63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Ikarusfan
    #27786
    Ugye régebben volt szó arról, hogy kinek van használható HÉV meg metró objektuma, anno én is meg lettem keresve az ügyben - most sikerült egy talán járható utat találnom. Egy vasútszimulátorhoz csinálok cuccokat, van MXA-m is, és úgy tűnik, a program érdekes jegyzettömbös formátumát (b3d) sikerült x-be konvertálnom. Perpillanat egy sráccal nézegetjük a dolgot, hátha használható, ha igen, talán lesz belőle valami. Mivel nem nagyok a képek, belinkelek párat.

    Ilyen a vasútszimulátorban a hiányos objektum:




    És ilyen konvertálva:




    Fogalmam sincs, ez most jónak tűnik-e (kicsit nem tűnik annak, de remélem nincs igazam), majd textúrákkal jobban néz ki remélhetőleg, már ha jó.
  • Tirdi
    #27785
    Köszi, elsőre nem gondoltam volna hogy az lehet az oka
  • Zoliikp
    #27784
    Igen, tudjuk...
    Kell hozzá az IBIS-javítás, ami orvosolja ezt a kis hibát...
  • Tirdi
    #27783
    Ma feltelepítettem a GreatGroundof pályát, de nincs benne menetrend.Tudja valaki mi az oka?
  • bence099
    #27782
    NEFAZ 5299-11-32

    Letöltés
    Routeres meg előztelek :D
  • Zoliikp
    #27781

    Szerintem egy rossz hivatkozás miatt, automatikusan a buszt kezdi letölteni.
    http://www.omsicenter.com/dlb.php?id=1
    A javítás:
    http://www.omsicenter.com/dlb.php?id=2
  • vadaszpeter
    #27780
    szép reggelt, megint én :)

    Valaki nem tudja, hogy a 183-as délpesti buszvonalat honnan lehet leszedni? Az eddigi letöltőhely elköltözött, és az új lapon az összes link az ikarus 405-t tölti le ....
  • vadaszpeter
    #27779
    no akkor még 1 kérdés!!

    Van egy busz ( MAN NL202 ), ami hibátlanul működik mondjuk a Bowdenham 2.1 térképen, viszont a " NEW BERLIN " pályán O3D hibával kidob... ?????
  • vadaszpeter
    #27778
    régi 0.99-est töltöttem le :) De újrahúztam mindent, elvileg patent

    közben rájöttem, hogy az LCD-s utastájékozatóhoz új buszt csinált...dejó.. :D
  • Zoliikp
    #27777
    Nem azt mondom, hogy le vagy maradva, de ha valamelyik új, módosított verziót szedted már, ahhoz már nem biztos, hogy jó ez a mod, mert esetleg már benne van...
  • vadaszpeter
    #27776
    újrarakással megoldódni látszik *****koppkoppkopp :) de tolatóhang, ajtóhang, lcd kijelző az utastérbe - hiába másolom, nincs fent.
  • vadaszpeter
    #27775
    az fasza :)) " Régi, 0.99-es " ? Van újabb? :DD le vagyok maradva.. merre lehet meglesni??
  • Erlau Trans #27774
    Én a múltkor a Solaris SU15-öt dobtam fel pár extrával egyszerre. Ennek hatására a busz eltűnt, a kép ugrált.... aztán egyesével. Végül is kiderült, hogy a belső kijelző javítása/extrája volt.
  • Zoliikp
    #27773
    Ha jól láttam, ez az update, a keltezése alapján a régi, 0.99-es verzióhoz készült...

    Sajnos tényleg sziszifuszi munka, de csak így lehet kiszűrni azokat a modokat, amik esetleg nem működnek...
  • vadaszpeter
    #27772
    Összvissz a festéseken kívül ezt szedtem le.
    Akkor gondolom jó lenne tudni melyik fájl a tempomaté, melyik a hangoké, stb... :))
  • Erlau Trans #27771
    Alap buszt kiegészítők nélkül bemásol. Ezután első kiegészítő bemásol a busz mappájába, OMSI elindít. Ha működik a busz, akkor készítessz a mappájáról egy biztonsági másolatot. Jöhet a második kiegészítő, kipróbálod. Ha ez is ok, megint biztonsági a mappáról. Ezután jöhet a harmadik...... stb. Sziszifuszi, de ez van...
  • vadaszpeter
    #27770
    festéseket töltöttem le - amig működtek ugye, ill http://omsihu.wordpress.com/2012/01/17/man-nl202-ultimate-mod/ -t, bemásoltam, felülírtam. A tempomat működik, de sem tolatóhang, sem ajtójelzőhang nincs.
  • Zoliikp
    #27769
    Pedig az NL202 esetében mindegyik festésnek működnie kell.
    De ha ennyire általánosságban kérdezel, nem fogunk megoldást találni...

