63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • zsilka péter
    #25502
    Igen, ezt szerettem volna megfogalmazni. :)
  • Zoliikp
    #25501
    Tulajdonképpen a megálló nevét írd be, és a járatszámot, ami ott megáll.
    Amint ez meg van. ok, majd lejjeb találsz egy "Parent to" nevű gombot, és ezzel hozzárendeled a busstop-kockához.
    Figyelj arra, hogy csak akkor fog működni, ha a mellette levő mezőben megjelenik a kocka azonosítószáma...
  • zsilka péter
    #25500
    Mindegy mit írsz be. Nem az a lényeg. Kattints a piros megálló négyzetre. Előbb talán a display-re, majd ott valami attach to objekt és utána a kis kockára. Próbálkozz most nem tudom pontosan fejből. De a lényeg, hogy a kis kockát kell hozzáadni.
  • nico79
    #25499
    Sziasztok.

    Valaki megtudná mondani,hogy mit írjak be az üres mezőbe,hogy ne azt írja ki a tábla,hogy no busz stop?
  • Erlau Trans #25498
    Almex.
  • retoucher
    #25497
    Hello,

    nem tudja vki, h milyen típus volt az a jegykiadó gép, ami a 80-as években volt a volánbuszokon? Ilyen szürke tojás/ovális szerű formája volt oldalról, és színes (piros, zöld, sárga) számtárcsái! Nem hiszem el, h nincs róla egy fotó sem a neten! Vki esetleg tudja, h miről beszélek? :)

  • omsifan
    #25496
    Nekem nincs csak annyi bajom a szöveggel, hogy a háttér bezavar az olvasásnál. Ha csak a szövegnek fehér hátteret adnál, sokkal jobb lenne.
  • Erlau Trans #25495
    Ok. Mindegy, vasárnapig várok.
  • cSuwwi
    #25494
    akkor járnánk a legjobban ha a fejlécben kicserélnéd a piros szövegszínt valami olvashatóbbra. a többivel eddig se volt baj.
  • omsifan
    #25493
    Nyugalom nyugalom! :) Be van itt tervezve a régi projekt. Lesz 3 fajta volános, és még 1db KÉZI 2 AJTÓS EGYENES MŰSZERFALAS 256-os is.
  • cSuwwi
    #25492
    Kb. ezt akartam én is írni. Ha kész van ez a valós busz, és van még rá energia, lehetne fiktív vonalon tovább vinni, és a hiányzó/nem működő dolgokat beletenni. Alapnak jó, de még lehet belőle mit kihozni.
  • Erlau Trans #25491
    [courier][szin=red] Banner és háttérkép cseréje

    A 25001-es hsz hozzászólásban meghirdetett banner és háttérkép beküldésre szánt idő letelt, DE CSAK EGY beérkezett pályázat volt, egy banner! Mivel a banner és a háttér kicserélésének ötlete nem ennyire új keletű, már régebben többször szóba került, vasárnap 14h-ig meghosszabbítom a pályázati anyagok beküldésének határidejét. Ha addig sem érkezik másik anyag, akkor azt az egyet ellentétbe állítom a mostanival és szavazásra bocsájtom.
  • Erlau Trans #25490
    Igazából egy jegynyomtató készülék lenne az igazi, egy EMKE pl. Ezen a vonalon elindulva, lehetne fejleszteni a buszt Volános verzió. Persze nem ezzel a rendszámmal, hanem valami fiktívvel. És hiába hogy a KRESZ szerint szabálytalan (de a Volános kocsik 90%-nál így van) az iránytáblát a szélvédő aljánál elhelyezni, lekerülhetne oda pl.... ami már tényleg szőrszálhasogatásnak hangzik, mert vezetés közben senki nem használja, plafonra elhelyezett leszállásjelző.... hátsó ajtó nyithatósága. Szerintem alapnak tökéletes a busz, többet is ki lehetne hozni belőle. Persze csak okoskodok, mert nem értek a modellezéshez, a scripthez sem. De vétek lenne "veszni hagyni" egy ilyen jól sikerült buszt és megállni a BAS-953-nál.
  • omsifan
    #25489
    Hmm, lehet ki kéne próbálnom. :) Holnap megpróbálom megoldani. Ez az egy, amit nem tudok garantálni, hogy sikerül. De mindent megteszek!
  • Erlau Trans #25488
    Köszönöm a választ.

