63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • fghjk
    #28029
    Ú az kár, de azért köszi:)
  • kem001
    #28028
    Sehonnan, még nem adták ki.
  • fghjk
    #28027
    Sok videóban láttam ezt a buszt és nagyon tetszik, de nem tudom, hogy hol lehet letölteni, ha egyáltalán lehet. Segítsetek lécci:)
  • wollnerd #28026
    What? :DDD
  • gabcsibkv
    #28025
    Mercedes Citaro Facelift esetében mikor kiválasztom a menüből hibaként kiirja:
    Hiba ! Ilyen már van a játműből a pályán.
  • wollnerd #28024
    V43-as befutott a Bad Kinzaui állomásra...
  • gcs7e7
    #28023
    a középső hátsó sort hogy tudom kiiktatni? (ugyanez van oldalt is)
  • [HUN]FaTaL
    #28022
    A manual alapján a ZIEL-t is be kell írni. A readme_eng.pdf-ben benne van minden járathoz.
  • Zoliikp
    #28021
    Sok kérdés közül egy-kettő:
    -melyik járat, és útvonal;
    -melyik busz;
    -milyen a kijelzője;
    -van-e hibaüzenet; (az IBIS-en)
    -menetrend szerint közlekedsz-e, stb...

    Ha nem haragszol, a gondolatolvasás nem az erősségem...
  • koncsihancsi
    #28020
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy ugye letöltöttem a Projekt_Szczecin pályát és nem tudom megoldani, hogy felszálljanak az utasok. Beírom a route-t a line-t, de nem. Lehet nem jó a route meg a line szám. Vagy valaki leírná, hogy oda mit kell írni?

    ekőre is kösz :)
  • Bipper
    #28019
    De nekem sehogy sem működik, csak darabszámban van ott :) Már dolgoztam pár ilyen busszal, de az hibás volt :)
  • vikimaki1
    #28018
    Igaz.. Ha pl. az alap MAN-t üresbe rakom nem működik a retarder, holott nem a váltó függvénye. nálunk is van egy manuális MAN és kiveszi üresbe a sofőr a reti ugyan úgy működik.
  • Bipper
    #28017
    Srácok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy a manuálos buszokban mért nem működik a retarder, vagy hogy lehetne működésre bírni?
  • Zoliikp
    #28016
    Szerintem neked ide kellene ellátogatnod:
    http://omnibussimulator.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=5572

    Igaz, hogy az 1-5 méteres elemek inkább járdasziget, mint járda, de ez csak textúra kérdése...

  • [HUN]FaTaL
    #28015
    Bamba vagyok, még előtte szoktam lenyitni a legördülőt és nem volt közte. Köszi :D

    Egyébként köszönet a Kispest és a Dél-Pest pályákért a készítőknek, nagyon jók! :)
  • kem001
    #28014
    Load map Without Buses-t próbáltad?
  • [HUN]FaTaL
    #28013
    Az mitől lehet, hogy kicsomagoltam a Project Szczecin 3.0-t az omsi főkönyvtárába, felülírtam mindent (ahogy írja a readme) és mégsem látszik a választható pályák között?
  • Ikarusfan
    #28012
    Mivel átnyálaztam az egész spline készletemet, és nem találtam, megkérdezem; létezik olyan sidewalk spline, ami méretben passzol pl. az RQ_X-es 8-as úthoz? Tehát olyan járda, ami elég vastag a vastagabb utakhoz is. Egy járdát találtam, ami jó lenne, de az meg túl keskeny.
  • MEXXD
    #28011
    Kis hír, újdonság a készülő 31-es útról és Reallife projektekről:

    (A hivatkozás a kép alatt található.)

