63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Frenklin737
    #31094
    Sziasztok valaki tudna linket adni a Solaris buszról? az új is jó lenne
  • Routeres
    #31093
    Sorry for the double, de ez lemaradt.

    Szóval a hétvégén sikerült lecserélnem a kisebb településeken a közvilágítást a G.Gabe által kreált új, magyarosabb villanyoszlopokra. Jó hír, mindössze pár tized fps-sel fut rosszabbul az új lámpákkal, vezetékkel.







  • dantre
    #31092
    Sziasztok !

    Korábban már kérdeztem, akkor sajnos nem kaptam rá választ, esetleg megtudná nekem mondani valaki hogy az Ikarus KZNS pack-ban lévő buszok harmadik ajtaja melyik billentyű parancsra nyílnak ki ?
    Előre is köszi !
  • Routeres
    #31091
    Nem. Börzsöny mindenkinek lesz, csak engedd meg, hogy befejezzük...
  • Medvecki Martin
    #31090
    Sziasztok!
    A Börzsöny térkép az csak a vip tagoknak van?
  • bocskor3
    #31089
    Ugyanez a bajom.... Minden a minimumon hogy nem menjen az Omninskon 30fps alá.. (i7 3,8GhZ,Gtx 560 ti 1gb) Jut eszembe hoztam nektek egy kis meglepetést:

    >>>LETÖLTÉS<<<
  • gera995
    #31088
    Akkor szerintem ez kell neked!: )
  • [HUN]FaTaL
    #31087
    Igazából nem nagyon értem az omsit, minden pályát bírnia kéne, de eléggé le van húzva a graf (i5 3570k + hd7770).
  • Routeres
    #31086
    Hatalmas, poszt-szovjet hangulatú, részletesen kidolgozott orosz pálya. Ha bírja a géped, tetszeni fog.
  • ozimak
    #31085
    Szépek!
  • [HUN]FaTaL
    #31084
    Akkor lekapom. :)
  • bullseye9
    #31083
    Nekem tetszik, jó a menetrend, kellően változatos, van hangulata is szerintem.
  • Bipper
    #31082
    Az Ikarus Csacsi-ra gondoltam, de annál ez nem működik :(
  • MEXXD
    #31081
    A napokban folytatni tudtam az objektumok gyártását a 76-os főúthoz, most a táblákat vettem célba... Én valahogy szó szerint értem a fotórealisztikus modelleket... :D A képen látható táblák oszlop valamint tábla verzióban vannak (ezért van minden kétszer), szóval szabadon lehet variálni a táblákat...

  • YoGabN
    #31080
    hello!
    http://omsihu.wordpress.com/2012/12/24/mercedes-o405n2/
    ennél a fajta busznál csak nekem nincsenek álló utasok? sok hely elmegy így.. ha tud valaki segíteni azt megköszönném!:))másik kérdésem ezzel a busszal kapcsolatban, hogy amikor megcsináltam vele egy járatot, utánna miért nem cseréli a menetrend táblát?
  • gcs7e7
    #31079
    köce! :)
  • bocskor3
    #31078
    Igen most ha lenne türelmem visszakeresni akkor találhatnék pár olyan hsz-t ami más emberek számára sértő és olyan modort mutat ami nem éppen ebbe a fórumba a kulturált emberek közé tartozik. Ja és atty707-tel is egyetértek...
  • bocskor3
    #31077
    Ez az a zene.
  • gcs7e7
    #31076
    omsi.hu-n mi az a zene ami szól?
  • gera995
    #31075
    E betűvel, kivéve akkor ha a csacsi alatt valami mást értesz! :D
  • gera995
    #31074
    Ma délutáni menet!: )
  • Bipper
    #31073
    Valaki tudna segíteni, hogy kell áramot adni a "csacsi"-nak?
  • mojorisin
    #31072
    Teljesen egyetértek....
  • nIsTv4n
    #31071
    #31064: Maga a dolog érdekel, de főszerepet nem tudnék vállalni, mert a munka+magánélet mellé nehezen fér még egy nagyobb volumenű projekt.

    #31067: Na ez szomorú, hogy erre nem veszik a fáradtságot az egyes készítők. Pedig kevesebb munka lenne egy űrlap kitöltésének, mint egy saját alap HTML oldalt összedobálni. És még ki is nézne valahogy. Nem tudom megérteni, miért jó az embereknek, ha saját weblapjuk van, amire publikálnak havonta legfeljebb egy-egy mondatot és képet? Lehet mindenki abból indul ki, hogy az internet népe naponta megtekinti az oldalukat, de sajnos ez messze nem így van. Egy centralizált helyen, ahol gyakran frissül a tartalom (lásd omsihu wordpress oldala), sűrűbben járnak az emberek, így az információ is hamarabb, több emberhez eljut. És nincs is vele annyi munka.. A tulajdonlás ténye az internet világában nem kellene, hogy domináljon, nem ez a lényeg.

