63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • nIsTv4n
    #27989
    Egy újabb gyakorlati jellegű kérdésem lenne a pályaépítőkhöz.
    Tapasztalatok alapján, teljesítmény szempontjából hányfajta utat érdemes definiálni? Magam szeretném a többségét megcsinálni, de gondolom minél többfajta utat használok, annál nagyobb az erőforrásigény is?
    Alábbiakra gondoltam:

    főút vonallal
    főút záróvonallal
    autóút
    földút
    főút település (padkával, járdával)
    mellékút vonallal 2 sáv
    mellékút vonal nélkül 2 sáv
    mellékút 2 sáv szűk
    mellékút 1 sáv

    Ezekben nem is a típus a lényeg, hanem a számuk. Persze lehet itt-ott összevonni, ugyanazt a textúrát használni, érdemes? A textúrák beöltésével sok spróolható (nem ismerem az OMSI memória kezelési módszereit).

    Hasonló kérdés, hogy szintén teljesítmény szempontból a járdát érdemes az út spline-hoz csatolni, vagy lehet külön is csinálni attól (tehát külön járda spline. mivel tipikus magyar utat csinálok, messzebb van a járda az úttól)? Én jobb megoldásnak találnám azt, hogy a járda külön legyen, mert ha az úttal együtt van, akkor a fent felsorolt utak jó részéhez még járdás verzió is kellene.

    Azért kérdezem így előre, hogy ne kelljen később mindent újracsinálni, mert "akad".
  • Deutsch84
    #27988
    Sziasztok !

    Kitöröltem pár mercedes nevű mappát az OMSI/Vehicles-ből, és mikor most indítanám el a játékot, az objectum betöltésénél "lessen von adresse" hibát ír ki. (Lehet, hogy kitöröltem a mercedes autókat) Lehetne valahogy ezt orvosolni ?
  • ccv520
    #27987
    Ezen kívül még a nem hajtott C híd is nagyrába, ami 280-asokon nincs.
  • LMG123
    #27986
    Ezt azért csinálta IkarusSTR, mert az egyik srác PS-elt egy ilyet:



    És IkarusSTR írta, hogy PS-el ő is tud ilyet... :D
  • Routeres
    #27985
    Ez az Ikarus 260 lengyel KZNS cég által felújított változata. IkarusSTR készíti. A képen pedig két ilyen busz áll egymásban. Az első kocsi oldalán meg el lett tüntetve a festés valami képszerkesztővel, a csukló is photobolt, és ha megnézed látszik az első busz vége, és a második eleje.

    Nem lesz rendes csuklós az NG272-ig.
  • Routeres
    #27984
    Elmondja, hogy mi hiányzik, mit nem tud rajta megcsinálni, de lényegében egy vezethető villamos lesz belőle. Szóval mindene működni fog, mint egy buszban.
    Egyébként ez a srác csinálja a düsseldorfi O405N2-t is.
  • rarma
    #27983
    Az egyik ismerősöm találta a képet és elküldte nekem,
    hogy lehet de nem biztos !!! készülne egy új ikarus csuklós?.
    De ha jobban megfigyeli az ember a középen a csuklónál,
    mintha photoshopol-va lenne a csukló.


  • gumikacsa
    #27982
    Hová lett a HSZ-em?
  • wollnerd #27981
    Mivel már ki volt adva egy"ismeretlen" orosz villamos, az is vezethetőről szól nyilván.
  • wollnerd #27980
    Vasútszimulátort is lehetne csinálni... Csak vezethetővé kell alakítani V43-ast, meg a bhv kocsikat meg utas szállíthatóvá...
  • Ikarusfan
    #27979
    Mivel egy árva szót nem értek németül, bátorkodok tőled megkérdezni, mert gondolom te többet értettél belőle; ez most valami olyasféle AI jármű, amit amúgy össze-vissza kapcsolgathatsz, vagy vezetni is lehet? Mert a videó nagy része arról szólt szvsz, hogy a tag mutogatta az IBIS-t meg a fényeket...
  • gcs7e7
    #27978
    dejó! ez tölthető lesz?
  • Routeres
    #27977
    És így lesz az OMSI-ból villamosszimulátor: Katt
  • gabcsibkv
    #27976
    http://img6.imageshack.us/img6/2320/nl202zfhiba.jpg
  • gabcsibkv
    #27975
    Tiszteletem, jó estét !
    Bemásoltam ZF modot Kamaz NL202 DTFV1 be de a következő hibát dobja ki a model kiválasztásánál:
    Hiba ZF mod
    Én csk V0.99hez láttam zf modot gondoltam bemásolom a a Kamaz féle verzióba, de hibaüzenet fogadott.
  • Ikarusfan
    #27974
    Persze.
  • nIsTv4n
    #27973
    Ez nagyon jó kiegészítő lett!

