63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Omsi-
    #63100
  • domonkoszoli
    #63099
    Sziasztok!

    Megálló bemondásokban tudna nekem valaki segíteni, hogy tudnám meg oldani?
  • Maceehun13
    #63098
    problémám már megoldódott köszönöm

    Ez a link nem tűnik valami biztos forrásnak
    Utoljára szerkesztette: Maceehun13, 2020.08.31. 17:09:45
  • Zsombor99
    #63097
    Én innen töltöttem le azt a DLC-t, nálam gond nélkül működik.
    Mi az a hibaüzenet amit kiír, mikor kiválasztod és nem tölt be?
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.08.31. 12:42:13
  • Maceehun13
    #63096
    Sziasztok! Nemrégiben megvásároltam a regiobus 200 dlc-t. A legtöbb jármű működőképes, azonban a 280.03 Special Edition nem tölt be. Letöltöttem hozzá egy javított verziót ami sajnos nem segített. Mi lehet a probléma?
  • atty707
    #63095
    DirectX 9-et telepítsd fel.
    Az OMSI azt használja, az új Windows-okban pedig már nincs benne.
  • Zsombor99
    #63094
    Biztosan rendben van az a videokártya? A logfile utolsó bejegyzése valami 3D dolog. Van elég RAM?
    *sóhaj* Win10 mindenféle hülyeségre képes, lassan már semmin se kell meglepődni... :|
  • 0165
    #63093
    Sziasztok!

    Akadt egy kis olyan gondom, hogy az OMSI2 pontosan nem meghatározható módon - újratelepítés után is - Zugriffel kihajít... Debug módban, mindenhogy... Win10 legújabb változat op. r.

    Ha van bárkinek bármi tanácsa, szívesen veszem!

    Mellékelve a képernyőmentés és spoilerben a logfile tartalma.



    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    ====================
    Start logging
    ====================

    Date: 2020. 08. 23.
    Time: 9:11:11
    Version: 2.3.004

    0 9:11:11 - - Information: OMSI is working in debug mode
    1 9:11:11 - - Information: TIR - looking for DLL path...
    2 9:11:11 - - Information: TIR - DLL path not found - TIR disabled [0]
    3 9:11:29 - - Information: Options dialog created
    4 9:11:29 - - Information: Weather dialog created
    5 9:11:29 - - Information: Profiles dialog created
    6 9:11:29 - - Information: Time table running dialog created
    7 9:11:29 - - Information: Start dialog created
    8 9:11:29 - - Information: Menu 2 created
    9 9:11:29 - - Information: Menu 3 created
    10 9:11:29 - - Information: Tut dialog created
    11 9:11:29 - - Information: Menu pos set
    12 9:11:29 - - Information: Bro initialized
    13 9:11:29 - - Information: Human engine initialized
    14 9:11:29 - - Information: Forms set
    15 9:11:29 - - Information: Captions set
    16 9:11:29 - - Information: Screen ration set
    17 9:11:30 - - Information: Init3D: BackBufferFormat = 22
    18 9:11:30 - - Information: Init3D: Hardware vertex processing
    19 9:11:30 - - Information: Init3D: Max iso = 16
    20 9:11:30 - - Information: Init3D: Hal active
    21 9:11:30 - - Information: Creating 3D device procedure finished
    22 9:11:30 - - Information: 3D initialized
  • Omsi-
    #63092
    Az lenne ami a 8900-ba van, csak az a baj, hogy a scriptben pár dologot át kéne írní, és ahoz nem értek. Mert addig oké hogy kimásolom, beillesztem, csak magában a scriptben mit írjak át.
  • Zsombor99
    #63091
    Lehet, hogy nem teljesen szabályos, de én manuális botváltós Ikarus 280-assal (pl. "Bustrainz Citybus i280" vagy "Bustrainz Regiobus") szoktam 3-asból indulni (megállóban állás ideje alatt lefulladás ellen végig nyomom a kuplungot), mivel nem igazán szeretem a manuális váltót, mert ha elég "kényes" az adott busz, akkor könnyű lefulladni ha nem kuplungolok megfelelően.
  • Ikarusfan
    #63090
    Hogy félautomata? Fokozatba rakhatod a váltót, de csak akkor vált ha kuplungolsz? Mert az EAG-ban van ilyen.
    Vagy úgy félautomata, hogy igazából automata, csak te tudod a fokozatokat váltogatni? Mert olyan meg a 8900-ban van (egy ilyen módja van, van full automata meg tán manuális is benne).
  • Omsi-
    #63089
    Igazából, azért csinálom, mert most csináltam nem rég egy Credo Econell 12-t, és az fèlautómataváltós. És ugyan olyan buszt nem találtam omsi alá, ami hasonlítona az Econell váltójára. És így talán külömb lenne valamivel, mint az alap manuális.
  • Ikarusfan
    #63088
    Ilyet nem tudsz, hogy ne kelljen kuplungolni. Ez az egyik. A másik, hogy a buszok többségénél kapásból kettesből szokás indulni (a 6 sebességeseknél, 8-asoknál simán 3-asból, sík terepen persze).

