63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zsombor99
    #63193
    Melyik busz?
  • Edmond14
    #63192
    Sziaszok!
    Mit kell módosítani ahhoz, hogy megálláskor ne essen a motor fordulatszáma egy bizonyos érték alá? (hamarabb nyomja be a kuplungot?) Jelenleg a busz minden megállásnál úgy viselkedik, mintha le akarna fulladni. (természetesen automata váltós)
    Utoljára szerkesztette: Edmond14, 2020.12.29. 01:37:15
  • Zsombor99
    #63191
    Javaslat: a 137-es busz önálló szakaszát is hozzá lehetne építeni az Óbuda pálya egyik verziójához (az én kedvencem a 2003-2006-as verzió). Kiváló kiegészítése lehetne ennek a már amúgy is elég jó pályának.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.12.21. 18:11:07
  • Zsombor99
    #63190
    Miért kezeli a Steam úgy az OMSI 2-t mintha minden intás a legelső volna?? Így pesze némileg tovább tart betöltenie.
  • Zsombor99
    #63189
    Eleinte nálam is voltak problémák a szövegek buszokon való megjelenítésével. Szerintem töltsd le ezt a FontsHunOmsi csomagot és a tartalmát másold be a helyére. Utána meglátjuk, hogy javult-e nálad bármi is...
    (Mikor én megvettem az OMSI 2-t, akkor valamiért nem volt benne minden szükséges betütípus, melyet a betütípusok OMSI 1-ből való átmásolásával sikerült orvosolnom.)
  • Rdinho10
    #63188
    Sikerult koszonom.Most a masik problemam a futar:) hiaba rakom,toltom le a fontot hozza egyszeruen nem latom a megallokat es a kodot.Vakon beirom,mukodik csak nem latom a mrgallok nevet.Nem tudom mi lehret a gond:/
  • Zsombor99
    #63186
    Lehet, hogy ezek azok, de nem teljesen biztos. (Ikarus 415 ajtókezelése megegyezik a 435-ösével.)
    OMSI 2\Inputs\keyboard.cfg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [entry]
    bus_doorallopen
    53
    0

    [entry]
    bus_doorallclose
    53
    2

    Nálam a - (kötőjel) gombra van beállítva. Simán nyomva nyitja, Shift+- (kötőjel) zárja az ajtókat. A műszerfalon kattintva lehet engedélyezni a külső nyitógombokat, melyeket az utasok nyomhatnak meg. Addig nem enged ajtót zárni, míg nem nyomsz rá az indulásjelző csengő gombjára.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.11.26. 07:45:35
  • Rdinho10
    #63185
    Sziasztok, az ikarus 435 busznal csak en nem tudom kinyitni az ajtokat?:/ mar szinte az osszes parancsot hozzaadtam...az elso ajtot kitudom,de bezarni mar az sem.Tobbi busznal nincs ilyen gondom.Valaki nem tudna egy jo beallitast linkelni esetleg?:)
    Illetve az Ikarus 280 bolygo ajtos bkv valtozatot sem tudom sehonnan letolteni,minden link kuka.Obuda menetrend szinten nem tudom sehonnan leszedni.Valaki nem tud egy olyan oldalt ahol ezek buszok,palyak normalisan megvannak?Koszonom
  • Zsombor99
    #63184
    Először MSVCP100.dll utána pedig msvcr100.dll fájl hiányzott neki. Valami frissítés tűntette el ezeket, vagy mi történhetett??
  • Zsombor99
    #63183
    Mi történt??
    ---------------------------
    Omsi.exe - Rendszerhiba
    ---------------------------
    A program nem indult el, mert MSVCP100.dll hiányzik a számítógépről. A probléma megoldásához próbálja meg újratelepíteni a programot.
    ---------------------------
    OK
    ---------------------------
    Most már nem lehet elindítani!
  • gabesz012
    #63182
    Ahogy Zsombor írta, nézd meg a maptools-al, hogy mit hiányol. Ha ott minden megvan, akkor az AI list a következő, ott kell megnézni, hogy mindened megvan -e azok közül, ha nem és beszerezni sem tudod, akkor simán írd át gyári buszokra+autókra.
  • Zsombor99
    #63181
    Ne add fel. Az összes letöltött pályád nem megy? Mindegyik pályád ugyanúgy "üres skybox" szindrómával nem megy? Akár az is lehet, hogy valami igen alap dolog hiányzik nálad, de nem ártana egy logfile, hogy mi történhet nálad...
  • MAN014
    #63180
    Mindent leszedtem amit kér, Börzsöny, Tettau, Nemolus, de az még hagyján, hogy a Fehérvár mapp nem működik, de az eddigi betett pályák sem.. pl: Börzsöny.. Ennyit bajlódni egy pályáért.. én inkább feladom. Köszönöm azért a segítséget.
  • Zsombor99
    #63179
    Megnézted-e a pályához mellékelt dokumentumokat is? Minden egyéb szükséges csomag telepítve van ami fel van tűntetve? A pályák általában akkor szeretnek üresen betölteni, ha nem találnak akár csak egyetlen objektumot is.
    Javasolom, hogy "maptools" módszerrel nézd meg, hogy mit nem talál a pálya.
  • MAN014
    #63178
    Sziasztok!

