63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • rkrisz99
    #29293
    helo
    van olyan pálya ami megközelíti Ivánt vagy környékét?
  • halaszfi
    #29292
    Már mikor. Két hete... Már csak időtöltésből vetek néha-néha rá egy-egy pillantást.
  • gcs7e7
    #29291
    áhhá :D köszi!
  • Zoliikp
    #29290
    Kapkodok:
    -egy kép, ami -remélem- érthetővé teszi, az előző hozzászólásom:


  • Zoliikp
    #29289
    Bocsánat, hogy most reagálok, de éjszakázok.
    Természetesen, kirakhatod, de annyit tegyél hozzá légyszíves, hogy ez a két utolsó megoldás az eredetileg "nem beszélő", és az IBIS.osc-t használó buszokra jó.
    Pl.: a D92-est nem tudtam rávenni, hogy ismételje a megállót.

    Az is javaslat, hogy az eredeti busz bus-, és cfg-fájljaitól eltérő, -akár egy betű is elég- nevű legyen az a fájl, amiben a módosítást végzik. Erre azért van szükség, mert ugyanaz a busz AI-ként nem biztos, hogy működik...
  • kem001
    #29288
    Én megveszem inkább drágábban.. De ebben viszont ha valaki tudna segíteni, kérem írjon privátban. Lenne pár kérdésem.
  • Ikarusfan
    #29287
    Ha valakit érdekel, az 576 kitolta január 20-ig az OMSI kiadását. Szerintem az eredeti időpont után egy évvel (márc.) sem lesz kiadva...
  • Renault Agora
    #29286
    Jó estét! Valaki nem tudja hogy van-e a Grundorf pályához bemondás? Ha van tudna adni hozzá linket? (Google semmit se talál...)



  • gcs7e7
    #29285
    ahha :D köszi! majd holnap tiszta fejjel! :)
  • gabcsibkv
    #29284
    A képen pont ott van mitkell modosítani hozzá :)
    1. Ansagen mappát helyezd át a Vehlices mappába
    2. Hozz létre Ansagen2 mappát szintén ugyanoda
    3. Hozz létre mappákat az ansagen és ansagen2 mappákban és helyezd bele a megfelelő pályához a megfelelő bemondás hangot
    pl Vehlices/Ansagen/Rheinhausen mappába a rheinhausen plyához tartozó bemondáshangokat
    4. IBIS 2.osc modosítás ahogy a képen látod lemásolod az első macró bejegyzés egészét

    "..\..\Ansagen\" (L.$.yard) $+ "\" $+ (L.$.act_busstop) $+

    "..\..\Ansagen2\" (L.$.yard) $+ "\" $+ (L.$.act_busstop) $+

    5. door.osc-be dooraft_open-nél a kijelölt részbe tenni (Berlini ajtómódnál)

    (M.L.IBIS_PlayAnnouncement2)

    6. sound.cfg ben az ansagen részt másolod alá és beirsz egy "2"-est ahogy a képen van.

  • gcs7e7
    #29283
    ez most nekem egy kicsit bonyolult volt! :) így lépésről lépésre nem tudnád leírni? xD
  • TTÁDÉ
    #29282
    Szia!

    Én építem a pályát. Kb az 1/4 van meg ami 15 percet jelent.
    Infók a pályáról: http://omsidebrecen.freewb.hu/
    http://www.omsiplus.bplaced.com/debrecen-30-as-vonal/
  • gabcsibkv
    #29281
    Én viszont az Ansagen mappában a következő megállő "nächste Halltestelle + megállónév van" és az Ansagen2 ben a megálló neve :)
  • gabcsibkv
    #29280
    Ez a bemondás modosítás: nálam már régóa ez a módszer van kis segítséggel kitaláltam. + IBIS 2 modosítás mappánaál a német forumból)
    (ha van leszállásjelzés és kinyilik az ajtó akkor mondja be az érkező megálló nevét)
    Ansagen 2 IBIS 2.osc-ben
    A lényeg hogy a Vehlices mappában legyen az ansagen és ansagen 2 mappa amiben a pálya.hof fájjának neve legyen a mappa neve.
  • atikarus
    #29279
    [IMG]http://[/IMG]
  • atikarus
    #29278
    Lehet már volt valakinek ilyen hibája. Nekem 1 hete kezdett ilyet csinálni. Valaki tudja vajon miért nem tölti be az üvegeket, majd mikor megnyitnám azt írja nem tudja olvasni azt a fájlt. és ha egynél elkezdődött a többi is ilyen fehér lesz. Valaki tud erre jó, értelmes magyarázatot?
  • gcs7e7
    #29277
    azt nem tudnád leírni hogy egy buszban hogy kapcsolom ki az ajtóféket?
  • gcs7e7
    #29276
    ezeket a leírásokat ha nem haragszol kimentem egy facebook-os csopiba! :)
  • kem001
    #29275
    Na meg van a gond, hogy miért tűnnek el a beállítások ennél az új távolsági busznál.. Az ok egyszerű: orosz betűtípus. Elvileg csak törölni kell texture és script mappából a копия nevű fájlokat, és jó lesz.
  • Zoliikp
    #29274
    Annyit sikerült elérnem, hogy ha az alábbi változtatást eszközlöd, akkor az ajtófék bekapcsolásákor megismétli az adott megállót:


