63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Bipper
    #28648
    Csak az Addon Managerem meg bemondta az unalmast, mert valami .Net keretrendszer hibára vonatkoztat :(
  • Zozee 32
    #28647
    Ahol a többi mappa....
    Ha "normálisan"lenne telepűlve maga a játék tehát C/Prigramfiles/mr.-software/Omsi, akkor abba lenne benne.
    Oda raktam be a mappát,ahol a többi mappa van ami kell a játékhoz.
    Nem raktam külön almappába.
  • Zoliikp
    #28646
    Bocsi lemaradt, hogy a Hof Creator esetében...
  • Zoliikp
    #28645
    Amit írtál, hogy egy mappában van, az az SDK-ban van, vagy a "főkönyvtárban"?
  • mojorisin
    #28644
    JA ezt nem olvastam. Ha teljesen új telepítés, akkor érdemes az AddonManagerrel telepíteni a sok kiegészítőt amiért nyavajog. Magától megtalálja, csak fel kell rakni. :)
  • Zozee 32
    #28643
    Eddig nekem nem volt ezzel semmi problémám,minden funkció kifogástalanúl működött, kivéve a Hof Creatort... :(
    Végül is belerakhatom az összes mappát egy mr-software/Omsi mappába.
    De kérdéses hogy úgy menne e maga a játék.
    Amúgy én mikor kocsomagoltam, akkor alapból a C/Programfiles.-ba állítottam a telepítést.
    S így telepítette alapból.
  • mojorisin
    #28642
    Csak másold be a Splines\Jan Kiesewalter mappába és már nem is fogja hiányolni.
  • Zoliikp
    #28641
    Szerintem viccelsz...
    Nekem, aki nagyon megnézi, mit szed le "csak" 7,5 GB a mérete a két mappának...
  • Bipper
    #28640
    Vagy ami még jobb lenne, ha a komplett Splines, és Sceneryobjects mappád töltenéd fel, mert újra telepítettem a játékot, és igazából semmim nincs :( Nagyon megköszönném :)
  • Zoliikp
    #28639
    Passzolom, nem tudom akkor, mi baja van...

    Egyébként meg öngyilkosság az ilyen "telepítés"...

    Bár nem bizonyított tény, de bizonyos elérési útvonalakat a program evidensnek, alapvetőnek tart...
  • Bipper
    #28638
    A komplett mappát nem tdnád feltölteni, amiben ez a fájl van?
  • Zozee 32
    #28637
    Viszont nekem nem szokványos maga az omsi sem....
    Mármint ahogy a gépemen van,ugyanis nekem nincs mr-siftware/omsi, hanem a programfiles.-ba csak úgy benne van az összes mappa ami kell a játékhoz.
  • mojorisin
    #28636
    Bocs, Bippernek címezve akartam. :)
  • mojorisin
    #28635
    Tessék
  • Zozee 32
    #28634
    A templetes mappával eggyütt van nekem a Hof Creator egy maooában.
    És úgy nem indul el.

  • Bipper
    #28633
    Srácok! Ezt honnan tudom letölteni? Splines\Jan Kiesewalter\regular_line.sli
    Csak mert folyton ezt hiányolja a játék :(
  • Zoliikp
    #28632
    Ennek jónak kellene lennie.
    Maradjunk annyiban, hogy készíts neki egy mappát, tedd bele az exe-t, és töltsd le - ha nincs meg, ezt:
    http://data.hu/get/5135169/templates.zip
    Ezt mappával együtt az exe mellé.
  • Zozee 32
    #28631
    Igen az omsi mappában van,és 1.1.0.0.
    Az omsi 1.1.0.3.-as.
    Lehet hogy ez a baj?
  • Zoliikp
    #28630
    Ezzel így nem találkoztam...

    Az OMSI mappán belül van?
    Egyáltalán melyik verzió?
  • Zozee 32
    #28629
    Igen azt írja ki hogy " Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc0000135).De el se indul a creator.
    Egyből ezt írja ki.
    Van valami ötleted?

  • Zoliikp
    #28628
    Tehát:
    -rákattintasz a hof creator.exe-re;
    - a számodra megfelelő módon (create, open) indítod;
    és egyből hibaüzenet...?
  • Zozee 32
    #28627
    Sziszaok!

    A Hof Creatorral kapcsolatba tudna valaki valamit segíteni?
    Vagy senkinél sem volt vele semmi probléma?

