63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • ast00
    #27144
    Ahol a gombot beállítod ott van egy olyan hogy hold vagy valami ilyesmi. Azt pipáld be.
  • nico79
    #27143
    Ez az szuper.
    Köszönöm ez így már sokkal egyszerűbb bár már állítottam a cg-fájlban,de ezt is megvettem.Hálásan köszönöm
  • LMG123
    #27142
    A rendőri flottánk is teljes lett:

  • Zoliikp
    #27141
    Készítened kell a lámpatest textúrából olyat is, amely halványkék színű, és azt megadni, mikor a vezérlő textúrát vált...
    Az elnevezésre figyelj, mert az viszont kötött (_N = éjszakai, _LM = kapcsolt fény)(Ez személyes megfigyelés, hivatalosan más értelme is lehet...)
  • Zoliikp
    #27140
    Egyszerűsítsük le a dolgot:
    - 2 fény (lights_rueck, lights_brems vezérlők);
    - 3 textúra (alap/sötét, helyzetjelző/enyhén világos, fék/világos).
    Ezek kellenek ahhoz, hogy egy lámpatestben, mint az Ikarusnál, rendesen működjön.
    Csak textúra-váltás esetén nehezen -de fénnyel kombinálva, és a középpontjuk kis mértékű eltolásával-, érzékelhető a változás kapcsoláskor.
  • kiskof
    #27139
    Szevasztok!

    Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan tudom a buszok sebességét átírni?
    előre is köszi :)
  • gabcsibkv
    #27138
    Nem vagyok modellező, de ami Citaro néven fut bétában....
  • feriusz
    #27137
    Sziasztok!
    Az a bajom, hogy kormányomnál beállítottam a 6-os gombot a kuplungnak, és ha lenyomva tartom a 6-ost akkor nem marad a kuplung "rálépve".
    Tudnátok segíteni?
  • ccv520
    #27136
    Kézi váltót én már csináltam hozzá.
  • olimano2222
    #27135
    Értem, nekem a kedvencem! Szó szerint ha manual váltóval rendelkezne! és szép texturákkal akkor tényleg az lenne :)
  • kem001
    #27134
    Legviccesebb az, hogy még kérdik, hogy új modell e..
  • bence099
    #27133
    én ma ezt csináltam :)) Letöltés
  • Routeres
    #27132
    Tudom. Láttam facebook-on én is.
    Nem vagyok híve az ilyen modoknak...
  • bence099
    #27131
    nem tom nem én csináltam
  • kem001
    #27130
    Pár napja új Citaro skin is volt hozzá, de nem lehetett letölteni..
  • Routeres
    #27129
    Ez valami új divat akar lenni mostanában...
    Ráhúznak egy másik buszt ábrázoló skint egy tök másik buszra...
    Yay! Csináljunk Citaro-t a Lion's Cityből... ...átfestéssel!

    Szerintem gáz...
  • bence099
    #27128
    MB 2006 Citaro (lioncity) Letöltés
  • nico79
    #27127
    Már csinálom a textúrázását és a fordítás is készül,de még finomítom a beállításaimat.Nekem is a kedvenceim közé tartozik. :)
  • IkarusV134
    #27126
    igen. Nincs nagy munka vele, ráadásul poligonszámra jól ki van használva mivel egy-egy kocsi 12000 poligon körül mozog.
  • olimano2222
    #27125
    Üdv Mindenkinek!
    Szeretnék egy olyat kérdezni hogy valakinek nincsen normálisan Müködő Manuális váltója a solaris U15 gépre ami nem ront el semmit és aránylag jó is ?,És valaki nem tervezi a busznak a "feltuningolását" szebb texturák (magyarosítás ) stb Előre is köszi

    Jó munkát mindenkinek!
  • bence099
    #27124
    msts modell ? am nagyon szép :)
  • hungaryws
    #27123




    Új képek és hír érkeztek a csuklós buszról:

    http://www.omnibussimulator.de/forum/index.php?page=Thread&postID=172394#post172394
  • Warrior888
    #27122
    Köszönöm, megtaláltam mindent, az összes lámpa fényerejét, színhőmérsékletét, stb. testre szabtam. :D

    Még 1 kérdés: hogy tudnám megcsinálni hogy amennyiben valamelyik benti világítást kicsit credo-s kékre állítom, a lámpatest színe is vele változzon?
    Erre gondolok:
  • Routeres
    #27121
    Csörgős személy és Desiro jár mostanában erre. Uzsgyi pár éve volt, de elég ritkán.
  • szikszaicsabi
    #27120
    Úgy tudom, hogy a lajosmizsei vonalon Uzsgyi is jár. Bár lehet, hogy rosszul tudom.
  • nico79
    #27119
    Ok.
    Belekavarodtam. :)
    Mondjuk,hogy az Ikaroszról legyen szó.Amikor fékezek vagy világítást kapcsolok szinte nem látom a féklámpa fényét.Külső nézetből.Igazából ezt szeretném erősebb fénnyé tenni.
    Én próbáltam mindent állítani de az Istennek nem találtam el azt a beállítást ami ideális lenne.
  • wollnerd #27118
    Egyre jobb!
  • nico79
    #27117
    Ezer bocsi,de általánosságról beszéltem.Nem fontos melyik busz ,azért is nem adtam meg,hogy melyikről van szó.
    De igen amit adtál infót az bőven kielégítő és köszönöm.
  • LMG123
    #27116
    Alakulunk... :)