    Jegyeladáshoz annyit, hogy nekem a helyközizés az jegyeladással az igazi, úgy van meg a hangulata. Ráadásul manuális módon amikor én adom a jegyet a visszajárót :)
  • Erlau Trans #25487
    Vak vagyok, most már ez kétségtelen...
  • omsifan
    #25486
    Jójó, de most nehogy azért váltson vissza, aki kicserélte, mert én azt mondtam. Hülyéskedek én. :) Hát igen, kevés már a szívós busz, pedig sokkal szebb hangjuk van élőben. :)
  • Geri556
    #25485
    1.1-et még nem próbáltam, de majd rálesek, sőt...
    Azért cseréltem D10-re mert szégyellem, de igaziból nem volt nagyon részem hallani szívódízelt, jobban hozzá vagyok szokva :)
  • bubu35
    #25484
    sziasztok én is kipróbáltam az ikarus 256-ost és én meg vagyok vele teljesen elédeve
    mintha a multba mentem volna
    geri a motor hangja jó

    gratu mindekinek akkik össze rakták
  • omsifan
    #25483
    Köszönöm! Hangot, mint írtam megpróbálok felvenni. Az 1.1-ben lévő váltó nem jó? Mert az már tényleg teljesen valós. D10-re cserélted? Ejnye, ekkora bűnt elkövetni! :)
  • Geri556
    #25482
    Üdv !
    Én is kipróbáltam a 256-ost.
    A modell gyönyörű, különösen tetszik az eleje :)
    Ami nekem nagyon nem tetszik az a hang, viszont azóta már csináltam magamnak meglévő buszokból meg a youtube által saját hangokat(D10-es motor)
    Ami még nem tetszett az a váltó kiosztása. Tudom, hogy ilyen az igaziban is, de ezzel alig bírok elbánni, míg a többivel billentyűvel is elég jól megyek.Összegezve egy nagyon szép, igényes buszt kaptunk, gratulálok omsifan ;)
  • omsifan
    #25481
    Hő azért nem kell engem dobálni. :D
  • Routeres
    #25480
    Azért akinek esetleg lenne használható 256-os hangja, az megdobhatná vele omsifan kollégát.
  • omsifan
    #25479
    Hibák javítva lesznek. Nem szerettem volna semennyire sem eltérni az eredetiségtől, de ha már automata váltót is betettem, akkor lesz egy verzió, ahol a fordulatszámmérő a helyén van. (Ami van benne most is, a kormányrúd mögött.) Jegy eladással még senki se tesztelte, sajnos ez kimaradt. Mindenképp megoldom, ha lehet, mert nem tudom, van e ilyen, hogy előbb leszállnak, aztán fel. Hangok. Megyek majd polgárra, megpróbálom valamelyik buszgazdával megbeszélni, hogy vehessek fel rendesen hangokat. Ajtónyitást/zárást is csak ilyet találtam, úgyhogy csoda, hogy az is van. Egyelőre kérlek vegyétek ezt figyelembe.
    Majd a nézeteket meg megcsinálom, az egyszerű dolog.
  • Routeres
    #25478
    Van a buszban fordulatszámmérő, csak a kormányoszlop mögött. Ez azért van, mert a busz a BAS-953-as rendszámű járgány 99% pontos mása, és abban a buszban oda lett átépítve.
  • Erlau Trans #25477
    Nos, kipróbáltam a 256-ost. A busz alapvetően tetszik, élvezetes vele a kocsikázás. Ezért a pozitív dolgokra részletesen nem térek ki. A modell szép, nagyon ügyes munka az egész busz.

