63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Ikarusfan
    #63233
    Én tényleg megfogadom a jogos kritikákat (szerintem), de komolyan ez volt csak a fő bajod a pályával, hogy nincs menetrend? :DDD
  • Erlau Trans #63232
    Ehhez érdemben nem tudok hozzászólni, mert még az OMSI 1. részéhez építettem pályát.

    Az Óbudán kétszer mentem, akkor nem volt benne menetrend így nem tetszett (valamint éltem azon a részen kényszerből pár évet, tiszta szívből rühellem a Filatorigát és környékét.
  • Zsombor99
    #63231
    Gondolj csak bele, hogy ez pár okból kifojólag sem lenne egyszerű, ugyanis: Kispest és Délpest pályák területe között van megépítetlen hézag (Határ út és KÖKI között), Kispest és ezen 181-es pálya területe között is van megépítetlen hézag (Határ út és a lakótelep között), valamint tudomásom szerint nem lehet az egyik pálya tartalmát átmásolni egy másikba, így ez hihetetlenül megbonyolítaná az egészet (javíts ki, ha valamit rosszul tudok)...
    Ami így még talán a Börzsöny mellett jó lehet, az az Óbuda pálya, mivel ott is több vonal található, valamint (szerintem) a területi kiterjedése is egészen jó.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.03.28. 11:59:27
  • Gonosz Ördög
    #63230
    Üdv mindenkinek !
    Játszott már valaki a OMSI 2 Addon Busbetrieb-Simulator 19-el ?
    Azt hova kell bemásolni a játékba?
    Utoljára szerkesztette: Gonosz Ördög, 2021.03.27. 07:51:29
  • Erlau Trans #63229
    Véleményem szerint kiváló magyar pálya nincs (a Börzsöny talán). A többi magyar pályához hasonlóan szódával elmegy. Pár kör után ez is unalmas lesz, mert 1 csak vonal van... ha összedobnák a Kispest, a Délpest és ezt a pályát, ammá valami.
    Utoljára szerkesztette: Erlau Trans, 2021.03.26. 14:00:15
  • Erlau Trans #63228
    "C2-esben működésbe lehet hozni valahogy a tempomatot/limitert?"
    Nem működik. Csupán parasztvakítás.
  • MAN014
    #63227
    Azt hittem hogy a busz rossz.. És azért nem működik benne a futár. De mint kiderült hiányoztak a fontsok.
  • Zsombor99
    #63226
    Hogyan?
  • MAN014
    #63225
    Megoldódott!
  • Zsombor99
    #63224
    Akkor nem tudok segíteni. Én minden pályát Futár mentes üzemmódban szoktam használni (pl. Délpest), egy buszom van (Ikarus 260 BKV Remot) amiből nincs Futár mentes verzió, azzal se sikerült eljutnom a kijelzésig sem, amúgy sincsen szükségem egy ilyen komplex rendszerre, úgyis mindent menetrend nélkül töltök be...
  • MAN014
    #63223
    Köszönöm, de az alap az nekem is meg van, (félre írtam) úgy értettem, hogy a futáros verziót keresem.
  • Zsombor99
    #63222
    Melyik oldalon nézted? Innen nézted már?
    Amúgy nekem le vannak töltve az alap verziók (Futár nélkül), ha kell, átküldhetem. Ha jó neked, akkor keress privátban (elérhetőséget publikusan nem egyeztetünk).
  • MAN014
    #63221
    Sziasztok!

    Valaki tudja, hogy hol lehet letölteni a Mercedes-Benz O530G + FUTÁR buszt? Kerestem, de már a link nem működik. Délpest pályát szelném vele. Régebben meg volt, de sehol nem találom a gépemen sem.

    Köszönöm.
  • Zsombor99
    #63220
    Kipróbáltam a pályát, és azt kell mondjam, hogy meglepően jó. Régebben egy ideig jártam arrafelé, így a környezetet teljesen felismerhetőnek tartom. ‒ A pálya leírása írja, hogy a fizetős "Rheinhausen" DLC nélkül a villamos nem fog működni, de tulajdonképpen enélkül is tökéletes a pálya, csupán a villamos közlekedése nem lesz szimulálva.
    (Még esetleges javításra sincsen szükség, a pálya bemásolását követően azonnal indítható, csupán a hof fájlt kell bemásolgatni a telepített buszokhoz.)
  • Zsombor99
    #63219
    Köszönöm!! Holnap mindenképpen ki fogom próbálni.
  • gabesz012
    #63218
    Parancsolj. link

    Nem tudom, hogy javítva lett e ebben a verzióban, de lehet két fájlt nem talál majd, ami amúgy megvan, csak az ékezetek miatt nem találja, sima másolás/átnevezés megoldja.

