63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • generalGGabe
    #27826
    nincs mit!
    hidd el, mi is! :-D
    szívügyünk ez a pálya, hogy minél élvezetesebb legyen.
  • feca3339
    #27825
    Köszi szépen a választ, további jó munkát a pályához, már nagyon várom :)
  • generalGGabe
    #27824
    Egyáltalán nem lesz az. Igyekszünk gépbaráttá tenni a pályát, és ezek amiket bemutattunk eddig egyszerű, de nagyszerű, ötletes megoldások.
    Routeres kolléga gyengébb gépen is teszteli a pályát.

    Viszont ha kész lesz, készüljetek fel arra, hogy a mérete elég nagy, mivel a rengeteg objekt, meg út, meg a hozzájuk tartozó textúrák sok helyet fognak foglalni.
    De a pálya gépbarát lesz. Voltak ötletek, amikkel még magyarosabbá tehettük volna a pályát, de sajnos ezek pont a nagy FPS-csökkenés miatt maradtak ki.
  • feca3339
    #27823
    Sziasztok!

    generalGGabe-hoz lenne egy kérdésem. Méghozzá az h. mennyire lesz FPS "zabáló" a pálya? Mert elnézve a képeket nagyon gyönyörű lesz a pálya :)
  • generalGGabe
    #27822
    Az ICS-t nem én csinálom.
    Az UV kicsit FPS-zabáló, ezért kicsit újraalkotom.
    A legnagyobb problémám amúgy az, hogy a hátsó kocsiba nem szállnak fel az emberek.
  • gcs7e7
    #27821
    wow!


    az uv + ics is nagyon király! :D
  • generalGGabe
    #27820
    ill még egy vidi UV-ről:
    http://www.youtube.com/watch?v=20AFcQc5RMY
    Az enyémen lehet majd rendesen kiíratni végállomásokat, és tervezem azt is, hogy pályaszámnak valósakat adjak meg.

    sőt készülődik a Ganz ICS is:
    http://www.youtube.com/watch?v=Tj8nInGol4I&feature=related
  • generalGGabe
    #27819
    én készítem az UV-t:
    http://www.youtube.com/watch?v=KdcdVRbRVs4
  • Tirdi
    #27818
    Király! :O
  • generalGGabe
    #27817
    Kedves kollégák! Tudom, hogy türelmetlenül várják sokan a Börzsöny- Fiktív pályát, és hogy pár hete csönd van körülötte. Ezért most kedveskednék Néktek egy képpel a pályáról. Többek között az ilyenek miatt késik.
  • Tirdi
    #27816
    http://img2.indafoto.hu/2/1/146737_9258ac4958b94ca0c3fbbda187751d74/17140927_3c4beab1598cf3c79abc68c33a267b33_m.jpg

  • szil balázs
    #27815
    Hali mindenki van egy olyan kérdésem hogy az Ikarus 260 as típusnál 3-ajtós a csengő melleit központosított ajtó nyit és zár gombot hogy vagy milyen néven kell be iktatni a típusba mert egér rá katal működik de gombal szeretném mert az 1-szerübb elöre is köszi (ja ha valaki tud valami jó kis pályát bár milyet csak a többi már a fülemen hönki és szeretnék egy kis vá..zatoságot elöre is köszi :D sziasztok :D !!
  • Tirdi
    #27814
    És még annyi, mikor olvassa a hof-ot? Már betöltéskor, mert már ott jön a hibaüzi. Muszáj beleraknom mindegyik buszba hogy jó legyen?
  • LMG123
    #27813
    Nem vasútszimulátorból konvertálom őket...villamosokat már készít más, csak még vár egy megoldásra, hogy tökéletes legyen (új metró szerelvény a készítőktől).
  • Ikarusfan
    #27812
    X fájt mivel lehet szerkeszteni egyébként?
  • matesz19
    #27811
    Sziasztok, erre a furcsa hibára van valami tippetek? A pálya betöltésekor nem jött ki semmi hiba, hetek óta nem nyúltam az OMSI könyvtárhoz (úgy értve, nem bővült semmilyen pályával vagy objectumal), a beállításokban sem állítottam el semmit, de majd nem minden nap játszom 1x ezzel a pályával...
  • gcs7e7
    #27810
    villamost tudsz konvizni msts-ből? vagy trainzból?
  • Zoliikp
    #27809
    Nekem kicsit több:
    18,6 kB.

    http://data.hu/get/5732945/Great_Grundorf.zip
    Nézd meg, ezzel működik-e...
  • LMG123
    #27808
    Mindent a maga idejében. :)
  • Tirdi
    #27807
    csak szili lesz? gigant, taurus vagy valami nem?
  • LMG123
    #27806
    Életkép...

