63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • IkarusV134
    #27184
    Egyetértek. Most a kifejezetten hegyi vonal 7-esen is 31 literrel elrohangál a credo hétvégén meg 28 körül. Én ma pl a 280-assal 40 alatt voltam átlagba pedig azért a Csikyn felkapaszkodni tömötten nem túl kellemes.
  • Warrior888
    #27183
    Én elég jól tisztában vagyok a pécsi viszonyokkal, tekintve hogy több mint 10 évig ott éltem, és jelenleg is naponta átmegyek rajta.
    Tény hogy sok a domb (francokat domb, hegy :D) de annyival nem szarabb mint Bp. Ott lényegesen szarabb állapotban vannak a buszok mint Pécsen, meg azért arrafelé egy forgalmi dugó nem abból áll hogy beáll a 48-as tér környéke, azt' csumi.
    Kizártnak tartom hogy Pécsen 2x annyit zabáljon egy busz, vagy a BKV szépíti a dolgokat, vagy te néztél el valamit.
    Majd lehet hogy megkérdek egy Pannon Volános sofőrt, hogy mit tud a komlói buszok fogyasztásáról. Azért az se sík vidék. :D
  • LMG123
    #27182
    Itt a Zoliikp, JXBELL, LMG-123 trió újabb műve:

    Skoda Octavia rendőrautó sedan és combi

  • mojorisin
    #27181
    Ez a Gaz Ruta személytaxi jobban futna ha nem lenne leanimálva a motor?

  • kem001
    #27180
    Nálam a játékban a Lion's City fogyaszt sokat.
  • adam993
    #27179
    Dehogynem hivatalos, mert beszélgettem pár buszsofőrrel, és mutogatta a papírokat, kötelezően fel kell írni a pontos km számot(gps alapján) és így számolják a fogyasztás, mert a Pannon Volántól tankolnak. Meg nem tudom, hogy mennyire vagy tisztában Pécs város domborzatával, de nincs olyan járat, amelyiknek nem kéne egy nagyobb dombot megmászni. Pl. nálunk a 260-asok szinte csak a Mecsekre mennek, így ott is eléggé megugrik az átlag, főleg egy Voith váltóval. A kertvárosi, uránvárosi vagy budai vámi buszoknak is elég sok dombot kell megmásznia, és valljuk be, azért egy tömött Merci vagy Ikarus nem örül neki, és ezt a nagy szomjával díjazza.
  • mdani01
    #27178
    Sziasztok!

    A Kisberek pályával történt egy kis gondom, letöltöttem mindent hozzá amit a készítő írt, de amikor betöltené a pályát ezt a hibaüzenetet dobja ki:

    http://savepic.su/2590513.jpg

    Mi lehet erre a megoldás? (ha van)

    Köszönöm előre is!
  • Erlau Trans #27177
    Szerintem nem hivatalos adat, vagy valamit elnéztél,vagy Pécsen nagyon lopják a gázolajat a dolgozók. 90-100 litert nem fogyaszt egy 260-as, még Pécsett sem.

    Hivatalos BKV (átlag, ebben benne van a sík Pest és a hegyes-dombos Buda is) fogyasztások, ahol a karbantartás hagy kívánni valót maga után:

    Ikarus 260 - 37,3 l
    Ikarus 280 - 46,5 l
    Ikarus 415 - 47,6 l
    Ikarus 435 - 51 l
    Volvo 7700A - 55,9 l
    Van Hool csuki- 57,3 l

    Ezzel és a többivel együtt a BKV buszainak átlag fogyasztása 57 liter környékére jön ki.

    Egerben volt a BRF-829 (Ik. 260), selejtezése elött, 39 literre volt belőve a normája, késöbb Hatvanba ahol nem ment emelkedőket levették 36-ra. A GDK-567 normája évekig 47-49 liter között volt (E94, Eger).
    [i]57 literes átlagfogyasztás a szmogriadó alatt
  • adam993
    #27176
    Ha helyközi buszról van szó, azokat el lehet vinni 25-30 literrel, mondjuk akkor van benne vitorlázás is. Viszont a helyi buszok 90-100 litert esznek átlagban(pécsi helyis Ikarusok, hivatalos adat. Mercik:100-110 liter, 415: 110 liter, 435: 140 liter(!)/ 100 km)
  • Warrior888
    #27175
    Nem lehet hogy a tank kisebb?
  • Erlau Trans #27174
    CCV-520 Ikarus 260-asa "egy kicsit" túl fogyaszt... Teli tank nem volt elég a forda végéig.

    Ha a 260-as 240 literes tankját veszem, akkor nekem 50 kilométeren 72 literes fogyasztást produkált (menetlevélen vezeten a megállásokat, km állást, stb...) Szczecin pályán. Magyarul 100 kilométeren 144 litert fogyaszt. Átlagban 35-40 litert esznek az ilyen gépsárkányok a valóságban (hegyes-dombos városban is max 45, ha rosszabb műszaki állapotban van esetleg, nagyon esetleg 50 liter).



