63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • retoucher
    #26022
    Na, így már mindjárt más, szuper lett, köszi szépen!

    Arra lesz esély amit még régebben kérdeztem, h ki lehet majd tenni manuálisan saját skinezhető viszonylatjelző táblákat a buszba?

    Ja és vki más is szakítsa már le a napellenzőt, nehogy má' csak nekem sikerült!

  • Hosszúpuska01
    #26021
    köszönöm!
  • Erlau Trans #26020
    Azt nem lehetne megoldani, hogy a 260asod első felnije a hagyományos legyen csavarvédő lemezzel? Sok valós átfestéshez az illene.
  • rarma
    #26019
    Megnyomod az F3 gombot.
  • Hosszúpuska01
    #26018
    Jó reggelt! Valaki megtudná nekem mondani hogy hogy kell olyan kameranézetet választani amiben birok körbeforogni az egérrel és nem csak zoomolni? Előre is köszönöm válaszotok! Üdv
  • ccv520
    #26017
    Tükröződéshez:

    [mesh]
    Ikarus\kaszni.o3d

    [illumination_interior]
    -1
    -1
    -1
    -1

    [matl]
    KASZNI.bmp
    0

    [matl_envmap]
    envmap.bmp
    0.1


    Ezt a Model mappán belül a busz cfg fájljaiban találjátok meg. Itt az envmap.bmp utáni számot lehet csökkenteni, és annál kevésbé fog tükröződni. Ha azt akarjátok, hogy egyáltalán ne tükröződjön, a 4 -1-es érték utáni összes sort törüljétek ki. Ugyanez a helyzet az ajtóknál is, ott is van ilyen bejegyzés a cfg-ben.

    Lyuk-javítás hamarosan. :)
  • ccv520
    #26016
    Ez lenne a legjobb, én is gondoltam már erre. Az utasok korától is függehtne a zaj, pl. ha van rajta 3 öregasszony, leülnek a busz 3 különböző, egymástól természetesen legtávolabbra eső pontra és így beszélgetnek. Olyan, mintha tele lenne a busz... :)
  • Erlau Trans #26015
    Szerintem az utasok morgolódása és köszöngetés helyett lehetne egy alap utastéri zaj beszűrődés. Beszélgetés zaja, tinik hangos csacsogása, lányok heherészése stb.
    Köszöngetés lehetne ritkább, mert első ajtózós kisvárosban, sőt helyköziben sem köszöngetnek főleg a bérletes nem. Ennyit legalábbis.
    Lehetne vészcsengő hang, majd rá pár másodpercre egy szöveg, hogy az nem a leszállájelző, ne azt nyomogassa már. Persze nem minden kanyarban, hanem ritkábban (pl BPen a 7/173 vonalcsaládon a Volvon van amikor egy kanyar alatt hallom 3-4 alkalommal, van amikor meg 2 hétig sem.
    Az utasok anyázása engem is idegesít, pl ha szarul van megcsinálva a váltó a buszhoz és én leveszem a lábam a gázról, majd lassan vissza teszem és visszakapcsol, ránt a kocsi, máris anyáznak. Pedig a való életben mennyi ilyen van.
  • Erlau Trans #26014
    Kb mint a valóságban. Az összes gépjármű analóg órája csal. Általában 5 km/h-val mutatnak többet.
  • Warrior888
    #26013
    Ott a pont! Kedvencem amikor forgalmi okokból kell fékezni telitalppal, de az utasok azért kurvaanyázzák a sofőrt. :D

    Routeres:

    Pesten... Nálunk van hogy vérig sértődik a sofőr ha valaki nem köszön vissza neki, és leállítja a motort amikor késésben van, és mögötte vagy 150 utas. Csak áll, és mondja a frissen felszállt utasnak hogy "Jónapot kívánok!!!" ameddig az vissza nem köszön :DD

    gcs7e7:

    Eddig csomó busz menetteljesítményeiről olvastam fikázást, de valahogy mindig, bármelyik pályán végigtoltam úgy hogy a végére 10-20 perc előnyöm lett. Nagy forgalomnál. Ennyire elvetemült lennék? Mindegy, holnap kipróbálom ezt is. :D

    retoucher:

    Az egyes pontnál azért felröhögtem. Ne vandálkodj! :DD
  • kem001
    #26012
    Hamar tönkre vágtad szegényt..
  • retoucher
    #26011
    Pls, a kaszni csillogást is szüntessétek majd meg, thx!

