy betű, magyarul MI,mesterséges inteligencia, legjobb tudásom szerint.
  • rarma
    #25428
    Nagyon szépen köszönöm ! !
  • zsoltim412198
    #25427
    köszönöm
  • TheSosy
    #25426
    Blender
  • zsoltim412198
    #25425
    sziasztok tud valaki olyan programot amivel buszt lehet csinálni
    előre is kösz
  • omsifan
    #25424
    Már megint duplázok, elnézést, de ezt leírom a félreértések elkerülése végett. Az automatás verzióban váltó nem voith, hanem 6-os ZF, csak elfelejtettem átírni. (Már lassan mindent elfelejtek.....)
  • omsifan
    #25423
    Köszönöm! Igen, automata nekem se nagyon tetszik a buszban, de én úgy vagyok, hogyha már nagy az igény, hát legyen... :) A manuális váltót a német játékostársaknak kell köszönünk. :) Leírták nekem az igazi ZF S6-90U váltó pontos beállítását. :) Az automatánál nekem se nyílnak az ablakok, ránézek.