63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • TheSosy
    #31138
    Routeres kolléga!
    Az én gépemnek tudnál mondani egy jó beállítást,ha szépen megkérlek?
    Látom te értessz az ilyesmihez.
  • BPI1184
    #31137
    Köszönöm szépen, máris kipróbálom! :)
  • Routeres
    #31136
    PC2007, maxra húzott objekt és map komplexitással. Ez a vesszőparipám. :)
    Ja, persze nem fullHD-ban, de nagyon szépen futkos vele az OMSI.
  • BPI1184
    #31135
    Hát... az is lehet, mert mondta, hogy nem nagy durranás.:D
  • BPI1184
    #31134
    Milyen beállítások lennének azok, ha szabad megtudni?:)
  • mojorisin
    #31133
    Szerintem a grafikája alapján itélte meg a gépigényt... Úgy én se saccolnék neki erős gépet!
  • BPI1184
    #31132
    Köszönöm szépen! :)
    Akkor úgy tűnik nem csak nálam nem megy rendesen a Rheinhausen map.:D :S
  • BPI1184
    #31131
    Gondoltam, hogy túlzás, hisz' én is csak hallottam. Múltkor egyik ismerősöm jött föl megnézni a gépet, mert kis gond volt vele, miután megoldottuk, megmutattam neki, hogy mit kíván az omsi, és mondta, hogy az én gépem jobb annál, amit kíván, ezekszerint lehet, hogy nem értett ehhez eléggé.:D
  • Routeres
    #31130
    2 GB RAM-mal is elmegy az OMSI gond nélkül. Régi gépem, öcsém mostani gépe ezekre jó példa, csak be kell tudni okosan állítani. ;)
  • mojorisin
    #31129
    NEkem nem ugrál semmi, nincs fehér folt, csak átlag 20 fps...
  • gabcsibkv
    #31128
    Hello !
    Szerintem memória min 4 GB DDR3 Ram legyen, illetve vieokártya 1GB-os, de majd a hozzáértők leirják :)
    Rheinhausen nagy falat még nálam is (ATI Radeon 7700 1 GB, 8GB DDR3 Ram, 3,1 Ghz, DualCore AMD) nálam olykor fehér foltok a texturák az autokon és buszokon.
  • mojorisin
    #31127
    Hát, túlzás amit állítasz...azért az omsi jobb gépet kíván mint ami neked van és nem beszólásból mondom! Rheinhausen-en még az én gépem is "kifekszik"....
  • BPI1184
    #31126
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy... állítólag kétszer jobb a gépem, mint amit az omsi kíván. Ennek ellenére olyan pályákon, hogy Rheinhausen vagy Römerbeg, nem tudok játszani, mert vannak helyek, ahol ugrál a busz. A gépem:
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.20GHz
    2,00 GB RAM
    ATI Radeon HD 3800 Series 512MB

    Ha valaki tudna segíteni, hogy mitől lehet, illetve hogyan tudnám orvosolni, azt megköszönném.
  • olimano2222
    #31125
    Igen itt azt szeretném valamilyen modon éreztetni hogy aki megteheti mindenképp Intelt válaszon,Saját tapasztalat alapján és semmikép sem az számít hogy hány magos a gépezeted mivel az "omsi" eddig ki sem használja a több magos processzorokat.
  • mojorisin
    #31124
    A játék valahogy jobban megy Intel-es konfigon. Mondjuk az Intel procik sokkal jobbak.....a játék meg eleve a procira utazik.
  • olimano2222
    #31123
    Ha már itt a Gépigényes résznél tartunk nekem pontosan ide illő témáim vannak saját tapasztalataim alapján :)

    A "régi" Gépemen
    AMD fx 8120 Buldozer 8magos 8x4000mhz
    Sapphire radeon HD6770v2
    Corsair Vengeance 4x2GB 1600Mhz volt! Bad kinzau mapon 2009-2010-es Beállításokon 24-30fps fix

    A mostani "újabb" Gépemen Intel alapon
    Intel Core i5-2400 Oc Gy tuning BOX 4x3700/4000mhz
    Kingmax NANO GAMING RAM 2x4gb 1866 MHZ
    Sapphire Radeon HD7850 2GBOC
    Bad kinzau 2010-2011 35-50fps fix

    Szóval ez teljesen meglátszik hogy milyen alapon kell gondolkozni és az omsi mit szeret jobban félre értés ne essék Moges map Városban 20-25 fps :)
  • nIsTv4n
    #31122
    Nagyon jól hangzik, várom!
  • szabii98
    #31121
    Igaz is, de én inkább vennék egy 3,6os négymagosat, mint egy ilyet.
    Tudtommal ez a leggyengébb i7 proci, azért elég drága

    viszont értem már, nem gondolkodtam !:)
  • precise
    #31120
    Ezt a központi weboldalt talán úgy volna jó megcsinálni mint pl a Rigs of Rods Reposytory-t.
  • fuszhi
    #31119
    Hasznos hozzászólás ! Köszi
  • fuszhi
    #31118
    Nagyon ügyesek vagytok !!!
  • fuszhi
    #31117
    Üdv Zoli "bácsi" tudom hogy ez nem válasz, de állítólag az omsi második kiadása optimalizálva lesz és kompatibilis az első résszel , de különálló programként is megállja helyét. Gondolom megoldódik a problémád hamarosan.
  • Zoliikp
    #31116
    Egy dolgot szeretnék kérdezni, és talán érthetővé válik maga a gond is:
    -tudjuk, hogy az Omsi nem kezeli a több magos processzort:
    amit viszont használ, az milyen órajelen is dolgozik?
    Ha az nem éri el a 2.6 Ghz-t, akkor akár nyolc is lehet belőlük...
  • Deutsch84
    #31115
    Sziasztok !