  • Bipper
    #28626
    Én tudom, milyen, mert én dolgoztam ilyennel :)
  • gcs7e7
    #28625
    köszi mindenki :D
  • Ikarusfan
    #28624
    Nem úgy értettem, hogy a kormány mozgatja a C-t, hanem úgy, hogy a bordakerethez van hozzászerelve egy rúdrendszer, ami által kanyarokban a C tengely elfordul, továbbá a bordakeret is a megfelelő szögben fordul el.
  • Bipper
    #28623
    Igen igaz :) Egyébként a húzócsuklónál "magától" fordul a C tengely, nem a kormány fordítására :) Ott csak kanyar rásegítőként van jelen :)
  • Ikarusfan
    #28622
    Bocs a dupláért:
    *ne menjen össze
  • Ikarusfan
    #28621
    Igazából a csukló kialakítása is más, például a 280-asokban (és a 180-asokban is) kormányzott a C tengely, ezért egy ehhez szükséges rúdrendszer van a csuklószerkezet és a C tengely között. A tolócsuklós buszokon viszont kivétel nélkül van becsuklásgátló, aminek a lényege, hogy egy számítógép hidraulikus munkahengereket vezérel a csuklóban, hogy a busz menjen össze, illetve hogy csúszós úton "a motoros pót ne előzze meg az első részt".

    Egyébként azt olvastam valamikor, hogy a tolócsukló is magyar találmány, mint ahogy a teljes egészében alacsonypadlós csuklósbusz (417). Ezek közül igaz bármelyik is?
  • Zoliikp
    #28620
    A meghajtott kerekek pozíciója megváltoztatja a jármű menettulajdonságait, fizikáját.
    A húzócsuklós esetében még nehezíti a dolgot, hogy a C-tengely úgy nevezett "ostorozó" mozgást is végezhet, a kanyarodást segítő elfordulása miatt. És ez adja meg a lényegét ennek a típusnak:
    érzékenyebb az út-, és időjárásviszonyoknak, a tolatás rossz időben is egy kész "rémálom", mégis egyszerűen fantasztikus élmény vezetni...

    Egyszer adatott meg, hogy "sutyiban" kipróbálhattam, örök élmény maradt.
  • gcs7e7
    #28619
    aha. köszi! én meg azt hittem hogy a csukló kialakítása más :D
  • Routeres
    #28617
    *Laikus Routeres újra támad*

    A húzócsuklós buszoknak a B (vagyis a 2.) tengelye hajtott, és így húzza az utánfutót. A tolócsuklós buszoknak a C (vagyis a 3.) tengelye hajtott, és így tolja a buszt.
  • gcs7e7
    #28616
    mi a külömbség a toló és a húzócsukló között? o.O
  • SD EJC
    #28615
    Megjelent az SD. EJC. Havilap 2012/11-es száma, benne Tisza Volán bemutatásával, illetve a Virtualbusról való eszmecserével!

  • Zozee 32
    #28614
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni a Hof Creatpirrl kapcsolatban.
    Az a probléma hogy mindent úgy csináltam ahogy írva van, és mégse indul el.
    mikor rákattintok a Hof Creator.exe fájlra, akkor azt írja ki hogy " Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc0000135).
    Ebben szeretnék segítséget kérni hogy mi lehet a baja, s hogy mit kell vele csinálni?
    Hogyan tudnám működésre bírni?
    Válaszotokat, és a segítségeteket előre is köszönöm!



    Üdv.: Zozee!
  • dgufoplast
    #28613
    Én reménykedem a dologban remélem meg csinálják :)
  • Ikarusfan
    #28612
    Mondjuk arra én is kíváncsi leszek, hogy érződni fog-e az, hogy tolócsuklós, vagy lesz-e egyáltalán ilyenféle dolog benne.
  • dgufoplast
    #28611
    Majd ki derül mi az el térés közte de szerintem lesz majd pár dolog mert azért két külön típus és majd arra leszek kíváncsi hogy meg csinálják rendesen a csukló részt vagy nem úgy mond hogy a valóságba hogy téleg toló csuklós lesz majd vagy nem mert a busz fáj mást árul el mondjuk lehet változtattak benne majd ki derül de 400 Ikarusoknak tökéletes lesz majd :) meg a 280 nak meg a 180 nak is :)
  • halaszfi
    #28610
    A hangok szerintem teljesen mások lesznek, és ugyanúgy 2 nyitó lesz. (az első ajtó két szárnya. A többi autómata, ajtófékhez kötött. Akár az alap Manoknál.
  • Ikarusfan
    #28609
    Én sem úgy értem, hogy ez hülyeség, nem is érdekes, jó is lesz, ha majd megjelennek a 280-asok, de az NG272 az NL202-höz képest nem tök ugyanaz lesz vezetést leszámítva? Úgy értem persze, nézned kell a farát, de a műszerfal (jó, több ajtónyitó lesz rajta), az utastér, a hangok, ezek valószínűleg eléggé a rövid verzióéval fognak nagy hasonlóságot mutatni.
  • Bipper
    #28608
    Énsem értek egyet. Csuklóson kezdtem az ipart 3,5 éve és egészen más, megunhatatlan feelingje van, mint a szóló buszoknak. Igaz az 280-asok voltak, és húzócsuklós, de teljesen más, szó szerint megunhatatlan. Én imádtam velük dolgozni. Kicsit több mint 3 évet vezettem őket, de én minden reggel, szó szerint vártam már, hogy vezessek :) Egyébként az én gépem a BPB-028, -030, a DZA-879, és DZA-886 volt :) Mindet imádtam :)