    http://www.omsiplus.bplaced.com/31-es-ut-tervezzuk-hosszutavra/
  • mojorisin
    #28010
    Úgy értem, akkor melyik pálya van az általam linkelt videóban? Ha egyáltalán kiadták e már.
  • matesz19
    #28009
    Sziasztok, nem tudjátok hogy mi lett a a német omsi fórummal (http://omnibussimulator.de/forum)?? Mert nekem Fatal error-t ír ki...
  • feca3339
    #28008
    *régebbi
  • Routeres
    #28007
    Még készül.
  • feca3339
    #28006
    ÉS a videóban látható busz elérhető valahonnan (nekem csak a régebi verzió van meg belőle)
  • Ikarusfan
    #28005
    Egyébként hogyan lehet spline-okból kereszteződést csinálni? Amikor én egymásra raktam kettőt, tökéletesen nem vette észre az AI a másikat, és lelassított, és eltűnt. Illetve létezik láthatatlan spline autóknak, olyan, mint a gyalogosoknak?
  • Ikarus412
    #28004
    Ez az videóban. Innen töltheted le. (ha szeretnéd)
  • mojorisin
    #28003
    Kösz a tömör választ. Akkor melyik?
  • Ikarus412
    #28002
    nem.
  • mojorisin
    #28001
    Ez a pálya fut Great Grundorf néven?
    Klikk
  • Deutsch84
    #28000
    Napról-napra jobban jobban halad a Road 31 (azaz a 31-út projekt) Ma már eljutottunk odáig, hogy elkészült Szentmártonkáta !
  • generalGGabe
    #27999
    Hát hogy hány utat rakj be? Anynit, amennyit szeretnél, amennyi szükséges. nekem Észak-PEst pályámon legalább 30 féle út van. És nem akad.
    A textúrák mérete az utaknál 1024x1024 méretű, bmp. kiterjesztés.
    Hogy hogyan csinálod meg az sli-t, az oldalunkon részletesen leírtam.
    Szerintem az útkerek száma sem akadály, csak azt vedd figyelembe, hogy az is objektnek számít, ha lemodellezed.
    Van valami lengyel verzió, hogy festegeted a földet (ha minden igaz, akkor az Örs is így készült), de én azzal nem foglalkoztam, nekem bonyolult volt kicsit. Ráadásul a lemodellezett útkert máshol is fel lehet használni.
    Ha modellezed az útkert, azt is részletesen leírtam, hogy hogy lehet megcsinálni.

    Milyen pályát készítenél?
  • alexander1993
    #27998
    Hogy lehet beállítani, hogy a LIAZ 5256.26 a megállok neveit is bemondja a moges pályán? A hangfájlokat bemásoltam az ansangen mappába.
  • LMG123
    #27997
    Az én szempontomból igazából mindegy...AI vasútnak felesleges forgó kerék...
  • Deutsch84
    #27996
    Megoldódott.
  • Zoliikp
    #27995
    Az értékek lesznek kulcsok:
    hasonlítsd össze a villamos, és egy busz bus-fájlját.

    A fizikai résznél a bejegyzések elképesztők...
  • LMG123
    #27994
    Többek között én is ezért nem csináltam a vasúti cuccokat olyanra, mert ha 5km/h-val ment, már akkor is pörgött...viszont érdekesség, hogy a Moges-hez kiadott villamosnál normálisan forog a kerék.
  • Routeres
    #27993
    Azt mondja, hogy nem tudja hogy oldja meg, hogy rendesen forogjanak a kerekei. Mert ha beállítja, akkor túl gyorsan forognak.
  • halaszfi
    #27992
    Ja és: Mit nem lehet pontosan megcsinálni?
  • halaszfi
    #27991
    Megértem a srácot. Nem vagyunk egyáltalán elkényeztetve villamosszimulátorok terén. Az OMSI-ban legalább létezik a jelzőlámpa fogalma, de úgy hogy meg is állnak.
  • Routeres
    #27990
    A spline-ok annyira nem befolyásolják a teljesítményt. Inkább a pálya kiterjedése, és a tile-okon lévő objektek száma a lényeg.

    Textúrákkal kapcsolatban annyit javasolnak a készítők, hogy négyzet alakúak legyenek, tehát x magas és x széles. Illetve .bmp legyen a formátumuk.

    Járdát úttal összevonni, és hasonló megoldások alkalmazása csak kényelmi szempontból jelentős igazából. Példának gondoljunk a Szczecin pálya korábbi verzióira, ott majdnem minden kereszteződés, elágazás spline-ból volt építve, de a gépigény nem volt nagy.

    Szóval röviden: Úgy variálod a spline-okat, ahogy szeretnéd.