    Azt kell megjegyezni:
    -bárki készít, bármilyen kiegészítőt (főleg a németek), azt gondolja, hogy csak az a kiegészítő lesz a buszon.
    Ezen megállapítás alapján, szerintem felülírattál ugyan olyan cti-fájlt, viszont azok tartalma csak a felninél egyezett meg.
  • bence099
    #27768
    egy kis csemege:D
  • vadaszpeter
    #27767
    hi!

    MAN NL202-höz szedtem le pár dolgot, a fele nem működik, de nem ez a lényeg :)) Hanem hogy a festés kiválasztásánál bármire nyomok, mindig fehér marad, csak a felni színe változik - eddig ez működött. Ötlet , hogy mit kell javítani? Köszi...
  • GMI
    #27766
    Az mitől lehet hogy szaggat sz omsi?Csak néhány pályánál csinálja ezt mint pl Grundorf.Eddig nem volt vele semmi ment rendesen.
  • TTÁDÉ
    #27765
    Ok én is megteszem akkor!
    Szép estét!
  • bence099
    #27764
    köszi szép jó lett ..... busz
  • Routeres
    #27763
    Mert a LAZ 699 fent van. Az akasztja ki a játékot, ha belépsz a beállításokba. Töröld ki a buszt, és helyreáll.
  • kriszi94
    #27762
    Sziasztok! Pécsről vagyok egy 18éves srác, és már többször nekifutva szeretném a pécsi Kertváros - Malomvölgyi út illetve Kertváros - Fagyöngy utca viszonylatokat megkreálni (61, 62-es, plusz 71, 72 csak később), hogy ki az aki pécsi, ért picit az editorhoz, vagy tud modellezni, az kérem írjon nekem privátban, vagy emailban a [email protected] címre, amúgy várom mindenki jelentkezését! A pályát a 61, 62-es járatok után kibővíteném az Árkádig... (ez már nagyobb falat a 6-os járat nyomvonalán a 3-as az a 3.lépés lenne). köszönöm Sziasztok!
  • bence099
    #27761
    Miért dob ki ilyen hibát a OMSI ? Mikor elakarom indítani a beállításokat akkor ezt dobja ki: tegyem ujra a omsit vagy van más meg oldás meg ha le okézom akkor bejön csak minden le van nullázódva ? kimentem a pályákat meg a buszokat és letörlöm a OMSI-t akkor nem fog újra vissza jönni ha bemásolom a buszokat ?

    1.
    2:
    3:
  • LMG123
    #27760
    Lengyel omsi fórum. :D Hogyne regisztráltam volna. :D És nem haltam bele. :D
  • TTÁDÉ
    #27759
    " Regisztráljon vagy jelentkezzen be, hogy lásd a linkeket." Milyen fórum ez?

    Te be regisztráltál?

    A google-el fordítottam le!
  • Zoliikp
    #27758
    Google-barátunk megmutatja, mi is az:
    egy kiegészítő készülék...
  • Tirdi
    #27757
    oké, köszi, bár azt a fej mozgatásos dolgot nem nagyon értettem, majd megvizsgálom.
  • LMG123
    #27756
    Ajánlom mindenki figyelmébe ezt az objektumcsomagot:

    LINK
  • Zoliikp
    #27755
    Előző kérdésedre, az a Track IR, ami egyfajta vezérlő, ami a fej mozgatására "fordítja" a kameranézetet.

    A második viszont nemleges a válasz:
    ez volt az első próbálkozás a hof-ok szinkronizálására, de csak megszámolja, mennyi helyre kéne másolni, aztán jóccakát...
    Marad a sajátkezű másolgatás.
  • Tirdi
    #27754
    Bocs a dupláért, de van az omsi.hu-n egy progi, amivel egy hof-fájlt lehet berakni sok buszba, de nekem nem működik. Valaki tud segíteni?
  • LMG123
    #27753
    Senki nem mondta, hogy le lehet tölteni. :D Az oroszok szeretnek sok mindent maguknak készíteni. :)
  • Tirdi
    #27752
    De nem jelenik meg kosz a játékba....vagy de? És a második?
  • Bipper
    #27751
    Én egy GRUNDORF módosításnak nézném, de honnan lehet letölteni? :D
  • LMG123
    #27750
    Gondolom Grundorf oroszosítva. :D
  • GMI
    #27749
    Ez melyik pálya lehet?
  • olimano2222
    #27748
    az első amikor benzinkúton vagy és piszkos a busz le lehet mosni
  • Tirdi
    #27747
    A menüben ez a két gomb mire szolgál?

    http://indafoto.hu/tirdi/image/17123153-90c69892/user