    Pár apróság:
    - belső nézetek: ötletesek azok pl. amelyek a busz orrára néznek, viszont van haszontalan is benne, pl. amikor előlről jobb oldal felé néz... vagy hogy is mondjam. Lehetne pl. olyan nézet amiben jobban látom a jegyeket, a kasszát.
    - leszállás-felszállás egyszerre történik meg az egy ajtón. Igazi paraszt magyarok, nem várják meg, amíg leszáll az ember. Na de az a baj, hogy amikor felszáll valamelyik jegyet venni, akkor megáll a leszálló, aztán nem látok semmit hol a jegy, a visszajáró, abszolút kitakarja a "beragadt" leszálló.

    Tudom, a buszba nincs gyárilag fordulatszámmérő. De nekem nagyon hiányzik. Előben érzi az ember, hogy húz, a hangját és akkor vált. De itt ugye nincs meg az érzés, hogy na mégis mennyire megy a kocsi. És a hangok:
    - a hangokból én nem nagyon tudom megállapítani, hogy mégis hol járok fordulatban, nekem a hangok nem tetszenek....
    - ajtó hang és záródás: az ajtó hangja abszolút nem ilyen. Záráskor pl. nyikorog amikor felemelkedik a helyére (le sincs animálva, de szerintem nem is kell, de legalább a hangba), csapódás hangja, meg maga a sziszegés sem ilyen. És szerintem túl gyorsan mozog az ajtó, még a most beállított hanghoz képest is (rég bezárult az ajtó, amikor még sziszeg).

  • rarma
    #25476
    Köszi szépen Zoliikp a két választ! #25448

    Mindegy most már,majd ha készít és szabadalmaztatt Omsifan egy festést,akkor majd lehet csinálni másféle festést is.
    Addig marad az eredeti,így is lehet vele játszani és ez a lényeg.
    De azóta teszteltem,probáltam úgy hogy 1 szine legyen,de viszont ha esetleg még valamilyen felíratott szeretnél készíteni rá,ha az egyik oldalon berakod a felíratott középre,akkor a másik oldalon csak a fele felírat jelenik meg,de az sem középen hanem teljesen leghátul,plusz még a busz motorháztetején is megjelenik félig a felírat.
    Mégegyszer köszi a segítséget!
  • adam993
    #25475
    Köszi Zoliikp és Ikarus412!
  • LMG123
    #25474
    ??? :D
  • Zoliikp
    #25473
    Az 1.1 az a manuális javítása, és mellette az automata változat.
  • Ikarus412
    #25472
    Itt a javított verzió ami manuális és automata váltót is tartalmaz.
  • fuszhi
    #25471
    http://www.youtube.com/watch?v=yKT04qC5FcI&feature=related
  • adam993
    #25470
    Szevasztok! Bocsi, ha kérdezek, csak napi 12 órát melózok, így nem igazán tudom nyomon követni, h mik a fejlemények. A 256-hoz akkor csak automata váltó jött ki, vagy kijött a manuális javítása is?
  • Zoliikp
    #25469
    Két megoldása van:
    -a beállítási panelen van egy jelölő, hogy aktív legyen;
    -a másik gyorsabb, mert nyomsz egy K betűt, és aktiválódik a kormány...
  • rkrisz99
    #25468
    bocsánat kihagytam egy szót
  • rkrisz99
    #25467
    Helo ha lehet lenne egy kérdésem.
    Az omsi-ben beállítottam a kormányt még a busz a billentyűzettel megy.
    Aki tud erre megoldást, az légysz i privátban írjon.
    PLS.
  • generalGGabe
    #25466
    Életkép a Börzsönyben:
    MÁRIANOSZTRA

    További hírek a pályáinkkal kapcsolatban
    ITT
  • szaszy0830
    #25465
    Sziasztok!Olyan problémám van, hogy a Scunthorpe Modern pályát beraktam az omsiba, csak menetrendet nem tudok választani...:( mit csináljak?köszi előre is!
  • LMG123
    #25464
    Köszönjük! Lesz traffi...
  • Plett
    #25463
    hopsz :))) thx