    Olvasván az utóbbi hozzászólásokat, terjedelmesebb megnyilvánulásokat, s erre szeretnék kitérni pár mondatban.

    Körülbelül öt hónappal ezelőtt, létrejött egy "kis" közösség a Közlekedés Barátok Közössége néven. Facebook csoportként indultunk, de mára már több weboldallal rendelkezünk, melyeken a valós közlekedési eseményeket, ill. a virtuális szimulátorok világában történt eseményekkel foglalkozunk. Jelenleg a Reallife.hu egy komoly átalakuláson megy keresztül, eddig csak az általunk készített kiegészítők voltak elérhetőek az oldalon, azonban egy OMSI-hoz és egyéb közlekedési szimulátorokhoz készült kiegészítők letöltő központjává próbáljuk alakítani.
    Jelenleg is több komoly kiegészítő alkotójával folynak tárgyalások, melyek lehetővé teszik a későbbiek folyamán, hogy minden Magyarországi, vagy számukra érdekes külföldi kiegészítő(k) egyetlen központi weboldalról legyenek elérhetőek minden szimulátorbarát számára.
    (OMSI, Vbus, MSTS, Trainz... stb.)

    Ennek a site-nak a kialakítása jelenleg folyik, azonban hamarosan elérhetővé válnak, különböző mod-ok, kiegészítő(k) több Magyarországon kedvelt Közlekedési szimulátorhoz. Ami biztosan számotokra is ismerős lehet, az többek között az OMSI-EMKE projekt, valamint későbbiekben a 31-es út, továbbá előrehaladott tárgyalások folynak egy hamarosan elkészülő EAG E98 kiadásáról és számos általatok is ismert Magyar OMSI kiegészítő készítőivel.

    Szeretnénk megragadni az alkalmat itt is, hogy megkérjünk minden magyar készítőt, akit esetleg még nem kerestünk meg ez ügyben, és szeretne csatlakozni ehhez a kezdeményezéshez, az jelezze felénk az alábbi elérhetőségeink valamelyikén.

    E-mail: [email protected]
    A fentiekben említett Facebook oldalon.

    A feltétel rendszer pedig igen hasonló az itt tárgyaltakhoz. Tulajdonképpen mindenki kap egy aloldalt, ahol közzétehet és kommunikálhat a felhasználókkal, valamint a központi oldalra is kikerülnek friss hírek a készülő munkáiról. Ez az általatok már remekül megfogalmazott előnyökkel járhat számukra is, de leginkább az egyszerű felhasználók életét segítheti megkönnyíteni.

    A Reallife.hu nevében is Köszönjük Mindenkinek, hogy legalább elolvasta ezt a terjedelmes ötletet, melynek megvalósításán hónapok óta dolgozunk !
  • dantre
    #31114
    én nem...próbáltam feltörni, de nem sikerült....bár nagyon nem is feküdtem neki
  • kem001
    #31113
    No para.. Amúgy kapott hozzá jelszót valaki már?
  • dantre
    #31112
    igen, sajnos én is látom....sorry :(
  • Stig95
    #31111
    Nálam i3+GTX560=ugyanez
  • kem001
    #31110
    Már volt róla szó tegnap... Jelszóval védett..
  • halaszfi
    #31109
    Legalábbis nálam...
  • halaszfi
    #31108
    Jogos, de minimumon ugyanúgy fut, mint a Berlin. Én abból tudok csak kiíndulni.
  • szabii98
    #31107
    i7tel, gtx 560al 30 fps minimumon? aaazzz igen
  • dantre
    #31106
    találtam egy vatta új buszt....íme a link:
    http://omsibussimulator.net/index.php?topic=901.0
  • LMG123
    #31105
    Routeres úr már csinálja. :D
  • Routeres
    #31104
    "Nem kell neki erős gép."

    Dehogynem.
    Pont a városi vonalakhoz kell a nafta. bocskor3 Core i7, GTX 560 kombója a legjobb példa erre. Ha nem kéne a pályához erős gép, akkor bocskor3-nak se kéne minimumon futtatnia azt a 30 fps-hez.
  • dantre
    #31103
    Köszi a segítséget halaszfi, végre működik az ajtóm :D
  • halaszfi
    #31102
    Nem kell neki erős gép. Ugyanezen gépemen 12 FPS-sel futott a városban, legalábbis amikor XP-m volt. Furcsa az OMSI. Minden más ugyanúgy fut, a többi game nem is érzi meg a Game Boostert, csak az Omsi. Hamarosan, ha lesz időm, csinálok egy tutorialt AI berakásról. Talán jövő hétvége.
  • Jhano
    #31101
    Haliho!
    Gondoltam megkérdezem(már sokadjára):hogyan lehet máv-os alt betenni a pályákra!
    Utolsó akcióm h letöltöttem a(z) All in One - Landkreis Wehlen pályát!
    Itt már van sin!:)
    De vonat sehol!:(
    Pedig lelkesen irogatom újra az ailists cfg-t
    Valaki tudna segíteni??
  • halaszfi
    #31100
    KY_bus_doorfront5 vagy 3.
  • Ubi52 #31099
    Sziasztok!

    A(z) MB O405N2-höz láttam a múltkor dísztárcsát, valaki esetleg betudná ide linkelni?
    Köszi!