    Más: a BRT-hez járó C2-esben működésbe lehet hozni valahogy a tempomatot/limitert? Beállítani be tudom a sebességeket, de nem tudok rájönni, hogy mivel lehet aktiválni, ha egyáltalán lehet (manual-ban nincs róla szó). Vagy ez is olyan, hogy nem lett rendesen befejezve, mint ahogy pl a fűtés sem üzemel benne (remélem a fullos C2 packban már minden rendesen fog működni)?
  • Zsombor99
    #63217
    Itt nem igazán volt hype, de kijött egy újabb budapesti pálya, a 181-es. Szerintem kifejezetten jó lett (Délpestnél mindenféleképpen jobb), nincs benne semmi extra, nem is hosszú a vonal, de mégis szívesen megyek rajta újra és újra.
    Tudnád esetleg linklelni? Ex pestiként minden budapesti pályát nagy örömmel fogadok!
  • Zsombor99
    #63216
    Berlin-t már próbáltam menetrend nélkül, a legnagyobb gondom az volt, hogy iszonyatosan hamar eltévedtem, nincsenek rendesen segéd nyilakkal ellátva a vonalak, így sajnos sokra nem jutottam.
  • Ikarusfan
    #63215
    Szóval: akkor szállnak fel menetrend nélkül is az utasok, ha a pályán NINCS menetrend. De úgy egyáltalán nem. Tehát ha pl. Óbudára bemásolod a villamosét, akkor mászkálnak szépen az ICS-k, neked meg senki se fog felszállni (ezért tettem almappába alapból). Ha van bármi menetrend, akkor onnantól kell menetrendet felvenned, hogy felszálljanak. Ha nincs menetrend, annyi a kritérium, hogy írjál ki valamit (akármit a kijelzőre), ami nem garázsmenet, és nem egyezik meg az ottani megállóval (tehát Békásmegyer céllal nem fognak békáson felszállni, minden mással igen).
  • gabesz012
    #63214
    Menni mennek, max akkor nincsenek utasok, ha egy ritka járaton megy az ember menetrend nélkül, vagy amikor valóban nem jár az adott járat. Amúgy nekem is fura ez a menetrend nélkül menni, hiszen ez egy szimulátor, mégis milyen más kihívás lenne benne, mint pontosan közlekedni. :) Max abban "csalok" hogy állítok az órán, mert akár 15-20 percet ülni a monitor előtt az indulást várva tényleg hard lenne. :D

