63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zsombor99
    #63273
    [Nem működik a fórumban a "válasz" funkció. ☹]
    @Hyp3r Ha rájönnél, akkor nagyon szívesen szeretném tudni én is. Én csak magamnak tartok fent egy privát fiktív pályát, az út spline-okat manuálisan, szabad kézzel illesztettem össze. Az eredmény az lett, hogy a jármű forgalom sajnos egyáltalán nem működik (gyalogosok legalább rendben vannak), az spline illesztéseknél eltűnedeznek a járművek, ami nagyon ronda.
  • Hyp3r
    #63272
    Sziasztok!

    Évekkel ezelőtt volt egy pálya, amit kicsit átalakítottam, de nem fejeztem be. Most újra elővettem a játékot és kedvet kaptam a maradék terület befejezéséhez. Nagyjából emlékszem az editor használatára, viszont egy dologra nem jövök rá (keresgéltem youtube-on, de nem találtam érdemi választ): Adott egy spline (legyen "A"). amit egy másik típusú spline-al akarok folytatni ("B"), ehhez megvan az átalakító objektum is ("A" to "B"). A problémám az, hogy amikor az átalakító objektumot az "A" spline-hoz illeszteném, mindig a "B" felével próbál a spline-hoz csatlakozni és nekem a másik fele kellene. Lehet, hogy van erre valami billentyűkombináció, de nem emlékszem rá.

    Valaki esetleg tudna tippet adni? :)

    Üdv!
  • Zsombor99
    #63271
    Megjelent a Délpest 5.0 pálya! Legalább 20 különböző vonal közül lehet választani: normál járatok, E jelzésű járatok, kétféle villamospótló, 3 Volán járat, plusz legalább kétféle éjszakai vonal. A pálya kiterjedése nagy: a reptértől a KÖKI-n és Határ úton át az Örs vezér teréig!
    OMSI WebDisk → információk
    Pálya letöltés
    Patch A pálya telepítését követően felül kell írni a Patch tartalmával!
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.11.28. 11:37:15
  • Zsombor99
    #63270
    Jár olyan jelenséggel, hogy a pálya részeinek textúráit töltögeti? Ugyanis, ha egy ideig nem fordul egy irányba a kamera, akkor arrafelé kiüríti a memóriából a textúrákat, és mikor ismét látótérbe kerül az a terület, akkor szaggat egyet, hogy mindent gyorsan visszatöltsön. Ezzel a jelenségel sajnos nem lehet mit kezdeni.
    Olyannal még nem találkoztam, hogy FPS stabil, de a kép mégis szaggat... Biztosan jól írja ki a játék? Fraps segítségével is ki kellene íratni az FPS számot a kképernyő valamelyik sarkába...
  • Edmond14
    #63269
    Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy az FPS stabil, viszont a kép mégis szaggat?
  • Zsombor99
    #63268
    Én nem szoktam a türöt nézegetni, F4 gombbal külső nézetben szemlélem az utascserét.
    Ajtók kezeléséhez pedig el szoktam forgatni a kamerát és egérrel nyomkodom, ha 3./4. ajtó is kell.
    Egyedül az Ikarus 415 és 435 ajtókezelése különbözik a szokásostól, ott egy gomb az első ajtónak, egy gomb engedélyezi a külső nyitógombokat, egy az összes ajtót nyitja, egy pedig bezárja, ami nyitva van.
  • gabesz012
    #63267
    Citybus (Merci O405) addon. Gondolom a doorfront 3 lenne, de abból több is van és hiába van ugyanaz a billentyű beállítva mindegyikre, vmelyik busznál működik, ennél nem nyitja/zárja az utolsó ajtót. Műszerfalon marha kényelmetlen, még egeret is keresni, meg ha olyan nézetben vezet az ember, nem is látszódik néha a műszerfal azon része, ahol az ajtónyítók vannak, vagy a tükör nem látszik, hogy lehet e már zárni. :D
    Utoljára szerkesztette: gabesz012, 2021.10.15. 12:17:51
  • Zsombor99
    #63266
    Ez milyen márkájú buszt mintáz?
