63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • LMG123
    #27746
    NEFAZ 5299-11-32



    Konvertálta: denklin

    LETÖLTÉS
  • nIsTv4n
    #27745
    Ha befejeztem (mert még hiányos és bugos), akkor majd közzéteszem itt a fórumon.
  • aerolive
    #27744
    tölthető is?
  • Zoliikp
    #27743
    A door_ik.osc-ben pedig az alábbi, kijelölt területet kell babrálni:


  • fjx235
    #27742
    Az utastájékoztatóban tudok segíteni

    link:
    http://www.4shared.com/zip/Mj1vASZQ/CCV520_Ik_260_utastajekoztatas.html?
  • bpo451
    #27741
    Köszi, vágom a lényeget, megpróbálkozok vele :)
  • Zoliikp
    #27740
    Abban az esetben fogja "pirossal" kiírni, ha magát a bmp-ket, -amiket a Vehicles\Anzeigen\Rollband_SD79 mappában találsz- átfested. Ebben az esetben viszont nem csak ez, hanem az összes busz úgy fogja megjeleníteni.(Kivéve, ha a típusnak megfelelően, külön mappába, és eléréssel készíted el...)
  • Zoliikp
    #27739
    Egyszer mintha már kérdezted volna...

    Ha nem haragszol, a kérdésedből adódóan arra következtetek, hogy nem igazán tudod, mit, hol kell változtatni. Ezért nehéz elmagyarázni a műveletet.

    Ugyanis "bele kell túrni" a busz passengercabin.cfg-jébe, valamint a door.osc-jébe.
    Ha rossz helyen változtatsz, annak "fagyás" a vége, káromkodás, neheztelés, és ezt nemigen vállalja fel senki...
    Vannak más buszok esetében hasonló megoldások, és ha azokat elemzed, megoldható a problémád...
  • bpo451
    #27738
    Az SD83-as rollband-os busznál meg lehet valahogy oldani, hogy a járatszámnál minden számot és betűt pirossal írjon?
  • Jazzdobos
    #27737
    Sziasztok! Valahol be tudom állítani hogy Ikarus 260.06-nál ne a hátsó ajtón szálljanak fel hanem az elsőn és hogy legyen hangos bemondó?
  • Ikarusfan
    #27736
    Bocs a dupláért.
    Ikarus 260 ezüstnyíl festés
  • Ikarusfan
    #27735
    Zoliikp korábbi hsz-e alapján.
    A lényeg, hogy az adott részben az utolsó három számot kell átírni a kívánt szín RGB kódjára.
  • gabcsibkv
    #27734
    Érdekes belső kjelző :)
    Utastéri kijelző BUSE
  • bence099
    #27733
    ha letöltöd a jng módomat abba benne van http://gcs7e7.wordpress.com
  • fjx235
    #27732
    engem is!!!

    Azt,hogy csináltad,hogy zöld a kijelző?
  • fjx235
    #27731
    engem is!!!
  • gabcsibkv
    #27730
    Hello !
    Probáld meg a beállításokban pc2006 opciót illetve a Minimal-t.
  • Routeres
    #27729
    A Kispesten használt megállókon működnek az ékezetes betűk. G.Gabe csinálta őket.
  • Zoliikp
    #27728
    Sajnos csak az van, tudomásom szerint....

