63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • gcs7e7
    #30334
    megjött a javítás!
  • SnyperDv2
    #30333
    Jólvan rájöttem közbe a bus fájl ba kell beírni az y kordinátákat :D
  • SnyperDv2
    #30332
    Hali! Azt szeretném kérdezni hogy a busz tengelytávolságát hogy lehet megadni pontosan? Mert elvileg ha a kerekeket bekonvertálom akkor ott forog a busz ahol meg van adva. Viszont észrevettem hogy még így is az eredeti man tengelytávját használja és így kicsit furcsán fordul a busz. Elméletemet igazolja hogy egy GAZ busz aminek rövid a modellje is elég furcsán fordul :D Ötlet?
  • nIsTv4n
    #30331
    Most, hogy leírtam a gondomat, eszembe jutott egy ötlet, és valóban úgy is van. A *.TTP fájlok végén, a [profile] alatt található az egy vagy több menetidő..
  • Warrior888
    #30330
    Sejtettem. Komlói vagyok, és ha jól tudom az itteni O405-ösökön kívül nincs máshol ilyenje a Pannon Volánnak. :)
  • nIsTv4n
    #30329
    Értem.
    Viszont "kicsit" kötekedek (csak hogy okuljak), mikor egy profilt létrehozok az editorban egy adott trip számára, ott meg kell adnom, hogy mennyi idő kell a kezdőtől a végállomásig. Aztán, ahogy mondod, ezt már ő maga leosztogatja a megállók között (gondolom a track-ek alapján). De ahhoz, hogy ezt később maga a program is "tudja", valahol csak el kell tárolnia. Vagy a megadott hosszt, vagy az automatikusan generált megállók közti időt. Ezeket kellene megtalálnom, és akkor sikerülne a dolog.

    Csak hogy tiszta legyen, miért nem jó nekem az editor: automatizálni szeretném az idők beolvasását. Mire jó ez? Bár én nem ezt tervezem, de például automatikusan tudna TimeTable-t generálni, amit PDF-ként szoktak mellékelni a pályákhoz.
  • Norby646
    #30328
    Am köszi a választ!
  • Norby646
    #30327
    Közbe rájöttem hogy valami kreuz mc hiányzott a sceneryobjects-ből, mostmár jó, de továbbra is tiszta bug a játék. A buszokat gyakran textúrák nélkül tölti be, a pályák bizonyos elemei is fehérek, sztem marad a reinstall.
  • matesz19
    #30326
    Lehet felülírtad az egyik fájlt, amikor fel tettél valami új pályát vagy uninstaláltál belőle valamit amit ő használt...
  • somosi1113
    #30325
    Üdvözlök minden OMSI fan-t
  • Norby646
    #30324
    Jah és nem csak ennél a pályánál van ez.
  • Norby646
    #30323
    Nem tudjátok mitől lehet az hogy az összes kereszteződés eltűnt?