    #26002: hát pedig elsőre sikerült, teljesen lehúztam de vissza már nem ment, leszakadt az egész!
  • kem001
    #26010
    Szerintem meg pont a hangja az, ami hihetetlen jó lett. Nekem nagyon tetszik.
  • Routeres
    #26009
    Számíthatsz kisebb hibajavításokra, de a hang szinte biztos nem lesz megváltoztatva. Eredeti hangfelvétel, ilyen a valódi buszban is.
  • Toshiro
    #26008
    Nagyon szuper a busz, kinézetébe szerettem bele <3. Egy kicsit zavar a hangja. Lesz hozzá valamilyen patch vagy kiegészítő?
  • tatra105
    #26007
    Szuper lett a busz , sebességmerőn kicsit még lehetne pontosítani :) ( de nem vészes a helyzet úgy 5 km/h az eltérés)
  • Erlau Trans #26006
    A Prágás 260as ilyen. Élethű a menetdinamikája. Saját tapasztalat. :)
  • kem001
    #26005
    CCV-520: köszi az Ikarus-t, nekem nagyon bejön. Hangja, kinézete meg mindene. Egyedül hátsó ablaknál lévő rés fura benne csak.
  • Ikarusfan
    #26004
    Én elhiszem, hogy lassú, de akkor is (természetesen megértem, és befogom ezzel kapcsolatban). A kormányt arra írom, hogy nem a középső panel darab közepén van maga a kormányoszlop. Mert ugye alapból a két légnyomásmérő között van a kormány szimmetria tengelye, de a 260-asodban ez úgy 3-4 centivel balrább van.
  • ccv520
    #26003
    A prágás ilyen, nem egy versenyautó. A kormánnyal nem értem mi a probléma... :)
  • ccv520
    #26002
    Nem tudom, hogy szakadt le neked. :D Bíztam benne, hogy nem találjátok meg a lyukat, de hát na, majd betömöm. :) Lehet, majd írok ezzel kapcsolatban egy üzenetet holnap.
  • kitt2000
    #26001
    Mercedes-Benz 814 al teherautó boxa nekem nem jó valaki tudna adni egy jó linket!
    Itt a videóba jó nálam nincsen rajta!
  • retoucher
    #26000
    1-2 észrevétel a 260-sal kapcsolatban:

    1. csak nekem sikerült szinte az első pillanatban leszakítani a napellenzőt?
    2. tudom, h régiek a 260-asok, de azért ekkora lukak nincsenek rajta
    3. át lehet vhogy állítani, h ne tükröződjön ennyire az egész kaszni?!

    Félreértés ne essék, nem szidni akarom a buszt, mert nagyon vártam én is, h kijöjjön, és full respect a készítő(k)nek, de bízom benne, h ezeket majd idővel lehet javítani, vagyis bízom benne!

    ui.: a 3. pont nagy szívfájdalmam
  • kem001
    #25999
    Köszi szépen!
  • ccv520
    #25998
    Új feltöltés: https://www.adrive.com/public/d6f5Bw/Ikarus%20260%20V1.00%20by%20CCV-520.zip
  • Ikarusfan
    #25997
    Újramásoltam, és most nekem is jó...
  • bence099
    #25996
    szegény ccv-520 csak a kritikák nekem azért tetszik a busz
  • kem001
    #25995
    Nálam nem jó csak a CCV-520 féle 260-as linkje?
  • TheSosy
    #25994
    Nálam tökéletesen műxik minden festés,minden verzióban.
  • Ikarusfan
    #25993
    Ja, még valami; nekem se hozza be a különböző festéseket, az ablakban jó, de igazából max az ajtók színe változik meg. Viszont ami érdekesebb, hogy a ZF-esben ha csak egy kicsit is fékezek már, alapjáratba vágja magát a motor. Én valahogy sosem tapasztaltam ilyet se mász buszokban, se a valóságban.
  • Ikarusfan
    #25992
    Nekem annyi észrevételem lenne még, hogy (bár régebben is szó volt róla), de a kormány szerintem rossz helyen van. Aztán lehet, hogy ez is olyan dolog, mint a 256-osban a fordulatszámmérő, de nekem nagyon szúrja a szemem. A másik, hogy a kameranézet egy csöppet hátul van (csak a modellt alapon véve, lenézek, és látom, hogy a nézet a támla mögött van/a támlában). Harmadszor pedig szerintem is dög lassú a Prágás. Én elhiszem, hogy valós adatok alapján készült, és nincs referenciám a prágás buszokkal kapcsolatban, de nekem akkor is egy kicsit "gyanús". Viszont a ZF váltós a kormányt leszámítva egy tök jó kis busz, nekem kifejezetten tetszenek a busz hangjai. Aztán nyugodtan szúrjatok le ezek után a kritikák miatt.
  • bence099
    #25991
    Nekem a BKV festés nem jó hiába a kis ablakba mikor kiválasztom be tölti de mikor le okézom akkor Nógrád volános jön be :/ 2szer is próbáltam
  • Apocalipto
    #25990
    Akkor nyitnék egy, a megjelenés előtt pár perccel készült videóval :) Nagyon jó lett, gratula hozzá! :)

  • ccv520
    #25989
    - Várd meg, míg feltermeli a levegőt.
    - Rá van kötve az ajtózárásra a valós buszon is.
    - Csak úgy. :)
    - 133 kW-os motortól mit vársz?... :)
  • halaszfi
    #25988
    Akkor az a gond! Manuális váltónál hanyasból indulsz?
  • gcs7e7
    #25987
    én ZF-et ptóbáltam :P
  • halaszfi
    #25986
    Valós adatok alapján készült a busz.De hagyom a magyarázkodást CCV-520 kollégára.
  • omsifan
    #25985
    A gyorsuláshoz annyiban szólok hozzá, hogy prága váltó. Így gyorsul..
  • gcs7e7
    #25984
    nagyon szépek! :D
    de:
    (szerintem) at ajtók nagyon lassan csukódnak
    miért szól hirtelen a csengő mikor a . ajtót csukom?
    mért nem lehet E-vel gyujtást adni?
    és a gyorsulása a többi -hoz képest nagyon lassú

    lehet én látom rosszul, de...... én így látom :)
  • halaszfi
    #25983
    Erre vártam egész nap.Nem tudtam élvezni miatta a strandot! :D Köszönöm!