    Próbáltam egy teljesen magyar készletet készíteni, de valami -szerintem formai- hiba miatt nem akarja megjeleníteni. A nagyobbik baj az, hogy fogalmam sincs, mit rontottam el, és így nem is tudom "orvosolni"...
  • koncsihancsi
    #27727
    Amugy igen menetrend szerint mentem, de most menetrend nélkül működig :D
  • Ikarusfan
    #27726
    Létezik ékezetes magyar font készlet? (Nem az IBIS-es). A megállótábla csomagban van a megállónév objekt, és az ugye nem ír ki magyar ékezetes karaktereket, és ezt szeretném orvosolni.
  • bpo451
    #27725
    Minden tiszteletem a tiétek, akik ezeket a dolgokat csinálják a játékhoz.
    Nekem nem lenne türelmem hozzá.
  • Zoliikp
    #27724
    A módosított menetrend nagyon összetett, és véleményem annak végrehajtása miatt viselkedik így az AI.
    Egyszerű, betartható menetidővel szeretném elkészíteni, ami lehet kevesebb indulási időt fog tartalmazni, de így nem lesz a Határ úti végen fennakadás.
  • TheSosy
    #27723
    Arra nem gondoltál hogy menetrend szerint kéne menni,és akkor lenne felszálló utas? :)
  • bpo451
    #27722
    Köszönöm a segítséget.
    Akkor addig szerintem hanyagolom ezt a pályát.
    Amúgy lesz hétköznapra szóló menetrend is?
  • koncsihancsi
    #27721
    LOL!!!
    Most megint felszálltak az utasok, de utána megint nem mert ment előttem egy AI arra szálltak fel....
  • Zoliikp
    #27720
    Ez egy ismert, bosszantó probléma:
    -a menetrend szerint közlekedő AI okozza a hibát.
    A Határ útról induló egyik buszba "ülve" fogod tapasztalni, miről is beszélek.

    A pályát készítő engedélyével folyamatban van a javítása, de nem csak a menetrend, hanem a pálya több részén a valós forgalmi helyzetet is szerkesztem. Lesz még egy betét járat is, annak az útvonala épül....
  • Zoliikp
    #27719
    Erre nem igazán lehet érdemleges választ adni...
    A játék futását nagyban befolyásolhatja a rendszeren futó egyéb alkalmazások is.
    Ha nincs "erőműved", akkor inkább csak az Omsi fusson.

  • bpo451
    #27718
    Segítséget kérnék.
    Kispest pályán egy idő után elkezd ugrálni a busz (gondolom leesik az fps).
    Sokkal komolyabb pályákon, mint pl Berlin Spandau nincs ilyen problémám.
    Valaki tudja mitől lehet ez?
  • koncsihancsi
    #27717
    DE mi lehet a baj?:O Elég furcsa, mert újra felraktam az omsi-t és akkor csodák csodájára legelsőre felszálltak az utasok. DE azután már ahányszor kezdtem új játékot nem szálltak fel....
    A gépemmel van valami vagy mi?
  • fcbarcelona1
    #27716
    Sziasztok!
    Most készül valami újabb busz?
  • vadaszpeter
    #27715
    Sziasztok%

    Némi gondom van a Scunthorpe map-el. Betöltődik, fe a fele fehér, a másik fele textúrázott, valamint a buszknál is cska nagy fehér kockát látni.. A többi pályán nincs gond. Ötlet? köszi
  • Deutsch84
    #27714
    Elkészült weboldalunk, a reallife.hu - Ahol megtalálsz minden információt a Budapest-Jászberény-Heves, az Ikarus EAG E95/395 SCANIA, valamint más egyéb érdekesség, mostani projektjeinkről.

    Jó böngészést ! :)
  • matesz19
    #27713
    Talán mert ezt a videót kellet volna megnézned. :) De ha ez szerint csináltad és benne van a busz mappájában a pálya .hof fájlja, akkor én sem tudom.
  • koncsihancsi
    #27712
    Hát nem tudom mivan, mert nekem nem akarnak felszállni, pedig pont ugy csinálom, mint a videóban...:(
  • koncsihancsi
    #27711
    Kösz :)
  • Deutsch84
    #27710
    youtube.com/watch?v=YPyKiKNYDlE

    OMSI tutorial Routeres jóvoltából :)

  • koncsihancsi
    #27709
    Sziasztok!
    Még csak tegnap telepítettem fel a Omsi Bus Simulatort. Elkezdtem vele játszani és nagyon megtetszett a grafikája végett is. Az a bajom hogy amikor elindulok a busszal, és megéllok egy megállóban akkor az utasok nem szállnak fel. Lécíves leírnátok részletesen hogyan kell ezt beállítani hogy küldetés szerű, vagyis az utasok szálljanak fel és le, meg hogy következő megálló meg ilyesmi.
  • Deutsch84
    #27708
    Esti kép Tápiószecső, kh-n


    [img=http://www.kephost.com/thumb/2012/10/22/a1_2012_10_22_yob5njw7xu_tn.png][/url]

    kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_10_22_yob5njw7xu.png
  • gcs7e7
    #27707
    wow!
    engem igen! :D nagyon szép lett!