    Itt nem igazán volt hype, de kijött egy újabb budapesti pálya, a 181-es. Szerintem kifejezetten jó lett (Délpestnél mindenféleképpen jobb), nincs benne semmi extra, nem is hosszú a vonal, de mégis szívesen megyek rajta újra és újra.
  • norb82
    #63213
    Vanbaj :D :D :D :D
  • regelek5
    #63212
    Az Óbuda pont kivétel. De Berlin és Grundorf (alap pályák) sem mennek úgy. :o)
  • Zsombor99
    #63211
    Sose töltöttem még be pályát menetrenddel, a legtöbbhöz nincs is (pl. Óbuda), legalább virtuálisan ne mondják meg nekem, hogy pontosan mit csináljak. Szeretek legalább virtuálisan szabad lenni...
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.03.21. 12:13:56
  • domonkoszoli
    #63210
    Köszönöm szépen a segítséget részben jó mert tényleg nem az első ajtót veszik igénybe csak addig nem szállnak fel a középső ajtón míg az első ajtó nincs nyitva.
  • Zolikp69
    #63209
    A model könyvtárban lévő passengercabin.cfg-ben, ott is a fálj elején. (entry, exit bejegyzések)
    Utoljára szerkesztette: Zolikp69, 2021.03.20. 21:41:49
  • domonkoszoli
    #63208
    Sziasztok!
    Hol tudom módosítani, hogy az utasok a hátsó ajtókat vegyék igénybe?
    Köszönöm szépen a segítségeket.
  • regelek5
    #63207
    Majd próbáld ki, menj olyankor, amikor nincs járat, nem lesznek utasok sem a megállókban (a legtöbb pálya ilyen).
  • Zsombor99
    #63206
    Általában a pályák mind úgy vannak megcsinálva, hogy menetrend betöltése nélkül is használhatóak legyenek, legalábbis az összes pálya működik menetrend nélkül, amik le vannak nekem töltve. Olyannal én még nem találkoztam, hogy menetrend nélkül ne működött volna akár csak egy is...
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.02.23. 19:13:59
  • regelek5
    #63205
    Csak 1-2 pálya (pl. Óbuda) működik így, úgy tudom.
  • Zsombor99
    #63204
    Elvileg alapból be kellene tudni tölteni a pályákat menetrend nélkül is, úgy is kellene hogy legyenek utasok, például Óbuda pályához sincsen menetrend (ha jól tudom) és mégis vannak utasok. Javasolom, hogy nézd át az OMSI2 beállításait, menetrend nélkül is kellene működnie...
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.02.15. 07:44:46
  • regelek5
    #63203
    Menetrend nélkül hogy-hogy vannak utasok? Nekem csak abban az időben vannak, amikor menetrend szerint ott lenne a busz, máskor üres a megálló.
  • Zsombor99
    #63202
    Én kizárólag menetrend nélkül szoktam menni, ugyanis nem azért szoktam betölteni az OMSI2-t, hogy ott is meg legyen nekem mondva, hogy mit csináljak. Izé... Fennáll-e még az ajtónyitós probléma vagy valahogyan sikerült megoldani?
  • gabesz012
    #63201
    Az időt mindig hozzá lehet igazítani az induláshoz. :P Én legalábbis így szoktam, ha egy konkrét vonalon menetrenddel akarok menni. A napokban az 405-ös Mercivel gurultam, régi ibis-el, ahol semmi infó nincs a menetrend tartásáról. Bad Hügelsdorf 316-os vonalon sikerült szinte 0-ra érkeznem minden megállóba (pedig nem egy rövid/könnyű vonal). :)
  • Zsombor99
    #63200
    Én már helyből fel sem rakok semmilyen Futáros buszt, kizárólag csak a Futár mentes verziókat használom. Egyrészt így bármelyik pályán működhetnek, másrészt legalább virtuálisan legyen meg azon szabadságom, hogy magam szabom meg az indulásaimat (legalább virtuális utas nem puffog hogy "hol van már a busz" vagy "mikor indul már" ☺).
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.02.11. 08:43:38
  • gabesz012
    #63199
    A "gyári" buszokkal próbálkozol, vagy valami moddoltal (mert ez így nem vmi sok infó, Citaro-ból millió fajta van már)? Futár (a 412-es kivételével én még nem láttam működőt, több típusból is felraktam futárosat, ahogy az instrukció írta, nem ment, aztán le is töröltem őket), meg egyéb ilyen csodák okozhatnak ilyesmi problémákat.
  • Zsombor99
    #63198
    Hát... Akkor sajnos nem tudom. Rendesen sikerül beállítani a kijelzőt/táblát a buszon? Ugyanis ennek hiányában nem reagálnak az utasok a buszra. Legalább odamennek az utasok a buszhoz, csak nem szállnak fel még ajtónyitáskor sem? Ilyennel még a neten sem találkoztam...
  • bluearcade21
    #63197
    Szia!
    Nem most kezdtem! Ha nem kell, akkor is rutinból nyomom megállás után az ajtóféket. :P :D :P
    A gombok nekem is be vannak állítva, de se így, se kézzel (azaz egérrel) nem működik semmi.

    Tehát teszem azt, van a Volvo amit írtam tegnap. Minden szépen betölt. Pálya is, busz is.
    És az Istennek sem nyílnak az ajtók. Gombok reagálnak (kattanás is van, az animáció is megvan), tehát olyan, mintha kinyílnának az ajtók, de semmi. Azért is írtam, hogy hang is van, a gombok is felvillannak, minden olyan, mintha normálisan zajlanának a dolgok. De mégsem.
    A busszal meg lehet rodeózni, de úgy, hogy nem tudnak felszállni az utasok, felesleges. :'D
    Ezért vagyok kétségbe esve, mert az évek alatt összeszedett tapasztalataimmal és a rengeteg kereséssel sem találtam erre megoldást az utóbbi 1 hónapban sem. :'D
    Más ötlet esetleg eszedbe jut?
  • Zsombor99
    #63196
    Biztosan rendesen fel vannak telepítve a modok, illetve rendesen be vannak állítva az ajtónyitó gombok? Próbaképpen cseréld ki az Inputs\keyboard.cfg fájl teljes tartalmát az enyémre:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [game]