    Mit lehet ezzel csinálni?
  • matesz19
    #30322
    Bocsi a dupla postért.
    Javítás: Világoskék BKK-s és sötétkék BKV-s festést zöld kapaszkodókkal??
  • matesz19
    #30321
    Jól néz ki. Valaki nem csinál ehhez a Merci buszhoz vilásos BKK és sötétkék BKV-s festést?? :D Előre is köszi. :)
  • Routeres
    #30320
    PC2007 és told fel maxra az objektumokkal kapcsolatos beállításokat. Tehát ezeket: Max Object Complexity és Max Map Complexity.
  • gera995
    #30319
    Ezt az élsimításos dolgot ki próbálta még ki rajtam kívül ?:D
  • Zoliikp
    #30318
    Csak úgy nem fog menni, mert nem elég az IBIS-t babrálni.
    Kell olyan változót is dekralálni (a txt-kben), ami mindegyikben osc-ben más.
  • Zoliikp
    #30317
    Szerintem rosszul értelmezed:
    olyan, hogy érkezési idő nincs.
    Mindenhol indulási idő van, még a megállóknál is.
    Ha jól van minden elkészítve, akkor "maga" kiszámolja, ha valami gáz van, neked kell megadni a menetidőt.
  • gcs7e7
    #30316
    jahh, a 2013-mas havibérletet fogja nyomtatni!
    próbáltam több buszból áttenni a gps-t de nem ment :/
  • gcs7e7
    #30315
    FUTÁR kész. am nem mindent engedett a jegytipusnál átírni! volt néhány ami nem is volt beleírva a ticketprinter.osc-be!
  • Deutsch84
    #30314
    Én sem hittem el kezdetben, mert illogikátlan az egész, de nekem (és többeknek) működik !
  • bmwcrash
    #30313
    köszi
  • gera995
    #30312
    azt hiszem hogy doorfront 2
  • bmwcrash
    #30311
    Hali!
    A DTF-es Lion's City-ben mit kell beállítani a 3. ajtónak?
  • kem001
    #30310
    Kezd minimum beállításokkal, majd szépen lassan haladj feljebb, addig, amíg nem találod meg a megfelelőt..
  • nIsTv4n
    #30309
    Főként a script mestereket kérdezném, TTData fájlokkal kapcsolatban.
    Automatizált módon, a fájlokból akarok időadatokat kinyerni.
    Az indulási idők megvannak, ki is tudom őket nyerni, hozzákötni egy adott trip-hez, azonban a kérdésem az lenne, hogy miként tárolja az OMSI az érkezési időt? Pontosabban, gondolom minden trip-hez van egy időtartam, és az indulási időhöz hozzáadva megkapja az érkezésit. No de melyik fájlban lehet ez, és pontosan melyik számérték? Nem találtam leírást ezeket a fájlokat illetően.
    A *.TTL fájlban nem találtam, az {addtrip} mást tartalmaz.
    *.TTR az track-eket tartalmaz, nem hinném hogy ebből számolja.
    Marad akkor a *TTP, de itt is legfeljebb a [station] részben. Ebben azonban nem tudom, mit jelent a két bejegyzés - ha jól logikáztam, az első hosszabb számsor a megálló egy belső azonosítója, de a második? Az gyanús, mert nő megállóról megállóra, de ha ez az, mi a mértékegysége? Nem sikerült kitaktikáznom..

    köszi!
  • koj
    #30308
    Sziasztok! Valaki tud segíteni hogy melyek az optimális grafikai beállítások? Szóval hogy mit mire állítsak, mert eléggé akad a játék. Gépem: AMD Phenom II X4 955, 4 GB RAM, ATI HD 5670 1 GB
  • rubber785
    #30307
    Igen, igen! Honnan tudtad? :D
  • Warrior888
    #30306
    Ja, és ez ugye publikus lesz? :)
  • Warrior888
    #30305
    Jó lett!

    A Pannon Volános-t különösen várom. A komlói O405NÜ-k mintájára csinálod?
  • Alias Pingvin
    #30304
    Üdv!
    A segítségeteket szeretném kérni az omsi beállításokba.....ehhez a videokártyához...(nvidia geforce gt 430) Köszönöm
  • rubber785
    #30303
    Üdv!
    Kész a Volánbuszos Merci, talán majd még ma elkezdem a Pannon Volán -os festést is!
    Véleményeket! (csak a belső kapaszkodók, és ülések tartójai lesznek más színűek.)
  • Zoliikp
    #30302
    "Az úttörő, ahol tud, segít."
    Mondatták régen...
    Most mondjuk, mondom....
  • gcs7e7
    #30301
    köszi! bocsi a sok kérdésért de jó buszt szeretnék majd kiadni! :)
  • Zoliikp
    #30300
    Anno még az elején kiadtam egy módosítást:
    http://data.hu/get/3667781/Fonts.zip
    Javaslom, hogy egy sima mappába tömörítsd ki, majd egy betű, vagy karakterrel "különböztesd meg" az eredetitől, és úgy másold át a Fonts mappába.
    A busz cfg-ben csak átírod arra.
    Így a többi buszt nem akasztja meg...
  • Zoliikp
    #30299
    Ezt a Ticketprintes.osc-ben:

  • gcs7e7
    #30298
    ja, meg az ékezetes betűket honnan tudom hozzá tölteni?
  • Hyp3r
    #30297
    Ez melyik pálya? :)
  • gcs7e7
    #30296
    és ez mely részén keressem az ibis...osc-ben? meg én arra gondoltam h amikor rákattintok egy jegyfajtára akkor amit kiír!
  • Zoliikp
    #30295
    Valahogy így:


    Jó játékot....