    Valaki tudna segíteni, hol lehet letölteni a Székesfehérvár 8097 mappot? (Ami tartalmazza: -Magyaralmás, Söréd....)
    Én leszedtem két helyről is, de valamiért mikor belépek a pályára a csillagos eget látom, pedig mindent felülírtam.
    Linket szívesen fogadok. :)

  • bajusz_ati
    #63177
    Néha használok Firefox-ot, nekem az Opera jön be jobban, az a kedvenc és régóta ismerem.
  • Zsombor99
    #63176
    Mióta frissített nekem a Mega, azóta nem nyitja meg a tartalmakat, hanem a Mega kezdőoldalára irányít a Firefoxos beépülő!
  • ronnie89b
    #63175
    Hoppá, köszöntem! Nem néztem meg, csak a pályák menüpontot. :)
  • atty707
    #63174
    OMSI2 kiegészítők->Pályák helyen keresd!
  • ronnie89b
    #63173
    Köszi, de ebben sincs benne a 3.0-ás verzió. Sajnálom, hogy ilyen nehezen hozzáférhetőek bizonyos tartalmak a játékhoz.
    Utoljára szerkesztette: ronnie89b, 2020.11.18. 17:44:42
  • bajusz_ati
    #63172
    Omsi 1-2 Hagyaték
  • ronnie89b
    #63171
    A Szombathely térkép 3.0-ás változatát le lehet még valahonnan tölteni? A 3.21-est le tudtam szedni, de ezt sehol nem találom.
  • fuszhi
    #63170
    Köszönöm az ismertető közleményt.
  • Zsombor99
    #63169
    — Hát, lehet, hogy volt (nem tudok róla), de szerintem ma már majdnem mindenki Steam-os verzióval rendelkezik (én is), így szerintem fölösleges ezen agyalni.
    — Valamint attól még, hogy abban a kiegészítőben a buszok más néven vannak (pl. Regiobus (vagy valami ilyesmi)), attól még azok Ikarus 280 típushoz tartoznak, csak gondolom, hogy "copyright"-ot akarták elkerülni.
    — Kiegészítőket nem csak Steam-ről lehet beszerezni, hanem sok egyéb oldal létezik, ahonnan buszokat és pályákat lehet letölteni, bár azokat manuálisan kell azokat telepíteni. Néhány példa:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    OMSI.cz
    Marcel's OMSI-Forum (elvileg ez a hivatalos)
    OMSI2 - Download - OFPmafia.eu
    omsi2mod.ru (orosz letöltésekkel vigyázni kell, mivel az esetleges cirill karakterek működésképtelenné teszik az adott buszt/pályát!)
    Autosimgames.ru - только лучшие моды для игр скачать бесплатно! (letöltéshez Google fiókkal kellhet belépni, ha kéri)
    Omsi Bus Simulator Mods (nem a legjobb)
    OMSI 2 mods & LOTUS mods
    OMSICentrum