    Sajnos nálam csak az 1-2. ajtók gobjai vannak beállítva, többit műszerfalon szoktam nyomkodni...
  • gabesz012
    #63265
    Hátha valaki tud innen segíteni, a Pedro féle O405G-ben mi a harmadik ajtó/engedélyező billentyű parancsa? Sajna a túl sok busz miatt már annyi lehetőség van, hogy rájönni sem tudok, melyek a hozzá tartozóak és a manual sem tesz róla említést.
  • Zsombor99
    #63264
    Puszta kíváncsiságból kipróbáltam, hogy milyen egérrel vezetni: fel mozdítva gáz, le mozdítva gázt elveszi majd fék, valamint jobbra és balra mozgatva kormányoz. Hát, elég érdekes érzés volt, az biztos, de legalább sokkal finomabban lehet fékezni, kormányozni meg gázt adagolni, mint billentyűzettel. Én a "Delete" gombot állítottam be egér-vezetés be/ki kapcsolásához, mert az nem tud véletlenül megnyomódni. Egyenlőre még nem mertem úgy nyomni neki, mint billentyűzettel, valamint a járda mellé állás se ment valami szépen, de mintha érezhetően kevesebbszer hallottam volna utaspanaszt...
    Egyenlőre még a billentyűzettel vezetést preferálom, de érdekességi faktornak egyáltalán nem utolsó egérrel próbálkozni.
  • Zsombor99
    #63263
    Nálam eleinte alapértelmezetten bekapcsolva maradt az egérre váltás lehetősége, de miután párszor véletlenül sikerült átváltanom egérre, inkább kikapcsoltam, úgyis kizárólag csak billentyűzettel vezetek...
  • Peti134
    #63262
    Azért a legtöbb manuális buszhoz van automata váltó mod.

    Ami a billentyűzettel való vezetést illeti:
    A játék lehetőséget kínál arra, hogy egérrel vezess. Még mindig nem egy kormány élmény, de fényévekkel jobb, mint billentyűzettel.
    Ez egy szimulátor.
  • Maceehun13
    #63261
    Illetve olyan kérdésem volna, hogy a coachbus 256 dlc-ben azt szeretném beállítani, hogy a hátsó ajtón is letudjanak szállni az utasok, hogy tudnám ezt beállítani?
    Utoljára szerkesztette: Maceehun13, 2021.08.17. 10:53:11
  • Maceehun13
    #63260
    Sziasztok, valaki tud szolgálni MAN SÜ magyar festéscsomaggal?
  • Zsombor99
    #63259
    Akármennyire nem az akarna lenni, én bizony billentyűzettel vezetgetek, a numpadra van kiosztva a kormányzás, fék, gáz. Tulajdonképpen mindent billentyűzettel intézek. Időnként lehet, hogy kissé "arcade" a vezetési stílusom, szoktak is panaszkodni az utasok, de én úgy vagyok vele, hogy viseljék el vagy menjenek gyalog, úgyse kapok pontokat a teljesítményem után.
  • Ikarusfan
    #63258
    De az OMSI alapvetően szimulátor akar lenni, nem valami arcade cucc, amit WASD-el vagy kurzor billentyűkkel elvezetgetsz. Arra ott van a bus simulator.
  • regelek5
    #63257
    Ha igaziból nem is tudná vezetni, a játékban még lehetne erre mód. Reális vagy nem, nem mindenki szeret kézi váltóval szenvedni, ugyanakkor egy adott busz tetszhet neki, és játszana vele. Egy játéknak pedig ez lenne a dolga, hogy kiszolgálja a játékost, nem?
