63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • fuszhi
    #26062
    hú hol jártál te ezzel a szekérrel? :))))
  • szikszaicsabi
    #26061
  • szikszaicsabi
    #26060
    Sajnos tényleg így van. Én is tudom jól, Pesti diák vagyok, minden munkanapon utazok a 220-ason Ugró Gyula utca-Fóti út/Nádor utca között. Igaz, én a buszon szoktam dumálni haverokkal, de legtöbbször csak folytatom a megállóban elkezdett csevegést. Tehát tényleg ez csak ötlet volt, de sebaj, majd megoldjátok.:)
  • gcs7e7
    #26059
    :D
  • halaszfi
    #26058
    Igen. Az általad megadott linkre rámentem,rákattintottam a képre, eltünt minden más,csak a kép ugrott fel a bal felső sarokba,eredeti méretben. Mot másodl ki az URL-t, itt ép beszúrása, link beillesztés, OK,és utána mehet. Próbáld ki, küldj képet a hátuljáról! :D
  • gcs7e7
    #26057
    köszi!
    akkor csak.... hogy is csináljam? csak akkor másoljam oda ha csak kép van?
    (ha külön oldalon van a kép?)
  • ZsBalu01
    #26056
    Emberek, ezek a buszok marha jók lettek. Köszönet érte :) Látszik, hogy sok munka volt vele. JÓ munkához idő kell :D
  • halaszfi
    #26055
    Ja igen.Akkor másold ki a linket,ha semmi más nincs az oldalon,csak a kép.Semmi reklám,semmi más, csak a kép.
  • halaszfi
    #26054
    Nagyon jó!
    Szerintem így:
  • ccv520
    #26053
    Ha kidobja üresbe, nyomj rá a gázra, visszateszi. Ki lesz javítva idővel...

    Retoucher: táblás mod is lesz, nem felejtettem el. :)
  • gcs7e7
    #26052
    köszi! :)
    csengő az jó xDD

    közben készen vagyok a csökkentett méretű textekkel :)
  • gylacus
    #26051
    Bocsi, a többinek nem tudom, ezért egy funkcióra több billentyűparancs van beállítva
  • TTÁDÉ
    #26050
    A Solaris U. 15-nél melyik az Összajtó nyit/zár?
  • TTÁDÉ
    #26049
    CCV520 féle Ikarusnál:

    Csengő: KY_csengő (ékezetes,nem mindegy)
    Összajtó nyiz/zár: KY_bus_doorfront8
  • omsifan
    #26048
    Utazva igen, de a sofőrnél ugyanaz.
  • gcs7e7
    #26047
    ezt az externalt megtaláltam, betettem NUM6-ra és nem működik :SS
  • bpyfan
    #26046
    Nagyon tetszik az új 260.06-os.De még is lenne hozzá pár javaslatom ami javítaná a játékélményt.Én sokszor utaztam már manuális váltós 260-asal és sokkal nagyobb a hangzavar a buszban mint ebben.Egyszerűen hangosabb a motor.Egyszerű haladásnál és gyorsításnál is. A játékban lévő halkabb sokkkal.(szerintem ezen egy picit csiszolni kéne) Olyasmi hangerősségre ggondolok mint a 260.01-ben. És még egy apróság ha ebben is úgy mozogna a botváltó mint a 260.01-ben az már nagyon király lenne.
  • gcs7e7
    #26045
    nem jött a kép :)
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=fywtmwvt1qrifyk3t3gu.jpg

    hogy tudom a képet beszúrni? (kép beszúrást már próbáltam :SS)
  • gcs7e7
    #26044
    kicsit hibás de nem tom mit csináljak vele :)
  • gcs7e7
    #26043
    olyat találtam hogy ...doorfront_all_open/close
    ez jó?
  • kem001
    #26042

    Marcopolo Torino LN MB OF-1318 v1.0
  • gcs7e7
    #26041
    köszi! :)
  • gylacus
    #26040
    KY_bus_doorfront8 vagy KY_bus_9_external
  • gabesz012
    #26039
    Most próbáltam ki a verdát. Gratula és ezer köszönet érte, nem csalódtam benne! :) A másik 260-ast törlöm is le a francba. Végre olyan a hang, amilyennek kell lenni, a menetdinamika, az egész hangulata. Sajnos egy kicsit gépzabálónak tűnik, nálam kb. úgy megy, mint az NL (a nem optimalizált), de nem vészes, vállalható kompromisszum. Eddig egy hibát találtam, amire tényleg ránézhetnétek. A ZF-es (automata) gurulásnál kidobja magát üresbe, igaziból nem vettem észre, hogy ilyet csinálna, lejtőn néha szar, amikor elmegy emiatt a motorfék. A menetdinamikára fanyalgókat meg nem értem, a praga ilyen, de a ZF-es megy, mint a golyó... (Persze biztos sokat számít a pedál/billentyűzet, tapasztalatból mondom, pedállal sokkal dinamikusabban lehet vezetni, mert lehet szabályozni a váltásokat, jobban ki lehet huzatni.)
  • gcs7e7
    #26038
    bocsi! xDDD
    ma valahogy tiszta fejjel leültem megnéztem, és megjavult xDDDD
    nekem egy picit akadozik fog hozzá kijönni egy textúraméret csökkentés?
    (belülről)

