63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Erlau Trans #28929
    Nem, én köszönöm, ha oda figyelsz. Te is tudod, hogy mennyi problémánk volt az örök kérdezők/tájékozatlanok és az örök gyerekek (tulajdonképen azok is) miatt :)
  • bmwcrash
    #28928
    sziasztok!
    mit lehet tudni a Bécsi kiegészítőröl? nem úgy volt hogy 26-án jelenik meg?
  • [HUN]FaTaL
    #28927
    Vedd lejjebb a grafikát.
  • bpo451
    #28926
    Valami megoldás esetleg erre az ugrálásra ami miatt játszhatatlan az 1.4?
  • Routeres
    #28925
    Kispest 2.0 lesz, de nem tudom még mikor. Először legyen kész Börzsöny...
    Aztán szépen lassan nekiállok Kispestnek. De nem fogom elkapkodni, dátumot meg végképp nem tudok, de nem is akarok mondani.
  • szikszaicsabi
    #28924
    Azt nem tudom, hogy mikor lesz kész, és szerintem a készítője(úgy tudom Zoliikp, de lehet, hogy rosszul tudom)sem tudja. Türelem, Kispest V2.0-át terem.:D
  • bpo451
    #28923
    Üdv!
    Kispest pálya 2.0-ról lehet tudni valamit hogy kb mikor lesz?
    Ez az 1.4 kikészít az állandó ugrálásával, egy értelmes kört nem tudok menni rajta.
  • LMG123
    #28922
    Elnézést! Köszönöm! :)
  • kuhnzsolt
    #28921
    Akkor a kép linkje:

  • kuhnzsolt
    #28920
    Esti kép Verpelét felé

    [url=http://matrafiktiv.omsikuhnzsolt.fotoalbum.hu/viewpicture/pictureid/20007228][/url]
  • gcs7e7
    #28919
    jó hogy feltetted ezt a képet! én a cuccokat nem tudom elnevezni! nincs meg se a cancel se az ok gomb :SS
  • Erlau Trans #28917
    [courier][szin=red]Kedves LMG123 autóbusz-gépkocsivezető kolléga, AI jármű készítő szakmunkatárs! :)

    Minden bizonnyal elkerülte a figyelmed a topic szabályzat alábbi pontja:
    " 6.Légy türelmes! Türelemmel és normális hangnemben válaszolj a kezdőknek, az örök kérdezőknek. Aki a higgadt válasz helyett felháborodik, vagy letolja a kérdezőt szankciók fogják sújtani."

    Szeretnélek megkérni, hogy minden esetben higgadtan és normális stílusban válaszolj. Vagy ignoráld az ilyen hozzászólókat!

    Mivel a topic törzstagja vagy, munkásságoddal tiszteletet vívtál ki, félre néztem az ilyen és hasonló stílusú hozzászólásaid olvasása közben. Ugyanezen okok miatt nem élek most sem szankciókkal, kizárólag figyelmeztetlek az SG és a topic szabályzat betartására!

    Köszönöm!

    Balesetmentes közlekedést, további jó jármű készítést!
  • GMI
    #28916
    Szerettem volna az NL202-be berakni egy modellt. Be raktam de nem találtam sehol. Mitől lehet?
  • LMG123
    #28915
    Tegnapra.
  • kuhnzsolt
    #28914
    Ezt sajnos senki, még Marcel sem tudja pontosan! Várjuk türelemmel, egyszer majd elkészül!
  • madarászmárkhun
    #28913
    mikorra várható a csuklós MAN?
  • Zoliikp
    #28912
    Megpróbáltam lefotózni, hogy miről beszéltem:



  • Zoliikp
    #28911
    Ilyen gond nem biztos, hogy a pálya miatt van, inkább maga a játék makacsolja meg magát...
    Rendesen betölt az editor? Nincs valamilyen hibaüzenet, hiány?

    Csak azért kérdezek, mert próbából az alap Grundorf-ra rátettem egyet, elneveztem, mentettem, frissítettem, majd busz nélkül indítva a játékot megjelenítette a belépési pontot, és le is tette a buszt...
  • kuhnzsolt
    #28910
    Sziasztok!

    Buszfestési "verseny" van folyamatban a Mátra fiktív pályához!