  • Ikarusfan
    #63256
    Őszintén szólva én ennek nem nagyon látnám értelmét se. Alapból mivel harmadik fél készíti a cuccokat nem a játék készítői (ellentétben az ETS-sel, bár ott pont marhára minden jármű ugyanazt a scriptet használja valszeg, csak pár paraméter más), ezért az egész azon múlna, a busz készítők megcsinálnák-e. És hát nem tudom, ha én buszt készítenék, biztos hogy nem csinálnék bele ilyen váltó mókolást, pont azért mert irreális. Egy kézis BKV-s 260-as vagy egy automata 250 gondolatától ugyanúgy feláll a szőr a hátamon...
  • Zsombor99
    #63255
    Ki kell ámbrándítsalak, de tudtommal már eléggé leálltak az OMSI2 fejlesztésével, úgyhogy talán majd a Lotus-ban, de egyáltalán nem biztos az sem. Tehát, ha egy busz egy váltótípussal van megcsinálva (pl. automata váltó), akkor abba bizony csak az lesz, ha pedig netán betölthető a másik váltótípussal is, akkor pedig örülsz.
  • regelek5
    #63254
    Üdv! Az OMSI 2-ben mikor fogják megoldani, hogy lehessen választani a kézi és automata váltók között, mint pl. az Euro Truck Simulator 2-ben? Van pár busz, ami csak kézi, és jobb lenne automatával menni. Vagy fordítva. Esetleg majd a Lotus-ban várható ilyen fejlesztés?
  • omsiruby
    #63253
    Sziasztok, új vagyok ezen a fórumon de csak egy dologért jöttem kiváncsi vagyok mi történt az Omsi- nevű felhasználóval mert érdekelne az econell 12-je ugye azt írta hogy csinált egy weboldalt de azt én soha nem találtam itt szóval hogyha valakinek van hozzáférése a weboldalhoz vagy a buszhoz.
    Előre is köszönöm
  • Zsombor04
    #63252
    Tudtok ajánlani egy még létező és működő magyar gyűjtőoldalt?
  • márton0006
    #63251
    Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy letölthető-e valahonnan az Ikarus C56.42 mod? Láttam videókat a készítőtől, illetve egy másik youtube csatornán is. Köszi a válaszokat!
  • Zsombor04
    #63250
    Aki nem ismeri vagy csak szimplán leszeretné tölteni, az itt megteheti:https://mega.nz/file/LpAwlBBC#Ozmhxet48T2qGG_L8r7aQxDzfLNEZMmI7TujSubYsq4
  • Zsombor04
    #63249
    Időközben megkaptam.
  • Zsombor04
    #63248
    Így néz ki, csak sajnos nem találom hozzá a letöltési linket :( :https://youtu.be/_je6fMzQYHM
  • Zsombor99
    #63247
    Nekem csak "Del-Pest 4.0" van meg, "Remastered" változattal még nem találkoztam.
  • Zsombor04
    #63246
    Sziasztok! Afelől szeretnék érdeklődni, hogy közületek valakinek megvan a Kispest Remastered változata? Szeretnék rajta néhány módosítást elvégezni, amiatt kéne.
  • Maceehun13
    #63245
    Nekem a járatösszetétellel van problémám. A legújabb verzióban sok járat érinti Bernecebarátit. A második verziójában sokkal élvezetesebb útvonalak voltak.
  • Zsombor99
    #63244
    ...és eltűntek a segédnyilak a pályáról (magamnak legalább helyi járathoz tettem be) meg már nincsen a pályához térkép sem, hogy melyik vonal merre megy. Amúgy jó pálya a Börzsöny, csak könnyű rajta eltévedni (helyközi vonalakkal pláne).
  • generalGGabe
    #63243
    a legelső Börzsöny pályát még én csináltam.
    Azon mindenhol volt nyíl rendesen, sőt, még egy külön térképet is kiadtunk, amin minden egyes vonal útvonala és megállója meg volt jelölve.
    A pálya direkt úgy lett csinálva, hogy működjön normálisan egy átlag gépen.
