63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • atikarus
    #31174
    Sziasztok! Teltow 4.0 pályával kis bajom lett. Dátumot, s időt akartam állítani, csak a pálya számára kicsit sok lett, egyszerre, s azóta nem indul el. Azt szeretném megkérdezni, hogy, s hol lehet ezt a problémát megszüntetni. Újra telepítés nem segített.
  • dgufoplast
    #31173
    Nem szóltam látom jó meg beszéltem készítővel :)
  • dgufoplast
    #31172

    Látom folyik itt a meg beszélés :) Am nem gond üvegre vissza térve én az alap üveget mutattam meg ebbe bele tartozik fenster meg a fenster.int a regent is meg mutattam de viszont a szélvédős dolgokat nem mert azóta nem beszéltünk egy mással :)
  • SnyperDv2
    #31171
    Ha már itt, rég volt kép remélem nem baj :)



  • SnyperDv2
    #31170
    Amúgy a lényeg hogy ami üveg textúra az elvileg egy objektumként kéne szerepeljen mert amúgy úgy jársz mint én hogy fehér az egész :D Amúgy köszi megtaláltam a törlési sort, működik szépen nem hittem volna hogy annyi az egész hogy van egy wipe bekezdés :D
  • BPI1184
    #31169
    Nagyon szépen köszönöm!! :) Rögtön ki is próbálom.:D
  • Zoliikp
    #31168
    Akkor ott egyéb turpisság is van, mert próbaképpen az általad leírt módon változtattam, konvertáltam, és az o3d-ben csak az elsőként, Diffuse-ként megadott regen.tga szerepel.
    De ha működik nálad, elhiszem, de majd holnap "össze kellene ülnünk" ez ügyben...
  • SnyperDv2
    #31167
    DG mutatta és nem vész el amúgy :D csak be kell állítani hogy tartsa meg a relítív utat a többi kép kiterjesztéséhez így raktam be énis a többit :D Működik :D
  • bpo451
    #31166
    Köszönöm, de azt hiszem, hogy ehhez már túl hülye vagyok :)
    Pont azt kéne tudnom, hogy ha egy sűrűbb menetrendet szeretnék, mikor melyik indulás alá kell 0-át, 1-et, vagy 2-t írnom, mert ugyannál a végállomásnál ez szintén változik. Ha esetleg tudsz ebben segíteni, légy szíves oszd meg velem PÜ-ben.
    Köszönöm :)
  • Zoliikp
    #31165
    Sajnos a konvertálás során elvész az, hogy mit adtál meg a Diffuse-n kívűl.
    Tehát felesleges, mert nem kerül bele.
    A mentés-másolás pedig arra vonatkozik, hogy egy réteget elkészítesz a Fenster.tga-val, a következő réteget a regen.tga-val, és a harmadik réteget a Dreck-tga-val. Ez a három réteg kívülről. A "kivágott" rész ugyan ez. De ezt úgy is el kell készíteni, hogy belülről is "látható" legyen.
    Így a szélvédő hat réteg: 3-3.
    A kivágott felületet pedig, ha egyszerre törlöd, akkor egy o3d-be, ha külön, akkor két o3d-be kell mentened. Ha ez meg van, akkor az alap MAN cfg-je, vagy privátban segítséget nyújt(ok).
  • SnyperDv2
    #31164
    Fú ez kicsit bonyolult ez a másolás mentés :D Minden ablak megvan kivéve a szélvédő :D a törölt rész ki van vágva csak konkrétan nem tudom hogy melyik textúrát hova kell rakni és a model.cfg be mit kell írni. Az alap üveg az úgy néz ki hogy :Diffuse a Regen.tga Opacity Fenster.tga Valant Reflection az envmap.bmp belülről ugyan ez kivétel hogy ott Fenster_int.tga van. Na azt el tudnád mondani pontosan hogy akkor a törölt felületnek mit kell megadni ? Az előző leírást nem értettem :(
  • Zoliikp
    #31163
    DE-ben csak akkor tudsz textúrázni, ha az objektumnak van UWmap-ja.

    Valahogy így kellene kinézni:

    A jobb oldali kivágott rész lesz a törlendő felület.
    Sokféle megoldás létezik, nekem ez jött be:
    Külső nézet: (kintről látszódik a text)
    alap üveg Fenster.tga;
    másolás után mentés, majd a textúra cseréje az esősre;
    újabb másolás, mentés, textúracsere a kosz textre.
    Így kivülről meg vagy, most el kell készíteni ugyan ezt, csak a textúrát "belülről" kell látni...
  • Zoliikp
    #31162
    Ha jobban megnézed a teljes menetrendet, akkor rálelsz a megoldásra:
    -ez egy teljes, a valóságnak megfelelő menetrend.
    Van az egész napos, a garázsból-garázsba, valamint az osztott, de-du. járat.
    Ezt viszont csak úgy lehetett megoldani, hogy a beálló buszok "mozognak" a végállomáson a terminálok között, mert az indulási idők miatt akadályozták volna egymást.
    Ezt külön "fordában" kellett megadni, ha IBIS-szerint nézzük, akkor Route-ként, hiszen más-más parkolóhelyre kell állnia az AI-nak.

    Megjegyzem, -bár minden tiszteletem a készítőnek-, pont ez a hibája is.
    Az ai ugyanis nem, vagy nem jól hajtja végre, és ezzel nagy mértékben rontja az FPS-értéket....
  • fcbarcelona1
    #31161
    Azt ,hogy lehet beállítani hogy folyamatos legyen a kormányzás? (kormánynál)
  • gera995
    #31160
    Hát ez a 'hun bekda' :D:D:D:D
  • gylacus
    #31159
    Milyen fordítás ez? kollíziók :)
  • Routeres
    #31158
    Ámberek! Azé' ismerjük má' ennyire az OMSI-t...