    Aki szeretne részt venni látogasson el a honlapomra!
  • GMI
    #28909
    Hogy kell beállítani azt hogy a pályán menjen menetrend szerint az ai busz?
  • atty707
    #28908
    Nem. Nincs időm rá.
  • gylacus
    #28907
    Mit tehetnék az ellen, hogy az omsi buszválasztáskor felismerje a belépési pontokat? A térképet és a buszt betölti, de az a levegőbe kerül és elkezd zuhanni.

    Valami tanács esetleg? (megnéztem az editorban, a belépési pontok megvannak és el vannak nevezve.) Újraraktam a mapot, még mindig fennáll a probléma.
  • LMG123
    #28906
    Az internetről. :D MAN SL 202. :D
  • halaszfi
    #28905
    Kérdés: Honnan lesz bekonvertálva, és melyik nusz ez? Olyan Camo beütése van, de MAN...
  • LMG123
    #28904
    Hiány van AI-buszokból is, ezért csináltam azt is...



    Kép 2
  • szikszaicsabi
    #28903
    Beállítások->Játékvezérlő fülben bekalibrálod a kormányod, majd a tengelyek mellett a legszélső részen beállíthatod, hogy lineáris, progresszív, stb. legyen. Én speciel a bi-progresszívet ajánlom, mivel amikor rendesen működött a kormányom(elég ritkán), az vált be a legjobban.
  • koncsihancsi
    #28902
    Köszi.
  • Stig95
    #28901
    Hülye kérdés mert minden busz váltós...
    Azokkal a gombokkal amiket te beállítasz + kuplung ami azt hiszem a Tab billentyű alapból.
  • koncsihancsi
    #28900
    Leírnátok, hogy kell egy váltós buszon sebességet váltani és sebességbe rakni?
  • Zoliikp
    #28899
    És azt még elfelejtettem, hogy a busz kiválasztási ablakon le kell ellenőrizni a megjelenített Honállomást, mert nem biztos, hogy automatikusan azt fogja mutatni, amelyiken elindítottad a játékot...

    (Bocsi a dupláért...)
  • Zoliikp
    #28898
    Valamit nagyon félreértesz:
    a kód, melyet írtál, az az IBIS-kódja.
    Ezt a kódot a hof-fájl tartalmazza, amely csak akkor fog működni az adott pályán, ha annak a busz mappájában benne van ez a hof kiterjesztésű fájl.

    Megkérdezem szépen, hogy a belinkelt képet megnézted-e, és megpróbáltad értelmezni?
    Ha az amit írok túl bonyolult, akkor javaslom, hogy a játék leírásában (pdf) keress rá az IBIS szóra
  • vadaszpeter
    #28897
    bocs a dupláért, man LION city..
  • vadaszpeter
    #28896
    de tényleg, valaki csináljon már egy videóóót :)
    pl arról, hogy a korábban emlegetett man city v2-ben az utasok miért nem tudnak állni ( vagy mit kell tenni h álljanak... )

  • Alias Pingvin
    #28895
    Hát így nem nagyon értem,nem tudnál róla videót csinálni?
  • gabcsibkv
    #28894
    A .hof fájlt másold bele azon buszok mappájába amivel játszani szeretnél a pályán
  • misiw12
    #28893
    utastájékoztató? Az eredeti pályához az utastájékoztatóhoz van egy kód *07600/01 ezzel az lenne a gond hogy csak arra a buszra jó ez a kód ami a menübe az Ikarus mappába van. És azon kívűl van 3 fajta busz és ott csak a járatszámot írja ki a járat nevét pedig nem és ezért az utasok nem szállnak fel! Hogy tudnám orvosolni ezeket a problémákat? Az utastájékoztatót nem lehet beállítani valahogy a játék menüjében hogy felszálljanak az utasok?

    Ha tudtok kódot az utastájékoztatóhoz?
    akkor légy szíves küldjétek el!

  • atty707
    #28892
    Ez:
  • Alias Pingvin
    #28891
    És melyik az alap Man-ok ami manuális váltóval van el látva?
  • Alias Pingvin
    #28890
    Köszönöm.Mindjárt megpróbálom! :D
  • atty707
    #28889
    Fogod az alap MAN-ek manual modját, a benne szereplő fájlokat összehasonlítod az alap MAN-ek scriptjeivel, így meg van, hogy mit kell módosítani a kézi váltóssá alakítandó busz scriptjeiben. Miután ezt megcsináltad, már csak a bus fájlba kell bekötni a módosított scripteket tartalmazó fájlokat.