    Ha könnyen javítható ez, valamelyik hozzáértő szaki javítsa már ki... Köszönöm a nép nevében! :)
  • gumikacsa
    #27173
    Szia!

    Azt hiszem, Te kérted a gyöngyösi pályaudvart. Még ülök rajta egy kicsit, hátha lesz időm a télen foglalkozni vele.

    Itt egy videó róla, bár ennél már lényegesen előrehaladottabb állapotban van, illetve a Mérges út is kész a lidl-ig.

  • kuhnzsolt
    #27172
    Köszönöm, köszönöm!
  • BCsaba4
    #27171
    Köszönöm az ötleteket, sokat segítettek, sikerült is megcsinálni.
  • Alias Pingvin
    #27170
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1236630869&no=27002
    Erre Gondolsz??
  • atty707
    #27169
    Eseménynaplóban nincs semmi bejegyzés? Abból lehetne esetleg következtetni a hiba valódi okára.
  • BCsaba4
    #27168
    Felraktam az 4.0-át is de nem működik. Még mindig ugyan azt a hibaüzenetet írja. :(
  • Zoliikp
    #27167
    Félig-meddig:
    maga a 2 (4) objektum készen van, ki is írja, de a régiből marad a busz jobb hátsó sarkán két szám, amit nem tudok "leszedni".
    Fele a nyitható motorháztetőn van, másik fele a kasztnin, de nem találom azt az o3d-t, ami a maradékot tartalmazza...
    Estére a leírással dobom priviben...
  • generalGGabe
    #27166
    hát ezen ne nagyon agyalj. nálunk sem akaródzik rendesen működni.
    engem az idegesít a legjobban, mikor egy olyan kanyart 30-cal vesz be a verda előttem, ami után emelkedő van, és a busz simán beveszi 50-nel.
    Így nem tudok lendületből nekimenni az emelkedőnek.

    sőt, van, ahol az elsőbbség sem nagyon akaródzik működni.

    A menetrend meg mególdódott. Úgy néz ki, h a járdahiány volt a gáz, mert leraktam, és most tökéletesen megy, nincs zugriff.
  • gabcsibkv
    #27165
    NL202 hez a aznosítószámot sikerült megcsinálnod? Úgy tökéletes lesz ahogy a kép alapján mutattad. :)
  • gabcsibkv
    #27164
    Köszönöm, sikerült :)
    A bemondással kapcsolatban, most néztem hogy nekem másképp van a mappaszerkezet, mert a vehlices-es belül van az ansagen/Rheinhausen...azaz a hof fájl neve szerint vannak a bemondások. Átmásooltam és átneveztem a mappát és már működött is.

    Tegnap letöltöttem voith 2.0-át hangmódosítást NL202-hez és nem szeretném felülirni az előzővel a sound mappában. Átirtam a sound_nl202.cfg ben a hangfájl megnevezést (_2) éd átneveztem az új hangfájlt erre és müködik :)


  • kuhnzsolt
    #27163
    A Gazella 3302 BÉTA-hoz van automata váltó? Előre is köszönöm!
  • Zoliikp
    #27162
    Ennek oka:
    nincs olyan ai, amely beolvassa azt a hof-ot.
    Az eredeti bus-fájlról készíts egy másolatot (MAN_NL202AI_BUSE) más névvel, és azt add meg a pálya ailists-cfg-jében.
  • gabcsibkv
    #27161
    Nem :)
    De mikor betöltésre kerül akkor a listából 2db Rheinhausen.hof látszik és most próbáltam ki betöltöttem a pályát az éppen mozgó ai-ból normál kijelzős mutatta a célt.. a BUSE kijelzős üresen maradt, tehát a BUSE-s is ugyanabból vette mint a normál annax kijelzős busz
  • Zoliikp
    #27160
    Nagyon megharagszol, ha azt mondom, hogy egyszerűen meg lehet különböztetni?
    Példa:
    Nekem ilyen
    Grundorf_alap
    Grundorf_buse
    Ha más nincs...
  • Hyp3r
    #27159
    Sziasztok!