    [entry]
    debug_start_bench2
    48
    6

    [entry]
    sim_pause
    25
    0

    [entry]
    quicksave
    0
    0

    [entry]
    debug_window
    1
    2

    [entry]
    open_mainmenue
    1
    0

    [entry]
    exit
    16
    4

    [entry]
    view_toggle_viewpoint
    208
    0

    [entry]
    view_set_driver
    59
    0

    [entry]
    view_set_passenger
    60
    0

    [entry]
    view_set_outside
    61
    0

    [entry]
    view_set_map
    62
    0

    [entry]
    view_set_ego
    87
    0

    [entry]
    view_set_schedule
    210
    1

    [entry]
    view_set_ticketselling
    57
    5

    [entry]
    view_reset_direction
    46
    0

    [entry]
    view_reset_all_directions
    57
    0

    [entry]
    view_interiorcam_minus
    203
    0

    [entry]
    view_interiorcam_plus
    205
    0

    [entry]
    view_toggle_informationdisplay
    21
    2

    [entry]
    screenshot
    64
    0

    [entry]
    toggel_ctrler
    0
    0

    [entry]
    toggel_mouse_ctrl
    0
    0

    [entry]
    open_menue
    92
    0

    [entry]
    debug_threadcalc
    88
    4

    [entry]
    scendes_grabmode
    34
    0

    [entry]
    scendes_rotmode
    19
    0

    [entry]
    scendes_set_x
    45
    0

    [entry]
    scendes_set_y
    44
    0

    [entry]
    scendes_set_z
    21
    0

    [entry]
    scendes_enter
    28
    0

    [entry]
    scendes_cancel
    1
    0

    [entry]
    scendes_aitraffic_desel
    90
    3

    [entry]
    scendes_aitraffic_deact
    91
    5

    [entry]
    scendes_new
    49
    0

    [entry]
    scendes_delete
    211
    0

    [entry]
    scendes_nodechange_pri
    67
    0

    [entry]
    scendes_rast_strg
    91
    4

    [entry]
    ego_forward
    17
    1

    [vehicles]

