63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • drucsi
    #63152
    Sziasztok!
    Valaki tudja véletlenül, hogy hogyan lehet ilyen jellegű fényes textúrát készíteni egy buszhoz?
    Köszönöm a segítséget!
  • Zsombor99
    #63151
    Emberünk eredetileg csak a saját alkotását akarta bemutatni, tessék békén hagyni!!
  • Omsi-
    #63147
    Nem értek hozzá. De ha kijelented, te biztos hallottál róla pár dolgot.

    A börzsönynek a legújabb kiadásához van menetrend és viszonylat kiadva már? Elvileg egy C56.42 is kiadás állapotába van. (Erről csak pár infót hallottam).
  • gabesz012
    #63146
    A drog rossz. Értem?

    Mostanában senki nem ír az új kiegészítőkről. Vagy itt mindenki ennyire csak az ikarus és a börzsönyre csöpög? Kicsit rókabőr, de pár hónapja kijött a berlin x10-nek egy aktualizált változata (amire én is csak pár hete találtam rá). Továbbra is az egyik legjobb addon (+Hamburg mellett ez fut még élvezhetően a nagyvárosi pályák közül), jót tett neki a frissítés, plusz egy új, vezethető c2-es is jött vele (ránézésre a még nem kiadott c2 pack egyik darabja).
  • Omsi-
    #63145
    Köszönöm szépen. Igen, arra gondoltam. Csak nem gondoltam hogy az a retarder.
  • Routeres
    #63142
    Az a retarder, de lassítófék vagy tartósfék néven is találkozhatsz vele. Azt a jellegzetes vonyító hangot pedig jellemzően a Voith váltók adják ki magukból, amikor működésbe lép a retarder.
  • Omsi-
    #63141
    Van egy kedves, régi ismerősöm. Versenybe vagyok vele, mert ő ugyanezt a vbusos Econellt megcsinálta már (az egy salyátja volt, ez meg az enyém), és kerekek, műszerfal, ajtók világítás, minden nélkül, csak egy kasztni, padlók, meg a kapaszkodók voltak meg neki, az ülések is csak a hátsó ajtótól hátra felé voltak meg. És a többiről még ne beszéljünk. Mit ad Isten ki merte adni. Én azt mertem rá mondani hogy gányadék, facebookon volt. (Igaz, tőlem fiatalabb, nem bántom őt). Ha megtalálom még, elküldöm a linkjét. Ha még le nem törölte, mert nem most volt. Csak hogy azért van rá példa. És jóindulatból mondom, eskü. :) És nem haragszok, mert mindenkinek van véleménye, és ebből is tanulok. :) Köszönöm a véleményt! :)
  • Ikarusfan
    #63138
    Lehet rosszul tudom, de sejtésem szerint ez egy sima vbus-os modell, amit emberünk elkezdett berakni, amiben pedig van mit tanulnia, hisz képes lenne kiadni fények, műszerek, járműspecifikus akármi nélkül kiadni a buszt, mondván a kormány mozog, elég az.

    Persze, nem mindenki profi a kezdetektől. De ahhoz nem kell profinak lenni, hogy lássa az ember, ez egy ronda, aránytalan, szögletes modell paintes "textúrákkal". Egy ilyen modellt jobb esetben el sem kezd berakni az ember, mert tök mindegy mit csinálsz vele, ronda. A 412 kicsit kakukktojás, az szintén ronda modell (mondjuk ennél kidolgozottabb, pedig az is vbus-os), cserébe a mai napig szerintem a legjobban közelíti az igazi busz hangjait, és az rendesen utánozza az igazit scriptek terén, nem valami copy paste-elt akármi.
  • Omsi-
    #63137
    Ami példàul a mercikbe szokott lenni amikor lassít és autómatikusan visszavált. De a bkv 260-nál is szokott lenni amikor fékezéskor megáll. Fékezéskor van legtöbbször. Ilyen jellegzetes visító hang a motorhanggal keveredve. De nem találtam meg a hangfájlját.
  • Omsi-
    #63136
    Az Inovell-t még csak most kezdtem. Az Econell volt a lényeg. Hozzátettem azt is hogy fejlesztés alatt vannak még. Azt is hozzátettem hogy nem kötelező, "akinek kedve van." Az econell-t pedig július óta csinálom. Nem sok mindent csináltam még, 260.32, 266.25, 263.04. Ez még nem credo, vagy valami mai cucc. És az említett ikarusokból is csak átalakításom van. Időm pedig nem említettem hogy kevés van. Még csak 16 vagyok, tehát még van más dolgom is. Egyébként köszönöm a véleményt. És hozzáteszem, mint a múltkor is említettem, nem akarok balhét. Véleményt írtok, én pedig úgy próbálok meg eljárni. Amúgy idén januártól kezdtem modellezni blenderbe omsihoz.
  • Zsombor99
    #63135
    "Minden kezdet nehéz", ugye tudod? Gondolom hogy te se csináltál egyből "mesterművet" mikor fiatalabb voltál...
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.10.04. 19:33:41
  • Omsi-
    #63132
    Azt próbáltad már, hogy van az üvegnek a textúrája, és azt átfesteni valamilyen átteszőbb sötétebb színnel? Pain.net-be. Én úgy szoktam. Lehet van rá valami jobb mód, ez az én szokásom. Négyzetrácsos textúrája. Most így nagy hirtelen nem tudom a textúra nevét, de egy jegyzettömb lesz.
  • Omsi-
    #63131
    Kétszer rakta ki?? Mert nálam úgy mutassa hogy egyszer van kirakva. És én egyszer raktam ki. Akkor ott valami hiba áll fenn. Bugos. :)
  • Gonosz Ördög
    #63130
    Valaki tudja hogy a 256.42-es busz ablak üvegeit, hogyan lehet picit láthatóbbá állítani? Mert így olyan mintha nem lenne benne ablaküveg.