  • gera995
    #31157
    Tessék!: )
  • BPI1184
    #31156
    Ebben a PC2007 beüzemelésében tudnál segíteni?:)
  • SnyperDv2
    #31155
    Hali ! Valaki elmondja hogy a szélvédőt hogyan kell textúrázni Deep Exploration be? pontosabban a törölt rész érdekelne hogy melyik texturát hova kell rakni?
  • sirenato
    #31154
    Ok kössz
  • szikszaicsabi
    #31153
    Még nem. Majd az év végén megjelenő OMSI 2-höz adnak csuklós buszt.
  • matesz19
    #31152
    Nem lehet, mert még nem adták ki a csuklós buszt, csak ilyen félkész béta buszok vannak amik szinte semmire nem jók...
  • sirenato
    #31151
    Hello! Lehet valahonnan letölteni csuklós buszt?
  • bpo451
    #31150
    Üdv!
    Bárki, aki otthon van ebben a témában, vagy ha olvassa ezt, aki a kispest pálya 1.4 menetrendjét készítette:
    Mit jelentenek a pirossal bekarikázott számok? Mi a jelentőségük?
    Hálás lennék valami infoért :)

  • TheSosy
    #31149
    Köszönöm!
  • generalGGabe
    #31148
    Minden elismerésem!
    Nagyon szép!
  • MEXXD
    #31147
    Kicsit hosszúra nyúlt a hajnalom, próbálok minél több dolgot a valósághoz hűen megvalósítani, és ezzel gyarapítva a magyar objektumok számát, és a 76-es fűút elemeit. Egy már most biztos. A 76-os főúton nagyon kevés, vagy EGYÁLTALÁN nem lesz az alapjáték és pályákon található objektum, út, egyedül a természeti elemeket fogjuk felhasználni (fákat, bokrokat, mivel azok szépen ki vannak dolgozva, de persze ezeket is gyarapítjuk...), ezért a mérete kissé nagyobb lesz, mint egy átlag pályának (már most 150 MB a Sceneryobjects és a Splines mappa). Nem kell megijedni, az FPS-t nem eszik a modellek, mindennél nagyon törekszem a részletesség és a takarékosság határának a betartására, így tegnap hajnalban 2 órás textúragyártás után (nem voltak megfelelő szögből fényképezett falak) született meg ez a kissé romos és öreges házikó és a hozzá illő téglakerítés: ;)



    UI.: A 76-os főútról további információkat és alakulásáról készült fényképeket a hétvége felé az OMSI+ 'Projektek' menüpontja alatt találhattok majd. :)
  • [HUN]FaTaL
    #31146
    Én leginkább azt nem értem, hogy az OMSInak miért ilyen szar a memóriakezelése, hogy egy nagyobb pályán egy komplex buszt nem tud betölteni (pl. Teltow + O405N2), kevés memóriára hivatkozva, miközben kb 1 GB-t használ a játék maximum, és 3GB-t kaphat egy 32 bites app 64biten (2GB-t 32 biten).
  • Zoliikp
    #31145
    Csak azt tudom "mondani":
    -a textúrákra megadott X Mb-nak nem szabad többnek lennie, mint a kártya memóriájának 3/4-e, és hogy miért, azt nem tudom, de páratlan számjegy legyen a végén.
    Nekem 1GB-os kártyám van, és 601 Mb-ot engedélyezek, és nincs egyik pályán sem fehér folt, vagy fehér jármű...
  • gabcsibkv
    #31144
    MAN Lion City DTF Edition V1.1
  • olimano2222
    #31143
    Igen,ez mondjuk ami nekem van gyárilag emelt óra jeles és lehet is még bőven ezt húzni,persze megfelelő processzor hütésel! :) De egyébként az intel i5 szériábol már szinte mindegyik több mint 3000mhz!
  • Ikarusfan
    #31142
    Ezek valami tuningolt procik? Csak mert én még nem sűrűn találkoztam 3GHz-esnél erősebbel (én is olyat használok (E5700).
  • Stig95
    #31141
    + az órajel sem számít. A játék csak a technológiára utazik.
    (pl 2.8-as 2300 agyonver egy 3.6-os cerka D960-at)
  • Routeres
    #31140
    Próbáld ki te is azt, amit BPI1184-nek írtam.
  • gabcsibkv
    #31139
    A fehér folt textura problémára kéne valami orvosság, nem hiszem el hogy jó videókártya és ram mellett ezt kell produkálnia..olykor mikor beteszem NL202-t legalább 6 féle erős texturákat akkor a jármű körvonalai fehérek majd később mikor már majdnem látom velem szembe jönni akkor valamennyit betölt de még mindig foltos lesz.
  • TheSosy
    #31138
    Routeres kolléga!
    Az én gépemnek tudnál mondani egy jó beállítást,ha szépen megkérlek?
    Látom te értessz az ilyesmihez.
  • BPI1184
    #31137
    Köszönöm szépen, máris kipróbálom! :)
  • Routeres
    #31136
    PC2007, maxra húzott objekt és map komplexitással. Ez a vesszőparipám. :)
    Ja, persze nem fullHD-ban, de nagyon szépen futkos vele az OMSI.
  • BPI1184
    #31135
    Hát... az is lehet, mert mondta, hogy nem nagy durranás.:D