63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • lolprof
    #29937
    Na kész vannnak gabcsibkv-t idézve "BKV style-os":) Merci táblák Szczecin pályához. Csak be kell másolni a mappát és kész.

    Letöltés
  • [HUN]FaTaL
    #29936
    Ez a legrosszabb, mert méretkorlát van, ami ráadásul igen kicsi. Közvetlenül a kép linkjét kell használni.
  • lolprof
    #29935
    #29923
    Tedd föl nyugodtan én biztos használnám.

    Én hamarosan kész leszek a Szczecin pálya tábláival már csak az 522-es maradt és aztán felrakom.
  • aerolive
    #29934
    Egyikse. Képen jobbklikk majd kép címének másolása. Itt SG-n meg kép beszúrása gomb.
  • bpo451
    #29933
    Letöltöttem a Rheinhausen pályát.
    Jó lenne ez, csak nem járnak rajta a buszok.
    Mit kéne beállítanom hogy legyen rajta buszforgalom?
  • gera995
    #29932
    Az kell hogy link a képhez vagy az hogy link a fórumhoz?
  • Stig95
    #29931
    Azért nem jelennek meg a képek mert szar linkeket használsz.
    Tess itt a képed:

    Ha nem jelenik meg az a kephost hibája.
  • ccv520
    #29930
    Ikarus 260 BKV mod fix
    Kép:
    Javítja a kijelző helyét, a világító indításjelző helyét, és eltűntei az üres pénztároló dobozt.

    Letöltés: http://dl.dropbox.com/u/28241381/Fix.zip

    Telepítése: az Ikarus 260 BKV mappába kell bemásolni, és mindent felül kell írni, amire rákérdez.
  • gera995
    #29929
  • [HUN]FaTaL
    #29928
    Makrók gombot megnyomod és le van írva, img tagek közé kell szúrni a kép linkjét.
  • gera995
    #29927
    Egyébként hogy kell úgy képet beszúrni hogy egyből a kép látszódjon, és ne ilyen linkről lehessen megnyitni ?:D
  • [HUN]FaTaL
    #29926
    Az új mercihez nincs kedve valakinek MKV festést csinálni? :)
  • gera995
    #29925
    Kedvenc! :)
  • gylacus
    #29924
    Kép
    (sry for x2)
  • gylacus
    #29923
    Én is megcsináltam egyet a Bad Kinzaura, az eredeti pályatérképet módosítottam, így minden járatnak ugyanaz a térképe :D


    Igény szerint a .tga-t is felteszem
  • Erlau Trans #29922
    Ugyanolyan mint W7-tel, vagy XP-vel. Az Nvidia hiba ami 7-nél jelentkezik (pillanatra elmegy a grafika, majd visszaáll és észhez tér az OMSI) itt is megvan (bár nálam már kétszer előferdült, hogy a kép ugyan visszajött de 5-6 fps értékre állt be, s nem tudtam vele mit kezdeni, újra kellett indítani az Omsit). Illetve az Xpadder nem működik nekem az OMSI-val.

    Ezeket leszámítva rendben van.

    Az Xpadder miatt gondolkodom, hogy visszarakom a 7et, de nincs időm a telepítéssel, konfigurálással vacakolni vagy fél napot.
  • Deutsch84
    #29921
    Kicsit akad a nagyobb pályákon, de stabil (nekem)
  • GMI
    #29920
    Nekem XP-m van, szóval nincsenek ilyen gondjaim. És milyen Win8-al az omsi?
  • Erlau Trans #29919
    Win8 vs. OMSI vs. Xpadder...

    Több verzióval próbáltam. A nem fizetős verziók is elindulnak, ha Win7-es kompabilitási móddal inditom el. Működik is, minden játékkal, mindegyik vezérlő. Csak az Omsival nem... atty707 beállítást küldött el nekem, ezeket átnéztem, alkalmaztam, de ezzel sem jó.... Tegnap az egész délutánt elcsesztem erre...
  • GMI
    #29918
    Köszi szépen!!! Sikerült.
    (bocs a 2-ért)
  • GMI
    #29917
    És azt hogy kell?
  • fghjk
    #29916
    Tegnap, hogy halottam a belső kijelzőjéről a mercinek, egyből szerkeztettem worddel egy mártonvárosost :) Kép1 és Kép2
  • atty707
    #29915
    Kalibráld be a úgy a pedálokat a windowsban, hogy az alsó állása legyen az az állapot, amikor egyik pedált se nyomod, a felső állása legyen az, amikor a kuplungpedált teljesen benyomod, a középállás pedig az, amikor a kuplungpedált kb. félig lenyomod. Ezután már jól kell működnie az OMSI-ban is.
  • Deutsch84
    #29914
    Szia !