    Ezt a kijelölt sor a busz által használt door.osc-ben kell hozzáírni.
    (Érdemes a bus-fájlban leellenőrizni, mi a neve az ajtó scriptnek...)
  • Zoliikp
    #29273
    Az lemaradt, hogy a busz cfg-jében is célszerű egy apró változtatás:



    Ezzel nem fog "kilógni" a kijelzőről a szöveg....
  • Zoliikp
    #29272
    Nézzük, hogy lehet "beszélővé" tenni a kedvenced.
    Ami kell hozzá:
    -az eredeti (SD_202-ből) IBIS-2.osc, a lent említett módosítással;
    -a bus-fájlban az IBIS.osc IBIS-2.osc-re javítása;
    -az Ibis_stringvarlist kiegészítése:
    ;
    -a busz által használt sound.cfg módosítás:
    ;
    Ahhoz, hogy egyéb hang ne legyen a léptetéskor, a következő sorokat ki lehet törölni a sound.cfg-ből:

    Remélem, sikerül a művelet...
  • Erlau Trans #29271
    Értem, köszi. Hát akkor majd ha valaki hozzáértő kedvet érez hozzá akkor lesz ilyen is. :)
  • atty707
    #29270
    Itt mindent megtalálsz a debreceni 30-as vonalról:

    Itt pedig a készülő Börzsönyről:
  • atikarus
    #29269
    Szeretném még megkérdezni, hogy a debreceni 30as járat pályája milyen állapotban van? Hol tart az építésben a készítő?
  • atikarus
    #29268
    az is jó lesz
  • kem001
    #29267
    Lenne egy kérdésem.. Néztem Römerberg pályán az AI listet, és lecseréltem Solaris félére.. Hogy tudnám beállítani azt, hogy melyik vonalon milyen busz menjen? Most úgy van beállítva pl.: 612-es vonalon Solaris U15 közlekedik.
  • LMG123
    #29266
    Börzsöny? :D :D
  • atikarus
    #29265
    Ha már van ilyen turista busz, meg van Ikarus 250, 256 érdekes lenne hozzájuk egy turista busz pálya. pl Az Aggteleki-cseppkőbarlanghoz Pl Budapest Népliget állomásról, Vagy egy Balatoni turista különjárat.
  • gylacus
    #29264
    Működik, köszönöm!

    Sok GB-t spórolhatunk így :)
  • Zoliikp
    #29263
    Megpróbáltam "hangoskodóra" áttenni az SD85-öst. Működik. Ezen felbuzdulva az SD77-est is módosítottam, ott is "beszél".
    Egy aprócska gond van:
    még pedig az IBIS karakterek, mert az eredeti felület kisebb, így "kilógnak" a kijelzőről.
    Még az van hátra, hogy azok méretét eltaláljam, és megosztom veletek.

    Ha megfelel...
  • kem001
    #29262
    Elvileg régi Usedom pályánál volt olyasmi, hogy benne volt úgy a megálló neve, hogy bemondta, hogy a következő megálló xy, + sima megálló nevet is megcsinálták hozzá.
  • Erlau Trans #29261
    Értem. De pl berlini mapoknál csak tilinkózik és megállónév. Tehát nem mondja, hogy következő megálló. De tudom, hogy vannak olyan mapok, ahol a hangos szövegel a megálló neve elött.
  • gcs7e7
    #29260
    én először 260.06-nál próbáltam ott jó. így megcsináltam az össz másikhoz :D
  • gcs7e7
    #29259
    én most arra gondoltam gogy melyik részt kell átmásolni az ibis... fájlokban. de gondolom akkor nem ilyen egyszerű :(
  • Zoliikp
    #29258
    Kösssz....
  • LMG123
    #29257
    Én jelzem, ami ibis2.osc-t használ, annál működik az 1 mappából betöltés. Nekem úgy van majdnem fél éve már a rendszer. :)
  • Zoliikp
    #29256
    Nem azért, hogy a vállamat veregessem, de aki kipróbálta, és működik az egy mappás Ansagen, jelezhetné...
  • Zoliikp
    #29255
    Ez "csak" scriptelés, és az ok-okozati feltétel megállapításának kérdése.
    Ha jól emlékszem, a német fórumon történt valami hasonló kezdeményezés, de azt már nem tudom, hogy sikerült-e a kivitelezése.
    Elviekben nincs akadálya...
  • Zoliikp
    #29254
    Azt lényegében azzá kell tenni.
    Sajnos a Camo tudtommal béta verzió, ezért ha csak a használt scripteket cseréled, nagyon gyorsan hiba üzenet, majd fagyás a vége.
    Ennek ellenére elkészítheted ezt a megoldást, de ha a busz nem "hangos", akkor nem fog működni...