    KÉP 2
  • Zoliikp
    #27115
    Neked is a cfg-re van szükséged, és azt a részt lefordítani, ami a képen is látszik.
    Ráadásul CCV-kolléga magyarul írta az egyes lámpákat, így meg találni a ködlámpa értékeit is.
    A fény színét pedig az RGB-kód megadásával tudod változtatni.
    (Legegyszerűbb, ha elindítod a Paint-ot, szín szerkesztése...)
  • Warrior888
    #27114
    Ha már úgyis a lámpa a téma, megkérdezném, hogyan tudnám CCV Ikarusán a tompított fényerejét növelni?
    És hogyan tudnék a ködlámpának kadmium-sárga színt adni? Előre is köszönöm!
  • nemeza
    #27113
    Egyszer ezt kell cserélni:

    ### hutoracs / front mask
    [mesh]
    260\263.30M\radi.o3d

    [mesh]
    260\radi.o3d

    Aztán ezt:
    [mesh]
    260\fary_x2.o3d

    [mesh]
    260\fary.o3d

    A lámpák fényeinél a 0.738-asokat törölni kell, kivéve a távolsági fényt (Abblendlicht) ezt át kell írni a külső értékre (0.971)

    Ennyi az, hogy a model cfg-ben szimpla lámpásra alakítsuk a buszt.

    A ZF kézi váltóhoz elég kivenni az automata gombjait, és cserélni a bus fájlban a scriptet és varlistjét, const fájlját.
  • nemeza
    #27112
    A 260.30 vagy mi, amihez feltettem anno a .bus fájlt egy ehhez hasonló modell, csak voith automatával + 2 lámpával és nem festhető meg még ezer más baja van. De én már áttettem a lámpáit 1-esre.

    Egyébként elég durva, ha ezt kivágják. A BKV lehet, hogy még megvenné. Legalábbis ha vázilag és motorikusan nem nagyon tropa, illetve selejt áron odaadnák, akkor szerintem full megérné egy 260-as helyett. Abból átszerelik az automata váltót (ami azért nem triviális, de nem is lehetetlen..)
    A GZF és a LUA ennek tesói.. :)
  • kitt2000
    #27111
    Ikarus 263 típus busz

    Melyik a legfrissebb verziója!
    Olyan kéne amelybe van hűtés,fűtés is

    Lesz e további verziója?
    Ne gyorsulna olyan gyorsan!
    Ha beteszem 1-be akkor ne menjen már fel a 80km/h íg legyen sebesség fokozata!
  • Zoliikp
    #27110
    Én viszont még mindig nem tudom, hogy hol, miben segítsek...
    Találgatunk még egy keveset, vagy elárulod, melyik buszról van szó?
    Ha csak úgy érdeklődsz, akkor a modell cfg-jét ajánlom figyelmedbe, ahol a következő sorok alatt vannak a paraméterek, amelyekkel beállítható az adott fény jellemzője:
  • nico79
    #27109
    Hát igen.

    Igazából azt szeretném megtudni,hogy hogyan tudnám a féklámpa vagy a világítás fényerejét erősíteni.Nagyon halványan világit és ezt szeretném erősíteni.Igazából nem tudom másképp megfogalmazni.
  • rarma
    #27108
    Szia matesz19!

    Akkor lehet valamit máshova másoltál be.
    A vehicles mappában lévő buszokhoz,betetted a hof fájlt?.
    ITT
    azt írja a videó alatt a hozzászolásokban,hogy van hozzá menetrend.
  • Bipper
    #27107
    Ezért kértem segítséget :)
  • Zoliikp
    #27106
    Bipper:
    ez nem csak szabadidő kérdése, hanem az áttextúrázáshoz kell az az X-fájl is, amiből konvertálva lett.
    Itt ugyanis konkrét átalakítás is kell, hiszen a felső kijelző előtti üveg részt - ha egyben van a tetőelemmel, elöszőr "le kell operálni", majd külön elemként kezelve konvertálni. Erre a kosz, eső miatt van szükség.
    Ez viszont nagyobb munka, mint gondolod...
  • Routeres
    #27105
    Lesz vonat a pályán, de nem villamosított.
    G.Gabe szeretne rá egy Bzmotot eszkábálni, az csattogjon a mellékvonalakon, ne a Szilis személy.