    Azóta már eltelt kb 10 év (te jó ég), és kijött pár bővítése. De ahhoz már nekem nem volt közöm, csak annyi, hogy pár új magyar objektumom belekerült, amiket más pályához terveztem.
  • gabesz012
    #63242
    Pont a hetekben jött meg nekem is a kedvem Börzsönyhöz, ha már kipróbáltam az i280-at (manapság játszódó német pályákon elég hülyén mutatna :D). Vannak nyilak, de csak akítv menetrenddel. Jó pár vonalon viszont tényleg hiányos, csomószor előfordult, hogy sikerült eltévednem, visszamentem és sehol nem volt a nyíl, meg sokszor kanyarok mögé van beb*szva a megálló, vagy egy kereszteződés a nyíllal, miközben mész 70-el és állj meg. Hangulata jó, de a kivitelezés, ehh. Már beugrott, hogy anno miért is nem mentem én sokat rajta (meg a régi gépen menetrenddel mindig lefagyott). Dunántúl viszont korrekt, számomra az is újdonság volt, úgyszint a 280-as miatt raktam fel, de az marad is fent, ott a faceliftes Volvo is autentikus. :)
  • Maceehun13
    #63241
    Márianosztrán indultam. Beírtam pontosan azt amit a menetrend írt. (Szj_Vegyiművek) a táblára ki is írta, viszont senki nem szállt fel. A visszaúton rendesen működik és felszállnak, csak odafele nem. Az utat ismerem, biztosan jó felé mentem.
  • Zsombor99
    #63240
    Biztosan jó felé mentél? Ezt a pályát úgy ismerem, hogy nem tartalmaz segédnyilakat, emiatt könnyű rosszfelé menni az adott járat teljesítése közben. Valamint, ha akár a legkisebb eltéréssel állítod be a kijelzőt/táblát, már nem reagálnak az utasok a buszra.
  • Maceehun13
    #63239
    Sziasztok, Börzsöny Remastered pályán a szerződéses járatnál, az Szj_vegyiművek feliratra nem szállnak fel az utasok. Más is tapasztalta ezt a hibát? Mivel oldottátok meg?
  • gumikacsa
    #63238
    Ha jól emlékszem, Omsi+.
    Közben visszakerestem, a 31-es út néven futott a projekt.
    2013-ban volt egy cikk a pályáról az Omsi+-on, de ez már nem elérhető. Ott olvastam, hogy a pálya elmenne Egerig, majd a 3-as főúton vissza Gyöngyös-Budapest. A Szolnok (vagy Kecskemét)-re nem jól emlékeztem. Találtam ilyen nevű térkép letöltést, de semmi leírást, vagy bármit róla, mit tartalmaz meddig tart... Az egész 3mb, úgyhogy gondolom, messze nem az lett belőle, amit a készítők megálmodtak.
  • Zsombor99
    #63237
    Én meg eleve nem is tudtam róla. Melyik oldalon lengették be a pályát?
  • gumikacsa
    #63236
    Még régen olvastam, hogy készül a játékhoz egy távolsági járatos pálya (még talán az első részhez). Ha jól emlékszem, BP-Eger, BP-Szolnok (vagy Kecskemét), vonalakról volt szó, már elég ígéretes képek is voltak belőle. Gondolom, nem készült el, mert azóta sem hallottam a pályáról.
  • gabesz012
    #63235
    Végre ez is megjelent. :) Viszont sajnos bőven vannak hibái (csak a szokásos, fizetős DLC-t majd remélhetőleg Morphi csinálja meg élvezhetőre). :D


  • Zsombor99
    #63234
    Nekem nincsen bajom Óbuda pályával, sőt, az az egyik kedvencem is, nem tudom miért, pedig régebben Pest külső részén laktam. (Minden pályát menetrend nélkül használok, így nem zavar, hogy nincs.) Amúgy jó emlékeim vannak Filatorigát környékéről, anno mindig ott szálltunk le a HÉV-ről, mikor a "Gyereksziget" rendezvényre mentünk a Hajógyári szigetre.