    Egyébként át lehetne írni a busz scriptjében a triggerét az egyes fokozatnak, egy olyanra, ami a D-t használja nálad. Csak ennek nem tudom mi értelme van.
  • Zsombor99
    #63087
    Tudtommal nem lehet. Ugyan át lehet állítani az 1-es sebesség gombját, viszont akkor az összes busznál úgy lesz. Valamint ha a busz nem úgy van megcsinálva, akkor mellőzhetetlen a kuplung használata, anélkül nem lehet a fokozatok között váltani.
    Vannak olyan buszok, amik igen könnyen lefulladhatnak, ha nem kuplungol megfelelően az ember.
  • Omsi-
    #63086
    Tud valaki olyanba segíteni hogy, egy buszon hogy lehet átállítani, hogy amikor váltok és 1-esbe teszem, akkor ne kelljen fönt az 1-est nyomnom hanem helyette a D-t. De attul már a 2-est ugyan úgy fent nyomom, csak az 1-est nem. És hogy ne kelljen kuplungolni. Nem autómatát akarok. Ugyan úgy manuálisat. Ezt csak 1 busznál akarom így. Tehát semmi beállítások, mert másiknál nem így akarom. Valahol át kéne valamit írni esetleg? Előre is köszönöm!
  • geri1900
    #63085
    Sziasztok!
    Valaki eltudná küldeni a Volvo 7900-hoz a futáros módosítást? Sajna már neten egyik link sem él.. :/
  • Ikarusfan
    #63084
    Talán a Volvo 8900 vagy mi, az az.
  • Omsi-
    #63083
    Üdv! Tud valaki segíteni abban, hogy az Omsi alá készülő, renderképen lévő Credo Inovell-nek ki a készítője? Aki tudja írjon mindenképp. Előre is köszönöm!
  • Omsi-
    #63082
    Tud valaki Omsi alá félautomataváltós buszt? Mindegy milyen, csak félautomataváltós legyen.
  • Omsi-
    #63081
    Inkább az érdekelne jobban, hogy ha a .cfg-be egy lengőajtó helyére beillesztek egy bolygóajtót, de mivel egy másik modellból van, ezért a forgástengely nem jól van megadva, azt mi alatt tudom átírni hogy ott legyen ahol lennie kell? Ez áll itt:
    origin_trans
    anim_rot
    Ezekböl melyik a forgástengely, amit át kell írni?
  • Omsi-
    #63080
    Üdv! Valaki le írná lépésről, lépésre hogy egy sima ajtó o3D-t hogy kell blenderbe meganimálni, és a .cfg-be mit kell írni, stb... A segítségeket előre is köszönöm!
  • Zsombor99
    #63079
    Meglévő pálya meglévő hof fájljával szeretném használni (nincs Futár nélküli kijelzős Ikarus 280). Nem kell, hogy mindent kiírjon és mondjon mint a budapesti buszok, már az is elég lenne, ha a külső kijelzők működnének és erre az utasok reagálnának is.
  • domonkoszoli
    #63078
    A futár nem tudja a M3 as jelzést nem futáros busszal meg oldható és működik.
  • Zoliikp
    #63077
    Milyen kijelzőn?
    Mátrixon a kód: 00328
  • domonkoszoli
    #63076
    Pontosan nem tudom mert én nem próbáltam futáros busszal más pályán menni, de biztos lehet olyan hoffot csinálni. Én az M3-as jelzésen agyalok, hogy hogyan lehetne.
  • Zsombor99
    #63075
    Hogyan? Eleve a belépésen se tudok túljutni (mikor járatszámot vagy valami ilyesmit kér). Annyi bőségesen elég lenne, ha aktiválni tudnám a Futáros buszokat, hogy ki tudjam választani, hogy a hof fájlban tárolt kiírások közül melyik kerüljön a busz külső kijelzőire, például egy Futáros Ikarus 280 esetében (hogy az utasok reagáljanak a buszomra).
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.07.31. 12:26:14
  • domonkoszoli
    #63074
    Szerintem igen.
  • Zsombor99
    #63073
    Futáros busdzokban lehetséges-e aktiválni a kijelzőket bármelyik pályán?
    Olyan pályán is szeretnék Futáros buszt használni, ami egyáltalán nnicsen erre felkészítve (pl. saját pálya, Berlin pálya vagy Börzsöny pálya).
  • domonkoszoli
    #63072
    Sziasztok egy futáros buszoknál, hogy lehet megoldást találni, hogy ki írja pl M3 meg ilyenek. Köszönöm szépen a segítséget előre is!
  • Omsi-
    #63071
    Köszönöm szépen! :) A blenderen belül kell a forgáspontot megadni? És ott hol?
  • Zoliikp
    #63070
    Szia! Ha már átkonvertáltad, akkor nehézkes lesz.
    Én nem szeretem a Blendert, de a lényeg ugyan az; az ajtó közép pontjának azt kell megadni, ahol el akarod fordítani.
    Amennyiben rudazatot is használsz (pl. panoráma ajtó), akkor annak is át kell állítani a forgás pontját.
  • Omsi-
    #63069
    Üdv! Tud valaki segíteni abban hogy az ajtókat hogy kell megmozgósítani? Még csak egy alap o3D az egész. Blenderrel szoktam modellezni. Előre is köszönöm!
  • Zsombor99
    #63068
    Megvan-e valakinek a Köki-től induló 85-ös pályához is kellő közúti híd objektumot is tartalmazó csomag? Szükségem lenne rá, hogy a járművek ne a levegőben haladjanak.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.07.12. 11:02:48
  • Omsi-
    #63067
    Köszönöm szépen! :)
  • Ikarusfan
    #63066
    A textúrával kell szórakozni a model.cfg-ben, valahogy így:


    [mesh]
    55\IK55_ablak.o3d

    (...)

    [matl]
    fenster.tga
    0
     
    [matl_envmap]
    envmap.bmp
    0.6
     
    [matl_alpha]
    2


    Az üveg o3d-je után meg kell adni a textúra nevét (textures-n belül). Az utána kvöetkező értéké azt hiszem azt befolyásolja, hány különböző mesh-en van, de nem emlékszem pontosan. A matl_envmap-pal tudsz rá "tükröződést" tenni (igazából az envmap textúrát mozgatja a nézési szögtől függően), a matl_alpha-val pedig az áttetszőséget lehet variálni. 0, 1, 2 lehet az értéke azt hiszem, ki kell kísérletezni, melyikkel a jó (nem rémlik, hogy bárhol lenne értelmes leírás erről).
  • Omsi-
    #63065
    Üdv! Amikor blenderbe ablakot szerkesztek, akkor az Omsi 2 mindig fehéren jeleníti meg az üveget és nem átlátszón. Mi lehet ennek az oka? És mit lehet vele tenni hogy ne fehér, hanem átlátszó legyen? Előre is köszönöm!
  • Zoliikp
    #63064
    Szia!
    A kerék középpontját rakd kb. 0,545-re (Z-tengely).
    Nem írtad, de remélem, minden módosítást mentesz, újrakonvertálsz, és felülírod vele a régit.
    Egyébként a model cfg-fáljában vannak azk a paraméterek, amelyek a kerékkel foglalkoznak.Pl.:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [mesh]
    ik556\bek_556.o3d

    [illumination_interior]
    -1
    -1
    -1
    -1

    [newanim]
    origin_trans
    -0.995
    3.663
    0.545
    anim_rot
    Wheel_Rotation_0_L
    57.295779513082320876798154814105
    [newanim]
    origin_rot_y
    -90
    anim_trans
    Axle_Suspension_0_L
    1
    [newanim]
    origin_trans
    -0.995
    3.663
    0.545
    origin_rot_y
    90
    anim_rot
    Axle_Steering_0_L
    57.295779513082320876798154814105
  • drucsi
    #63063
    Sziasztok!
    Elkezdtem egy busz elkészült alapjait konvertálni a játékhoz, és olyan problémába ütköztem tegnap, hogy a kerekek beleesnek a talajba. A blenderben nem a zöld vonalnál kell lennie a kerekeknek? Eredetileg ott voltak, de már feljebb toltam őket, de ettől függetlenül is ugyan ez a hiba...
    A .bus fájlban csak fordulókör átmérőt, súlyt, és hasonlókat találtam, a talajtól számított magasságot sehol.
    Köszönöm a segítséget! :)


    Utoljára szerkesztette: drucsi, 2020.06.10. 09:40:44
  • Zsombor99
    #63062
    Ha enged a kormányon lévő gombok közül beállítani, akkor szerintem áldozz fel egy gombot kuplungnak.
  • Maceehun13
    #63061
    Sziasztok! Kérdésem lenne Thrustmaster T150 kormánnyal játszók felé: Mit kell beállítanom ahhoz, hogy a manuális váltóval rendelkező buszokat sebességbe tudjam rakni? Ugye ez a kormány típus nem rendelkezik kuplungpedállal