    és még kérdés: mi az össznyitó/záró "kódja"?
  • Tirdi
    #26037
    Ez nálam is jelentkezett, a 260.01-nél. A 260.06-nál, vagy más busznál nem tudom jó-e, csak azt próbáltam. Bárhogy próbáltam, kormány gombjára nem reagált.
  • TTÁDÉ
    #26036
    Új videók Debrecenről:Link
  • gylacus
    #26035
    A játék azért szimulátor, hogy realisztikus legyen. Ez így realisztikus. Ha nem tetszik nem kell játszani vele.
  • gcs7e7
    #26034
    akárki akármit mond nekem a 260.01-hez képest írtó lassú járgány... :/
  • fjx235
    #26033
    Bocsánat! Én IKARUSSTR 206.01-re gondoltam csak rosszul írtam!
  • Ikarusfan
    #26032
    Én elismerem, hogy nem vezettem még buszt, de én nem is írtam azt, hogy rossz, csak hogy fura. Én egész életemben a BKV-s 260.45-46-osokkal utazgattam, azoknak a Voith/ZF váltójával sokkal gyorsabb ugye a busz. Prágás buszt még csak látni se láttam egyet leszámítva, nem hogy utaztam volna rajta.

    A napellenző letépésről; azt hittem, nem tűnt fel másnak, de egyébként egy rakás buszban vanmég ilyen. Annyit kell tenned, hogy letekered a napellenzőt, és utána megfogod az egérrel, és feljebb húzod. A MAN-okban ugye simán visszagördül az egész, itt csak az a része jön vissza, amit nem húztál vissza.
  • maxi1987
    #26031
    OK rendben köszönöm!
  • ozimak
    #26030
    Nekem semmi bajom a gyorsulással. Egy régi Ikarus busz igenis ilyen... csak azért írom így mert nem vagyok műszaki zseni :D Csak mint utas van tapasztalatom,viszont az sok :) Viszont a manuális váltó,nekem nem működik G27-nél :( Hiába van beállítva a manuális váltó sebességei a váltóra egyenként,nem vált.Elolvastam a readme-t,de abban csak az van írva,hogy a rükvercet csak műszerfalról lehet a piros gombbal,valamint kuplungolni kell. Ezt meg is tettem,de mégsem vált fölfelé Mindegy annyira nem fontos,nyomom automatával :) Szóval ez se nagy gond számomra :) A busz összességében szuper lett szerintem! Minden elismerésem!
  • ccv520
    #26029
    Ilyen probléma nálam nincs, valószínűleg te ronthattál el valamit.

    Maxi1987: erre (még) nincs lehetőség.
  • maxi1987
    #26028
    Sziasztok!
    Az Új 260 készítőjét kérdezném vagy bárkit aki tudja, hogy a belső korlátok átfestéséhez melyik fájlt kell át színeznem?
  • fjx235
    #26027
    igen viszont ha a bill-t használom csak addig szól amíg nyomom,de ha az egérrel a műszerfalról akkor addig amíg az ajtók bezáródnak!

    Nálam van a hiba vagy másnál is ilyen?
  • IkarusV134
    #26026
    No. Krtz07 kreálmánya a prága váltó. Én tovább finomítottam. Nem 1 és nem 2 órát próbálgattam a helyes beállítást. Így sem tökéletes még mert hiányzik a Blokkfék például. Kyle elvileg dolgozott rajta csak megszakadt a kapcsolat vele mert tönkrement a gépem. Úgy néz ki 1 max 2 hét és újra lesz notim. Utána megpróbálom vele lekommunikálni a hiányzó scripteket.
    A gyorsulás viszont ilyen. Keressetek a neten videókat. Kitömve még ennyire sem gyorsul. Onnan tudom hogy dolgoztam prágás busszal nem 1 napot. Jó hogy olyanok írják meg a gyorsulással kapcsolatos panaszaikat akik szerintem még buszt sem vezettek.
  • gylacus
    #26025
    KY_csengő szerintem :D
  • ozimak
    #26024
    A külön ajtócsengőt csak a műszerfalról lehet használni? Ha nem akkor mi a neve? Van már annyi "gombnevem" az optionsben hogy mire átnyálazom lemegy a nap :) Köszönöm!
  • Ikarus415
    #26023
    Énis leszakítottam