    #31069: Az az oldal például teljesen jó, formailag, tartalmilag egyaránt, az interjús ötlet is tetszett. Viszont ahogy látom, az omsiplus.hu domain-t még nem vetted meg, érdemes lenne elgondolkoznod, hogy ne adj ki rá pénzt (bár ma már egy domain nem drága), hanem inkább összefogni az omsi.hu üzemeltetőkkel? Elsőként az ember úgyis az omsi.hu-t próbálja ki, ha magyar omsi témában akar valamit.

    Látom, többen is foglalkoz(ta)tok webfejlesztéssel, szóval azzal a résszel sem lesz probléma, én back-end fejlesztő voltam pár évig, abban tudok segíteni, ha arról van szó.

    Elsősorban fel kellene mérni, hogy ki lenne benne egy ilyen közös dologban, mert ha továbbra sem akar senki, akkor kár erre időt és energiát áldozni. Aki esetleg ismeri az omsi.hu-ra kitett tagokat, nekik fel lehetne dobni az ötletet a beolvadásról. Nem kérdéses, hogy több emberhez jutnának el a dolgai.
    Ettől még nem kell bedarálni minden saját oldalt - bár úgy vélem, ennek akkor van értelme, ha valaki egy nagy dolgot - vagy sok kis apróságot - csinál, ami már benne van a köztudatban, ezért az emberek maguktól _keresnék_ az adott oldalt. Egyébként esélytelen, hogy megtalálják. Jó példa erre a http://omsipalyagyar.uw.hu/ oldal, amelyen tök jó tutorial-ok vannak, ráadásul magyar nyelven. De egy újonc hogy találja meg magát a tutorialt? Omsi hungary is jól indult, csak aztán leállt. Gondolom ennek legfőbb oka az időhiány, érdeklődés hiánya, ez sajnos előfordul, ha csak egy-két ember készít egy oldalt, egyszerűen elfogy az energia. De 5-6 szerkesztővel ez simán megoldható - feltélezve, hogy az egész tetején egy tapasztalt róka ül, akire felnéz a többi, mert tett valamit a közösségért. De ez már más téma.
  • vikimaki1
    #31070
    Teljesen igazatok van! Elég nyers a stílusa, beszólogat nem kell ebbe a közösségbe... Van egy-két munkája, de itt csak rontja a nyugodt levegőt.
  • MEXXD
    #31069
    Én is valami ilyesmibe kezdtem bele, amikor megalkottam az OMSI+. Ha komolyabbra fordul az oldal (a mai nap feltöltöm letöltésekkel, mert megkaptam a szükséges engedélyeket.) akkor átköltöztetem az oldalt az omsiplus.hu-ra. A pályás projekteket én is így gondoltam, (http://www.omsiplus.bplaced.com/borzsony-fiktiv) logikus, egyértelmű. Komolyan (munkaszinten) foglalkozom a weboldalakkal és design részükkel, így tudtam hobbi és szabadidőmben összerakni a jelenlegi oldalt is. Az oldal ingyenes Worpdress motorral fut, szerintem nagy részben rá sem lehet ismerni. Esetleg segítség kellene az omsi.hu linktár megalkotásában szívesen segítek. Mert ebben igazad van, hogy kissé káosz van a letöltések terén... :)
  • atty707
    #31068
    Már rég megérett arra, hogy kivágják a fórumból, mint macskát szaharázni, remélhetőleg a házigazda és a moderátorok tevékenyen tesznek ezért.
  • atty707
    #31067
    Kedves nIsTv4n!
    Én csinálom mind az omsi.hu-t, mind az omsihu.wordpress.com oldalt. Régebben volt már ilyen felvetésem, hogy bárki, aki kiegészítőt csinál az OMSI-hoz, kaphat tőlem egy aloldalt.
    0, azaz nulla darab érdeklődő jelentkezett rá!
    Emiatt is lett átalakítva az omsi.hu, hogy legalább legyen egy startlap a magyarországi omsi-s közösségnek.
    Az omsihungary.hu-t dicrete fórumtárs csinálja mostanában, de neki sincs sok ideje rá.
  • YoGabN
    #31066
    másik kérdésem ezzel a busszal kapcsolatban, hogy amikor megcsináltam vele egy járatot, utánna miért nem cseréli a menetrend táblát?
  • YoGabN
    #31065
    hello!
    http://omsihu.wordpress.com/2012/12/24/mercedes-o405n2/
    ennél a fajta busznál csak nekem nincsenek álló utasok? sok hely elmegy így.. ha tud valaki segíteni azt megköszönném!:))
  • precise
    #31064
    Hát ahogy írtam is, én már régóta nem foglalkoztam az Omsi Hungary oldallal, talán már a főadmin jelszavamat sem tudom (de valahol a gépemen csak megvan).

    Az oldal PHP Fusion motort használ ami tud olyat, hogy letöltés, hír, kép stb beküldése, csak be kell kapcsolni. A beküldött letöltéseket, és egyéb anyagokat csak egy admin leellenőrzi és már kint is van az oldalon.