    Utoljára szerkesztette: Gonosz Ördög, 2020.10.04. 15:21:57
  • Omsi-
    #63129
    Igen, igyekszem. Lehet hogy összehozok valahogy egy üveget, pl egy donor buszból. A mutatókra lehet hogy kitalálok valamit. De a gombok egyenlőre még maradnak így. Az autómataváltót kipróbáltam ugyan, csak egy baja van, hogy váltáskor és fékezéskor nagyon sivalkodó hangja van. Esetleg ha azt valahogy ki lehetne ütni belőle. És ha az üveget csak be konvertálom, már akkor az omsi fehéren jeleníti meg, és nem átlátszó. Mi lehet ennek az oka? Én azt hallottam egy ismerőstől, hogy valami parancsa a modelnek elromlik. Mit lehet vele tenni, hogy normálisan működjön az üveg?
  • Zsombor99
    #63128
    Nem tudom, hogy csak hiba történt-e, de ezt elég lett volna csak egyszer leírni (legalábbis ezen hozzászólás írásakor duplikálódva volt).
    Ne add fel, legalább az üvegek kellenek a modellekbe, így kicsit "hiányos" kinézete van!
    A műszerfal mutatóit is jó lenne valahogyan összehozni, eddig még a(zelérhető modellek közül a) legalacsonyabb minőségű modellben is működött minden. Az alap fények pedig nem probléma, van olyan modell, amiben csak ilyen van.
    Esetleg lehetne automata váltós változat "rejtett" megoldással: van egy magyar készítésű Ikarus 266 modell, ami botváltós ugyan, de betölthető Voith automata váltóval is, aminél kizárólag billentyűzetről vezérelhető a váltó mivel kizárólag csak botváltós modell van a buszhoz.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.10.04. 11:51:30
  • Omsi-
    #63126
    Elnézést a sok képért! De információáramlásnak lennie kell. A kravtex pedig nem áll meg. Jelenleg így áll az econell, és akkor már az inovell is. Ami lényegesebb, hogy az Econell-t és az Inovell-t csak itt osztom meg. Nyilván az tölti le, aki akarja, és kedve tartsa. Nyitottam egy omsis oldalt, ami csak linkkel érhető el. Amikor megjelenítem, akkor majd az oldalt ide belinkelem. Az econellen és az inovellen annyi lesz a hiba, hogy ha nem sikerül valakivel az ablakot és a világítást összehozni, akkor az kimarad, de szerintem nélküle se mutat majd rosszul. Az elején lévő fényszóró, és az utastéri világítás a maga módján müködik. A másik hiba, hogy az ajtót csak úgy tudtam összehozni, hogy az első ajtó, első szárnya belelóg egy egészen kicsit abba a műanyag falba, de annyira nem feltűnő, elhanyagolható. A műszerfal gombjai és a műszerfal mutatói se működnek, de ez se annyira nagy látszatú szerintem. Viszont a kormány, kézifék, és a fék és gáz pedál gyönyörűen működik. ZF kézi váltóval van ellátva, és eredeti Econell 12-es hangok vannak benne. A hangokat én vettem fel diktafonnal NZM-421 en, és összevágtam, stb. Úgy néz ki, hogy az Econell az NZM-421 rendszámot fogja hordani, az Inovell pedig a PPH-650 rendszámot. De még lehet hogy más rendszámokat is teszek hozzá, majd még ezt eldöntöm. A buszt majd nyugodtan lehet alakítgatni, de az átalakított verziót ne adja ki senki. Ha valaki mègse bírja ki, hogy ne adja ki, akkor az legfeljebb itt adhatja ki. Azért hogy akkor nagyjából egy helyen legyen már, ne szétszórva a nagy világba ezer felé. Egyenlőre ennyit, még jelzek ha valami van. Kitartást, türelmet, nincs már sok hátra, ezek már nagyjából a végleges kinézetek. Üdv! :)
  • Omsi-
    #63125





  • Omsi-
    #63123








  • Omsi-
    #63122









  • Gonosz Ördög
    #63120
    Valaki tudja hogy a 256.42-es busz ablak üvegeit, hogyan lehet picit láthatóbbá állítani? Mert így olyan mintha nem lenne benne ablaküveg.