    Egyébként van olyan magyar/nem magyar gyűjtőoldal, ahol pálya kiegészítők (objects, splines) megtekinthetők (esetleg képpel), letölthetők?
  • kem001
    #27972
    Tényleg az! Köszi!
  • LMG123
    #27971
    MÁV vasúti AI- és objektumcsomag 1.



    Tartalma/Content: V43 1011 villanymozdony, Ao kocsi, B kocsi, Bhv kocsi, Bo kocsi, Bp kocsi, By kocsi
    Modell: Cpt.Dave, VMW
    Hangok/Sounds: Cpt.Dave, Vonder, VMW, MR
    Eredeti textúrák/Original textures: V43: Vonder | kocsik/carriages: ZazA - www.vm15.hu , atis0418
    Konvertálás/Convert: LMG-123

    Külön köszönet Cpt.Dave-nek!/Special thanks for Cpt.Dave!

    LETÖLTÉS
  • bpyfan
    #27970
    Szetinem ez a Sachsen-Anhalt pálán a 12 és 82-es vonalat átszelő vasútiátjáró és a vasútállomás.
  • [HUN]FaTaL
    #27969
    Sziasztok!

    Gondoltam OMSIzok kicsit, feldobtam a Kispest pályát (1.4), de betöltéskor hiányol egy objektumot (sceneryobjects\Verkehrszeichen\VZ_Mast_VorfahrtGewaehren.sco)

    Mi tartalmazza ezt az objektumot, mi a teendő? Betölt a pálya de ha berakok egy buszt (MAN NL202) a határ útra akkor memóriacím hibával rögtön elszáll.

    Előre is köszi :)
  • kem001
    #27968
    Esetleg tudja valaki, hogy ez melyik pálya lehet?
  • vikimaki1
    #27967
  • Routeres
    #27966
    Ezek szerint nem jó AI járműnek. Ezek után kár próbálkoznod.
  • alexander1993
    #27965
    Annyival még kiegészíteném ha az 5256.26-ot állítom be akkor meg zugriffversetzung hibát ír ki.
  • alexander1993
    #27964
    Beállítottam AI járműnek a LIAZ 5256.53-at a Moges pályán de az van, hogy vagy csak áll egy helyben az adott vonalon vagy megy de amint megáll nem nyitja ki az ajtót az utasoknak és nem is megy tovább. Tudnátok segíteni?
  • szil balázs
    #27963
    Hali mindenki a 260as központosító ajtó gombhoz milyen door fájt kell be illeszteni köszi :D
  • matesz19
    #27962
    Uhh, az szép... Köszi az infót. :)
    ----------
    Más: Nem tudom miért reklamál mindenki, hiszen tudhatnátok már hogy ha ki jön egy javítás a pályákhoz, akkor előtte törölni kell a régit!!! A Kispest pályánál is törölni kellet, meg az eddigi Dél-Pest pályánál is, ez most miért olyan meglepő??? Na mind1. Nem akarok balhét, csak mondtam. :)
  • Tirdi
    #27961
    maps/ailist.cfg-t írd át

  • alexander1993
    #27960
    Hogy tudnám beállítani a Sczeczin pályán, hogy az alábbi járművek legyenek AI-k:
    MAN NL202
    MAZ 103C
    Előre is köszi.
  • bpo451
    #27959
    Letöröltem az előzőt, feltelepítettem az újat, és működik rendesen.
  • Tirdi
    #27958
    De felülírta...és az a gáz, hogy lehet telepíthetem újra az egész OMSIt, mert minden pályánál az van, hogy mikor betölteném zugriffol
  • TTÁDÉ
    #27957
    Egy másik fórumon azt mondták hogy:
    Ki kell törölni a régi verziót!
  • Tirdi
    #27956
    Áhh...újratelepítettem most meg a Zugriff...hiba
  • aerolive
    #27955
    Köszöntem szépen!

    más, nem életfontosságú észrevétel: a ford.számmérő két szélsó értékét nem lehetne pontosítani? Mert idő előtt lepörgi az órát.
  • Zoliikp
    #27954
    Ezzel nekem jó lesz, de neked...



    Itt a megoldás...
  • aerolive
    #27953
    Igen, alakul, de még egy picit lehetne jobban, hogy a bal visszapillantó látszódjon alap helyzetben is. A műszerek nagyok és jól láthatóak távolabbról is ennél a busznál.
  • Zoliikp
    #27952
    Valami ilyesmire gondoltál?



  • Zoliikp
    #27951
    Minden tiszteletem a készítőknek, de tele van apró figyelmetlenségekkel:
    -nincs kitöltve a megállótábla;
    -nem értek egyet azzal a megoldással, hogy a pályához nem tartozó elemeket is telepít;
    -sehol egy figyelmeztetés, hogy a régi verziót törölni kell...

    Természetesen szép munka, a Haladás utca már "jobban felismerhető"...
  • aerolive
    #27950
    Az O345 vezetői nézetét nem lehet kicsit hátrébb tolni?