63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • matesz19
    #32459
    Ja, hát igen...
  • kuhnzsolt
    #32458
    Itt aztán van értelem!
  • mojorisin
    #32457
    Inkább erre!
  • matesz19
    #32456
    Ő rájuk gondoltál?
  • mojorisin
    #32455
    Köszi Routeres a fordítást. Végre megoldották hogy az OMSI jobban szaladgáljon gépeken. Erre vártam már a megjelenés óta.
  • LMG123
    #32454
    Főleg ha azt látod a fb oldalon, hogy a tüntető utasok a Börzsönyt követelik... :D
  • bpyfan
    #32453
    Hálám üldözzön! A PADLO.bmp és a padlo_oldal.bmp írtam felül és tökéletes lett.
  • Zoliikp
    #32452
    A két bmp-nek ugyan az a neve, csak a méretük más (PADLO.bmp)
    Jó esély van arra, -mivel a BKV-s a nagyobb-, hogy ha az eredetit elmented, a másikat átmásolod/felülírod, akkor indításkor nem lesz "hófehérke" a padló.
    Egy próbát megér...
  • bpyfan
    #32451
    Értem. A padlót úgy akarom kicserélni hogy ne az a fekete régi mintás legyen benne hanem a modernebb szürke változat ami a BKV-s verzióba van.
    A lépcsők nem kellenek.
  • BJoci16
    #32450
    Srácok valaki tud egy frankó távolsági járatos pályáról linket küldeni olyan letöltést ami jó is :)
  • Zoliikp
    #32449
    Egy kivételével (a ZF-s változatot) mindegyik ugyan azt az első-hátsó kereket használja, így csak a festését érdemes változtatni/átrakni.

    A padló elemeken mit értesz?
    Csak a padló lemezt, vagy a lépcsőket is?
    De ahogy nézem, ott több elem van egybe fogva vazxx.o3d-ként...

    Az o3d-t nem tudod szerkeszteni, csak a textúráját változtatni:
    -vagy festésként, vagy az eredeti textúra javításával.
  • bpyfan
    #32448
    Egy kis o3d-s segítség kellene. 260.06 ZF S6-90U-ra akraom rátenni a 260 BKV-s buszokról a felniket és a szürke padló elemeket. Aki ért hozzá az elmagyarázhatná hogy mit csináljak. Előre is köszi!
  • gcs7e7
    #32447
    Áhhh, ott néha olyanokat produkálnak hogy! Hatalmas... :D
  • BJoci16
    #32446
    Köszönöm szépen a segítségeteket, hálás vagyok.
  • Routeres
    #32445
    Több forrás is elérhető.

    A "legaktívabb" a nem hivatalos OMSI facebook oldal, ahova a hiperaktív és túlbuzgó admin(ok) gőzerővel pakolják ki a frissiben megjelent letöltéseket. Ajánlatos böngészni az oldalt akkor is, ha rossz a kedved, mert némely buszmániás nagyon elő tudja magát adni, amikor egy fél éve készülő busz kiadásáról érdeklődik...

    Magyar fronton pedig a legtöbb ilyen oldalt elérheted az OMSI.hu linkről.
  • halaszfi
    #32444
    omsihu.wordpress.com
    omsi.cz
  • BJoci16
    #32443
    Köszönöm szépen nagyon rendes vagy :). Esetleg egy oldalt tudnál linkelni nekem ahonnan jó letöltéseket lehet szerezni.
  • kem001
    #32442
    Nézd végig ezt és ezt. Ezekben megtalálsz mindent.
  • BJoci16
    #32441
    Üdv. Elnézést kérek a zavarásért de nemtudok már kihez fordulni,Akárhol kerestem rá nem találtam épp választ arra a dologra hogy hogyan is kell betenni egy új pályát a játékba vagy egy új buszt. A buszok terén még haggyán mert egy kettő sikerűlt már de pályát eggyáltalán nemtudok betenni, kérlek segítsetek.Hogyan kell pályát berakni a játékba.

    Előre is köszönöm.
  • Zoliikp
    #32440
    Az előbbi hsz-ben be akartam mutatni, de most pótolom:


    Legalábbis a működésről.....
  • Zoliikp
    #32439
    A "varázslat" ott kezdődik, ha pontosan tudunk valamit, és azt meg is tudjuk változtatni.
    Erre gondoltam:



    Én hiába tettem a modellt "középre", ha a konvertált modellnek más ez a pont.
  • gylacus
    #32438
    Egész jól sikerült, tényleg érdekes az ötlet, de nekem tetszik!
  • Routeres
    #32437
    Sejtjük, hogy még nagyon korai, de voltam annyira túlbuzgó, és leferdítettem a cikket a hivatalos fórumról. Aki kíváncsi a tartalmára, az atty707 OMSI 2-vel foglalkozó oldalán el is olvashatja: Katt
  • bpo451
    #32436
    Itt vannak a prototipusról és a többiről is műszaki adatok, motor, váltó, stb.
    Jó lenne, ha sikerülne valamit bele varázsolni belőlük :)
    Link
  • Zoliikp
    #32435
    Nekem ugyan nem, mert épp most fejeztem be az "én" buszom táblázását:
    összességében egy nap alatt meg volt, az animálása nagyobb falat volt mint gondoltam.
    De elkészült....
  • halaszfi
    #32434
    Nembaj, sokat unatkozom. :)
    gcs7e7: az elülső lökhárítótt át tudnád festeni szürkéri így:
    Így
  • halaszfi
    #32433
    Beszélek DG-vel, és HVN-731-el. DG-től elkérem a scripteket, HVN-től a modellt. A sors iróniája (jó értelemben) hogy az a Nógrádos proto van meg neki, ami anno 86-07 ként szolgált.
  • gcs7e7
    #32432
    az akar lenni :D majd holnap a volánbuszos frissítéssel együtt teszek rá logót!
  • bpo451
    #32431
    Úgy látom, most feladtam a leckét ezzel a 415-össel :)
  • Zoliikp
    #32430
    Az elképzelés jó, de akkor is kell a kijelző pozíciója, mérete...

    Különben beleőrölsz az állandó konvertálás-indítás-méricskélés menetébe. Tudom, csináltam...
    Persze egyszerűbb lenne maga a modell, ha a felesleges objektumot nem is töltené be a játék.
  • halaszfi
    #32429
    Van egy elég érdekes verzió is, ami szerintem lehetséges. Ugye megmarad az FGY, de a kinézet változik. A megoldás: az FGY elé kell a rolbandot enni. :)
  • Zoliikp
    #32428
    Csak viccelődtem...
    Csak akkor lehet módosítani, ha meg van az eredeti modell, hiszen elképzelhető, hogy valami mással egy o3d-ben van a kijelző.
    Különben egyszerű lenne megoldani.
  • halaszfi
    #32427
    Ez a retro skin? Miért nincs rajta a BKV logo? :) DG-vel beszélek, de lehet, hogy sajátot csinálok.
  • TaRka0107
    #32426
    Jahh, akkor vak vagyok :)
  • gcs7e7
    #32425
    de ahhoz magába a modellba kéne nyúlni nem?
  • Stig95
    #32424
    Ezért van ott angolul is ;)
  • TaRka0107
    #32423
    Németül nem tudok "már bocs"!
  • Zoliikp
    #32422
    Pedig "igazán" megcsinálhatnád....

  • gcs7e7
    #32421

    LETÖLTÉS
  • gcs7e7
    #32420
    köszi! :D én biztos nem. :D