    Nem tudom, hogy most ki csinálja az oldalt, de ha jobban érdekel a dolog akkor szívesen segítek a fentiek megoldásában.
  • Stig95
    #31063
    Itt látszik az értelmi szint igazán:
    Hozzászólásainak hasznossága: -90 (1/20)
  • nIsTv4n
    #31062
    Most, hogy így írtad a weboldalt, eszembe jutott valami, ami már egy ideje a fejemben kering.

    Tök jó lett az OMSI.hu, azonban ezt én még annyival kiegészíteném, hogy jól látszik, mennyi oldal van a témában (főleg a pályák miatt), és mennyire nehéz őket követni, mind máshogy néz ki.

    Szerintem egy teljesen jó ötlet lenne csinálni egy globális magyar oldalt, ahol az egyes al-domainekhez hozzá lehet rendelni a készülő pályákat (pl. borzsony.omsi.hu), ezzel máris lenne egy kerete, és akár minden pályakészítő egy adott formon keresztül vihetné be a pályával kapcsolatos adatokat, híreket, ezáltal egy közös platformra is kerülne. Ettől még az egyes oldalak önálló integritása megmaradhatna (bár feleslegesnek érzem), és inkább azon a közös oldalon kellene több szerkesztői jogot kiosztani, akik híreket írnak, interjúkat csinálnak, stb.

    Ugyan ezt várnám el a hivatalos készítőktől is, mert ami most uralkodik a nemzetközi OMSI téren, az maga a káosz, lássuk be. A fórum, az jó arra, hogy diskuráljunk, de nem arra, hogy letöltéseket publikáljunk. Standardizálni kellene a letöltésekhez/telepítésekhez megadott információkat, az egyes letöltések legyenek ott is elérhetőek, ne a készítők lengyel, orosz, stb. nyelvű oldalait kelljen fordítgatni, hogy a letöltés linket megtaláljuk...

    Nem kis munka, ez tény, de megtérülne, főleg, hogy jön az OMSI2, tehát a játék támogatása nem áll le, sőt.. (Bár az utóbbi bekezdés az nem a magyarokra vonatkozik, csak elegem van már).
  • kem001
    #31061
    Megértem teljesen az álláspontodat.. Tudunk erről a szimulátorról, és tényleg Off topikban beszélgettünk róla. Amúgy elvileg március körül jön egy Béta verzió belőle.. Az hogy így reagált rá a "kedves kolléga", csak saját magát minősítette.. Na de evvel tényleg fejezzük be az Offot..
    OMSI: ezelőtt beraktam Solaris U15-höz egy átfestést, Römerberger-eset.. De az egész busz fehér lett.. Mi lehetett a hiba?
  • GMI
    #31060
    Kuhnzsolt nem éppen egy kúltúrált ember. Más fórumon is csinált balhét...
  • gabcsibkv
    #31059
    Köszönöm az infot a napokban megpróbálkozok vele a videó alapján.
  • precise
    #31058
    off:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elég ritkán járok ide ahhoz képest, hogy az magyarok közül anno kb harmadik ember voltam aki megvette az OMSI-t még a megjelenés napján német nyelven. Majd szinte azonnal megcsináltam az Omsi Hungary oldalt, ami azóta is azt a kinézetet használja a headerrel együtt amit anno megcsináltam. Félre értés ne essék nem azért írom mert ez zavar, sőt örülök neki, hogy tovább működik az amit én idő hiányában abba hagytam. Na szóval az Omsi Hungary-ból alakítottam ki az OVKV-t amiben sokan segítettek. Eközben sok embernek segítettem stb...

    A problémám a következő: Teljesen jóhiszeműen belinkeltem ide egy készülő busz szimről egy linket amire annyi választ lehetett volna adni, hogy:
    a: tudunk róla, nem tudjuk mikor jelenik meg.
    b: nem tudtunk róla, de jó hogy mondod.
    c: év végére ígérték a megjelenést
    ...és a fentiek kombinációja.

    Ehelyett khunzsolt szerintem teljesen feleslegesen beszólt valamit amire ránylag normális elfogadható választ adtam, amit persze továbbra is fenntartok.

    Ez az egész bejegyzés khunzsolt önbemutatása miatt jött létre, ugyanis egy ilyen privát üzit kaptam tőle, tudom is én miért:



  • BPI1184
    #31057
    Kétféle festési lehetősége van ennek a busznak. Van a sima Repaint tool-os. Ott csak ki kell választani a busz rpc fájlját, aztán a festés képét, amit bmp-ben ad meg, és konvertálni kell. Vagy pedig a kicsit bonyolultabb, amihez 3 program is kell. Ahhoz van egy video is : http://www.youtube.com/watch?v=rZdNVzs6Mzk&list=UU1JAiJSo78xFq2Qh09-gHLw&index=1 Az elsőnek az előnye annyi, hogy gyorsan megcsinálja a festést, és könnyű a használata, a második variációval viszont az ablakok is festhetőek.
  • gcs7e7
    #31056
    ez melyik map?
  • longhaul
    #31055
    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/1/19/a1_2013_1_19_xmbsyqqq9z_tn.jpg]