    Nekem is hasonló gondom volt. (sajsos ezért nem használok váltót :( )

    Nekem úgy volt, hogy az egyik pedál, ha fel volt engedve akkor teljesen be volt nyomva a kuplung. (ezt leragasztottam xD ) a másik pedált sikerült jól megcsinálni, de egy idő után a kuplung folyamatosan nyova maradt :s
  • GMI
    #29913
    Beüzemeltem a DFGT-met. Váltásra egy joystick-ot használok. Szerettem volna omsiba úgy megcsinálni hogy a régi kormányom pedálját használjam kuplungnak. De csak úgy tudtam beállítani hogy ha egyik pedált lenyomom akkor kuplung teljesen be van nyomva ha a másikat lenyomom akkor teljesen fel engedi és ha elengedem akkor félig be van nyomva. Nem lehetne csak egy pedálról irányítani a kuplungot?
  • olimano2222
    #29912
    ne warezolj hanem vedd meg! vagy ha valami oknál fogva ez nem megy meny át a warez off topickba!
  • kisficko
    #29911
    Valaki tudja hollet letölteni az omsi bust ami müködik is
  • bullseye9
    #29910
    Tárgytalan, megoldottam, rájöttem, hogy a door_constfile is módosításra szorul.
  • bullseye9
    #29909
    Nálam kicsit jobban fut, mint a kamaz-féle variáns.

    Ezt a door.osc scriptelést kicsit bővebben lehetne? Mert bevallom, próbálkoztam a másik busz door fájljával összehasonlítani és szerkesztgetni, de mindig zugriff hiba lett a vége.
    Ha van valami leírás róla, azt is szívesen veszem, természetesen nem várom el, hogy más megcsinálja helyettem, csak egyelőre zsákutcába futottam.
  • alexander1993
    #29908
    Kösz.
  • gabcsibkv
    #29907
    Innen.
  • alexander1993
    #29906
    A Rheinhausen pályát hol tudom letölteni?
  • Bipper
    #29905
    Lenne egy pár kérésem (remélem teljesíthető), amiben segítséget szeretnék kérni
    - A MAN SD77-re pár kiegészítő kreálása (hegyi utakhoz illő gallytörőrács a busz elején, pár plusz lámpa a szélvédő és a második emelet ablaka között, mint a kamionokon, illetve egy plusz ablaktörlő a 2. emeleti szélvédőre, ami együtt működik az alap ablaktörlővel)
    - A GAZ 3110 méretre szabása ( ne úgy forduljon, mint egy busz, hanem mint egy autó, és lehessen vele centizgetni )
    - Illetve, hogy az alap Mancikon is legyen állóhely, konkrétan az SD77-en

    A MAN-os módosítással csak annyi a baj, hogy korábban már föl lett téve egy dísztárcsa, és egy Modern ajtó pack, amit szeretnék ha megmaradna :)
    Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném
  • gabcsibkv
    #29904
    BKV style :)
    Amúgy a belső rollband kijelző megoldodott mivel kicseréltem a hof fájlt a "fahrplanupdate-s"-ra és így már normálisan kiirja :)

    Mindenesetre jó lenne valami rendszert készíteni a hof fájlokban pl hogy a vehlices mappába rakni őket pl a HOF nevű mappába és akkor nem kellene minden autóbusznak külön kismillioszor a hof fájlt bemásolni ha van új busz. Csak azt nem tudom hol kell a helyet megváltoztatni, úgy mint az ansagen, linienlisten mappát a Vehlices mappába helyeztük.
  • gcs7e7
    #29903
    köszi! remélem jó lesz! :)
  • longhaul
    #29902
    Ilyet még nem láttam. Pedig mindent a helyére másoltam, -akkor...-
  • lolprof
    #29901
    Innenrollband mappában a .tga fájlnak a nevét így kell megadnod A Térkép HOF fájlának a neve_A szükséges Route hányadik hányadik a HOF fájlban(a vége felé van).tga
    Pl.:A Projekt_Szczecin_5.tga az a 68-as járat Plac Rodla felé.
    Én Paint.NET-et használtam de tök mindegy milyen programmal csinálod csak tudjon .tga-ban menteni.
  • Zoliikp
    #29900
    Véleményem szerint a hof-fájlban szereplő megállók alapján, az adott méretű textúrára teszi egy képszerkesztővel....
  • gcs7e7
    #29899
    és mivel készíted?
    (bocsi 2)
  • gcs7e7
    #29898
    a hof fájlban kell?