    — Fontos, hogy egy adott pálya .hof fájlja mindegyik busz mappájába be legyen másolva, mert csak akkor választható ki mindegyik busznál.
    — Ha még kellene valami akkor csak kérdezz. ;)
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.11.08. 12:01:58
  • fuszhi
    #63168
    Köszönöm! Az lenne a kérdésem még, hogy ugye vettem steam omsi 2 meg ahogyan említettem ikarus 280 add on kiegészítőt! Az eladásnál felhívták a figyelmem az add on i28 kiegészítő csak a steam os OMSI 2 vel működik és lehetséges lenne, hogy van két változata az omsi 2 nek? Úgy értem, hogy van olyan omsi 2 ami nem team-os ezek szerint, és ha van olyan, akkor lehet kell lennie nem steam-os kiegészítőknek is?
  • Zsombor99
    #63167
    Vannak pályák, ahol ügyelni kell arra, hogy csak az adott helyen megálló vonal(ak)nak megfelelő végállomásokat szabad kiírni a buszon, hogy az utasok rendesen reagáljanak, felszálljanak (pl. az alap Berlin pálya is ilyen). Valamint vannak olyan pályák, ahol mindegy, hogy mit írsz ki a pálya vágállomásai közül, az utasok ugyanúgy jönnek (pl. Óbuda pálya). Hogy egy pálya milyen, sajnos csak próbálgatással állapítható meg.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.11.05. 14:55:06
  • fuszhi
    #63166
    Sikerült megoldani! Van a Grundorf kis pálya ott a felső végállomáson A Krankenhaus-t és a 76 számot állítom be! Vissza fele pedig a másik végállomásnál a Baurenhof-ot!
  • fuszhi
    #63165
    Üdv srácok, urak! Megvettem az OMSI (Omzi) kettőt és hozzá a kiegészítőt az ikarusz i280 asat!
    Az lenne a kérdésem, hogy miért állnak meg az ajtóban az utasok, és miért nem szállnak fel ha már odajöttek? Mert úgy tűnik azért jönnek oda, hogy felszállnának, tehát valami jó, de megállnak és nem szállnak fel tehát valami még se olyan jó! :)
  • Zsombor99
    #63164
    Úgyis kizárólag menetrend betöltése nélkül mennék, tehát az odaérés nem lenne gond.
    Amúgy a menetrendet sose töltöm be semihez se, annyi türelmem nincsen, hogy akár csak kicsit is igyekezzek betartani...
  • gabesz012
    #63163
    Nem erre gondoltam, de valóban van annyi utas, hogy a szóló nem elég. Durván technikás vonal, rengeteg keskeny/beparkolt utcába befordulás, ide-oda betérés, van 1 nagyon szűk körforgalom is a vonalon, plusz a menetidő sem olyan, mint pl a 109-esen Hamburgban, hogy gyorshajtás nélkül is -7 perccel érsz be a vá-ra, ha nem várod le a sietést a megállókban. :) Kb minden addon pályát kipróbáltam, de magasan ez, meg Lemmental a befutók nálam. Még Winsenburg, Ruhrau érdemelnek említést az ingyenesek közül (ami nem csak 1-2 vonalból áll és zömében városi), ha esetleg azok sem ismerősek valakinek.
  • Zsombor99
    #63162
    Érdemes menetrenddel is kipróbálni, 1-2 vonalon kihívás pontosan végigmenni, pl a 27-esen (csuklóssal). :D
    Annyira sok lenne az utas? :D Van letöltve dupla csuklós emeletes Neoplan busz, azzal bármennyi utast elviszek! Egy menetben bejártam vele a teljes Óbuda pályát (minden vonalat "összekombináltam"), meg se kottyant neki az az átlagon felüli utasmennyiség!
  • Gonosz Ördög
    #63161
    Üdv!
    Tudd valaki infót,hogy ha a buszsofőr arcát megszeretném változtatni más személy arcképére,akkor hogy tudom megoldani?
    Próbálkoztam már vele,hogy egy meglévő híres ember fotóját rátettem az eredetire,de a játékban nem jelent meg.
    Sőt úgy nézet ki az arca azután,mintha arcpakolása lenne
    Segítséget és válaszokat előre is köszönöm.
  • gabesz012
    #63160
    Persze, és a navigációs nyilak is működnek (talán az kicsit hátránya a pályának, hogy nincs az aktív útvonalat kiemelten mutató nyíl menetrenddel sem, mert itt-ott elég könnyű eltévedni). Érdemes menetrenddel is kipróbálni, 1-2 vonalon kihívás pontosan végigmenni, pl a 27-esen (csuklóssal). :D
  • Zsombor99
    #63159
    Jó komplex pályának tűnik! Lehet menni menetrend betöltése nélkül is?
  • gabesz012
    #63158
    Städtedreieck Sok járat, jól fut, plusz a menetrendek is elég komplexek, csomó átszerelős járat van, stb. :)
  • Zsombor99
    #63157
    Az lehet, hogy a legjobb ingyenes pálya, de én nem ismerem. Elárulnád?
  • gabesz012
    #63156
    Új aktuális kedvenc. :) Elvileg nemsokára kijön a csuklós is hozzá. A pálya meg továbbra is az egyik legjobb ingyenes, talán nem is nehéz kitalálni, hogy melyik és hol készült.

    Utoljára szerkesztette: gabesz012, 2020.10.20. 16:10:15
  • Ikarusfan
    #63155
    Azt el is felejtettem, hogy olyat is lehet.
  • jxbell
    #63154
    Ez ránézésre fixen nem rajzolva lett, hanem valami modellezőprogramban le lett renderelve a lightmap.
  • Ikarusfan
    #63153
    Vagy fotókból (nem túl valószínű), vagy Photoshopban pl. Létezik olyan ecset (brush) készlet a PS-hez, ami különböző fényvetületeket tartalmaz, a neten is vannak png-ben fényvetület fotók. Játszani kell a blend módjukkal (lighten-nel jó pl.), megfelelő helyre rakni őket, hogy jó legyen az összkép. Igazából nem olyan bonyolult összerakni egyet, ha értesz kicsit is a normális képszerkesztőkhöz. Paintben stb nem lehet viszont ilyet csinálni.