    A pályaépítőknek is jó hírrel szolgálhatok, már objektumként is funkcionálnak a vasúti járművek.



    Közben eldőlt, hogy csak egy festésük lesz, Marcel sem tudott megoldást a problémára, ami volt, de hangulatos ez így is.
  • Tirdi
    #27805
    Az eredeti 8,00KB, ez 18,1 KB.
  • kriszi94
    #27804
    Sziasztok!
    Ki használ blendert? valaki elmagyarázná világosan, hogyan tudom pl az alap kreuzung.blend fájlt feltextúrázni? láttam egy videót, és hatszor átfutottam a kézikönyvet (unoffiziell), de semmivel sem lettem okosabb! :(((
  • Zoliikp
    #27803
    Mekkora méretű az a hof-fájl?
  • GMI
    #27802
    Mitől lehet bugos egy pálya?pl.:Grundorf
  • Tirdi
    #27801
    Hát pedig nem jó...
  • Tirdi
    #27800
    Akkor lehet az a baj, hogy nem felülírtam, hanem megtartottam a régit is.
  • Zoliikp
    #27799
    És pont az a hof-fájl rejti a megoldást...

    Ugyanis az eredetiben történt egy elírás, ezért indításkor hibaüzenetet generál, az egyik útvonalon nem talál utat. Így nincs menetrend, ha nincs menetrend nincs AI, ha nincs AI, nincs utas.....
    Írd felül a hof-fájlt, a hangok pedig a hangbemondáshoz kellenek...
  • Tirdi
    #27798
    Hát pedig nem orvosolja, legalábbis ha te is arra gondoltál, ami omsi.hu-n van. Annak a tartalma csak egy -talán- másik hof, és hangok. Azért megpróbáltam de nem segített. Kicsit részletesebben: nincsenek emberek a megállókban, nincsenek AI buszok, és mikor menetrendet választanék, rámegyek pl. hogy 76-os, és nem ad ki alatta semmit. A maps mappába megvannak a menetrendfájlok. Ötlet?
  • Tirdi
    #27797



    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_10_26_l7wn6bbvsz.jpg

    Így már remélem jó lesz...
  • Tirdi
    #27796
    Hali, csináltam az IK405 hoz egy BKK festést.


    >>LETÖLTÉS/download<<
  • Ikarusfan
    #27795
    Bármint mit? A StructureViewert úgy, hogy rákeresel a neten (mackoy oldalán van), a másikat meg úgy, hogy nagyon sok van, én választottam egy ingyenes próbaverziót.
  • fiat126
    #27794
    Tudnál segíteni mi a pontos neve mert így a neten sajnos az én hibám de nem találom ahonnan leszedjem?
  • fiat126
    #27793
    Köszi a segítséget.
  • Ikarusfan
    #27792
    Az alant látható MXA is az OpenBve-ből van. BVE-nél kérdéses, de elvileg a b3d fájlt a frissebb StructuireViewer-rel tudod x-be konvertálni (File > Export X File), az MSTS-esnél pedig meg kell szerezned az eredeti 3ds fájlt és azt átkonvertálni x-be.
  • fiat126
    #27791
    Sziasztok!Látom a konvertálásról van szó.Kérdésem a következő lenne:Az msts simből meg az openbveből hogyan illetve milyen progival tudok kiszedni obijektumokat.Előre is köszi.
  • vadaszpeter
    #27790
    köszi :)
  • Ikarusfan
    #27789
    Tudom, de a konvertálás nem az én asztalom. Ha valakinek van még kedve kihívást keresni, szívesen elküldöm annak is a próbadarabot, hátha kilehet valami jót is honi belőle. Amúgy kösz :)
  • Zoliikp
    #27788
    Jól néz ki!
    Viszont az OMSI konvertere nagyon finnyás, nem eszik meg akármilyen X-fájlt...
    Mielőtt nagyobb munkát kezdtek vele, adjatok előtte neki egy harapásnyit.

    Mert lehet, hogy nagyobb progival kell "megfésülni"...
  • Ikarusfan
    #27787
    Még egy dolog; az összekötési hibák nem az én saram, a fentebbi képeket látszik, a vasútszim megeszi, másban meg nem nézem. Amúgy az MSTS-es objektumoktól jóval elmarad, ez így 3469 felület (forgóvázak, fülke, csatlás és ülések nélkül).