    [entry]
    throttle
    72
    1

    [entry]
    brake
    80
    1

    [entry]
    throttle_amplify
    74
    3

    [entry]
    clutch
    15
    1

    [entry]
    steering_left
    75
    1

    [entry]
    steering_neutral
    76
    1

    [entry]
    steering_right
    77
    1

    [entry]
    ticket_give
    20
    0

    [entry]
    change_give
    20
    4

    [entry]
    parking_brake_toggle
    52
    0

    [entry]
    blinker_left_set
    18
    1

    [entry]
    blinker_right_set
    19
    1

    [entry]
    blinker_off
    20
    0

    [entry]
    blinker_warn_toggle
    48
    0

    [entry]
    kw_scheinwerfer_toggle
    38
    0

    [entry]
    kw_standlicht_toggle
    38
    2

    [entry]
    kw_fernlicht_toggle
    33
    0

    [entry]
    kw_m_enginestart
    41
    0

    [entry]
    kw_wipermode_up
    17
    0

    [entry]
    horn
    35
    1

    [entry]
    cp_microphone
    0
    1

    [entry]
    cp_fahrerlicht_toggle
    7
    0

    [entry]
    cp_licht_untenrechts_toggle
    8
    0

    [entry]
    cp_licht_oberdeck_toggle
    9
    0

    [entry]
    cp_licht_unterdeck_toggle
    10
    0

    [entry]
    kw_s_R
    47
    0

    [entry]
    kw_s_N
    16
    0

    [entry]
    kw_s_1
    2
    0

    [entry]
    kw_s_2
    3
    0

    [entry]
    kw_s_3
    4
    0

    [entry]
    kw_s_4
    5
    0

    [entry]
    kw_s_5
    6
    0

    [entry]
    kw_s_6
    7
    0

    [entry]
    automatic_R
    47
    0

    [entry]
    automatic_N
    50
    0

    [entry]
    automatic_1
    2
    0

    [entry]
    automatic_2
    3
    0

    [entry]
    automatic_D
    32
    0

    [entry]
    bus_doorfront0
    49
    0

    [entry]
    bus_doorfront1
    51
    0

    [entry]
    bus_dooraft
    74
    0

    [entry]
    bus_linie_plus
    66
    0

    [entry]
    bus_linie_minus
    63
    0

    [entry]
    bus_ziel_plus
    65
    0

    [entry]
    bus_ziel_minus
    64
    0

    [entry]
    bus_rollband_setL1
    63
    0

    [entry]
    bus_rollband_setL2
    64
    0

    [entry]
    bus_rollband_setL3
    65
    0

    [entry]
    bus_rollband_setT
    66
    0

    [entry]
    bus_rollband_up
    201
    1

    [entry]
    bus_rollband_dn
    209
    1

    [entry]
    bus_rollband_up_step
    201
    0

    [entry]
    bus_rollband_dn_step
    209
    0

    [entry]
    IBIS_eingabe
    156
    4

    [entry]
    IBIS_1
    79
    4

    [entry]
    IBIS_2
    80
    4

    [entry]
    IBIS_3
    81
    4

    [entry]
    IBIS_4
    75
    4

    [entry]
    IBIS_5
    76
    4

    [entry]
    IBIS_6
    77
    4

    [entry]
    IBIS_7
    71
    4

    [entry]
    IBIS_8
    72
    4

    [entry]
    IBIS_9
    73
    4

    [entry]
    IBIS_0
    82
    4

    [entry]
    IBIS_loeschen
    83
    4

    [entry]
    IBIS_setmode_linie_kurs
    55
    4

    [entry]
    IBIS_setmode_route
    181
    4

    [entry]
    IBIS_setmode_ziel
    74
    4

    [entry]
    cashdesk_changer_8_00
    7
    6

    [entry]
    cashdesk_changer_4_00
    8
    6

    [entry]
    cashdesk_changer_1_50
    9
    6

    [entry]
    cashdesk_changer_0_30
    10
    6

    [entry]
    cashdesk_changer_0_15
    11
    6

    [entry]
    cashdesk_changer_2_00
    7
    4

    [entry]
    cashdesk_changer_1_00
    8
    4

    [entry]
    cashdesk_changer_0_50
    9
    4

    [entry]
    cashdesk_changer_0_10
    10
    4

    [entry]
    cashdesk_changer_0_05
    11
    4

    [entry]
    cp_wischer_intervall_toggle
    17
    2

    [entry]
    cp_wischer_wascher_button
    17
    4

    [entry]
    cp_batterietrennschalter_toggle
    30
    0

    [entry]
    bus_20h-switch
    74
    4

    [entry]
    cashdesk_changer_5_00
    6
    4

    [entry]
    cashdesk_changer_15_00
    6
    6

    [entry]
    bus_doorfront5
    78
    0

    [entry]
    taster_nebelschluss
    33
    4

    [entry]
    cp_schalter_kinderwagen
    88
    0

    [entry]
    kw_s_plus
    0
    0

    [entry]
    kw_s_minus
    0
    0

    [entry]
    change_take
    20
    2

    [entry]
    screenshot
    64
    0

    [entry]
    taster_nebelschluss
    33
    2

    [entry]
    cp_rollo_retract
    200
    2

    [entry]
    bell
    45
    0

    [entry]
    futar_bejelentkezes
    44
    4

    [entry]
    csengo
    45
    0

    [entry]
    door_alarm
    45
    0

    [entry]
    bus_door_all_close
    0
    0

    [entry]
    bus_doorfrontAll_close
    0
    0

    [entry]
    kurtvalto
    35
    2

    [entry]
    bus_doorallopen
    53
    0

    [entry]
    bus_doorallclose
    53
    2

    [entry]
    cp_schalter_kinderwagen
    53
    4

    [entry]
    cp_lenkrad_toggle
    37
    2

    Gombok:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    N - első ajtó
    M - üres váltófokozat
    "vessző" - második ajtó
    "pont" - kézifék
    numpad"mínusz" - ajtófék
    "kötőjel" - Ikarus 415/435 ajtónyitás
    Shift+"kötőjel" - Ikarus 415/435 ajtózárás
    Shift+↑ - napellenző felhúzása
    B - vészvillogó
    V - hátramenet (rükverc)
    E - bal irányjelző
    R - jobb irányjelző
    T - irányjező kikapcs
    TAB - kuplung
    (többi gomb alapértelmezett)
    Némelyik busz igényeli az úgynevezett "ajtófék" aktiválását is, anélkül nem hajlandóak ajtót nyitni. Javasolom, hogy először próbálj meg ajtóféket is használni nyitás előtt, mielőtt kicserélnél bármit is.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.02.09. 09:38:11
  • bluearcade21
    #63195
    U.i.: Az játék újratelepítése sem megoldás. (Azt azért hozzáteszem, hogy eredeti játék van meg... -.-)
  • bluearcade21
    #63194
    Sziasztok!
    Remélem nézni még valaki a fórumot!
    Van egy olyan problémám, hogy az új buszokon (pl. Volvo 7700A vagy Merci Citaro) nem nyílnak az ajtók. Hang van nyitás és záráskor is, gomb felvillan, de az ajtó maga nem nyílik ki. Az utasok meg persze nem szállnak fel. Ezzel ellentétben egy Ikarus 260-as példánynál sima minden. A modok újrahúzása nem megoldás. (Még a játék újrarakásán gondolkozok...)
    Tud valaki esetleg megoldást, mert megőrülök, hogy a sok kieg. közül csak néhánnyal tudok játszani.
    Előre is köszi!
    Dani