    Jó rég nem jelentkeztem szakdolgozat/diploma és munka miatt, de most ismét csinálgatom a pályámat, amit egy korábbi pályából folytattam tovább. Annak idején mondtam, hogy helyközis lesz autópályával és kisebb nagyobb településekkel meg egy várossal. Jelenleg az úthálózat kb 95%-a kész van, már megcsináltam egy tesztjáratot is, az is működik. A terepet nem bonyolítottam túl, hogy gyengébb konfigurációval rendelkezők is tudjanak vele játszani, ha akarnak (hozzáteszem, nekem se mai gépem van). Van egy fő problémám van, amiért a segítségetekre lenne szükségem:

    1. Az egyes útszakaszokra vonatkozó szabályokat nem nagyon tudom beállítani. Hiába jelölöm ki az adott útszakaszt, nem érvényesül rajta a beállítás. Egy-egy szakaszon be tudom állítani azt, hogy ne hajtson be más jármű a buszokon kívül, de a forgalom nagysága és sebessége nem megy.
  • gabcsibkv
    #27158
    Teszteltem a hof fájlokat:
    Ha a hof fájlt ami BUSE kijelzős, azt hagyom ami a neve akkor bemnodja a megállót.
    Ha megnyitom a BUSE-s hof fájlt és felöl a [name] sorban modosítom:
    pl Rheinhausen_BUSE > [name] és a hof fájlt is átnevezem akkor nem mondja be a megállót

    Ugyanakkor így 2db azonos nevű hof fájl lesz és nem tudom megkülönböztetni melyik a sima és melyik a BUSe kijelzős.
    Valami olyasmit irtak a német forumon hogy a buse kijelzős hof fájl string1,2.... ezeknek a sorrendjét változtatták meg
  • gabcsibkv
    #27157
    Kép BUSE fájlok
    New berlin működik
    Rheinhausen nem működik a bemondás
  • generalGGabe
    #27156
    Hát járda az nincs a közelben (a többi közelében sincs).
    De akkor lerakok járdát.

  • gabcsibkv
    #27155
    Igen.
    Most betöltöttem a new_berli BUSE.hof-ot és az simán mondja a megállókat. Gondolom a string sorrendben lehet valami. A Rheinhausen_BUSE hof esetében az addterminusos sorok alatt más a sorrend mint a new berlin-es BUSE hof ban
  • Zoliikp
    #27154
    Az IBIS-en megjelenik a következő megálló?
    Igaz saját hibámból, nekem nem, de a "hangoskodó" működik...
    Ezért nem hiszem, hogy a hof lenne a bűnös...
  • gabcsibkv
    #27153
    NL202, BUSE.hof fájl esetében ansagen nem halható/nincs, pedig ugyanazt a IBIS-2.osc-t, sound.cfg-t használja mint eddig az alap NL202-es.
    Lehet hogy a BUSE.hof fájlban van valami elírva?
  • nrgasdasd
    #27152
    Hát... Én azt figyeltem meg, hogy az OMSI erre a megállós dologra igen érzékeny, hasonló problémám már nekem is volt, azóta rájöttem, hogy a piros busz kockákat csak a végén érdemes lerakni, majd ha ez megvan bepötyögni a megállók nevét, majd mentés kilépés , újra betöltés, csak ilyen módon menti el a neveket. Ez a zugrieff nekem akkor szokott előjönni ha nincs a közelben gyalogút, tehát ha éppen ez a megálló olyan részen van ahol nincs gyalogos út, az a zöld bigyó , lehet ez is befolyásolja. Mindenesetre érdekes... lehet sajnos neked nem tudtam segíteni , de azért leírtam, hátha.
  • kuhnzsolt
    #27151
    Szűz omsi, bemásolni a pályát és kellékeit a helyükre és rajt!
  • ast00
    #27150
    Ez rossz hír...
  • generalGGabe
    #27149
    Sziasztok!

    Nekem egy furi problémám akadt Börzsönynél.
    Csinálom az egyik busz vonalát. Börzsönyhegyalja vasútállomásról indul, Ipolypásztó vasútállomásig.
    Utolsó előtti megálló Szokolya Fő tér. A Busstop-ban megadtam a megálló nevét, rendesen.
    Erre mikor kiválasztom következő megállónak, akkor A megállólistában Börzsönyhegyalja vasútállomás jelenik meg.
    Ha elmentem, és újraindítom akkor már Szokolya Fő tér jelenik meg. Csináltam már mindenfélét, de ez nem változik.
    Ha meg Ipolypásztó vasútállomás után rakom be, akkor meg annak a nevét írja ki arra a megállóra.
    Már kiszedtem, és leraktam újra még az utat is, az sem segített.
    És mikor eljutok addig a megállóig a játékban, zugriffel kidob.
    És ami még furcsább: visszafelé is ugyanebben a megállóban ugyanígy szívok.

    Van valakinek valami ötlete, hogy ez mitől van, és mi a gyógyszer rá?
  • Warrior888
    #27148
    Köszönöm, majd nekiállok. :)
  • feriusz
    #27147
    Az be van pipálva.
    De azért köszi.
  • atty707
    #27146
    Rakd fel a .NET Framework 3.5SP1-et, ha ez nem jött be, akkor a 4.0-t.
  • BCsaba4
    #27145
    Üdv! Lenne egy olyan problémám, hogy újra raktam a gépem és most nem működik az aerosoft folyton kiírja, hogy hibát észlelt ezért leáll. 1.1-es verzió van fönt (asszem a legújabb). A gépemen pedig XP van. Remélem tudtok segíteni.
    Előre is köszi!