    1 kép 2 kép
    Utoljára szerkesztette: Gonosz Ördög, 2020.10.02. 20:17:06
  • Gonosz Ördög
    #63119
    Köszi a választ megoldottam, már nem kéri.
  • Zsombor99
    #63118
    Pontosan mire gondolsz? Ilyen "sárgás pirosas hangyafoci textúrájú kerek lap" dolgot sehol se látok.
  • Ikarusfan
    #63117
    Traffic rules fület ha kiválasztod, megjelnnek a path-ek. Ahol rossz az illesztés, ilyen sárgás pirosas hangyafoci textúrájú kerek lap van.
  • Zsombor99
    #63116
    Ha "járműazonosító" alatt arra gnodolsz, ami a buszválasztó ablakban jobb alul található, akkor az kikerülhetetlen. Azonosító nélkül nem lehet buszt letenni.
  • Gonosz Ördög
    #63115
    Üdv mindenkinek !
    Két kérdésem lenne azok felé, akik esetleg tudnak valami információval segíteni, abban hogy a Börzsöny Remastered V3 pályán, hiába veszem le teljesen a beállításokban az ai és parkoló járműveket a csúszkán, de állandó jelleggel vissza teszi automatikusan. Igy pedig picit szaggatottan, és busz pattogással jár. Nincs valami blokkoló mód rá ?.
    Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a Mercedes Benz 0303 KHP-L-nél hogy lehet megoldani, esetleg törölni a járműazonositó megadás funkciót?
  • Zsombor99
    #63114
    Pontosan az a probléma, hogy út elemek illesztéseinél tűnnek el a járművek, úgyhogy egyenlőre minden jármű forgalom le van tiltva. Minden utat a járdaszegélyek összeigazításával tettem le. Vagy még kellene valami plusz lépés? Esetleg valahogyan "össze kellene fűzni" a path-okat?
    Viszont a gyalogos forgalom az úgy ahogy rendben van, az legalább működik.
  • Ikarusfan
    #63113
    Akkor tűnnek el, ha rossz a pathek illesztése. Erről van szó az SDK-s leírásban is. Forgalom szabályozásról dettó. Az ellen mondjuk pont nem tudsz semmit se tenni, ha kamikaze mód váltanak sávot, megállnak, szüttyögnek...stb.
  • Zsombor99
    #63112
    Létezik-e valahol valami érthető tutorial vagy video, hogy hogyan kell rendbetenni a jármű-forgalmat egy saját építésű pályán (hogy pl. ne tűnjenek el az autók egy út-elem illesztésnél sem)?
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.09.29. 15:15:15
  • Omsi-
    #63111
    Igen, de félig vbusos. Csak a kasztni, a kapaszkodók, meg a padló félig. A többi az vagy a saját modellezésem, vagy egy donor buszból van. (Sajátnak pl. ha megnézed a külső klímát.) A kereke az csak egyedi. (Amúgy ezt blenderbe képernyőfotóztam, és megszerkesztettem. És minden modellt nem nyittam meg blenderbe. Pl a rendszám.) És a kasztnin is rendeztem át dolgokat, meg a kapaszkodókon és a padlón is. :)
  • Ikarusfan
    #63110
    Jól látom, hogy ez egy nagyon vbus-os modell, szemmel számolható polygonszámmal az elején?
  • matesz19
    #63109
    Ohh de jó. Köszönöm szépen!! Nem sok helyen találtam meg a régi jó dolgokat.
  • Maceehun13
    #63108
    Szia, itt próbáld meg az omsi+ hagyatékná

    https://www.thecreators.hu/letoltesek/
  • matesz19
    #63107
    Sziasztok, de rég jártam erre. Szomorúan látom hogy a legtöbb olyan oldal ahová felvoltak téve a pályák, buszok, festések, az mind ment a levesbe. :( Tudtok adni egy linket ahol a Börzsönyt, az Ikarus flottát és egyéb dolgokat megtalálom?? Vagy már nincs ilyen? :(
  • athiksz
    #63106
    Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem lenne felétek hogy egy pénztárgépet az egyik buszból a másikba hogyan tudok átmodellezni, és beletenni?
    Milyen programmal lehetséges ez?
  • Omsi-
    #63105
    Ennek örülök! :) Ki lesz adva, és nem is olyan soká...!
  • Maceehun13
    #63104
    engem már most megnyert
  • Omsi-
    #63103
    A Credo Econell 12 majdnem kész közeli állapotba van. Annyi hogy az ablakok nincsenek benne, és a külső/belső világítás nem működik. Mivel én se ablakot, se világítást nem tudok csinálni, valaki segítene ezeket megcsinálni ha átdobnám? Aki szívesen segítene, az írjon! Előre is köszönöm! :)
  • Omsi-
    #63102
    Köszönöm szépen! :) Már készülőfélben van, omsiba működik, ajtók, kerekek, stb megvan animálva. És a hangok is készen vannak. De valószínű hogy kiadás előtt megosztom itt is. Megpróbálok olyan kijelzőt tenni bele. Amúgy az alap kijelző most is működik benne. :)
  • Zsombor99
    #63101
    Jó lesz ez, ha elkészül. Remélem, hogy majd "Krüger" kompatibilis kijelzőt raksz bele a legnagyobb kompatibilitás érdekében.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.09.20. 17:53:29